Keresés

Részletes keresés

VViki Creative Commons License 2003.01.16 0 0 771
Cuci 1974!

Azt hiszem 21.800 Ft a Gyes. Legalább is a HVG-ben az van.
A gyed szerintem továbbra is 2 év, de azt nem néztem meg csak úgy rémlik.

VViki

Előzmény: Cuci1974 (768)
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.15 0 0 770
Ha jól tudom, ezt a részt (anyasági támogatásokat) kivették a szociális törvénycsomagból, tehát nem emelnek sem plafont sem időt.
A GYES (szerintem a nyugdíjszerű folyosítás kategóriába tartozik) ha jól olvastam akkor 8,4%-kal emelkedett. De pontos összegetnem tudok.
Ennyi. (nekem is 2 múlt a fiam:-(((

G

Előzmény: Cuci1974 (768)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 769
A költségvetési törvényben állapítják meg a minimálnyugdij összegét - annyi lesz. Még nem láttam.
Találkozott vele valaki?
Előzmény: Cuci1974 (768)
Cuci1974 Creative Commons License 2003.01.15 0 0 768
Nem tudjátok mennyi lesz idén a gyes összege?Döntöttek már erről?Kormányváltáskor szó volt arról,hogy a gyed a gyerek 3 éves koráig fog járni.Hallotatok erről vmit?Köszi a válaszokat.
Előzmény: csotrog (767)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 767
"A gyet nem tudom mi pontosan (most nem talalom azt az ismerteto docot), de ugy remlik, hogy az mas."
Gyermeknevelési támogatás
Cst. 23. § Gyermeknevelési támogatásra az a szülő, nevelőszülő, gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől 8. életévének betöltéséig jár.
Vhr. 21. § A gyermeknevelési támogatásra vonatkozó igény benyújtása a 6. számú melléklet szerinti "Igénybejelentés gyermeknevelési támogatásra" című formanyomtatványon történik. Ha a gyermek után gyermeknevelési támogatást már folyósítottak, úgy az igényelbíráló szerv az előző igényelbíráló szervtől beszerzi a "Gyermeknevelési támogatás folytatólagos igénylésére jogosító igazolás"-t.
Cst. 24. § A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy kereső tevékenységet napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés otthonában történik.

"A tappenz pedig szvsz nem jar a szules utan... bar miert ne?"

Járni nem jár, de ha szükség van rá
igénybevehető:

Táppénz

Ebtv. 43. § (1) Táppénzre jogosult az, aki a biztosítás fennállása alatt, vagy annak megszűnését követő első, második vagy harmadik napon keresőképtelenné válik és a Tbj.-ben meghatározott mértékű egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett.
Ebtv. 44. § Keresőképtelen,
a) aki betegsége miatt munkáját nem tudja ellátni;
b) aki terhessége, illetőleg szülése miatt nem tudja munkáját ellátni, és terhességi-gyermekágyi segélyre nem jogosult;
c) az anya, ha kórházi ápolás alatt álló egyévesnél fiatalabb gyermekét szoptatja;
d) az anya, az egyedülálló apa, valamint a nevelőszülő és helyettes szülő, ha egyévesnél fiatalabb beteg gyermekét ápolja;
e) az a szülő, nevelőszülő és helyettes szülő, aki egyévesnél idősebb, de tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermekét ápolja;

"Mindenesetre egy honappal a (kiirt) szules elottol lehet menni TGYASRA, fel evre, es utana johet a gyed. Hasonloan szamitjak (fizu 70%, csak nem ugyanabbol az alapbol), de a tgyas kicsivel tobb altalaban mint a gyed."

Valóban - a Gyed-et maximálták.

"Lehet, hogy tevedek, majd jon (este) csotrog, es jol megmondja a frankot..."

Elég frankó?
:-)

Előzmény: Elm (764)
rollller Creative Commons License 2003.01.15 0 0 766
magasabb fizetes eseten a tgyas az sokkal is lehet tobb, mint a gyed, mivel a tgyas osszege nincs maximalizalva, a gyed pedig igen,
tappenzre meg szules utan is mehet az ember, ha visszamegy dolgozni, de pl. mar masnap tappenzre megy, akkor persze nincs gyed, hanem teppenz van
Előzmény: Elm (764)
VViki Creative Commons License 2003.01.15 0 0 765
Kadves Savanyújóska!

