Keresés

Részletes keresés

ex-petike23 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12025

Szia !

 

Hány mm-esek a protrusiók ?

Hogy derült ki, hogy ilyenek vannak ?

 

 

Denevérpad; a fórumtársak tanácsára én is már jó ideje használom.

Először csak pár percet, nem teljesen meredek szögben, aztán egyre meredekebben.

Teljesen lógni nem szeretek, így 1-2 centire vagyok a szabadon lógástól.

5 perccel kezdtem, most 15-20 perceket lógok esténként.

 

Két vastag zoknit húzok fel, úgy nem nyomja annyira a lábfejem.

 

Lógás után érdemes feküdni, mert állítólag káros, ha széthúzódás után rögtön újból összenyomódnak a porckorongok.

Előzmény: radomiki11 (12020)
1323333 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12024

szia4

 

tényleg csak fokozatosan, én enm lógok 90 fokban, kb 65-70-ben, és csak max.10 percet, 2-3 perccel kezdtem:)

Előzmény: Törölt nick (12022)
1323333 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12023

örülök, annak amit nem mersz elkiabálni:) Remélem tényleg helyre kerül mimden, mert most én kezdek türelmetlen lenni

Előzmény: Törölt nick (12021)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.04 0 0 12022
Szia! Azért használat előtt ne írj végrendeletet :-) Ha a keresőbe beírod: gravitációs állvány ellenjavallatai megtudod, hogy mely esetekben nem használható. A kezeletlen magas vérnyomásra nem ajánlják Az orvosok nem sokat tudnak erről a padról, inkább gyógytornászt javasolnék. De, lehet függeni, mint egy denevér,csak nekem attól nagyon fáj a nyakam. "Nyakas" vagyok és arra nem jó ez a szerkezet. Egyszer lógtam függőben úgy 10-15 percet, másnap kihívtam az ügyeletet, annyira fájt a nyakam.Soha többé nem denevérkedem :) Én egyébként is hason használom, párnával a has alatt. A fokozatosságot érdemes betartanod, ami a dőlésszőget illeti, nem jó azonnal totál megterhelni a gerincet. És sajnos nem mindig érzed azonnal, hogy rosszat tettél. Később érezni fogod mi és mennyi jó neked. Kínai műanyag gerinc? A kínai áru gagyi :-) üdv
Előzmény: radomiki11 (12020)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 12021
Ez egy olyan játék, mint a futómű beállítása. De reméljük, egyszer csak minden a helyére kerül :)
Nem merem elkiabálni,hogy............


Előzmény: 1323333 (12019)
radomiki11 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 12020

sziasztok!

 

a kontraindikáció-máció-ráció.... akármi hol érhető el? baccus ilyen szavak!!! :)  nem, még nem vettem meg, csak kipróbáltam. gondoltam még puhatolózom egy kicsit, mielőtt megvenném. nekem van némi magas vérnyomásom! lehet hogy akkor mégsem lenne olyan jó nekem?  dőlésszöget állítani???  hát nem fejjel lefelé kell lógni rajta függőben?

én ilyeneket olvastam róla sok helyen. boka befog, és lógat fejjel lefelé. mikor kipróbáltam akkor is fejre állítottuk, a srác is azt mondta, hogy ezt így kell. lehet hogy majdnem kinyírt? :O  legközelebb viszem a bilincset, és már csukom is le!!!  :)

na jó, ez a poén része...  szóval azt mondod hogy nem is szabad egyből függőben lógni? mi lenne a legjobb, kérdezzek meg egy dokit, hogy mit javasol használat szempontjából? 

igen, még csak protrusio van L-IV / L-V / S-I discusoknál. meg L-III nál van egy haemangioma.  ez egy érdaganat, elvileg jóindulatú.

a múlt héten valami kínainál láttam műanyag gerincet, lehet jobban járnék ha kicseréltetném? :)

 

M.

