Keresés

Részletes keresés

bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2830
Előzmény: Qkorica (2829)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2829

Ha csak analógra állítod a keresést itt is bejönnek, de sírva fakadsz a látványtól......

Előzmény: bravura2 (2828)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2828

köszi :)

amit nem értek, hogy a hagyományos TV-n miért jönnek szépen az adók? ezen miért nem?

Előzmény: Qkorica (2827)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2827
Előzmény: Qkorica (2825)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2826

opsz, ezek szerint a T-nek kéne adnia egy vevő egységet?

Előzmény: Qkorica (2825)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2825

Milyen eszközökre van szükségem a HDTV vételéhez?

 

Mindenek előtt szükség van egy HD képes (LCD, LED vagy plazma) televízióra.

Ezek a készülékek „HD ready”, „HD TV” vagy „Full HD” logóval vannak ellátva és tartalmazzák a megfelelő kimeneteket, melyeken keresztül DVD-lejátszóját, házimozi rendszerét és TV-vevőegységét csatlakoztathatja.



A további technikai háttér biztosításáról a Társaságunk gondoskodik, amennyiben megrendeli vezetékes vagy műholdas TV-előfizetéséhez a Családi+HDTV díjcsomagot.

Előzmény: bravura2 (2821)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2824

kipróbáltam így is, de semmi eredmény.

Előzmény: 8auJANI (2823)
8auJANI Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2823

Szia!

Állitsd a csatorna keresést     KÁBELRE   valamint azt állitsd be , hogy  ANALÓG . Ezek szerint t-home analóg elöfizetésed van.

Előzmény: bravura2 (2821)
Nick_X14XE Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2822

Ja attól függ. Egy levelet meg ezt a hozzászólást nem TV-ről fogom írni, de mozgóképre nagyon jó.

Én azt a funkciót szoktam sokat használni, hogy tableten megkeresem a videókat, aztán gombnyomásra átküldi a TV-re.

Lejátszás közben is lehet módosítani a listát, de akkor már nem muszáj bakapcsolva hagyni a tabletet. Ez így elég kényelmes.

Előzmény: GPS (2820)
bravura2 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2821

a normál koaxot, másom nincs :) t-home-os előfizetésem van.

Előzmény: Qkorica (2819)
GPS Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2820

 

"Majd rájötök ti is, hogy a fejlesztett hardver ellenére maradtok a jól bevált PC/laptop/tablet/mobil valamelyikénél a netezéshez és a tv-t az alap funkciójára használjátok. :)"

 

Én ezt másképp látom. Egy hasonlattal élve:

 

Szerintem ez olyan dolog, mint amikor valakinek van egy fasza nagy autója...és mellette, a garázs bejáratánál egy robogója is.

 

És igaz ugyan, hogy az autó nagyságrenddel gyorsabb, erősebb, kényelmesebb, stb. - azért nem lehet azt mondani, hogy a mellette tartott robogó az tök-használhatatlan, értelmetlen dolog lenne.

 

Példa: miután a nap végén beállt a garázsba, kiderül, hogy elfogyott a mustár a virslihez... majd hülye lenne kiállni a batárral, garázsajtót és kaput nyitogatni-zárogatni  és azzal elmenni a boltig mustárért... miközben ott figyel a kis robogója, amelyikkel 5 perc alatt megjárja a boltot oda és vissza.

 

Részemről, miután befejeztem a meló-napomat (netes munkám van) - lakapcsoltam a gépet és lefetrengek TV-zni - bizony előfordul, hogy hirtelen megnéznék valamit a neten... ha mást nem, hát a kiszemelt film részletes ismertetését az IMDB-n, vagy más hasonlót.

 

Ilyonkor a túró sem fog felállni, átmenni a dolgozószobába, bebootolni a PC-t,...stb.stb. - miközben ott a lehetőség, hogy mindezt megoldjam helyből, pár mutatóúj- mozgással.

Erre viszont tökéletes a netes-TV.

