Keresés

Részletes keresés

Limetree Creative Commons License 2018.08.01 0 0 4994

Köszi szépen. Gyakorlott és szenvedélyes túrázó vagyok  azért is akadt meg rajta a szemem. Mindenképpen el akartam tölteni egy napot a Sierra Nevadában, ez tökéletes lesz. Már olvastam, hogy lehetőleg egy könnyű sportcipőben menjünk, ami nem lesz nagyon nehéz, ha vizes lesz. Láttam videót  ahol viszont túraszandált viseltek, azunk is van.

 

Alig várom, még öt és fél hét, mire megyünk.

Előzmény: Flower2000 (4993)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 4993
Előzmény: Limetree (4991)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 4992

Én akartam menni egyszer,mikor Nerjában volt a szállásom, de akkora lett a hőség, hogy hiba lett volna elindulni. Azért vigyázz magadra, ha elmész oda.

Előzmény: Limetree (4991)
Limetree Creative Commons License 2018.07.31 0 0 4991

Járt már valamelyikőtök a Rio Chillar völgyében? Közvetlenül Frigiliana mellett fekszik, Dél felől lehet a begyalogolni a szurdokba. Kb 7-8 km után van egy vízesés  ahol lehet fürödni egy természetes medencében, amúgy meg sok helyen magas sziklák között megy az ember. Érdekesség  hogy gyakorlatilag a patakban visz az út, így arra kell készülni  hogy több órát vízben fogunk gyalogolni. Egész napos családi programnak írják, a képek alapján gyönyörű. 

Limetree Creative Commons License 2018.07.31 0 0 4990

Én főként a Lonely Planet  és a vendéglátónk, apartmanosunk ajánlásai alapján szoktam  éttermet választani, eddig még nem csalódtam. 

Előzmény: dundalk (4986)
Gibs Creative Commons License 2018.07.30 0 0 4989

Februárban még így volt, tkp. egy épület a két terminál.

Előzmény: R.Eszter. (4988)
R.Eszter. Creative Commons License 2018.07.30 0 0 4988

Sziasztok. Malaga - Termilnal2-be érkezik a gépem, át lehet menni a Terminál3-ba a poggyászkiadónál? 6 évvel ezelőtti hozzászólás szerint Terminal 2-3 egybe van, ez jelenleg is így van? Köszönöm

martin1007 Creative Commons License 2018.07.25 0 1 4987

Ha nem is minden estére de 2-3 napra azért preferálom a hotel éttermét,mert ott all you can eatben a gyerekek bármit tudnak csipegetni.Mindenből vesznek egy csipetet,amiből ízlik hoznak mégegyet,sajnos ez éttermeknél nem így van.

Tapasztalataink szerint amúgy még az alacsonyabb kategóriás éttermekben is jó szokott lenni a választék,nemcsak a sült krumpli-bolognai tészta kombó,ezért is keresem ezt a variációt

Előzmény: dundalk (4986)
dundalk Creative Commons License 2018.07.25 0 0 4986

Minek kellene befizetni bárhová? Minden este más éttermet tudtok kipróbálni kötöttségek nélkül. Ráadásul ki tudod választani a legjobb éttermeket az értékelések alapján. google vagy tripadvisor tele van infókkal "fuengirola restaurants" és válogathatsz. 

Előzmény: martin1007 (4984)
'szti Creative Commons License 2018.07.25 0 0 4985

én nem javaslom, hogy hotelben egyetek. tényleg sok kajálda  van, ahol klasszisokkal jobb ízűek az ételek, mint az angol ízlésnek főző szállodákban. nekünk 2 éve félpanziónk volt, de felüdülés volt a városban enni.

ha ragaszkodtok az elképzeléshez, akkor én írnék a hoteletekhez közeli szállodáknak direktben és megkérdezném, hogy van-e lehetőség nem szállóvendégként vacsorára befizetni.

van egy sportcentrum uszodával, más medence használat elég esélytelen

Előzmény: martin1007 (4984)
martin1007 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 4984

Tudtok olyan hotelt Fuengirolában ahol be lehet fizetni félpanzióra vagy vacsorára?

