Keresés

Részletes keresés

csotrog Creative Commons License 2003.01.16 0 0 780
Kösz Törpi!
Máskor is besegítenél?
Előzmény: Törp (778)
csotrog Creative Commons License 2003.01.16 0 0 779
Igen.
Az igazolás kiadásától "két" gyerekes kedvezményre vagy jogosult=2X4000.-=8000.-/hó
lásd alábbiakat (ikreseknek egy kis kiegészítés):

(4) E § alkalmazásában jogosultsági hónap az a hónap, amelyre tekintettel a nevelési ellátást, illetőleg a rokkantsági járadékot folyósítják, magzat esetében a várandósság időszakában azon hónap, amelyben a várandósság orvosi igazolása alapján a jogosultság legalább egy napig fennáll, kivéve azt a hónapot, amikor a megszületett gyermek után a nevelési ellátásra való jogosultság megnyílik. Az adóhatóság az ellenőrzés során kérheti a várandósság tényéről kiadott orvosi igazolást.
(5) A (3) bekezdésben megállapított összeg meghatározása szempontjából az eltartottak létszámába be kell számítani a kedvezményezett eltartottakon kívül azokat is, akiket rajtuk kívül a családok támogatásáról szóló törvény szerint a nevelési ellátás összegének megállapítása szempontjából figyelembe vesznek (a továbbiakban együtt: eltartottak).
(10) Ha a magzat (ikermagzat) felismerése az adóbevallás benyújtását követően történik, akkor a várandósság alapján az adóévben fennálló jogosultsági hónapokra járó családi kedvezmény - figyelemmel e § rendelkezéseire is - önellenőrzéssel érvényesíthető.

Előzmény: csotrog (777)
Törp Creative Commons License 2003.01.16 0 0 778
kérheti, és jól tudja az összeget :)

Előzmény: csotrog (777)
csotrog Creative Commons License 2003.01.16 0 0 777
Az adóbevallásban lehet érvényesíteni a magzatit, ha eddig nem tettétek.
Az összeggel megfogtál.
Mindjárt megnézem.
Előzmény: simine (776)
simine Creative Commons License 2003.01.16 0 0 776
Csotrog!

Köszi. Remélem a doki utólag is ad ki ilyen igazolást, mármint visszadátumozva. Nekünk ugyanis eddig eszünkbe sem jutott, hogy már korábban is igénybe vehettük volna. Ezek után majd a doki megoldja a problémát, mert amit Ő ír az igazolásra attól a hónaptól jár a kedvezmény.
És nekem már a 4000 Ft jár ha jól tudom, mert második gyerek. És ezzel együtt felmerül az a kérdés, hogy ugye az első gyerekre is utólag kérhetem a + 1000 Ft-ot, mikortól életbe lép a jogos igényem a második gyerek (magzat) után?

simine

Előzmény: csotrog (775)
csotrog Creative Commons License 2003.01.16 0 0 775
Tanita - Simine
A magzat utáni adókedvezmény - 3000.-/hó -akkortól vehető igénybe, amikortól a doki leírta, hogy 91 napos terhes vagy, és az adókedvezményhez adta ki az igazolást, és dátumot ír rá.
Az igazolás dátuma a fontos.
Többnyire egy recipére szokta írni.

Cuci
A Gyesből - tudomásom szerint semmit nem vonnak, ezért nem jár utána semmi.
Ha már dolgozhatsz mellette, a 4 órás bérből mindent vonnak, ugyanúgy mint a rendes bérből.
Ugyanazok a jogaid vannak, mintha dolgoznál, csak a nyugdijas szolg.időd lesz a fele, mintha 8 órás lennél.
Munkajogász a Karrier fórumban szintén nagyon szolgálatkész!

Előzmény: simine (774)
simine Creative Commons License 2003.01.16 0 0 774
Tanita76!