Előzmény: Törölt nick (12017)
1323333 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 12019

szia; hat meg mindig feszulget,csinalgatom,ma pihiztem.azert jobb.inkabb az nem tetszik ha 10 percnel tobbet allok feszul a vadlim...valami nncs a helyen....de azt erzem hogy sokkak lazabb lettem.nem ropog a gerincem...nem faj a nyakam.nem bizsereg a lapockam.de a combtonel ugyanarra a mozdulatra ropogok...mintha a keresztcsonti resznel nem lenne valami oke...te hogy vagy????

Előzmény: Törölt nick (12018)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 12018
Almássy féle gyakorlat nem tett jót?
Igen,lehet a nyújtástól izomláz.

Üdv.
Előzmény: 1323333 (12015)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.03 0 0 12017
Szia! Ügyes vagy! És megvetted már? Neked ténleg speciálisak a méreteid, ezért nagyon nem mindegy..... Irodalma az tényleg nincs ennek az eszköznek, viszont vannak kontraindikációi, ezt feltétlenül olvasd el.Ez elérhető! Az agynak nem árt, viszont magas vérnyomásnál,néhány szembetegségnél nem alkalmazható. Felkelés után közvetlen, azért nem érdemes alkalmazni,mert a porckorong akkor van a legjobb állapotban. Folyamatosan kell felkészíteni a gerincet a nyújtásra.Naponta növelni az időt és a dőlésszőget.Nincs klisé,neked kell megtapasztalni,hogy mennyi esik jól. Általánosságban elmondható,hogy a napi 2×10 perc jó eredményemet hoz. A feltalálója, Buják Attila, 30 percet lógott rajta :) Ha csak protrúsiód van, nincs mitől tartanod,bátran használhatod egyedül. Üdv.
Előzmény: radomiki11 (12016)
radomiki11 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 12016

sziasztok!

 

Brigi! :)

találtam maszekban gyártott gravitációs padot, ki is próbáltam. nagyon jó. brutál erős, bőven elég hosszú nekem is, persze nem olyan szép mint a gyáriak, viszont meg sem mukkan az én súlyom alatt sem, és 30.000-ért megkapom.

 

viszont.- mennyit kell ezen lógni egyszerre? vagy mennyit szabad? és mikor? reggel inkább, napközben, vagy este? vagy mindegy a szervezetnek? igazából konkrét szakirodalmat nem találok róla sehol, hogy milyen szabályokat kell vele betartani...  kell hogy legyen mellettem valaki, vagy bátran lógjak majd rajta? nem lehet baj belőle? úgy értem nem terhelődhet túl az agy a vérnyomástól, és mondjuk elájul az ember, és ott hal meg???  na jó ezt kissé eltúloztam, de azért vannak kis belső aggodalmaim...  ki hogy használja, hányszor egy héten, vagy nap...?  minden infot megköszönnék amivel el tudnátok látni. nagyon új ez a dolog nekem, kicsit azért tartok tőle.

 

Miki.

Előzmény: Törölt nick (12011)
1323333 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 12015

A nyujtastol lehet izomlaz?? Mert ott faj ahol nyujtottam??

Előzmény: 1323333 (12014)
1323333 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 12014

Szia!

 

pont azt csinálgaztom, köszi:) De ma sokat hajoltam, pakoltam a munkahelyen, nekem úgy fájt  alábam, térdhajlatban, ez nem tetszik:(

Előzmény: Törölt nick (12013)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 12013
Korábban páran már írtunk a proloterápiáról. Lényege, hogy injekciót, irritáló gyógyszert fecskendeznek a szalagok és az izmok tapadásához a gerinc mentén, direkt gyulladást váltanak ki,ami arra készteti a szervezetet, hogy további kötőszövetet építsen. Célja az inak szalagok,izomzat rekonstrukciója. Próbáld ki te is azt a gyakorlatot, amit Almássy Csilla a 3 perces videójában bemutat. Ha beírod a keresőbe: körteképű izom nyújtása, megtalálod. Nekem jelentősen csökkent a fájdalmam, bár tudnám mitől. De inkább nem kiabálom el, mert ezek jönnek,mennek. Utóbbit jobban szeretném :) Üdv.
Előzmény: 1323333 (12012)
1323333 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 12012

Szia!