Korábbi kérdéshez kapcsolódóan van olyan hotel vagy bármi,amihez külsősként is igénybe tudjuk venni a medencét?

 

Még májusban lefoglaltunk a szállásunkat a tui-nál(osztrák tui,csak szállás) és ma kaptuk a feketelevest.A lefoglalt szállodában mégsem tudnak helyet biztosítani,helyette másik szálláson kapunk helyet.

Az új szállásunk egy pici hotel,nincsen hozzá medence és reggelin kívül más kaja sem igényelhető.

(ajánlottak fel persze más szállodát is,csak az esteponán túl volt,annyira pedig nem szerettünk volna messze menni Malagától,így ez van,kapunk 3 napig ingyen egy autót és egy fakultatív hajókázást ...)

 

 

 

 

Limetree Creative Commons License 2018.07.24 0 0 4983

koszonom szepen, biztosan meg fogjuk talalni .

Előzmény: 1bibi (4982)
1bibi Creative Commons License 2018.07.23 0 0 4982

Elküldtem. 

Előzmény: Limetree (4981)
Limetree Creative Commons License 2018.07.22 0 0 4981

Koszi szepen a leirast. El tudnad nekem kuldeni a La Lineaban levo parkolo terkepet? Mi is ott fogjuk hagyni az autot, amit mi is a Zulicartol fogunk berelni. A het nap tenyleg keves, annyi ido alatt csak izelitot kap belole az ember :-) 
Az email cimem muscariarmeniaca kukac gmail. Koszi szepen elore is.

Előzmény: 1bibi (4965)
klepi Creative Commons License 2018.07.18 0 0 4980

Mi szeretünk tömegközlekedéssel menni, ezért, ha valamit érdekel, akkor egy pár link ehhez a megoldáshoz:

 

 

http://www.renfe.com/EN/viajeros/cercanias/malaga/    közlekedés vonattal

https://booking.avanzabus.com/web/step1.php   Gibraltárba

https://www.ctmam.es/routes/      helyközi buszjáratok

http://siu.ctmam.ctan.es/en/horarios_lineas_tabla.php?linea=1     helyközi buszjáratok

Mexike74 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 4979

Köszi a tippet, de elsősorban kavicsos strandot 'vadászunk' :-) persze a homokost se hagyjuk ki, mert ha jól látom az van többségben a környéken :-)

Előzmény: Gibs (4977)
timi088 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4978

Köszi,de mi gyerekkel,nagyikkal megyünk,ez nem az a hely,úgy látom.

Majd körbenézek,másnem marad az aquapark,ha nagyon hideg a víz

Előzmény: Flower2000 (4975)
Gibs Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4977

Szia!

Malaganak is van homokos strandja, annak a félszigetnek a túloldalán, ahol a világító torony van. A félsziget belső fele pedig éttermekkel stb. teli. Ez van a belvároshoz legközelebb.

Előzmény: Mexike74 (4976)
Mexike74 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4976

Sziasztok,

Szeptember végén utazunk, Torremolinos lesz a bázisunk...a "látnivalók" listája lassan elkészül, habár úgy érzem 1 hónap se lenne elég a környékre :D Viszont strand kapcsán kérnék segítséget...kavicsos, strandolásra alkalmas partszakaszt Malaga környékén hol találhatunk? Előre is köszi

Flower2000 Creative Commons License 2018.07.17 -1 0 4975

https://www.nikkibeach.com/destinations/beach-clubs/marbella/

 

De attól tartok neked ez egy kicsit drága lesz.

Előzmény: timi088 (4974)
timi088 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4974

Köszi!

Azt tudható persze,hogy itt nincsen meleg tengervíz,de azért ez a mostani hőmérséklet úgy látom nagyon kevés még az átlaghoz képest is..3 hét múlva megyünk,remélem addig kicsit javul a helyzet.

Marbella mellett lesz szállásunk,airbnb,mert sokan megyünk,nincsen medence,úgyhogy csak a tenger marad.

Egyébként tudtok esetleg olyan medencét,amely külsősöknek is használható belépő vagy fogyasztás ellenében?

