Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1450
Pedig ma este már a Híradóban is bemondták, hogy erre készül Csaba!
Előzmény: olipapa (1448)
nada(m) Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1449
No, hát én is eljutottam az xt-wings fűző szakadásának rituális beteljesüléséig, mintegy 250km alatt. (csak, hogy egy hihetelen méretű cipő-tartóssági adatbázis alapjait lerakjam, de legalábbis ráépítsek a meglévőre)
Mielőtt és miután elszakadt, épp Búék20-kört futottam (igen, a stoppert leállítottam az összecsomózáshoz) és az idei negyedik pb-met begyűjtve ezen a körön 1:38:46 alatt értem körbe, hogy valami pozitívat is mondjak. (év elején 1:54:50 volt. attól nem szédültem.)

Mivel az új zöld és a szeméthalmok annyira nem jönnek be, ezért a régi, Ferenc-halmos verziót futom. Ámde. A bozót. Az bizony túlburjánzóban van.
Hiányozna valakinek, ha kultúráltan visszametszeném?
olipapa Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1448
szentem az 5.00 hoz reálisabb lett volna azt írnod, hogy még egy óra a rajtig.
Előzmény: manbo (1441)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1447
Köszi!
Az OB eredményed után - amihez ezúttal gratulálok - titkon remélni kezdtem, hogy bekerül a Mátra 115 a célok közé :-).
A 156 max pulzus fogadjunk, hogy Ágasváron volt :-)!
Előzmény: walkingman (1446)
walkingman Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1446

A mai végeredmény! A többit majd ChKaresz.

 

Előzmény: medvegyu (1404)
JB** Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1445

6.45 felett egyértelmű csalódás

6.40-6.45. a realitás

6.30 a "titkos" cél

6.30 alatti időnek nincs realitása

Előzmény: olipapa (1439)
JB** Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1444
Felőlem lehet 7.45 csak mögöttem érjél be :-)
Előzmény: Lúdtalp (1442)
norb29 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1443
lehet részletezni :-)

7:00> kocsival behoztak
7:30> majdnem behoztak, de a végét inkább sétáltam
8:00> ez összejött
8:15> összejöhetett volna
9:00> papírforma
10:00> inkább hoztak volna be kocsival
10:00< maradtam volna otthon

Előzmény: Lúdtalp (1442)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1442

5.45= nem valószínű, de lehetetlen
6.00= lehet hogy meglesz a Muzslán
6.15= valszeg meglesz a Muzslán
6.30= csoda pedig létezik

6.45= nem lehetetlen, de kemény

7.00= csodák nincsenek

7:15= nemes küzdelem szép borulás

7:30= Kékesig pedig jól ment...

7:45= JB**-t kísértem :-)))

Előzmény: olipapa (1439)
manbo Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1441

A sor folytatódik...

7.00 Lefürészelem a duplacsövűt és ááááá

7.30 Még lehetek futballista

8.00 Már csak sportminiszter lehetek

Saját sorom:

5.00 a nagy áttörés

5.25 áttörésbe beletörtem

6.00belül 11*ment,rutinmunka

6.20 tól u.a mint Olinak 6.30tól

Előzmény: olipapa (1439)
schankox Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1440
Alacsonyra??? Nekem még ehhez is eléggé szedni kell a lábamat :)
Előzmény: -athosz- (1438)
olipapa Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1439
5.45= nem valószínű, de nem is lehetetlen
6.00= lehet hogy meglesz, ha jól nyomom
6.15= valszeg meglesz ha jól nyomon
6.30= ezt eltoltam
6.45= szögreakasztom a cipőim
Előzmény: norb29 (1436)
-athosz- Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1438
Nem ér ilyen alacsonyra tenni a lécet!!!!!!
Előzmény: norb29 (1436)
procaliber Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1437

UTMB felé ha a Hangártól mész van egy bal kanyar, kanyar után esehetsz neki egy alig látható ösvénynek egy bokor mellett. Ha megmásztad ezt a kis dombot akkor már látni fogod az ösvényt

