Keresés

Részletes keresés

Thomas Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78763

még nem azt mondták szerelôk, hogy ne piszkáljuk. 

Alighanem eleinte 2,3 on volt es valamiert at lett allitva.

 

most a kazánon atkapcsoltuk a nyári allasba és leraktuk 2,3-ra, hogy lesz-e valami változas.

 

drasztikus lejjebb állitást eddig nem mertünk csinálni a piroson, mert nem szeretnénk kárt okozni, ezért is kerestem a hasznalati utasitást. 

Előzmény: halaloszto (78760)
Thomas Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78762

Kerestem már többször is a lapos tetön, ahol mindenféle légkondik is vannak, más lakásokhoz, de olyan érzékelôt ami hozzánk tartozhatna nem találtam. Egyszer egy szerelô amikor kimászott a tetôre valamit ledobott a kéményen, hogy megtudja, hogy melyik járat tartozik ide. 

 

Sajnos azt vettem észre, hogy amikor nem is megy a fûtés de a nyugati nap jól süt, de még nincs túl meleg, akkor a fûtövíz hômérséklete lemegy kb 52 fokra és ilyenkor nincs meleg viz csak az emlitett 33-34 fokos.

most odakint 17 fok van, nem fûtünk, egyik radiátor sincs nyitva, illetve a padlófütés sem megy, az egyetlen hômérô ugye a fütôvizé es az kb 55 fokot mutat.

 

Ja, és eddig nem vettük észre, hogy mit szabályoz a téli/nyári kapcsológomb. Bárhogy is állítottuk. Most amugy a téli allásban van, mert még vannak hajnali hidegek.

Előzmény: morgen66 (78758)
Thomas Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78761

A Landis most 2,8-on van.

talán látszik a képen is a rovátka a piros gombon.

Előzmény: morgen66 (78759)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78760

apiros tekerőt a nullanégyre tekered, ezzel minimálsira állítod a külső hőmérő hatását az volt már?

Előzmény: Thomas (78757)
morgen66 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78759

A landis szabályzó most mennyire van állítva?

Előzmény: Thomas (78757)
morgen66 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78758

A külső hőmérséklet érzékelőt meg kell keresned,ha azzal akarod vezérelni a kazánt, lehetséges hogy rossz helyen van,éri a nap,és olyankor leszabályoz,bár ez esetben csak a fűtéssel lenne probléma,a meleg vízzel nem volna szabad.(de lehet hogy az érzékelő hibás)

 

Másik megoldás ha kiiktatod a külső érzékelőt, és egy szobai termosztáttal vezéreled a kazánt.

Előzmény: Thomas (78756)
Thomas Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78757

mellekelem a fenykepeket is

ACV Delat 15Landis Gyr RVK 26

Előzmény: Thomas (78756)
Thomas Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78756

Kazán beszabályzással kapcsolatos kérdésem lenne.

 

Van egy 1991-ben beszerelt ACV Delta 15 gázkazánunk ami a meleg vizet, illetve a fûtést szolgáltatja. Mi 5 éve költöztünk be és azóta küzködünk a következô problémával amit a kedves helyi szerelök és karbantartók leginkább kazáncserével oldanának meg. (a belgák, balgák... )

Külsô höérzékelô probléma?
Amikor a külsô hômérséklet + 10 Co fok alatt, vagy 22 Co fölött van a kazán a fûtövíz hômérsékletét 70 fokra állítja be ahogy az a hômérséklet szabályzó gombbal is be van állítva, és ez a hômérô állásán is látszik.
Ebben az esetben normális hômérsékletû használati melegvíz van a rendszerben.

Amennyiben azonban à külsô hômérséklet 10-22 Co fok közötti tartományban van, és/vagy a délutáni napsütés felmelegíti az érzékelôt( nem igazán tudjuk, hol az érzékelô, többször kerestem már a tetôn) a kazán fûtôkör hômérséklete akár 50 Co-ra is csökken és ezt semmilyen módon nem lehet feljebb állítani. Ebben az esetben, amikor a külsô hômérséklet pl 14 fok, a fütôkör 55 fok, a hasznalati melegvíz valós, hômérôvel mért hôfoka 33,6 Co.
Amikor a kulsö hômérséklet ujra lecsökken 10 fok alá, a kazán újra képes normális meleg vizet adni. 
Meg lehet jegyezni, hogy még soha nem volt forró kádfürdônk kifolyó és nem utólagosan melegített vízzel.

Konkluziónk,
0) a kazán képes meleg vizet elôállítani, de 
1) a külsô érzékelô hamis jelet küld,
2) és/vagy rossz helyre van telepítve
3) a beltéri egység nincs összehangolva megfelelöen,
4) új érzékelô, új helyre ès új összehangolás szükséges.