Hát gratulálok!! Minden elismerésem a Tiétek! Jó sokáig bírta at asszony!
Nálunk is valahogy így oszlottak meg a súlyarárok kicsit több mint 2 éve (2001 jan. 10 Levente:2550, Nándi:2450)
Úgy látszik igaz, hogy az ikrek többsége nyáron fogan! :))
Remélem kialudtátok magatokat, mert ezután már nem biztos, hogy lesz rá időtök.:)
További jó egészséget!

VViki

Előzmény: savanyujoska (755)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 764
A gyet nem tudom mi pontosan (most nem talalom azt az ismerteto docot), de ugy remlik, hogy az mas.

A tappenz pedig szvsz nem jar a szules utan... bar miert ne?

Mindenesetre egy honappal a (kiirt) szules elottol lehet menni TGYASRA, fel evre, es utana johet a gyed. Hasonloan szamitjak (fizu 70%, csak nem ugyanabbol az alapbol), de a tgyas kicsivel tobb altalaban mint a gyed.

Lehet, hogy tevedek, majd jon (este) csotrog, es jol megmondja a frankot...

Előzmény: savanyujoska (762)
savanyujoska Creative Commons License 2003.01.15 0 0 763
Szellőke!

Kérdezd már meg lécci anyukádtól azt is, hogy hány hónapot vagy évet jelent az "átvészelés".
Csak, hogy be tudjam osztani a humorérzékemet. :o)

Üdv, Savanyú

Előzmény: Szellőke (759)
savanyujoska Creative Commons License 2003.01.15 0 0 762
Kedves Szellőke és Elm!

Köszönöm a gratulációkat.
Lehet, hogy igazad van a kvázi-pszeudo-posztalkoholos madárfogdosás értelmezésében, hukk. :o)

De hogy ne legyek teljesen off, ma beszélgettem a munkaadóm tb szakértőjével, aki megpendítette a táppénz (gyet?) lehetőségét.
A gyermekorvos írhatja ki a kismamát táppénzre, ami magasabb jövedelműeknél (lásd énnejem, nálunk én keresem a pénzt, ő meg találja is :o)) sokkal több lehet, mint a gyed.
Enyhén svarc a dolog ha tényleg semmi sem indokolja, de aki jó viszonyban van a gyerekorvossal, az akár 1 évig is lehet így táppénzen.

Üdv, Savanyú

Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 761
Igen, ami peldakat irtal abban igazad van, meg ugy altalaban is, de felreertes ne essek: en NEM vartam hogy barmit is automatikusan adjanak, en mindennek utanatalpaltam (epitkezem, lakashitelt vettem fel, szoval nagyon benne vagyok a hivatalok es szolgaltatokhoz valo maszkalasba), en csak ugy tudtam (az EUSZCSM honlapjarol letoltheto doksi, illetve az altalam ismert szja szabalyok alapjan, amik ezek szerint nem voltak tokeletesek), hogy van _egy_ csaladi adokedvezmeny, ami mar jar a szulest megelozoen is. Pont. Fel sem merult bennem, hogy a szules utan ujra kellene igenyelni... de ezek szerint tevedtem. Van az igy... :-)

Erdekes, volt ez itt mar amugy tema, csak atsiklottam rajta?

Előzmény: rollller (758)
Szellőke Creative Commons License 2003.01.15 0 0 760
Helyesbítek, illete pontosítok.
Ha a munkaviszony (biztosítás fennáll),akkor 1.sor (bérjövedelem), ha passzív jogon, megszűnt munkaviszony után kapjátok a TGYÁS-t, GYedet, akkor 4.sor (más bérjövedelem).
Szellőke Creative Commons License 2003.01.15 0 0 759
Sziasztok,
hihetetlen élményem volt.
Felhívtam az apehot, hogy megkérdezzem, hová írjam be a Tgyást és a Gyedet. 20 mp alatt kapcsoltak és egy udvarias, értelmes, hozzáértő pasi szép türelmesen utánanézett és válaszolt.