Előzmény: Lúdtalp (1433)
norb29 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1436
Ki milyen időterveket fontolgat Mátrabércen?
norb29 8:00>
ez két órás javítást igényelne :-)

olipapa Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1435
szemben állva a heggyel, attól jobbra úgy 50m-re.
Előzmény: Lúdtalp (1433)
-sanci- Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1434
Akartam kérdezni az idei Mátrabérc időterved, de látom már képernyőre vetetted. A magam részéről megmondom őszintén már most izgulok, élénken élnek bennem a tavalyi élmények :) Az erőbeosztáson idén megpróbálok finomítani, tavaly a végére egyértelműen elfogyott a kolbász, s a befutó sem volt egy sima legurulás.
Előzmény: olipapa (1429)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1433
UTMB-hez képest hol a beszállás?
Előzmény: olipapa (1429)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1432
Természetesen lélekben ott leszek, fizikailag máshol kell lennem...
Előzmény: csanya. (1426)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1431
Na azé' mondom :-)!
Előzmény: ChKaresz (1411)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.22 0 0 1430
Igen, köszi, írok!
Előzmény: J a a t (1407)
olipapa Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1429
HHH -n futók! Van egy új prímán futható emelkedő. Lehet tesztelni.
Bemutató
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1428
Kösz! Pedig tényleg azt hittem hogy 41-től meghalok, de aztán láss csodát...
Most oda fogok figyelni hétvégén a kezdésre, mert nem sűrűn esek mostanában ebbe a hibába hogy elfutom az elejét..
Előzmény: amat (1427)
amat Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1427

Gratulálok!

Ezért jó az ultrafutás, van idő rendbejönni:-)

Előzmény: DJ_RushBoy (1423)
csanya. Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1426
A Mátra115 bejárásokra természetesen bárki jöhet.
macmelon Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1425
"a honlap nem jelöli, hogy most hanyas van" Ez úgy értettem, hogy a Spuri bolt honlapja, amely szerint náluk 20e-ért van, nem jelöli, hogy melyik generáció. Ránézésre elég különbözőek, de nem tudom ebből mennyi a dizájn. A 38 USD elég durva ár, még szállítással is igen jó. Hölgyeknek.
Előzmény: olipapa (1413)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1424

Az még a narancsszínű - 1-es sorozat nem?

Én is szerettem, bár elöl szűk, 100-ason már leszedte a körmöm, de akkor még azt hittem ez evidens dolog. Két évig bírta - 3 - 4 e. km.

 

Az azt követő kékesszürke percek alatt adta meg magát, a többit nem tudom.

 

Tartásra és lábfejtérre a Salomon eddig a csúcs (XA Pro 3D) de elég fluktuáló az élettartama: 300-2000 km. Ráadásul  tényleg többen szívtak a csillapítás hiányával.

 

Magas már a mérce a cipők felé, hiszen a különböző modellek egy-egy szempontból kimagaslót nyújtanak - valamilyen kompromisszum árán. Sajna.

Előzmény: norb29 (1415)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1423
Lemaradás 100