A kazánhoz tartozik egy Landis & gyr RVK 26 szabályzó egység amirôl próbálok beszúrni képet. Itt a grafikonon a függöleges tengelyen gondolom, hogy a fütôköri hômérséklet lehet mivel a skála 20-90 megy a vízszintesen meg a külsô hômérséklet tartomâny, mivel a skála 20-tól mínuusz 30-ig megy. Most a szabályozó gomb a 2,8- as skálára van állítva. 

Próbáltam valami leírást találni a neten ami nem 50 euroert lenne, de eddig nem sikerült.

 

Van-e valakinek ilyen leírása, tapasztalata, megoldási javaslata?

elôre is köszi!

nixon70 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78755

Bocs, ritkán vagyok gép előtt......

méterenként 5-10mm.

Előzmény: kaposznyak (78728)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78754

Bocs, összekevertem a linkeket. A delimano az 3kW. Ez azt jelenti hogy 2liter/percnél már csak 20 fokot tud melegíteni a vízen. Szerintem ez nagyon karcsú.

 

Vajk

Előzmény: baliz1 (78749)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78753

"A jó csaptelepből percenként 3 liter melegvíz folyhat  ki, 3 bar nyomás mellett."

 

Próbáld ki hogy ez mennyi, és döntsd el hogy neked megfelel-e. Szerintem nem sok, de kompromisszumnak jó lehet.

 

Vajk

Előzmény: baliz1 (78749)
morgen66 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78752

Csaptelep alkatrészeket keresek.

vízmelegítőinkhez MOFÉM csaptelepeket adunk, a tömítéseket a MOFÉM partnereitől tudja beszerezni.
http://www.mofem.hu/contact/
A tömítéseket nem szükséges évente cserélni, ezek a tömítések több évig is megbízhatóan tömítenek

 

 

A hajdú honlapján találtam.

http://www.hajdurt.hu/content/hu/vizmelegitok.html

Előzmény: Téli nap (78750)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78751

csak beletekertem , de nincs sehol teljesitmeny !

Ha azt tudjuk, lehet tudni mennyi ampert 'kivan' !

Ha azt tudjuk, mar csak a biztositrek/halozat kell tudja azt.

Ha az ok, akkor mar csak a vizkovel lehet gondod. Ha kemeny a viz feletek, akkor surun !

Tehat megfelelo  LEHET ! :-) 

Előzmény: baliz1 (78749)
Téli nap Creative Commons License 2015.04.12 0 0 78750

Sziasztok !

 

Véleményetek szerint létezik a Hajdú tárolós kisvízmelegítők csapjához csap felsőrész ?

 A kisvízmelegítő 5 literes és nem nyomás alatti. Vagy jó lenne akár komplett csaptelep is.

 

 

 T.

baliz1 Creative Commons License 2015.04.12 0 1 78749
KSZD Creative Commons License 2015.04.11 0 0 78748

Szia!
A présidomok "szoknya" részén általában rajta van, hogy milyen tipus.
Tudomásom szerint a wavin idomokat U jelű pofával kell presselni.

Gépbérlés számos helyen megoldható, de nem tudom földrajzilag hol vagy.

Kulcsos idomot az eltérő csőfalvastagságok miatt inkább felejtsd el, 
létezik smartfix (bedugós) idom, de nem igazán elterjedt.
Szerintem maradj a press idomnál, de ha nem ismered szerléstechnikát azzal is lehet hibázni.

 

 

Előzmény: Tias (78747)
Tias Creative Commons License 2015.04.11 0 0 78747

Sziasztok! fütés korszerüsités elött álok! hozzá jutottam egy-két olcsósághoz mégpedig Wavin roppantós idomhoz csak az a kérdés hol tudnék gépet szerválni ami össze préseli! nem tudom melyik márkáéval egyezik meg? a Hencoéval nem mert eleven a Wavinnak 25 csöve van a Hencoénak meg 26-os! vagy esetleg a Wavin nem gyárt szoritó gyürös idomot? mert akkor nem kellene a roppantó! elöre is köszönöm a segitséget!

morgen66 Creative Commons License 2015.04.11 0 0 78746

Erre gondolsz?

http://www.szerelvenyaruhaz.hu/kludi-objekta-mix-new-fogantyu-egykaros-keverocsaptelephez-krom

 

Biztosan lehet olcsóbban is kapni,de mivel ez Kludi ezért ilyen drága.:-)

Előzmény: V8TommY (78744)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.04.11 0 1 78745

Dehogy! Sört csak az főzhet, akinek van sörfája. 

Előzmény: nagykunsági (78743)
V8TommY Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78744

Üdv,

 

Segítségeteket szeretném kérni egy törött zuhanypanel alkatrésszel kapcsolatban.

Egész pontosan az "fogantyú" törött el amivel a meleg/hideg víz arányt és a víz mennyiséget lehet szabályozni.