Mindenkinek:
Tgyás és gyed, ha az OEP utalja: 4.sor, mivel táppénz típusú ellátás. (rolller: a szimatod irigylésre méltó).

Savanyú: sok örömet kívánok a két kis manóhoz (anyukám aszongya, humorral át lehet vészelni az ikerbabákat)

Üdv: Szellőke, az iker, akinek sajnos (még) nincsenek ikrei

rollller Creative Commons License 2003.01.15 0 0 758
elm, kulon kell igenyelni, mert mas a magzati es mas a gyermek utan jaro adokedvezmeny, mindig mindent kulon kell igenyelni, es most kicsit off leszek es nem akarom vedeni az allamigazgatast, de nem kell azt gondolni, hogy a dolgok automatikusan jarnak (es most ne bantodjon meg senki, de ez kicsit meg a 'regi' rendszerbol ittragadt gondolatvilag, ettol meg persze teny, hogy neha tulbonyolitott es nem osszekotott a rendszer, nem mukodik megfeleloen aminek kellenem de akkor is, plusz az allamigazgatas magatol nem talalhatja ki, hogy pl melyik szulo akarja megigenyelni az adokedvezmenyt, akar-e az anya gyedre menni vagy visszamegy dolgozni stb.)
Előzmény: Elm (757)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 757
Koszom, koszonom, jo munkat! :-)

Jog es logika... eh... hagyjuk. :-))

Előzmény: csotrog (754)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 756
Gratula!!!

A kislany nalunk is Eszter... :-)

(Ha madarakat fogdosol, vagy legalabbis ezt hiszed, akkor nem masnapos vagy, hanem meg reszeg... :-))))

Előzmény: savanyujoska (755)
savanyujoska Creative Commons License 2003.01.15 0 0 755
Kedves Viki!

Mi is pont ezen tanakodtunk, amikor a lányok úgy döntöttek, hogy elég és nincs tovább!

Szóval:

Viki (!) 2600 g
Eszter 2500 g

Mindhárman jól vannak.
Az apukájuk meg most aggodalommal és másnapossággal vegyesen felhőtlenül boldog, és madarakat fogdos!

Üdv, Savanyú

Előzmény: VViki (734)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 754
Befejezem a levelezést estig. Sok más dolgom van.

A Gamesznál minden feladat külön emberhez tartozik - nem csodálom, hogy belekeverednek.

A logika is más dolog, és egészen más a törvényi dolgokat törvényi és végrehajtási előírások szerint művelni.....

Tudod: más az igazság, és más a jog. Néha azért találkoznak, de nem törvényszerű.....
:-)

Előzmény: Elm (752)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 753
:-), koszi...

Hm... nem teljesen tudom ertelmezni, szamomra nem derul ki egyertelmuen, hogy ujra kellene igenyelni, de azt is latom, hogy kulon ertelmezi a magzatit, meg a gyereket, tehat valszeg lehet ugy is ertelmezni, hogy ujra kell igenyelni...

Mind1, akkor ez lesz. Csak megint be kell menni... :-/

Előzmény: csotrog (751)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 752
Hu, koszonom a gyors valaszt... :-)

Szoval lehetseges? Csak mert en "csaladi adokedvezmenyrol" tudok, ami mar a magzat utan is jar, de hivatalosan meg sose hallottam, hogy ujra kellene igenyelni a szules utan.

Egyebkent egy kicsi logika lehet benne, hiszen (ne adj isten) ha halva szuletik egy pici, akkor utana vegulis jogosulatlanul jarna, de ezt nyilvan jelezni kell, ez nem lehet(ne) a kifizetohely hibaja.

Arrol nem is beszelve, hogy beadtam a csp, es az anyasagi igenyleset, elkuldve a szuletesi kivonatokkal, tehat a tbkifizetohely (GAMESZ, pedagogus a nejem, eddig is mindent ok inteztek, tappenzt, tgyast, anyasagi is asszem mar utalva van) TUDJA, HOGY MEGSZULETTEK a gyerekek, ergo a logikus az lenne, hogy ok "automatikusan" meghosszabbitanak... szerintem.