 

- Sőt, a minap esett meg velem, hogy ajánltak egy nagyon érdekes anyagot a YT-ról - erre én hülye elkezdtem letölteni pendrive-ra, hogy majd jól megnézzük a TV-n együtt a párommal.

 

Már a fele letöltésnél tartottam, amikor a homlokomra csaptam, hogy: "Hát hülye vagyok én, hogy itt töltögetek - miközben ott a netes-TV-m, amelyiken direktbe is megnézhetem?"

 

Hát jahh, ugye, röpke 2 hónap alatt még nem vált reflexxé nálam, hogy a TV-m ezt is tudja. Majd megszokom :-))))

.

Előzmény: nicko (2816)
Qkorica Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2819

Milyen antennát dugtál bele?

Előzmény: bravura2 (2818)
bravura2 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2818

Sziasztok, 

tegnap vettem egy samsung led tv-t. (UE40F6100AW )

bedugva az antennát a "kódolt jel" üzenet jelenik meg és nincs adás. a régi tv-nél minden ment szépen.

csatornákat betárolja, kiírja a nevét, de nincs kép és hang, csak az üzenet. 

valaki tudja a megoldást?

R0L Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2817

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Kinéztem két TVt, de nem tudok választani. Samsung UE32F5000 VS LG 32LN5400

DVB C lenne használva + usb filmlejátszás, esetleg pc játék.

Ha van tapasztalat, vélemény, (bármilyen) szívesen olvasnám!

 

Köszönöm

 

 

nicko Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2816

Majd rájötök ti is, hogy a fejlesztett hardver ellenére maradtok a jól bevált PC/laptop/tablet/mobil valamelyikénél a netezéshez és a tv-t az alap funkciójára használjátok. :)

GPS Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2815

 

Az AXNplayer gondot én is jeleztem - mert ugyanezt produkálja nálam is, mint nálad.

 

Ezt bacus kolléga meg is analizálta és abszolút normálisnak tartja, hogy a tV azt nem tudja feldolgozni.

 

Ugyanis ott olyan trükköket alkalmaztak, ami rettenetes erőforrás-igényes, annyira, hogy még a PC-t is megizzasztja. A TV-ink erre vélhetően nem alkalmasak.

 

Egyébként az axn-player anyagait még lementeni sem tudom - pedig van egy app-om, ami bármit lement a képernyőről, ami csak mozog - kivéve ezt.

 

A sima indáról viszont nálam műxik a dolog - igaz, kábelről.

.

Előzmény: Taar71 (2814)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2814

Kösszépen, hogy direktben válaszoltál az "indavideo.hu" problémámra.

Van pár tény ami szerintem is kérdőjelessé teszi a WLAN-ra fogni a szaggatás tényét:

- Csak teljes képernyő illetve majdnem teljes képernyőre nagytott browser mellett szokott szaggatni (korábban már írtátok, hogy folyamatos processzor kalkulálás miatt belassul a TV). Minél kisebb a méret, annál simább a lejátszás erről a honlapról.

- Youtube és minden egyéb szintén netes online video lejátszás tökéletes szaggatás nélküli (legyen akár kis felbontás, HD, vagy 3D), csak az indavideo.hu-val van gond (legalábbis eddig)

- Az indavideo.hu-s szaggatás, puffer mellett szokott megjelenni. Asszonykámmal elkezdtük nézni a "Búra alatt" c. sorozatot, aminek átlagos hossza 42-44 perc. A szaggatás teljes képernyőre nagyítás után ca. a 8. perc tájékán (újraindítás esetén ugyanitt) kezdődik úgy, hogy a film harmadáig már letöltötte folytatást (első alkalommal arra gondoltam, hogy esetleg túlcsordult a memória és emiatt akadozik a lejátszás). Bocs a pongyola fogalmazásom miatt, de csak közgazdász vagyok. Igyekszem a jelenséget a lehető legpontosabban megfogalmazni.