Éppen ma olvasgattam a kitültési útmutatót, és én úgy értelmeztem, hogy semmi formanyomtatvány nem kell, csak kell egy hivatalos orvosi papír, amin a doki igazolja a terhesség tényét és korát. De ezt nem is kell csatolni az adóbevalláshoz, csak az elévülésig meg kell őrizni.

Ugyanezzel a 91 nappal kapcs. van kérdésem. Honann kell ezt a 91 napot számolni? A szövegben ugyanis magzat fogantatásáról írnak, de ugye mint tudjuk ezt kevesen tudják pontosan. A terhességet is az utolsó mensi első napjától számolják. Ha én innen számolom, akkor a 91. nap okt. 26 és ebben az esetben már október hónapra is jogosult vagyok a magzat után adókedvezményre. Ha viszont +14 nappal számolok, akkor már csak novembertől.

Sziasztok
simine

Előzmény: tanita76 (773)
tanita76 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 773
Hahó mindenkinek!

Ahhoz az adókedvezményhez, amit a terhesség 91. napjától lehet igénybe venni elég, ha a doki ír egy igazolást saját szövegezéssel, vagy vmi formanyomtatványt kell kitöltenie????
Jól tudom, hogy ez havi 3000 Ft?

köszi,
tanita

Cuci1974 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 772
Tudja vki,hogyha elmegyek dolgozni 4 órába,akkor mit vonnak a bruttó bérből és a gyesből.Jó lenne,ha vki konkrét összeggel is szolgálna a saját példájából.Minimál összegért mehetnék 4 órába,de nem tudom megéri-e.Mennyi szabi jár a 4 órásnak?
Előzmény: VViki (771)
VViki Creative Commons License 2003.01.16 0 0 771
Cuci 1974!

Azt hiszem 21.800 Ft a Gyes. Legalább is a HVG-ben az van.
A gyed szerintem továbbra is 2 év, de azt nem néztem meg csak úgy rémlik.

VViki

Előzmény: Cuci1974 (768)
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.15 0 0 770
Ha jól tudom, ezt a részt (anyasági támogatásokat) kivették a szociális törvénycsomagból, tehát nem emelnek sem plafont sem időt.
A GYES (szerintem a nyugdíjszerű folyosítás kategóriába tartozik) ha jól olvastam akkor 8,4%-kal emelkedett. De pontos összegetnem tudok.
Ennyi. (nekem is 2 múlt a fiam:-(((

G

Előzmény: Cuci1974 (768)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 769
A költségvetési törvényben állapítják meg a minimálnyugdij összegét - annyi lesz. Még nem láttam.
Találkozott vele valaki?
Előzmény: Cuci1974 (768)
Cuci1974 Creative Commons License 2003.01.15 0 0 768
Nem tudjátok mennyi lesz idén a gyes összege?Döntöttek már erről?Kormányváltáskor szó volt arról,hogy a gyed a gyerek 3 éves koráig fog járni.Hallotatok erről vmit?Köszi a válaszokat.
Előzmény: csotrog (767)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 767
"A gyet nem tudom mi pontosan (most nem talalom azt az ismerteto docot), de ugy remlik, hogy az mas."
Gyermeknevelési támogatás
Cst. 23. § Gyermeknevelési támogatásra az a szülő, nevelőszülő, gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorút nevel. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől 8. életévének betöltéséig jár.
Vhr. 21. § A gyermeknevelési támogatásra vonatkozó igény benyújtása a 6. számú melléklet szerinti "Igénybejelentés gyermeknevelési támogatásra" című formanyomtatványon történik. Ha a gyermek után gyermeknevelési támogatást már folyósítottak, úgy az igényelbíráló szerv az előző igényelbíráló szervtől beszerzi a "Gyermeknevelési támogatás folytatólagos igénylésére jogosító igazolás"-t.
Cst. 24. § A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy kereső tevékenységet napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés otthonában történik.

"A tappenz pedig szvsz nem jar a szules utan... bar miert ne?"