No, majd erdeklodunk akkor, vagy megigenyeljuk es kesz, nem torik le a kezunk, de ha talalsz torv. szoveget, azt megkoszonom... de csak ezert ne pazarold az idod.

thnx meg1x,
Elm

Előzmény: csotrog (749)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 751
Szja tv:

Személyi és családi kedvezmények

40. § (1) Az összevont adóalap adóját csökkenti a .........

(4) E § alkalmazásában jogosultsági hónap az a hónap, amelyre tekintettel a nevelési ellátást, illetőleg a rokkantsági járadékot folyósítják, magzat esetében a várandósság időszakában azon hónap, amelyben a várandósság orvosi igazolása alapján a jogosultság legalább egy napig fennáll, kivéve azt a hónapot, amikor a megszületett gyermek után a nevelési ellátásra való jogosultság megnyílik. Az adóhatóság az ellenőrzés során kérheti a várandósság tényéről kiadott orvosi igazolást.

(8) A családi kedvezmény érvényesítésének feltétele az eltartottak természetes azonosító adatainak vagy adóazonosító jelének feltüntetése az adóbevallásban (a munkáltatói elszámolásban), azzal, hogy magzat (ikermagzat) esetében az előzőeket a várandósság tényéről adott nyilatkozat helyettesíti.

(10) Ha a magzat (ikermagzat) felismerése az adóbevallás benyújtását követően történik, akkor a várandósság alapján az adóévben fennálló jogosultsági hónapokra járó családi kedvezmény - figyelemmel e § rendelkezéseire is - önellenőrzéssel érvényesíthető.

Előzmény: Elm (747)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 750
"Tegnap a nekem bement a munkahelyere" = Tegnap a nejem bement a munkahelyere
Előzmény: Elm (747)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 749
Elm - valamiért kidobott az ablak...
Törvényi szöveget most nem tudok citálni, majd keresek.

Az adókedvezmények igénybevételére általában készítenek forma-nyilatkozatokat. Ezt ki kellene tölteni, és megegyezni a szülőknek, hogy ki veszi igénybe, megosztják-e..... stb
A magzati kedvezmény is más, és más a gyerekek után járó.... A tetejében új adóév, új bizonylatolás....

A jogosultságokat, kifizetéseket elsősorban a cégnél ellenőrzik, ezért minden oldalról be kell biztosítani a kifizetőnek magát. Általában rajtuk csattan az ostor - ha valamit "jogtalanul" fizettek ki (nincs alátámasztva megfelelő bizonylattal, többet fizettek ki, mint szabadott volna....).
Amikor a csp-t igényeltétek - meg lehetett volna csinálni - valami miatt lemaradt.

Mindenki tévedhet, hibázhat.
A számolást próbáljátok negyedéves szinten nézni - lehet hogy ott is tévedtek, de lehet jó is.

Előzmény: csotrog (748)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 748
Elm
Előzmény: Elm (747)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 747
dear csotrog,

kellene egy hirtelen segitseg.
Tegnap a nekem bement a munkahelyere, ugye ala kell irni az adobevallas vagy mi papirjait, es most kapta kezbe a szeptemberi, oktoberi, novemberi es decemberi fizetesi papirjat.

Szinte mindegyiken van valami vicces dolog, kezdve azzal, hogy szeptemberre sima fizetest szamoltak el neki, mintha dolgozott volna, holott akkor tappenzen volt, vagyis itt szvsz tobbet utaltak (ugyhogy ezt nem is reklamaljuk :-)). Aztan az oktober-november honapra egy osszevont papirt kapott, amin kihoztak, hogy felhavi tappenz+masfelhavi TGYÁS osszesen -1700 forint (!!!!), vagyis MINUSZ EZERHETSZAZ forint! Ennyi a jovedelme, es mivel ebbol levontak a jarulekokat (ami a papir szerint -14000 Ft), ezert vegul 12300 forint korulit utaltak (hiszen negativ kivonasa az hozzaadas). Szoval eleg erdekes...
A decemberi mar jo valszeg (?), bar szerintem a TGYAS alapja eleg keves, de ezt is megreklamaljuk majd...

