Keresés

Részletes keresés

csotrog Creative Commons License 2003.01.07 0 0 691
Miből fizeted a minimálbér utáni járulékokat?

A vállalkozói is pénzbe kerül, meg a kötelező járulékok is, utána meg a megszűnés is.

Ha meg tudod fizetni - jelentesd be magad valamelyik kisebb cégnél alkalmazottnak, határozott időre, fizesd meg nekik amibe kerülsz, és biztosítva vagy.

Köthetsz megállapodást is a TB-vel, és akkor oda fizess.
Olvass vissza pár hónapot, már volt szó róla, és nézz be az eum.hu lapra.
Ott hivatalos tájékoztatót kapsz a lehetőségekről és kötelezettségekről.

Előzmény: KatalinW (690)
KatalinW Creative Commons License 2003.01.07 0 0 690
Sziasztok! Nagyon jó ez a fórum! Egy hete tudtam meg, hogy babát várok, aki várhatóan szeptemberben érkezik. Viszont nincs bejelentett munkahelyem. Mit tanácsoltok érdemes gyorsan kiváltani valamilyen vállalkozóit, hogy jogosult lehessek az ellátásokra?
köszi
K
csotrog Creative Commons License 2003.01.07 0 0 689
Norcee
A 180 nap - ha addig nem leszel tp-n, febr. közepére összejön (naptári kell - folyamatosan, kihagyás nélkül).
Ha ebben az évben szülsz - a jövedelmeidet az igény benyújtás előtti 180 fizetett napra szedik össze (aug.15-ig max)
Előzmény: Norcee (687)
sonee Creative Commons License 2003.01.07 0 0 688
Off
Norcee!
Nyugodtan bejelentkezhetsz, jó kis csapat és nagyon vicces, a próbálkozások számának növelésével lesz az ember türelmetlen:-))
ON
Előzmény: Norcee (687)
Norcee Creative Commons License 2003.01.07 0 0 687
Szia Csotrog!
Nagyon rendes tőled, hogy okitasz bennünket. Én is kérdeznék 2-t:
1. Augusztus 15-től dolgozom (tanárként), jól számolom, hogy március 15 körül/után jár le a 180 nap?
2. Ha terhes leszek és táppénzre megyek, március 15-e utan, és még ebben az évben szülök akkor nekem miből számítják a TGYÁS-t, és a GYED-et, beleszámít a táppénzes időszak is ugye, és jól elrontja? Vagyis nagyon nem kéne szülés előtt táppénzre menni?
Előre is nagyon köszönöm!
N.

OFF
Sonee!
Pocakosodni próbálok, gondolkodtam is már, hogy bejeletkezek a felkészülősbe, csak úgy érzem, hogy mi olyan nagyon, mint ott a lányok nem akarunk még babát, mert még állandó szerződésem sincs. Hanem csak nem védekezünk, aztán ha mégis jön a baba, akkor örülünk neki. Látva a többieket, hogy mennyi időbe is tellhet a teherbeeses, gondoltam "időben" elkezdjük. :)
Bocs, az OFF-ért.

erdeivad Creative Commons License 2003.01.07 0 0 686
Muter,
köszi, és lenne még egy-két kérdésem. Ha táppénzen vagyok, akkor az a bruttóm, ami az átutalás közlemény rovatában bruttóként szerepel? (töb mint 85eFt) És ha megszületett Pöttöm, akkor kell igényelni a TGYÁS-t, ami 6 hónap és ugyanannyi, mint a táppénz, és utána jön a GYES, ami ezek szerint 85e Ft? Jól értettelek?
csotrog Creative Commons License 2003.01.07 0 0 685
A 180 nap (2002 jan 1-től, 30 nap megszakítás nélküli időszakra vonatkozik, de legalább az igénybenyújtás előtti 180 jövedelemmel ellátott nap) nemcsak bejelentettnek kell lennie, hanem annyi naptári napra járó olyan jövedelemnek kell lennie, amiból a 3%-t vonják.
Egy nappal sem lehet kevesebb.
Előzmény: sonee (677)
csotrog Creative Commons License 2003.01.07 0 0 684
Nem leszel jogosult Tgyás-ra, sem GYED-re. Csak GYES-re.
A 180 napban nem lehet tp sem!!!
Előzmény: sonee (683)
sonee Creative Commons License 2003.01.07 0 0 683
Már csak egy rövidke kérdés és eldugulok, mi történik, ha nem lesz meg a 180 nap?
Előzmény: csotrog (679)
csotrog Creative Commons License 2003.01.07 0 0 682
Még egy.
A hiánypótlásra felszólítás határidejének elmulasztása, be nem tartása jogvesztő lehet.
(tp igény 6 hónapig él csak - siessetek rendezni)
Előzmény: csotrog (681)
csotrog Creative Commons License 2003.01.07 0 0 681
Nem értem.
Mi hiányzott, mi a probléma?
Ha a 3%-ról szóló igazolást (a tp alapjául szolgáló jövedelemről szóló igazolás- havi bontásban, előző év és tárgyév) hiányolták a Tevében - azt oda kell bevinni.
Különben nem tudnak számfejteni - nincs miből.
Ebből csak 1 példány az eredeti.
Előzmény: gabriel_ (680)
gabriel_ Creative Commons License 2003.01.07 0 0 680
Hello,