Flower2000 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4973

Tegnap olyan vihar volt az olasz Rivierán, hogy azt hitték itt a világ vége.

Előzmény: 'szti (4972)
'szti Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4972

igen, az a furcsa, hogy nálunk szinte húsvét óta folyamatosan 28-30 fok van, (kb. 2 hét kivételével) a mediterrán térségben sokszor volt hűvösebb, mint itthon

Előzmény: 1bibi (4970)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4971

Hideg volt a tél és sokáig tartott. Hőhullámok meg máshova mentek, Skóciába meg Skandináviába. Nem lehet meglepődni a tengervíz hőmérsékletén.

Előzmény: 1bibi (4970)
1bibi Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4970

Igen, nagyon hideg. Ráadásul azt mondták a kint élők, hogy most náluk sincs az a 40 fokos nagy hőség, mint ilyenkor lenni szokott. Így még kevésbé melegszik a víz. Szeptemberben szokott kellemes lenni.

Előzmény: timi088 (4966)
dundalk Creative Commons License 2018.07.17 0 0 4969

Ez bizony ilyen, soha nem lesz lábvíz.

 

"Based on our historical data over a period of ten years, the warmest sea in this day in Fuengirola was recorded in 2015 and was 24°C, and the coldest 21°C."

Előzmény: timi088 (4966)
feketefelho Creative Commons License 2018.07.16 0 0 4968

Ez a város a közelben van.

 

Amit írtál, annál azért melegebb, de azért ebbe még bele lehet fagyni.

Kell egy kis fókazsír, hogy a jégtáblák ne karcoljanak össze ;-)

Előzmény: timi088 (4966)
klepi Creative Commons License 2018.07.16 0 0 4967

Nagyon köszönöm !

Előzmény: 'szti (4963)
timi088 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 4966

Sziasztok!

 

A tenger tényleg ennyire hűvös?

4 éve június elején voltunk a környékén,akkor kellemesen hűvös volt a víz,de egy fürdésre a melegben kiváló,de nem emlékszem akkor hány fokokat írtak a vízre.

Most viszont 17-18 fokot olvasok Marbella környékén vagy Fuengirolára,ami azért elég hideg..

Köszönöm szépen

Előzmény: 1bibi (4965)
1bibi Creative Commons License 2018.07.16 0 1 4965

Kedves Fórumozók!

Szeretném leírni tapasztalataimat és élményeimet, hiszen én is sokat okosodtam a mások által közre adott történetekből, esetekből. Akit nem érdekel, bátran lépjen tovább!

Utunkat a Wizztours-nál foglaltam, a szülinapi akciójuk keretében még májusban, szerintem reális áron.  Azóta az euró árfolyama igencsak megugrott. Tartottunk tőle, hogy plusz összeget kérnek majd tőlünk, de szerencsére nem ez történt. Július 5-én indulás Malagába.  Gépünk – köszönhetően a francia légi irányítók sztrájkolásának - 2 óra késéssel szállt fel. Míg az utasoknak elég kellemetlen volt ez a +2 óra ücsörgés a gépben, annál kedvezőbb a Wizz air-nek, hiszen ezen idő alatt ők folyamatosan árulták a borsos áru leveseiket, üdítőiket, szendvicseiket. A 3 óra 40 perces repülés után megérkeztünk erre a csodálatos helyre. A malagai repülőtér óriási. A megbeszéltek szerint a ZuliCar –tól  Adrienn már várt minket a kijáratnál. Ő és párja, két nagyon kedves magyar ember, akik Spanyolországban próbálnak szerencsét. Autókölcsönzéssel és szervízeléssel foglalkoznak. Nekem a facebookon ajánlották őket  egy csoportban. Jóval az utazásunk előtt e-mailben írtam nekik, de akkor nem köteleződtünk el. Itt a fórumon leírtak alapján autóbérlés témában elbizonytalanodtunk, holott más országokban is béreltünk már autót és semmi probléma nem volt. Nem igazán tudtunk dönteni, hogy melyik cégnél béreljünk kocsit, depozittal vagy anélkül, egész hétre vagy csak pár napra. Még az indulásunk előtti napokban hívott fel Adrienn, hogy már csak egy bérelhető kocsijuk van erre az időszakra, azt is csak 5 napra tudnánk kibérelni. Gyors döntés született: kibéreltük a felajánlott Fiat Pandát. Úgy gondoltam, hogy mivel alig-alig beszélünk nyelvet, ha baj történik, velük legalább meg tudjuk értetni magunkat. Adrienn azt is felajánlotta, hogy az utolsó nap kiszállítanak minket a reptérre mindenféle plusz költségek nélkül, így nem kellett külön transzferről gondoskodnunk.

