Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1404
Nagyon jol teszitek, hogy bejarjatok!
Majd jegyezzetek me, hogy hol nem ok a jelzes, lecci! Parat en is tudok: Falloskuttol lefele az S+ rendbetetele, egyellore fuggoben van rajtunk kivul allo okok miatt, de reszben felfestette ssimi szombaton. Zold Szentimretol Szorospatakig 2/3 reszben elkeszult a hetvegen.
Es a meresi eredmenyek is erdekelnek, gondolom Csanya footpoddal megy.
Az utolso szakasz pedig mar nagyon jo allapotu, a Meszpest-Havas reszen valszeg csak szalag lesz (szinten rajtunk kivul allo okok miatt).
Jo hir, hogy a Gyepes-volgy kimarad most a Matra 115 eletebol, levagtuk azt a nagy kanyart a hetvegen, igy ott is rovidul a tav egy kicsit!
Előzmény: ChKaresz (1402)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1403
Uhh!

Nem hagytam szó nélkül... :-)
Előzmény: norb29 (1399)
ChKaresz Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1402
A következő etapunk a Mátra 115-ből: Mátraháza-Lajosháza-Mátraszentimre-Szorospatak-Ágasvár-Fallóskút-Mátrakeresztes lesz. A holnapi napon toljuk Csanyával. Mutatói: ~28 km/1500m, fincsi lesz. :)
macmelon Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1401
Brooks Cascadiát (még 2-est) én a Brooks boltban vettem, amely ugyan megszűnt, de a Spuriban szintén szoktam volt látni. Rég nem jártam arra, de a honlap szerint van, 20e Ft-ért.
Megítélni nem tudom/merem, mert én nem futok komolyan terepen (se), és nem is futottam benne még sokat, de a magam szintjén kifejezetten szeretem. Mindenesetre van/volt kishazánkban.
Előzmény: olipapa (1377)
sseek Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1400

Szia tempietto!

 

Én betársulnék Sirokig, amennyiben lehetséges.

 

Üdv.:

sseek

Előzmény: tempietto (1398)
norb29 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1399
http://www.edzesonline.hu/cikk/1782/wasatch_100
tempietto Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1398
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem találtam magamnak kisérőt, úgyhogy szombat 1/2 4 kor indulok Solymárról autóval Sirokra, ha valakit érdekel szivesen elviszem. Visszafelé nem tudok igérni semmit, én egyből indulok haza, minden azon múlik, hogy hogyan jutok vissza az autóhoz (gondolom stoppal), meg persze, hogy milyen gyorsan futok. Még csendesen megkérdezem, hogy ha valaki szintén reggeli utazást tervez és van egy helye akkor nem tudna-e Gyöngyöstől Sirokig vinni mert akkor Gyöngyösön hagynám az autót megkönnyítve a hazajutást.
Előzmény: tempietto (1117)
femina Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1397

ASICS GEL-MORIKO GORE TEX 2

 

ezt próbáltad?

 

Ne tévesszen meg, szombaton Galyatetől szaladok pontban 9-kor!

Előzmény: olipapa (1387)
kutyA Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1396
Köszi!
Előzmény: -balazs- (1395)
-balazs- Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1395
igen, együtt
Előzmény: kutyA (1393)
kutyA Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1394
Ki kéne próbálnod a La Sportiva Crosstlite-ot. Meglehetősen hasonló jellegű, mint a Salomon Speedcross, csak a talpát sokkal értelmesebben oldották meg, így nem billeg erre-arra.

Én tegnapelőtt mentem az enyémben egy Lemaradás 100-at. A cipőben 600 km van, tehát leharcolt (versenycipő). Az első pár órában köd volt meg harmat meg szemerkélő eső, úgyhogy a talpam jól szétázott. Ennek ellenére is meg tudtam futni az utolsó szakasz meredek aszfaltos lejtőit. A térdemet tegnap nagyon éreztem, ma már szinte semennyire. Ennyi.
Előzmény: olipapa (1377)
kutyA Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1393
Sziasztok!

Kerestem itt is, meg a terepszazas.hu-n is, de nem teljesen egyértelmű, csak úgy tűnik, úgyhogy megkérdezem: együtt lesz a T100, T50 rajtoltatása?