 

mi ez a terápia???nem hallottam róla még.. Képzeld nyakam rendebjött teljesen:) Most már "csak" a popom" feszül..Van a z anyújtás , remélem jól írom le, hogy fekszel kinyújtott lábakkal és a az egyik lábad átteszed keresztbe a másikin fekve és úgy nyújtod a popod, no ott aztán úgy középtájt feszül.. hogy nyújthatom még???Már megint tanácsért jöttem:)

Előzmény: Törölt nick (11996)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.30 0 0 12011
De amire ráírja, hogy 160 kg ? 43- mat csak nem tévednek? :)
A magasságod az viszont tényleg kizáró ok lehet,mert az csak 201 cm-ig állítható a leírás szerint. A deszka vége nyomni fogja a tarkódat. Függőben meg nem is igen tudnád használni,csak ha a fejed a földön van.

De tényleg írjanak a testesebbek,mert a 46 kilómmal nincs ilyen tapasztalatom. :-)

Üdv.
Előzmény: radomiki11 (12010)
radomiki11 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12010

brigi!

 

köszi az útba igazítást, de megvallom a termékek között már én is körül néztem, de ez nálam nem mérvadó. életem folyamán sokszor adtam a tájékoztatókban leírtakra, de a valóságnak közel sem felelnek meg. tehát amire kiírnak 130Kg-os teherbírást, az az én kis testem alatt igen hamar fel szokta adni, akármilyen használati tárgyról volt szó. azért is írtam ki a súlyomat, gondoltam hátha van valaki hasonló cipőben, és tapasztalatokkal bír ez ügyben. ha már pénzt adok ki, akkor a tájékoztatókon kívül tapasztalatok begyüjtésével szeretnék megerősítve lenni, hogy biztosan elég masszív, strapabíró szerkentyűt vegyek. és sajnos nem is mindig megbízható a drágaság sem.

tudom-tudom... le kellene fogyni...  de 208 centivel nem lehetek 80 kiló.  :)  így sem látszik az a 117.

 

Miki

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12009
Bocs, lemaradt, hogy folpackkal tekerd körbe,kb két, három órára.
Előzmény: ex-petike23 (12003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12008
Én is benne bízom! :)
Előzmény: similis (12002)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12007
Szia!

Korábban azt írtad,hogy a fájós vádlid duzzadt, mintha ödémás lenne.
Próbáld ki a következőt: vegyél egy zacskó őrölt kurkumát és egy zacskó őrölt gyömbért.A fűszereknél találod.
Egy tálkába mindkettőböl tegyél egy mokkáskanálnyit, és keverd össze egy pici vízzel, pasztaszerűre.Vidd fel a vádlidra és tekerd körbe .
Ha ez gyulladás, akkor segít.

Üdv.



Előzmény: ex-petike23 (12003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12006
Szia!

Ha felmész a kiromed vagy a wellimpex honlapjára, minden temék mellett ott vannak a paraméterek.
Úgy általában elmondható,hogy az olcsóbb kategória 136 kg-ig van hitelesítve, míg a kicsit drágább 160 kg-ig.
Ami még nagyon lényeges az a lábtartó, mert nagyon nyomhatja a bokát. A másik, hogy a háttámla ne legyen szövetből,mert az nem tartós, könnyen kiszakad a fémváz mentén.

Üdv.

Előzmény: radomiki11 (12005)
radomiki11 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12005

sziasztok!