Szállodánk a Sunset Beach Club Benalmadenában. Közvetlen a tengerparton áll a hotel, mely nagyon jól felszerelt. Az emeleteik számozása elég érdekes, mert a földszint a 6. emelet és attól van feljebb és lejjebb is. Az első emelet a medence szint.  A hotelben működik egy utazási iroda, mely segít megszervezni a kirándulásokat, valamint egy bolt is, mely friss pékárukat kínált. A strandon minden nap kb. 11 órától folyamatosan szervezik a programokat az animátorok kicsiknek és nagyoknak. A kicsiknek csúszdát állítottak fel, vízi labdáztak, dartsoztak, pingpongoztak, volt arcfestés, hajfonás. A nagyoknak volt aqua fitness, torna, ill. egyik nap borkóstoló és paella főzés, melyből kóstolót adtak.

Egy hátrafelé, a hegyekre, üzletekre és egy kis parkra néző szobát kaptunk. Azt mondta a recepciós, hogy tele vannak, ezért cserére nincs lehetőség. A férjem ebbe azért nem nyugodott bele. Negyedik napon – mely a szülinapom volt – sikerült átköltöznünk egy oldalsó szobába, ami a tengerre nézett és gyönyörű volt. Mindezt felár nélkül.

A két szoba elosztása ugyanolyan volt, 4 főnek pont elég.  Egy kis szobában két ágy, a nappaliban egy  kihúzható, nagy méretű kanapé. A kicsi konyhában minden megtalálható volt: mikró, sütő, főzőlap, kenyérpirító, vízforraló, edények, étkészletek. Wifi ingyenes és elérhető a szobákban. Légkondi ingyenes és működőképes.

Első nap Benalmadenában sétálgattunk, megismertük a környéket. Sok kis árus működik a főúton. Megnéztük a Bill bill-t, elmentünk egészen a Puerta Marina kikötőig. Itt aztán rengeteg étterem, üzlet található. A kikötőben szép hajók, yachtok horgonyoznak, és a házak is megérnek néhány fotót. Innen lehet hajókirándulásra, delfin néző túrára menni. Hangulatos kis hely.

Második nap beutaztunk Marbellába a híres Nueva Andalucia piacra. A GPS útvonalát követve utaztunk, mely időnként le akart téríteni az autópálya lehajtóknál, mégis ügyesen odataláltunk. Az autópálya díjak magasak, de legalább lehet fizetni kártyával is. Az utak kiváló minőségűek, nem kátyúsak. Könnyen tudtunk parkolni (ingyenesen!) a piac közelében. A piac valójában elég nagy területen található, van ott minden, kicsit kínais jellege van és elég drága. Visszafelé szerettük volna megnézni a Castillo de Colomarest, de éppen zárva volt, ezért csak néhány fotót készítettünk kívülről. Már így is megérte, mert ez egy igazi mesebeli palota.