Tudnátok segíteni, hogy ennek mi a hivatalos neve és hogy lehetne egy újat fogantyút/gombot beszerezni?

 

A zuhanykabinunk egyébként Sanimix gyártmányú, de a zuhanypanelen nem látom a gyártóját. A leírás már nincs meg, azt a lakás előző lakója valószínűleg régen kidobta.

 

http://zuhanypanel.arukereso.hu/sanimix/akril-zuhanypanel-lp8100-p265205405/

 

Ehhez nagyon hasonló egyébként a zuhanypanelünk.

 

A segítségeteket előre is köszönöm,

Tomi

nagykunsági Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78743

Pálinkát csak az főzhet akinek van gyümölcsfája. 

 

Sört meg az akinek van árpaföldje??????

Előzmény: nothingam (78741)
Varek1 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78742

 Jaj ilyen megoldhatatlan probléma. Utólag már nem nagyon hegesztgetik a csöveket, ha mégis, akkor kivágják előbb a szigetelést.

 Ugyanez a probléma egyébként fennáll akkor is, ha sok pénzért korábban kijjebb tetetik a csövet.

 na de tényleg miért kéne egy gázvezeték külső csövét utólag hegeszteni. Egy esetről tudok . Amikor az ikerháznál az egyik ikerpár lényegesen később köt rá a gázra. A másik iker ezt kivárni nem tudja és leszigelteti a házát.

Előzmény: Törölt nick (78738)
nothingam Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78741

Nem, sört is 1000 liter/fő/év -ig. (ha jól tudom)

Előzmény: Törölt nick (78739)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78740

A felülettel nincs is gond, de lesz egy vonal menti hőhíd, ami belül könnyen penészesedést okozhat.

Előzmény: Varek1 (78733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78739

nee, nem csak pálinkát lehet otthon adómentesen pacsmagolni?

Előzmény: nothingam (78737)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78738

És mit csinálnak, ha később hegeszteni kell? Leolvad a 3,14-ba a cső körül minden, nem?

Előzmény: Varek1 (78733)
nothingam Creative Commons License 2015.04.10 0 0 78737

Sziasztok!

 

Egy PB üzemű sörfőző berendezésemet szeretném automatizálni és ehhez szeretnék tanácsot kérni. Nagy vonalakban arra lenne szükségem, hogy a PID szabályzóim segítségével tudjam vezérelni a gázláng begyújtását/eloltását. Külföldi oldalakon találtam leírásokat, illetve eszközöket (begyújtás vezérlő, szolenoidos szelep, stb.) viszont ezeket nem tudom Magyarországon hol lehetne beszerezni, illetve hol tudnék szakmai tanácsot kérni az építéssel kapcsolatban.

 

A válaszaitokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.09 0 0 78736

Az egy olyan cucc lenne ami a háztetőn pontosan jelzi, hogy a nap mikor milyen erősen süt rá. Nem fogsz így találni semmit, ezt a szót én találtam ki :) Az elmű gyakorlatilag egy bank lenne, ahová befizeted a háztetőre szánt cuccok árát, ami legyen mondjuk 500eFt. Az egész cucc helyett csak a kis érzékelő lenne a tetőn. A szolgáltatótól meg az 500e Ft ellenében ingyen kapod este az áramot, ha nappal kellően sütött a tetődre a nap. Ez igazából akkor működne, ha közösségi napelemrendszert lehetne "bérelni".

 

De különben ez így ahogy van hülyeség, mert a regisztert úgyis becsapnák zseblámpával, a szolgáltató meg lenyúlná a pénzt. (így is) Akkor se működne, ha a szolgáltatónak lenne regisztere, vagy ha a meteorológusok mondanák mikor mennyit sütött a nap, mert ugye magyarok vagyunk :) De ha ezeket a dolgokat nem nézed, akkor a szolgáltatóhoz visszatöltős, inverteres rendszernél ergo ugyanez történik. Pénzügyi adok-kapok az egész, az áram meg nem hűl ki a vezetékben mint a melegvíz.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (78713)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.09 0 0 78735

 

A képek lemaradtak....

 

Még egyszer köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.09 0 0 78734

Üdvözletem!

 

Volna egy problémám egy régi Saunier Duval gázkazánnal.

Nem tudom melyik típus.A problémám az,hogy a hőmérő mögött a téli/nyári kapcsoló alatt/mögött van egy szivattyú és ahogy a fém háza csatlakozik a műanyag foglalatba ott csöpög.A szerelő szerint ki kell cserélni az egész kazánt.Gondoltam,ha van rá lehetőség szeretném inkább megjavítani.Érdemes lenne szétbontanom és megpróbálni vagy inkább nem?Ha igen hol találhatok róla részletesebb fotókat?Sajnos nem tudom a típust,így nem tudok rákeresni.Felteszek két képet róla.

 

A segítségeket előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!