Járni nem jár, de ha szükség van rá
igénybevehető:

Táppénz

Ebtv. 43. § (1) Táppénzre jogosult az, aki a biztosítás fennállása alatt, vagy annak megszűnését követő első, második vagy harmadik napon keresőképtelenné válik és a Tbj.-ben meghatározott mértékű egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett.
Ebtv. 44. § Keresőképtelen,
a) aki betegsége miatt munkáját nem tudja ellátni;
b) aki terhessége, illetőleg szülése miatt nem tudja munkáját ellátni, és terhességi-gyermekágyi segélyre nem jogosult;
c) az anya, ha kórházi ápolás alatt álló egyévesnél fiatalabb gyermekét szoptatja;
d) az anya, az egyedülálló apa, valamint a nevelőszülő és helyettes szülő, ha egyévesnél fiatalabb beteg gyermekét ápolja;
e) az a szülő, nevelőszülő és helyettes szülő, aki egyévesnél idősebb, de tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermekét ápolja;

"Mindenesetre egy honappal a (kiirt) szules elottol lehet menni TGYASRA, fel evre, es utana johet a gyed. Hasonloan szamitjak (fizu 70%, csak nem ugyanabbol az alapbol), de a tgyas kicsivel tobb altalaban mint a gyed."

Valóban - a Gyed-et maximálták.

"Lehet, hogy tevedek, majd jon (este) csotrog, es jol megmondja a frankot..."

Elég frankó?
:-)

Előzmény: Elm (764)
rollller Creative Commons License 2003.01.15 0 0 766
magasabb fizetes eseten a tgyas az sokkal is lehet tobb, mint a gyed, mivel a tgyas osszege nincs maximalizalva, a gyed pedig igen,
tappenzre meg szules utan is mehet az ember, ha visszamegy dolgozni, de pl. mar masnap tappenzre megy, akkor persze nincs gyed, hanem teppenz van
Előzmény: Elm (764)
VViki Creative Commons License 2003.01.15 0 0 765
Kadves Savanyújóska!

Hát gratulálok!! Minden elismerésem a Tiétek! Jó sokáig bírta at asszony!
Nálunk is valahogy így oszlottak meg a súlyarárok kicsit több mint 2 éve (2001 jan. 10 Levente:2550, Nándi:2450)
Úgy látszik igaz, hogy az ikrek többsége nyáron fogan! :))
Remélem kialudtátok magatokat, mert ezután már nem biztos, hogy lesz rá időtök.:)
További jó egészséget!

VViki

Előzmény: savanyujoska (755)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 764
A gyet nem tudom mi pontosan (most nem talalom azt az ismerteto docot), de ugy remlik, hogy az mas.

A tappenz pedig szvsz nem jar a szules utan... bar miert ne?

Mindenesetre egy honappal a (kiirt) szules elottol lehet menni TGYASRA, fel evre, es utana johet a gyed. Hasonloan szamitjak (fizu 70%, csak nem ugyanabbol az alapbol), de a tgyas kicsivel tobb altalaban mint a gyed.

Lehet, hogy tevedek, majd jon (este) csotrog, es jol megmondja a frankot...

Előzmény: savanyujoska (762)
savanyujoska Creative Commons License 2003.01.15 0 0 763
Szellőke!

Kérdezd már meg lécci anyukádtól azt is, hogy hány hónapot vagy évet jelent az "átvészelés".
Csak, hogy be tudjam osztani a humorérzékemet. :o)

Üdv, Savanyú

Előzmény: Szellőke (759)
savanyujoska Creative Commons License 2003.01.15 0 0 762
Kedves Szellőke és Elm!