Felesegem oktober ota tappenzen van. Beadott papirokat a Teve utcaban. Jott 1 hatarozat, hogy vmelyik volt munkaltatoja cseszett leadni valami igazolast. Azota a munkaltato odaadta neki szemelyesen az igazolast (azt nem tudom, hogy elkuldte-e a munkaltato az OEP-nek is, a hatarozatbol arra kovetkeztetnek, hogy kotelezo lenne neki). Bemenjunk az OEP-be asztalt verni, vagy mi mulasztottunk el valamit?

Van itt egyalatalan valami torveny, ahol a hataridokrol lehet tajekozodni? Ha az OEP csuszasban van (akarmi miatt), akkor lehet rajtuk valahogy kamatot kovetelni?
Hiszen a felesegem mindent beadott, ami nala volt, amit o megkaphatott...

Koszi elore is ,

Gabriel

csotrog Creative Commons License 2003.01.07 0 0 679
Aha, aha, aha ......
Előzmény: sonee (677)
sonee Creative Commons License 2003.01.07 0 0 678
OFF
Szia Norcee!

Először is köszönöm a gratulációt, nagyon büszke vagyok magunkra:-))) Nálad mi újság, szeretnél, van, stb.?
ON

És köszönöm mindenki másnak is aki próbál segíteni.

Előzmény: Norcee (672)
sonee Creative Commons License 2003.01.07 0 0 677
Csotrog, köszönöm válaszodat, tehát akkor ez azt jelenti, hogy megszakítás (min. 32 nap) után kell legalább 180 napig rendesen bejelentve lennem?
Előzmény: csotrog (674)
simine Creative Commons License 2003.01.07 0 0 676
sonee,

nem akarok hülyeségeket írni, nem is kell rögtön mérget venni arra amit írok, de tudtommal a szülést MEGELŐZŐ év átlagkeresetéből számolnak GYED-et. Kijelentés- bejelentés valamit kavar a dolgon, de pontosan nem tudom mit.
simine

Előzmény: sonee (671)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.06 0 0 675
Erdeivad, szvsz maradj a szulesig betegacsiban, ugyanis osszegszeruleg semmi kulonbseg, viszont ha megkezded a TGYAS-t a 36. heten, akkor (40 hetes terhessegbol kiindulva) szules utan mar csak 5 honapig jar a TGYAS, utana GYED, aminek van egy plafonja. Ennek persze csak akkor van jelentosege, ha a brutto fizud tobb mint 83ezer forint, ennyi ui a GYED plafonja. Ha nem tobb, akkor teljesen mindegy, hogy betegacsiba maradsz-e szulesig vagy elkezded a TGYAS-t.

MuTeR

Előzmény: erdeivad (667)
csotrog Creative Commons License 2003.01.06 0 0 674
Sonee
A számolgatásod itt-ott hibás!
Ha van 30 napnál több megszakításod, ugrik a 2 év folyamatos jogviszonyod! Ez a tp %-nál érdekes, a többinél nem!

Legalább teljes 180 napig kell a szülés várhatója - bocs igény megnyilta előtt - 32 napos megszakítás után - a bruttó jövedelmednek legalább x Ft-nak lennie!
A 2003-s GYED maximumot nem tudom, csak hallottam, hogy nem változott.

A megszakításra vigyázz - ha nem alkalmazott vagy lehet, hogy nem teheted meg!

Olvasgasd Te is az eum.hu-t.

Előzmény: sonee (671)
csotrog Creative Commons License 2003.01.06 0 0 673
Tanita
Úgy tűnik nem kifizetőhelyen dolgozol!

Ha van a szülés várható ideje előtt 180 nap fizett napod jogosult vagy TGYÁS-ra, és GYED-re.

Magad uram, ha szolgád nincs:
- 28 nappal a szülés várható ideje előtt kérsz szülési szabit a munkahelyeden - írásban
- beadod a megszerzett nyomtatványon a Teve utcában a TGYÁS iránti igényedet - miután a munkáltatód leigazolta...
- szülés után az anyakönyvi kivonatra, terheskönyvedre megigényled egy másik nyomtatványon az anyasági támogatást, egy másikon a csal.pótlékot a Területi Államháztartási Hivatalnál, ahova tartozol...
- mielőtt lejár a szülési szabid (168nap) - újabb nyomtatványon megigényled a GYED-t, miután a munkáltatód leigazolta....