Na, nem is ez a kerdes, hanem a kovetkezo (ez csak a munkahelyi tbkifizetohely folklroja lett volna):

November ota nem szamoltak el a csaladi adokedvezmenyt. Annak idejen, a magzat 90. napos, vagy hany napos (erre pontosan most nem emlkeszem) kora ota rendesen kaptuk. A szuletes idopontjaig. Onnantol kezdve nem szamfejtik, rakerdezesunkre ezt azzal indokoltak, hogy az un. "magzati adokedvezmeny", es a gyerek(ek) szuletese utan UJRA KELL igenyelni. Letezik ilyen? Van ilyen a torvenyben, hogy a mar futo csaladi adokedvezmenyt ujra kell igenyelni ha mar megszulettek a gyerekek?

Esetleg valaki, aki mar joval tul van a szulesen, az is irhatna tapasztalatot, hogy kellett-e neki ilyet, elore is koszonom.

Bar elsosorban a torveny szovege erdekelne, hogy megis legyen mire hivatkoznom...

Elore is thnx
Elm

rollller Creative Commons License 2003.01.14 0 0 746
jofi, nem kell onadozonak lenned, ha fennall a munkaviszonyod, csak gyeden vagy, es eddig a munkahelyed adobevallt helyedben, akkor szepen bevallnak iden is helyetted, csak add le nekik a munkaugyon vagy a penzugyon az oep gyedkifizetesrol szolo igazolast, a bevallas es a tbkifizetohelysegnek nincs koze egymashoz, csak annyiban, hogy ha kifizetohely lenne, akkor ezt az igazolast se kellene beadnod, mert akkor a munkahelyed adna neked:)
felteszem tavaly is a munkahelyed csinalta az adobevallasod
Előzmény: Jofi (745)
Jofi Creative Commons License 2003.01.14 0 0 745
Sziasztok!
Egy egészen rövid kérdésem van: Aki Gyeden van, az automatikusan önmaga ad be adóbevallást?
2001-ben szültem, a munkahelyem nem TB-kifizet?hely. Tehát t?lük pénzt már nem kapok egy jó ideje. Ha jól gondolom, nekem kellene ezért adóbevallást benyújtanom, de már tavaly sem kaptam semmilyen csomagot. Igaz, semmilyen hivatal sem jelentkezett, hogy nyújtsak be bármit is, és én sem kaptam semmilyen éves elszámolást. Ha tényleg adószakért?vé kell válnom, tudtok valami telefonszámot: Apeh vagy TB, ahol tudnak részletes felvilágosítást adni? Ha tavaly sem csináltam adóbevallást, akkor most megbüntethetnek?
El?re is köszönöm a segítséget.
Most lehet hogy pár hozzám hasonlóra ráhoztam a frászt, vagy ezt már korábban megtárgyaltátok, ezért bocs.
rollller Creative Commons License 2003.01.14 0 0 744
szelloke, ha nem is tennem ra a fejemet, de 1es vagy 4es sor, mert a tappenz is ott van, 1esben, ha munkaltato mellett, 4esben ha passziv jogon kapja az ember, amugy az igazolason amit kapsz hogy mennyi volt a neked kifizetett osszeg illetve hogy mennyit vontak, azon a hatalyos adotorvenyek szerint annak is rajta kell lennie (remeljuk errol az oepben is hallottak:), hogy melyik sorba kell beirni, en most hirtelen nem talalom a tgyasos papiromat, de ha elokeverem, megnezem neked
Előzmény: simine (743)
simine Creative Commons License 2003.01.14 0 0 743
Szellőke!

Én is csak azt tudom mondani, hogy olvasd nagyon figyelmesen, mert tavaly én megtaláltam, bár emlékszem nem volt könnyű:) Az ideit még nem láttam.

Szabadság:
Mi idén nem is használtuk ki a gyerek után járó szabit:( Szóval a férjem is kiveheti? Kettő gyerek után mennyi jár?

simine

Előzmény: Szellőke (741)
csotrog Creative Commons License 2003.01.14 0 0 742
Szellőke - olvasgasd az ukászt. Vagy bér - vagy egyéb bér.... egyedi!! A GYES-ből, úgy tudom, nem vonnak Szja-t - nem tartozhat oda. A GYED igen.

Bböbe - ez igy nagyon általános. Az idén pl más a levonandó ny.járulék, az adósávok is kitolódtak, a plafon tavaly más volt, mint a tavalyelőtti.....

Előzmény: Szellőke (741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!