Harmadik nap Gibraltár. 9-kor már a határnál voltunk. Ezúton is köszönöm egyik fórum társamnak, hogy elküldte a térképet, ahol La líneában parkolni lehet. Tényleg érdemes időben érkezni, mert a parkolás mindenhol fizetős és ez a parkoló bár nagy, hamar megtelik. Csodás érzés átmenni azon a híres repülőtéren. Kb. 1 óra bandukolás után értük el a Cable Cart. Nézelődtünk, próbáltuk megszokni a fontban megadott árakat. Többször állítottak meg mini buszosok, ajánlgatták, hogy kivisznek minket a sziklára busszal árban nagyjából annyiért, mint amennyiért a cable car retúr visz. Bár ők körbe visznek busszal, négy helyen állnak meg, a felvonó meg kitesz egy ponton és onnan lehet gyalogolni a kilátókhoz. Maradtunk eredeti szándékunknál és felvonóval mentünk fel a csúcsra. Nem bántuk meg, nagy élmény. Kiszállva a kis makákók fogadtak minket és valami fantasztikus kilátás tárult elénk. Itt hallottunk először magyar szavakat. Kétségtelen, hogy Gibraltár fő attrakciói a majmok. Nagyon viccesek, de nagyon szemtelenek. Ha ételt-italt látnak, azonnal rácsapnak és ellopják. Ha nem adja az ember, vicsorogni is képesek. Mindenki próbál hozzájuk közeledni, hogy jó fényképet lehessen készíteni. Én is így tettem és hopp, máris a nyakamban volt az egyik. Nem karmolt, de próbálta az övtáskámat kinyitni, nem bírta. Aztán próbált harapni, úgyhogy gyorsan lelöktem magamról.

Negyedik nap: Malaga városa. A kikötő mellett parkoltunk le a Málaga Park mellett. Elég korán érkeztünk, nem volt nagy forgalom. Egy spanyol férfitól kérdeztük meg, hogy a Castillo Gibralfaróra hogyan juthatunk ki ügyesen. A 37-es busz visz ki 5,2 euróért. Úgy gondoltuk kifelé ez nekünk megér annyit. Itt is nagyon szép panoráma tárult elénk. Fél Malagát láthattunk a magasból:  a La Malagueta aréna, a kikötő, a  kocka alakú épület az El Cuboban, Tres Gracias szökőkút. Érdemes kimenni. Visszafelé már gyalog jöttünk le, közben hegedűs, később gitáros játékát hallgathattuk. Mindjárt mellette áll az Alcazaba. Ide mi nem mentünk fel, inkább a katedrálishoz siettünk. Éppen misét tartottak benn, de elkülönítve beengedték a turistákat. Érdemes is megnézni a freskókat. A katedrálistól egy köpésre van a Calle Larios utca. Hangulatos kis utca, tele üzletekkel, éttermekkel és sok-sok emberrel.

 

A sűrű napok után nem maradt más hátra csak a pihenés, napozás, evés-ivás. A spanyol étkek a mi pénztárcánknak eléggé drágák, kb. 1,5-2-szerese a hazai áraknak. Persze ezt tudtuk, nem ért váratlanul. Mivel önellátóak voltunk, igénybe vettük a szállodához közel eső két szupermarket kínálatát. Voltak akciós termékek, próbáltunk ezekből válogatni. A felvágottaik (10 dkg 1 euró a legolcsóbb), frissen sült pékáruik (bagett 0,8 euró, csokis croissant 1 euró) finomak. Az egyik üzlet készített sült oldalast, grill csirkét. Egy egész csirke 5 euróba került. Vásároltunk 2,5 euróért félkész pizzákat, a kis konyhai sütőnkben megsütöttük. A 100%-os gyümölcsleveik elfogadható áron vannak, jó ízűek. A tej 1,5 liter volt 2 euró. Calippóból  hármat kellett venni, úgy érte meg.

A szállodai és külső éttermekben rengeteg féle készétel fogyasztható. Leginkább tengeri herkentyűkből készült ételek vannak, ezek már 9 eurótól kaphatóak. A gyerekeink eléggé finnyásak, ezért nem kísérleteztünk, ennyi pénzt már nem dobnék ki az ablakon. Éhen nem maradtunk, megoldottuk. Ettünk a Burger kingben is (megjegyzem ez sem olcsó), aztán egy hamburgeresnél.

Úgy gondolom a szálloda jó választás volt, semmiben nem szenvedtünk hiányt. A ZuliCar-t ajánlom mindenkinek, aki bizonytalan autókölcsönzés terén. Egy biztos, Andalúzia felfedezéséhez a 7 nap nagyon kevés, főleg, ha még strandolni és pihenni is akar az ember. Nagy szívfájdalmam, hogy Rondára nem jutottunk el. Talán a piacozás helyett oda kellett volna mennünk, de késő bánat… Majd legközelebb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!