Köszönöm a gratulációkat.
Lehet, hogy igazad van a kvázi-pszeudo-posztalkoholos madárfogdosás értelmezésében, hukk. :o)

De hogy ne legyek teljesen off, ma beszélgettem a munkaadóm tb szakértőjével, aki megpendítette a táppénz (gyet?) lehetőségét.
A gyermekorvos írhatja ki a kismamát táppénzre, ami magasabb jövedelműeknél (lásd énnejem, nálunk én keresem a pénzt, ő meg találja is :o)) sokkal több lehet, mint a gyed.
Enyhén svarc a dolog ha tényleg semmi sem indokolja, de aki jó viszonyban van a gyerekorvossal, az akár 1 évig is lehet így táppénzen.

Üdv, Savanyú

Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 761
Igen, ami peldakat irtal abban igazad van, meg ugy altalaban is, de felreertes ne essek: en NEM vartam hogy barmit is automatikusan adjanak, en mindennek utanatalpaltam (epitkezem, lakashitelt vettem fel, szoval nagyon benne vagyok a hivatalok es szolgaltatokhoz valo maszkalasba), en csak ugy tudtam (az EUSZCSM honlapjarol letoltheto doksi, illetve az altalam ismert szja szabalyok alapjan, amik ezek szerint nem voltak tokeletesek), hogy van _egy_ csaladi adokedvezmeny, ami mar jar a szulest megelozoen is. Pont. Fel sem merult bennem, hogy a szules utan ujra kellene igenyelni... de ezek szerint tevedtem. Van az igy... :-)

Erdekes, volt ez itt mar amugy tema, csak atsiklottam rajta?

Előzmény: rollller (758)
Szellőke Creative Commons License 2003.01.15 0 0 760
Helyesbítek, illete pontosítok.
Ha a munkaviszony (biztosítás fennáll),akkor 1.sor (bérjövedelem), ha passzív jogon, megszűnt munkaviszony után kapjátok a TGYÁS-t, GYedet, akkor 4.sor (más bérjövedelem).
Szellőke Creative Commons License 2003.01.15 0 0 759
Sziasztok,
hihetetlen élményem volt.
Felhívtam az apehot, hogy megkérdezzem, hová írjam be a Tgyást és a Gyedet. 20 mp alatt kapcsoltak és egy udvarias, értelmes, hozzáértő pasi szép türelmesen utánanézett és válaszolt.

Mindenkinek:
Tgyás és gyed, ha az OEP utalja: 4.sor, mivel táppénz típusú ellátás. (rolller: a szimatod irigylésre méltó).

Savanyú: sok örömet kívánok a két kis manóhoz (anyukám aszongya, humorral át lehet vészelni az ikerbabákat)

Üdv: Szellőke, az iker, akinek sajnos (még) nincsenek ikrei

rollller Creative Commons License 2003.01.15 0 0 758
elm, kulon kell igenyelni, mert mas a magzati es mas a gyermek utan jaro adokedvezmeny, mindig mindent kulon kell igenyelni, es most kicsit off leszek es nem akarom vedeni az allamigazgatast, de nem kell azt gondolni, hogy a dolgok automatikusan jarnak (es most ne bantodjon meg senki, de ez kicsit meg a 'regi' rendszerbol ittragadt gondolatvilag, ettol meg persze teny, hogy neha tulbonyolitott es nem osszekotott a rendszer, nem mukodik megfeleloen aminek kellenem de akkor is, plusz az allamigazgatas magatol nem talalhatja ki, hogy pl melyik szulo akarja megigenyelni az adokedvezmenyt, akar-e az anya gyedre menni vagy visszamegy dolgozni stb.)
Előzmény: Elm (757)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 757
Koszom, koszonom, jo munkat! :-)

Jog es logika... eh... hagyjuk. :-))

Előzmény: csotrog (754)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 756
Gratula!!!

A kislany nalunk is Eszter... :-)

(Ha madarakat fogdosol, vagy legalabbis ezt hiszed, akkor nem masnapos vagy, hanem meg reszeg... :-))))

Előzmény: savanyujoska (755)
savanyujoska Creative Commons License 2003.01.15 0 0 755
Kedves Viki!

Mi is pont ezen tanakodtunk, amikor a lányok úgy döntöttek, hogy elég és nincs tovább!