- Szintén az indavideo.hu-nál történik, hogy a honlapon található "AXN player"-hez kapcsolódó online videokat a lejátszó, "memória hiány" hibaüzenettel leállítja és opcionálisan felkínálja a felhasználónak, hogy a) "kilépjen a browser-ből", vagy b) "az összeomlás előtt állapotot állítsa vissza". Ezt a jelenéget, csak itt és csak az "AXN player" alatti videok indításakor tapasztaltam.

Kíváncsi lennék, hogy vajon Nálatok is vannak e problémák az indavideo.hu-val, illetve előjött e bárkinél ez a memória hiányos hibaüzenet?

Ja, egyébként ma jön a rendszergazda haverom és kielemezzük szakértővel is a problémát.

Üdv

Ta'ar

Inhouse Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2813

Érdekelnének benneteket képek egy házilag készített, a laposTV-t plafonra rögzítő tartóról? Állítható magasság 1m-ig, állítható döntés. Üzemel, bár még vannak hiányosságai, meg lefestve sincs. Majd tavasszal befejezem.

nicko Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2812

menjél be bármelyik MM, Euronics, Saturn amelyik közelebb van ott tele vannak ilyen konzolokkal és olcsóbbak is talán.

Hama tartók is 6-8K környékén vannak.

Előzmény: -ikszipszilonze- (2811)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2811

akkor kerdeznek is.

falra akasztanam a tv -t. ezt neztem ki. tul sokat nem neztem utana, de ha valaki korbenezte a temat megkoszonnem ha alkotna velemenyt rola. ennel tobbet nem szannek ra mindenesetre. nekem alapvetoen sikba kell a tv a falra, de lehet egy nagyon kicsit megdontenem, a kerdes az, hogy ez 42" -ig jo, gondolom ha raakasztok egy 50" meretet akkor 15 fokra mar nem tudom megdonteni. annyi nem is kell mondjuk. a sulyhatar biztosan eleg mert a tv a gyari allvanya nelkul ~13 kg.

-ikszipszilonze- Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2810

meg nem volt kedvem pontosan kielemezni miert, de az indavideo hajlamos megizzasztani rendesen egy pc -t is, pedig minoseget tekintve nincs semmi kulonos. holnap megnezem a tv -n az indavideot (f6400 szinten, firmware -t nem tudom beirhatnad te is hatha okosabbak leszunk). nem hiszem egyebkent, hogy halozati problema, persze nem zarhato ki, de nem a lan a megoldas ra. N -es wifik kaphatoak evek ota. megtekintve egy atlagos full hd film savszel igenyet a mai routerek kinyomjak magukbol, ha megsem, ott a puffer. es hamarabb fog megallni pufferelni, ha elfogy a puffer, mint hogy el kezdjen szaggatni. de lehet valami finomitottak egy masik firmware -ben.

 

nezz meg egy youtube -ot, nalam az is hasit akar full hd + 3d -ben is pedig itt nincs eszeveszett savszelesseg - de nem is kell.

Előzmény: Taar71 (2796)
nicko Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2809
Előzmény: brumi_68 (2808)
brumi_68 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2808

Úgy tudom azoknál biztosan lehet használni amelyikhez van szemüveg. Bluetouth miatt. Na meg persze az USB-seket is elfogadja

 

Előzmény: nicko (2807)
nicko Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2807

szerintem nem. bár senki nem mert venni a D6500-hoz 10K-ért, hogy megtudja működik vagy sem, magyar fórumokon ;)

ES szériánál javítottak ezen, hogy ne csak samsung billt lehessen használni, de már egy tesco gazdaságos is működik.

D6300-tól van a samsung bill. is ott sem minden tipusnál lehetett használni.

Előzmény: bacus (2806)
bacus Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2806

D szériával is megy?

Előzmény: nicko (2805)
nicko Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2805

És tuti, hogy volna ennél még sokkal olcsóbb megoldás is.