Előzmény: Summer Comfort (1360)
sistergő Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1392
"Tehát jól mentél a két parkoló között az aszfalton, "

Vasárnap jó idő volt, és sok kiránduló. Az aszfaltút teljes hosszában bal oldalon parkoló autók voltak. A keskeny járdán nehezen lehetett haladni a gyalogosok, és a ki-beálló autók miatt. Én többnyire az úttesten futottam. Később /jövőre/ érdemes lesz átgondolni. Idén nem hiányzik a + 2 perc kerülő. :-)
Előzmény: Lúdtalp (1388)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1391
Hát idén nagyon kell bénáznotok, hogy a Muzslán megint találkozzunk. Talán, ha rittyentetek egy bográcsgulyást a hegyen, akkor utolérlek! :)) Nagy hajrá, sok sikert! :)
Előzmény: -sanci- (1373)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1390
A pite miatt bizony volt pauza, kettő is.... Jajj, hogy tudtam ezt elfelejteni!! :S Hiszen igazi gasztro-elemet is beépítettünk a Matyinál! :) Itt azonban meg kell említeni, hogy a pite töltelékvastagsága megfeleződött. Lassan eléri az éttermi rántottszeletét, jövőre pedig már lehet, hogy optikai szűrőnek is lehetne használni. Hümm, hümm, ejnye, ejnye! :(( És sajnos ez a kis cucc is meghajtott, a Szakó-nyereg felé, már a Sárga elválása után gyaloglásra kellett váltanom és megvizsgáltam a szegélybokrok túlfelét. Minden újrakezdésnél meg kell tanítani a gyomrot az emésztésre??! Faxa, brrr! :(
Előzmény: -Melák- (1382)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1389
Az Apátkúti völgyben a "fapados" részbe nem kell befutni, de lehet. Ezt kb. olyannak tekintjük, hogy valaki a szekérúton a jobb nyomon, vagy a bal nyomon fut. Ízlés dolga, nem szankcionálunk. ;-)
Előzmény: Lúdtalp (1388)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1388
Több válaszom van mint kérdésed, és megelőztelek. :-)

1228-as hozzászólásom:
Az itiner néhány helyen módosításra szorul, ezeket mielőbb feltesszük. Ezek főképp olyan szakaszok, ahol "racionalizálható" az útvonal, viszont ellenőrizni igen nehéz. Emiatt nem a jelzésen fogunk futni, hanem szalagozott pályán. Pl: Dömösről a Szentfa kápolna előtt nem az ösvényen a patak bal oldalán, hanem az aszfalton a jobb oldalán, Visegrádon a Bertényi Miklós Füvészkerttől a hajtűkanyarig az aszfalton (biciklis út), a Fellegvár- és a Nagy-Villám parkoló között az aszfalton, Lajos-forrás után a piros-négyzet helyett, attól jobbra a dózer úton a piros keresztig.

Tehát jól mentél a két parkoló között az aszfalton, és Visegrád előtt sem kell lemenni a kirándulók közé.

Hajrá!
Előzmény: sistergő (1386)
olipapa Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1387
Salomon príma volt, de most nincs, mert kavarás van a forgalmazás körül. Itthon (még) nincs bent amit szeretnék (XT Hawk). Cipő meg most kellett volna a Bérce, ami ugye a magyar terepfutás Paris-Roubaix-ja. Egy hónap múlva már biztos meg lesz oldava ez a kérdés, de az már a Bérc szempontjából irreleváns sajnos.
Előzmény: norb29 (1385)
sistergő Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1386
Tegnap bejártam a Pilisszentlászló-Pilisszentlászló szakaszt. Sikerült rossz utat választanom. Nem a kéken, hanem az aszfalton mentem a Fellegvár parkolótól a Nagy-Villám parkolóig. Az "itiner képek 2." szerint a bitumenen érkeztem, csak hosszabban...

Lúdtalp! Nem úszod meg kérdés nélkül.

Az apátkúti-völgy-nél szigorúan kötelező követni a piros jelzést, legázolva a rézsűs patakpartot, vagy választható a tőle 20-40 m-re jobbra levő út a fahídon át? A sétáló kirándulók ezt használják.