Idén nem indulok a Terep 100-on. Nekem az volt az igazi mikor a Kinizsivel egybe volt. Kaptam az alkalmon, ugyanis idén megrendezik a Lemaradás 100-at futásként is. Be is neveztem rá.
Péntek este már leutaztam a rajtba Pécelre, hogy tudjak pihenni, mivel a tömegrajt reggel korán lesz.
Másnap reggel 05:55. Nem sokan vagyunk. Pap Gabival egyből élre állunk, és erős tempóval indítunk. Mellettünk még vassalmos, szerinte a "Pap-hegyet a Pap úrral kell megfutni". Jól haladunk, mögöttünk még egy futó srác tartja velünk az iramot.
Meghágjuk a hegyet, majd az aljában van az első ellenőrzőpont. Gyors frissítés, majd egy rossz minőségű aszfaltúton haladunk tovább. Szántóföldek szélén emelkedünk, ahol a futó srác végleg lemarad tőlünk. Gabi ás Álmos elől, én pár méterrel hátrébb "kísérem a konvojt". Elérünk a második ponthoz 11,2 km - 0:59.
Szerencsére tavaly én már voltam ezen a 100-ason gyalog, így tudtam hogy mi vár ránk. Horgásztavak mellett haladunk, majd balra egy meredek emelkedő, utána hosszú végtelen szekérút egészen a harmadik pontig.
Nagy köd van, és az idő is még hűs szerencsére. Nem túl izgalmas részeken járunk, de lesz ez még jobb is. Sülysáp szélén vagyunk 17 km - 1:31. Nagyon erős a tempó, félek hogy visszaüt, de tapadok továbbra is Gabira.
Kóka előtt még mindig nagyon erős a tempó, kissé leszakadok, majd látom hogy Álmos is leszakad, én pedig utolérem őt. A pontnál még ott van Gabi. Nagyon jövünk, nem lesz ez így jó nekem. 24 km - 2:08
Álmos végleg lemarad, Gabinak pedig "kemény dolga" akadt, így én vagyok az élen. Ritka pillanatok egyike :-) Érdekes útvonalon haladunk, szalagokkal vagyunk terelve fakitermelés miatt, így kb. + 1 km-t megyünk a következő pontig. Gabi hamarosan már utól is ér, és Dányig szinte együtt haladunk. 30 km - 2:41.
Csokival és colával frissítek, majd Gabi egy kis sót szór a tenyerembe amit otthonról hozott. Ilyen melegben nekem is fel kell erre máskor készülnöm.
Haladunk tovább, elhagyjuk Dányt, majd ismét "izgalmas" szakasz következik. Bazi hosszú egyenes egy rét szélén. Gabi megint bokrot látogat, majd hiába haladok tempósan secc perc alatt utólér. Megállok frissíteni, innentől véglegesen lelép.
Egyedül maradtam. Mivel nagyon nedves az aljnövényzet, sajnos kialakul egy hólyag is nem épp kellemes helyen, ez is gátol kicsit a haladásban.
Visszább fogom magam így is már eléggé érzem a kilométereket.
Jön hamarosan a várva-várt szakasz, a Valkó előtti dzsungel. Erre valószínű hogy a szalagozókon kívül mi járunk először az életben. (Na jó, aki tavaly is volt a 100-ason az már 2.szor). Futni lehetetlen, tövisek karcolják szét a lábamat, szívatós rész ez rendesen. Mikor nagy nehezen kikeveredek ebből akkor jön számomra a legrosszabb rész.
Egy drótkerítés mellett futok lefelé, de nem figyelem hogy kiáll pár drót belőle, és az egyik befogja a lábam, és szó szerint majdnem kifordult a levegőbe a vádlim. Qrva szar érzés volt.. Be is görcsöltem persze mindkét vádlimra.. Innen még valahogy elevickélek az Erzsébet-pihenőhöz. 41,3 km - 4:12.
Itt frissítek, majd mivel teljesen be van állva a lábam ezért gyaloglásra váltok.
Innen majdnem egy Margita 40 jön csak visszafele, még jó hogy idén nem voltam rajta. Rendesen tűz már a nap, még a feladás is megfordul a fejemben, de inkább számolok hogy tök mindegy, beérek valahogy már gyalog is szintidőn belül. (17 óra).
Nézegetek hátra, mikor előznek meg, de senki nem jön köszönhető a nagyon erős kezdésnek.
Legyaloglok a 3-as útig, majd Domonyvölgyben frissítőpont, a Szigethalmiak várnak.
Minden finomság terítéken, kicsit visszajön az életkedvem, de futni még mindig nem tudok folyamatosan. Még mindig nem jön senki.. 13 km-t gyalogoltam, és még mindig senki :-) Gabi már valahol Gödöllőn lehet..
A Margita aljánál járok mikor végre megjelenik Álmos, és a futó srác aki még az elején jött utánunk. Nyomják szépen fölfele is, így egyedül maradok, de a Margita csúcsán frissítőpont, és utólérem őket.
Rendesen leromlott az átlagom.. 57 km - 6:40..
Ezután a többiek lelépnek, beletörődök hogy az utolsók között leszek, és folyamatosan nézek hátra hogy mikor jönnek a többiek.
A Margitára lefele kicsit jobban haladok már, a futás-gyaloglás kombót erőltetem felemás sikerrel. Nem lehet annyira rossz, mert a következő 8 km-t 1 óra alatt teszem meg. (Nincs kedvem innentől részidőket írni, nem fog javuló tendenciát mutatni.)
Börcsök Andris videózik. No akkor futni kell!! Elérek a ponthoz, úgy látszik a ropi + kóla csodára volt képes, mert innentől egész jól ment a futás ismét.
24 km balszerencse után nem hittem volna hogy kicsit még föléledek, de így történt.
Beérek Máriabesnyőre, ahol utólérem Álmost, de megfut egy jó meredek emelkedőt (szokásához hűen) és Gödöllőig utól sem érem.
Gödöllőn kicsit szomorkodok hogy nincs még kész a gulyás, pedig vártam már :-(
7 perc pihenő jön, Álmos itt marad, azt mondja hogy majd jön utánam, de nem így történt.
Gödöllő utcáin haladok tovább, mikor mögöttem megjelenik a futó srác aki Álmossal lehagyott még a Margitán. Szegény elkavart Gödöllőn :(
Együtt haladunk a hosszú aszfaltúton. Eléggé szenvedek már.. 80 km környékén ismét lelép, de még így is a 3. helyen haladok. Isaszeg sosem akar eljönni, tűz a nap, és hosszú egyenes szakasz jön. Fejben szerencsére ott vagyok, így ha kicsit komótosan is, de azért elég jól haladok. A vádlim hál'Isten rendbejött, és nem lett komoly baj az esés után. Isaszegre érve majdnem benézem jobbra a P+et, de időben kapcsoltam. Innen ismét nosztalgiázok, a 2 héttel ezelőtt levő Isaszegi túra 45-km-es távján haladok majdnem a célig. Eszembe jut ahogy már 140 km-rel a lábunkban Álmossal felrohantunk a Honvédsírok ponthoz vagy 12-es átlaggal :-)
Nosztalgiázás közben ismét utólér a srác, ő benézte a P+-et, és meglátogatta Isaszeget közelebbről is. Itt marad mellettem, nem akar már többször eltévedni :)
A Honvédsíroknál GBrunoo pontőrködik, végre valakinél van magnézium. Fel is oldok egyet, majd jól esik a sós mogyoró is. Maradhatnékom van, de mégis indulni kell.
Az emelkedőn persze már csak gyaloglunk. Ezt kéne gyakorolni hogy még ilyenkor is tudjak futni, legalább a kisebb emelkedőkön... Egész szépen haladunk, de nem várom a következő szakaszt. Az Isán is megszenvedtem vele, most sincs ez másképp. A Bajtemetés aszfaltútjáról van szó. Sunyin és hosszan emelkedik, végig gyaloglunk. Nemszeretem rész!! :)
Felérve a tetőre már csak le kell gurulni Pécelre, de a gyomrom teljesen kikészült, így lassacskán haladunk. A végét azért még rendesen megtoljuk :)