 

ami 100%-ban működik samsung tv-n és ezt tudja (tapipados klavi)...nincs.

 

ES szérián már bevált a logitech ezen terméke.

Előzmény: Taar71 (2803)
nicko Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2804

Tudom mire gondolt én meg egy működő, bevált alternatívát linkeltem lényegesen kevesebbért.

Előzmény: GPS (2801)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2803

Hjaa, a pillanat varázsa, meg nem néztem utána a dolognak, mivel "kezdőként" erre a lehetőségre nem is gondoltam. És tuti, hogy volna ennél még sokkal olcsóbb megoldás is.

Itt elsősorban arra a szemét kereskedelmi árukapcsolásra gondoltam, mint a viccben is volt: Az ipse bemegy a horgászboltba csali kukacokért és felvásárolja az egész boltot, mert a kukachoz dukál a megfelelő horog, ahhoz a megfelelő antenna, ahhoz a megfelelő horgászbot, amihez a megfelelő horgász ruha, de ha már ezt mind megvette, vegye még meg a hozzávaló motorcsónakot is, mert úgy dukál.

 

Mert ugye amikor bemegyek a boltba, már nagyjából tudtam, hogy milyen TV-t keresek. Az árakat és aktuális készletet látva választottam ki a "nyertest", majd utána látom, hogy "Jééé van ott még klaviatúra is, mivel netezni akarok a TV-n, az is tök jó lenne".

Felajzva megnézem az árat és lelohadok: Logitech tapipad+billentyűzet 16.5KHUF.

Agyzsibbasztó pofátlanság, főleg ha mondjuk egy sima pár ezer forintos USB egér/billentyűzet kombo is tökéletesen valszeg jobb eredménnyel is elég lenne.

 

Arról nem is beszélve, hogy ezzel is biztos csak az előttem már leírt jelenséggel tudnám csak kezelni az "egeret" és Én is szívesebben vágnám a földhöz a drága kütyüt.

 

Üdv

Ta'ar

Előzmény: nicko (2800)
GPS Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2802

 

Hehe, most olvastam bele abba amit az előbb a Samsung billentyűzetről linkeltem.

 

Ime az első sor a kereskedői-leírásból - már ez is nagyon ütős:

 

"Elem (AA x 2) akkumulátor élettartamának bővítéséért alkáli elem használata ajánlott"

 

Hát abban igazuk lehet, hogy ha alkáli elemet használunk az akkuk helyett - az nagyon megnöveli a (nem használt) akkumulátorok élettartamát.

 

Gratula!

.

Előzmény: GPS (2801)
GPS Creative Commons License 2013.11.26 0 0 2801

 

A kolléga szerintem a Samsung-eredetire gondolt. ERRE, NI!

 

Ennek a tapipadja (a gombokkal együtt) egyébként 1:1 -ben ugyanaz, mint a tapipados távkütyü, amit a TV-hez kaptunk.

 

Csak (vélhetően) nagyobb a tapipadja mint ami a távvezérlőn van - mert ha nem, akkor az igen ótvaros minőségű egerészést jelentene ám.

 

Pontatlan, bizonytalan, lassú - és ami a legidegesítőbb, hogy lenyomva a padot (mert itt az az Enter, vagy balgomb-funkció) - abban a pillanatban elugrik a kurzor a helyéről.

Nem vagyok egy agresszív fajta - de volt már, hogy földhöz vágtam volna.

 

Röhej, hogy első körben - az ismerkedési folyamatban - jónak tűnt. De később, napi használatban - hát elég ótvaros teljesítményt nyújt.

 

Én nem tudom hogy tesztelték ezt a gyárban - illetve melyik volt az a pillanat, amikor a főnökök azt mondták, hogy "Oké, indulhat a gyártás, mert jó lesz ez így" - de én annak a brigádnak szívesen küldenék egy saját készítésű tortát... vagy valamilyen más kedvességet - amit tuti nem felejtenének el egy jó darabg..

.

Előzmény: nicko (2800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!