Látogass el a www.eum.hu -ra, ott olvashatsz bővebben a lehetőségekről.

Előzmény: tanita76 (670)
Norcee Creative Commons License 2003.01.06 0 0 672
Hello Sonee!
Először is gratula a babához! Beleszoktam olvasni a felkészülős topikba, onnét "ismerlek", és már ott felötlött bennem, hogy hogyan akarod megcsinálni a max pénzt, most már látom. Viszont én úgy tudom, hogy min. 3 hónap bejelentetlen időszak kell, de nagyon remelém, hogy a többiek pontosan megtudják írni. Amúgy nagyon tetszik az ötleted.
Norcee
sonee Creative Commons License 2003.01.06 0 0 671
Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem, mennyi a GYED maximuma 2003-ban?

Minimálbérre vagyok bejelentve, 9 hetes a Pocaklakóm, mivel szeretnék rendes TGYÁS-t és GYED-et kapni a következőképpen szeretném megkavarni a bejelentésem (1999 óta folyamatosan dolgozom, tehát 2 év alatt bőven van 180 napom):

március 01 - április 15 kijelenteni
április 16 - július 15 140.000,- bruttóra bejelenteni
július 16 - TGYÁS baba augusztus 11-re várható.

Jól gondolom?

Segítségeteket előre is köszönöm.

tanita76 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 670
Sziasztok!

Az a helyzet, hogy borzasztó béna vagyok az ilyen hivatalos ügyek intézésében, ráadásul a munkahelyemen januártól új "pénzügyes" van, aki maga is csak most tanul a dolgokba...
Szóval segítsetek!

Kb. február közepén tervezek szülési szabadságra menni. Mit kell majd akkor tennem, ahhoz, hogy megkapjam ami ilyenkor jár az ember lányának? És a szülés után mi a teendő?

Valószínűleg semmit nem fognak helyettem elintézni a munkahelyemen, szóval arra kell számítanom, hogy mindent magam intézek.

Előre is köszi a segítséget, és sorry, hogy nem bogarászom végig a topikot, pedig már biztos sokszor szó esett a dologról.

tanita

Elm Creative Commons License 2003.01.06 0 0 669
koszonjuk, regota vartam mar ra.

Utolagos engedelmeddel beraktam a szocpolos topikba.

Előzmény: Csík_ (668)
Csík_ Creative Commons License 2003.01.06 0 0 668
Sziasztok,
Az apukák öt napos "szülési szabadsága" után a Munkaügyi Minisztériumban lehet érdeklődni, és a következő a törvény: 2002. évi LIII. törvény, a Magyar Közlöny 155. számában jelent meg.

Hasznos felhasználásra:
Csík

erdeivad Creative Commons License 2003.01.06 0 0 667
szaisztok, meg tudná nekem valaki mondani, hogy ha jelenleg betegállományban vagyok, viszont a napokban indul a kismamaságok utolsó hónapja, akkor mit érdemes csinálni? Ha jól értettem itt az okfejtéseket elmehetnék TGYÁS-ra, de nem tudom mi a különbség.
Léci árulja el valaki.
Köszi
csotrog Creative Commons License 2003.01.06 0 0 666
Érdeklődj - légyszi!
Sajnos még mindig nem jutottam az idei Tb törvényekhez, azért nem tudok többet mondani!
:-(
Előzmény: Gabeszka (665)
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.05 0 0 665
Biztos? Ősszel még a Lőportár utcából kellett a GYES-re papírokat intézni, és ott is vették át!

De felhívom, az a legegyszerűbb.
Köszi

Előzmény: csotrog (661)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.05 0 0 664
:-(((((((((
Előzmény: joghurt (662)
Milkabögre Creative Commons License 2003.01.05 0 0 663
Casilla,
Lucillának igaza van: a GYES jár állampolgári jogon, a TGYÁS és a GYED nem. Én pl. abszolút nem vagyok jogosult GYED-re:(( Mondjuk akkor is szemetek és embertelenek, hogy ennyit üldögélnek a papírjaidon. De remélem, ez közben megoldódott.
Előzmény: Casilla (640)
joghurt Creative Commons License 2003.01.04 0 0 662
... ha kettes ikreid vannak. Tudniillik hogy ebben az esetben az alap gyes kétszerese jár, 43600 Ft. Egy gyerekre továbbra is 21800.
Előzmény: fighting (659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!