Szóval:

Viki (!) 2600 g
Eszter 2500 g

Mindhárman jól vannak.
Az apukájuk meg most aggodalommal és másnapossággal vegyesen felhőtlenül boldog, és madarakat fogdos!

Üdv, Savanyú

Előzmény: VViki (734)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 754
Befejezem a levelezést estig. Sok más dolgom van.

A Gamesznál minden feladat külön emberhez tartozik - nem csodálom, hogy belekeverednek.

A logika is más dolog, és egészen más a törvényi dolgokat törvényi és végrehajtási előírások szerint művelni.....

Tudod: más az igazság, és más a jog. Néha azért találkoznak, de nem törvényszerű.....
:-)

Előzmény: Elm (752)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 753
:-), koszi...

Hm... nem teljesen tudom ertelmezni, szamomra nem derul ki egyertelmuen, hogy ujra kellene igenyelni, de azt is latom, hogy kulon ertelmezi a magzatit, meg a gyereket, tehat valszeg lehet ugy is ertelmezni, hogy ujra kell igenyelni...

Mind1, akkor ez lesz. Csak megint be kell menni... :-/

Előzmény: csotrog (751)
Elm Creative Commons License 2003.01.15 0 0 752
Hu, koszonom a gyors valaszt... :-)

Szoval lehetseges? Csak mert en "csaladi adokedvezmenyrol" tudok, ami mar a magzat utan is jar, de hivatalosan meg sose hallottam, hogy ujra kellene igenyelni a szules utan.

Egyebkent egy kicsi logika lehet benne, hiszen (ne adj isten) ha halva szuletik egy pici, akkor utana vegulis jogosulatlanul jarna, de ezt nyilvan jelezni kell, ez nem lehet(ne) a kifizetohely hibaja.

Arrol nem is beszelve, hogy beadtam a csp, es az anyasagi igenyleset, elkuldve a szuletesi kivonatokkal, tehat a tbkifizetohely (GAMESZ, pedagogus a nejem, eddig is mindent ok inteztek, tappenzt, tgyast, anyasagi is asszem mar utalva van) TUDJA, HOGY MEGSZULETTEK a gyerekek, ergo a logikus az lenne, hogy ok "automatikusan" meghosszabbitanak... szerintem.

No, majd erdeklodunk akkor, vagy megigenyeljuk es kesz, nem torik le a kezunk, de ha talalsz torv. szoveget, azt megkoszonom... de csak ezert ne pazarold az idod.

thnx meg1x,
Elm

Előzmény: csotrog (749)
csotrog Creative Commons License 2003.01.15 0 0 751
Szja tv:

Személyi és családi kedvezmények

40. § (1) Az összevont adóalap adóját csökkenti a .........

(4) E § alkalmazásában jogosultsági hónap az a hónap, amelyre tekintettel a nevelési ellátást, illetőleg a rokkantsági járadékot folyósítják, magzat esetében a várandósság időszakában azon hónap, amelyben a várandósság orvosi igazolása alapján a jogosultság legalább egy napig fennáll, kivéve azt a hónapot, amikor a megszületett gyermek után a nevelési ellátásra való jogosultság megnyílik. Az adóhatóság az ellenőrzés során kérheti a várandósság tényéről kiadott orvosi igazolást.

(8) A családi kedvezmény érvényesítésének feltétele az eltartottak természetes azonosító adatainak vagy adóazonosító jelének feltüntetése az adóbevallásban (a munkáltatói elszámolásban), azzal, hogy magzat (ikermagzat) esetében az előzőeket a várandósság tényéről adott nyilatkozat helyettesíti.

(10) Ha a magzat (ikermagzat) felismerése az adóbevallás benyújtását követően történik, akkor a várandósság alapján az adóévben fennálló jogosultsági hónapokra járó családi kedvezmény - figyelemmel e § rendelkezéseire is - önellenőrzéssel érvényesíthető.

Előzmény: Elm (747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!