A kép szerint Ti sem a kijelölt úton, hanem tőle balra 5-15 m-re mentetek. (A bekarikázott jelet balkéz felől kellett volna érintenetek.)
Előzmény: Lúdtalp (1272)
norb29 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1385
Bocs. Én azt hittem Neked a Salomon az etalon és amellett a kollekcióba nem fér más. Mer ha így van beszerezni be lehet, nyilván csak árkérdés, illetve ha adott a méret lehet rendelni e-bayen stb. de a tapasztalat:

- nem túl köves terepre bevállt az NB 1100 MDS bírta is a strapát, "monstrum" cipő, de nem vízálló, (sivatagi), itthon szerintem nem lehet kapni...
- Montrail Streak könnyű gyors cipő, még ismerkedem vele.
- ha lesz teszt után talán egy Montrail Hardrock (new) -ra is beruházok.
Ami viszont tapasztalat:
Nyúzok egy Nike Trail télit és egy normált. Igaz nem stabil cipő, de kényelmes és pl a talpa köveket is jobban bírja mint pl. a NB, lehet a NIKE csöpög a marketingtől, de még nem csalódtam benne.
- Asics Trabucco, nem volt rossz, stabilabb a talpa, mint pl a Nike-nak, de különösebb maradandó élményt nem alkotott. Sajnos 30 kili felett éreztem hogy kicsi, így inkább túladtam rajta.
Előzmény: olipapa (1375)
carlos80 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1384
Érdemes volna kipróbálni, hogy mit tud. Kilian lábán is volt, de nem tűnt nagyon sérületnek: ) gondolom megelőzésre is alkalmas.
Előzmény: olipapa (1383)
olipapa Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1383
van ilyen térd fölé és térd alá is. Sérülésnél használják. A térd fölöttit pl ITB szindrómánál, ezt pedig térd hajlítók, vagy vádli problémáknál javasolják használni. Nyomást gyakorol tapadási pontok környékén, így csökken a frikció, illetve a bedagadás.
Előzmény: carlos80 (1380)
-Melák- Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1382
azt hittem az almáspite miatt volt a szünet, nem miattam...
Előzmény: Summer Comfort (1372)
-athosz- Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1381
Én még CCC kötelező felszerelés gyanánt találtam a DM saját márkás 'Sport Tapeverband'-ját. Az azért túlzás, hogy elasztikus, de sokkal barátibb egy sima leukoplasztnál. Jól tapad, könnyen téphető, talán még szellőzik is.
Előzmény: carlos80 (1378)
carlos80 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1380

Ha már a ragasztgatásoknál vagyunk, van egy spéci térvédő szalag, amit egyre többen használnak. Knee strape, knee compression wrap...stb néven futhat.

 

http://www.chinawholesalegift.com/Sports-Outdoor-Leisure-Gifts/Sports-Team-Gift-Ideas/Active-Support/Jumpers-Knee-Strape-214014794.htm

 

http://www.solemate.co.nz/newzealand/pro-tec-back-of-knee-compression.html

 

ki tud róla valamit?

carlos80 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1379

Én is válaszút előtt állok, mert a Nike-n kívül csak a Montrail jöhet számításba. Egy kis történelem: 2004-ben az első tízből legalább négyen  Nike Pegazus volt  az UTMB-n (ráadásul az aszfalt verzió) akkor szuper volt, 2007-ben darabokra szedte a lábamat az új model, szóval romlik. Ttavaly trailben futottam, de 120-nál lecseréltem a brutálabb storm-ra a széttaposott régi model még így is hibátlan volt.

Előzmény: olipapa (1377)
carlos80 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1378

Hali!

 

Megnézem neked, de ha nem a versenyre kell, van egy sokkal barátibb is. A leukoplaszt és bármi hasonszőrű megfelelő hozzá, ha elég jól tapad és nem tud elmozdulni. A kidörzsölt felület teljes letapasztása (figyelni kell, hogy a ragasztó ne kezdjen el egy másik felületet dörzsölni) gyakorlatilag megszűnteti a problémát. Én mindenkép javaslom, habár a ragacs eltávolításához kell majd néhány feles....

 

Van egy barátibb, Magyarországon is forgalomban lévő szalag, (holnap ennek is megnézem a nevét) ami könnyen lejön és nem szőrtelenít, amellett megfelelően tapad.

 

Üdv ,Carlos 

Előzmény: - bandita - (1371)
olipapa Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1377
Köszi!