 

látom itt sokaknak van tapasztalata denevérpad ügyben. 117 kiló vagyok. :)  szerintetek melyik lenne alkalmas az én súlyom hosszabb távú használatával? köszönöm előre is a segítségeket. 

porckorong kiboltosulásom van, de már úgy 6 éve, és lassan már nagyon azt érzem, hogy kellene valamit tennem vele, mert romlik mindig egy kicsit. ha valaki bővebb tapasztalatot ír a használatairól, megköszönném.

 

Miki

bocelli jegy Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12004

Sziasztok!

eladóvá vált egy NUGABEST masszázságy és egy kis turmánium szőnyeg mindkettő alig használt, hibátlan állapotban. Együtt csak 330.000 Ft-ért.

lightsout@freemail.hu

ex-petike23 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12003

Szervusztok !

 

Változatlan a helyzet. :-/

Lógok esténként a denevérpadon, meg csinálom az erősítő gyakorlatokat (fekvőtámaszból lábemelgetés, és kitartás), de a vádlim még mindig feszül, érzéketlenebb hátul, illetve néha hasogat is. Nyomásra is érzékeny időnként.

 

Lehetséges lehet az, hogy a gerincemnél nyomta az ideget a protrusio, attól az begyulladt a 4 hét alatt teljes hosszában, és a vádliban megmaradt a gyulladás ?

 

Vagy egyszerűen az ideg nehezen regenerálódik ?

 

Vagy még mindig a gerincemnél nyomódik az ideg, azt érzem a vádlimban ?

 

Egymás után 4 éjszakára bevettem a maradék gyógyszerekből: Mydeton (izomlazító), Aflamin (gyull. csökkentő), és B vitamin komplex, de semmi hatást nem tapasztaltam.

 

Mi a véleményetek ?

 

similis Creative Commons License 2015.04.29 0 0 12002

Egyébként nekem volt olyan még régen, hogy hirtelen lett rosszabb a derekam, felhívtam, elmentem, és a prolo előtt helyrerakott ezt-azt...

 

 

Előzmény: Törölt nick (12000)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 12001
Még annyit, hogy azért kell az mr, mert akarom tudni,hogy elég tágas-e még a csatorna,ehhez az eljáráshoz, mert nem szeretném, hogy egy megvastagított szalag szűkítse a csatornát.Két éve ez még
OK volt.
Előzmény: Törölt nick (11999)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 12000
Azon derültem,hogy elmondta, hogy ő is tanult manuálterápiát, műfogásokat,de azért jobbak a gyógytornászok. :)
Komoly anatómiai ismeretekkel rendelkeznek.
Előzmény: similis (11997)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 11999
Korábban írtam,hogy saját zsebből fizetem.Felhívtam a Raditechet és kértem időpontot.
Kénytelen vagyok fizetni,mert van egy két éves mr felvétel a nyakamról,amit még állt a TB, és biztos vagyok benne, hogy a reuma nem küldene el.
Szinte hallom a doki hangját: Ilyen sűrűn! :(
Előzmény: danekadoki (11998)
danekadoki Creative Commons License 2015.04.28 0 0 11998

Hogyan tudtál MR vizsgálatot intézni én is voltam nála nekem nem tudott segíteni?

Előzmény: Törölt nick (11996)
similis Creative Commons License 2015.04.28 0 0 11997

Ebben sztem igaza van, bár mint mindenhol, itt is kivétel erősíti a szabályt :)

 

Előzmény: Törölt nick (11996)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 11996
Sziasztok!

Ma voltam a Rácz doktornőnél. Miután megvizsgált, azt mondta, hogy valószínüleg a proloterápia jöhet szóba, de várjuk meg a nyaki mr-t, ami május 14-én lesz meg. Az eredménnyel május 19-én megyek hozzá.
És ajánlott egy manuálterapeotát.
Montdtam neki,hogy próbálkoztam már olyannal, aki orvos is.Véleménye szerint
az orvosok nem értenek hozzá, ebben a műfajban jobbak a gyógytornászok.

Üdv.





Előzmény: 1323333 (11995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!