A vége 12:17 lett, ami nem rossz, de lehetett volna legalább 1 órával jobb. Nem elégedetlenkedek, mivel sikerült a 2. helyet megszereznem, és ezáltal az ezüstérmet.
Pap Gabi nagyot ment már megint! A célban ünnepélyes díjátadó, elvileg lesznek képek is, majd megadom a címet amint lesz infó róla.

Megszenvedtem ezért a teljesítésért rendesen. A kezdés nagyon erős volt egészen 30-ig, bár a kerítés hazavágta a vádlimat, de valószínű hogy egy idő után enélkül is nagyon nehéz lett volna ilyen tempóval..Szerencsére fejben ott voltam, így sikerült helyezést elérnem.

A szervezés tökéletes volt, a szalagozás szintúgy. Köszönöm a szervezőknek a sok munkát amit beletettek ebbe a versenybe.
olipapa Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1422
a közelmúlt sok "érdekes" nike kampánya után talán ez lesz a következő amit honosítanak?
Előzmény: DJ_RushBoy (1418)
Gabesz72 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 1421
terepfutás+ kerékpár: terep duatlon.

hátha valaki kedvet kap!
Képek a rövid távról vannak, ahol kevés versenyző indult, a hosszabbon indultam én is első bálozóként.
orzságútim nincs és nem is lesz mert több bicaj nem fér be a szobába. :(
ezért nem igazán tudnám élvezni a kerékpárvesenyeket, viszont ahová jó egy monti:


Terep Duatlon Aquincum-Mocsáros Terep Fesztivál

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!