Amit én tudok, tartok:
Saucony-t szerettem régebben, van most a Xodus, jónak tűnik van benne tudás, de nem tudom mennyire stabil, billenős.
Salomon tól az XT Hawk igen jónak ígérkezik, de még nincs bent az országban, ára 30eFt körül lesz. Frankó könnyű, a Wings kistesója. Az XA Pro jó stabil, de nehéz és keveset tompít. A kedvencem a Speedcross (és Speedcomp) itthon nagyon instabil, billenékeny.
Montrail-t Bp-n a Tengerszemben lehet kapni, de 09es modellek csak május második felére várhatók. Az úk Hardrock esélyes befutó, de majd meg kell nézni mennyit tompít. A Masochist baromi könnyű, ez is megérne egy tesztet.
Brooks itthon (cascadia 4) még nem láttam.
Nike - nem terepcipő, csak módosított utcai, a bugyuta marketing végleg a lista végére rakta nálam.
Vasque: nincs bent, nem ismerem
Inov8: fapados
North Face: nincs belőle választék, drága
La Sportiva: a Wildcat érdekes lehet, de nem tom mennyire tartós
Na majd kialakul..

Előzmény: JB** (1376)
JB** Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1376

Múlt héten átnéztem a felhozatalt, tényleg elég szűkös. Amit találtam (Gore Tex-eseket nem néztem).

Korábban Adidasban nyomtam, de a legutolsó választásom (Adistar Trail) nagyon hamar megadta magát, ezért a minőség felől kicsit averzióim lettek...Ettől függetlenül szerintem elég jó cipők:

- Adistar trail helyett Adistar Revolt a csúcsmodelljük. (Adistar trail megszűnt). Kényelmesnek tűnt és ott találtam külön megerősítést, ahol az elődje szétment. Talán még tartós is lehet.

- AdiZéro. Ez lehet a versenycipője a cégnek. Könnyű, szellős, nincs nagyon benne anyag, ezért nem hiszem, hogy sokáig bírná. Ugyanakkor elég drága, tartós választásnak rizikós.

- Supernova trail utóbbi időben csak talpmerevítéssel kapható (a cipőtalp belső éle pókhálós mintájú), akinek nincs lábproblémája, felejtse el.

- Response trail Nagyon kényelmes, szerintem a 3-4 évvel ezelőtti csúcsmodell tulajdonságait tudja, ha méretben jó, akkor ezt venném. (A fentiek közül ez a legolcsóbb.)

Ennél olcsóbb verziók nagyon fapadosak, a nagy terhelés/távok miatt nem érdemes nézni őket.

 

Asicstől 3 modell jöhet szóba:

- Gel-Trail Sensor Csúcsmodelljük. Méretemben nem volt, így csak az eladó  véleményét hallottam (Igen tapasztalt futó): tényleg sokat tud a modell, érdemes lehet fel/kipróbálni (mintha 44-estől lenne már csak).

- Gel - trabucco 11 (Végül e mellett voksoltam): kényelmes, jól tompít, könnyű és stabil. Gerecse 50-n jól szerepelt (bár ott a tompítással, stabilitással gondolom egyik cipőnek sem lenne gondja), de - és erre az eladó felhívta a figyelmet - máshova terhel, ezért a végére a bokáim ott fáradtak el, ahol az Adidasnál soha. Szóval a Mátrabércre még nem biztos, hogy ebben megyek.

- Gel Trail Attack: Kimenő széria, nem tudtam felpróbálni. Árban a legolcsóbb, értelemszerűen ez tud a legkevesebbet a fentiek közül.

 

Mizuno-tól csak kora ősztől lesznek trail cipők.

 

Nike Air trail Pegasus jónak tűnt, bár minőségre kicsit olyan "anyagtalannak" éreztem, hamar megadhatja magát. Ezt támasztja alá, hogy Lúdtalp korábban említette, a cipő minőségével kapcsolatosan a neten rosszat olvasott. A másik modell abszolút fapados.

 

Saucony nem az én márkám, ezért azt nem próbáltam.

 

New Balance sincs nagyon itthon.

 

Montrailt sem néztem, nem is tudom, hol lehetet volna Bp-n.

 

Salomont meg gondolom nem kell bemutattnom neked :-)

 

Na, ennyit az általam tesztelt cipőkről. (Esküszöm, hogy nem kaptam reklámpénzt:-))

 

Előzmény: olipapa (1375)
olipapa Creative Commons License 2009.04.20 0 0 1375
apropo cipő: Mivel az eddigi cipőforrásom gazdasági változások miatt úgy tűnik véglegesen elapadt, most keresem az utódot. Kritériumok: terpcipő legyen, ami egyenetlen talajon stabil, viszonylag könnyű, megfizethető, beszerezhető. Egyelőre a nagyon szűk hazai felhozatal miatt még nem tudtam eldönteni, hogy mit lenne jó tesztelni.
Előzmény: Summer Comfort (1372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!