Keresés

Részletes keresés

mniki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 831
Tudom, hogy már a könyökötökön jön ki, de mégis tudnátok segíteni konkrét összegek tekintetében ?
(merthogy én még nem kaptam a kérdésemre választ...)
1) a tgyás összege br.257500 Ft után
2) ezen felül mennyi a gyermek után járó adókedvezmény havonta, és azt egyösszegben vagy havonta kapom meg (na és ki fizeti ki, a munkahely vagy más )
3) mennyi most a gyed összege ? 1 gyerekkel számolva (adókedvezmény + családi)

Nagyon köszönve a segítséget !

Elm Creative Commons License 2003.01.24 0 0 830
off
Pl. a noverem: tiz honapos a gyerek, szoptatni mar nem kell, ugyhogy visszament dolgozni, mint a sicc. Apuka van gyesen. Kulonbozo okok miatt sokkal jobban megeri nekik, raadasul noverem izgaga tipus, mar nagyon unta a 4falat, mig apuka otthon nyomhatja a netet...
Előzmény: rollller (827)
rollller Creative Commons License 2003.01.23 0 0 829
igen, bocsanat, nem figyeltem.
Előzmény: csotrog (828)
csotrog Creative Commons License 2003.01.23 0 0 828
Tbj. 26. § (1) A gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban részesülő személy a díj, segély, támogatás összege után nyugdíjjárulékot (tagdíjat) fizet.
Előzmény: rollller (827)
rollller Creative Commons License 2003.01.23 0 0 827
elm tgyas nincs maximalizalva, es csak szjat vonnak belole

juccsi nem minden csaladban az apa a fo kereso, en legalabbis mar hallottam olyat, es szvsz nem hinnem, hogy a gyed olyan hu de nagy otthontarto ero lenne az anyukaknak, osszeget tekintve legalabbis. ugyanis az atlag brutto gyed ha jol emlekszem a legutobb hallott adatokra hat nem eri el a brutto 40et (sot)

Előzmény: tanita76 (822)
juccsi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 826
Jaja, és a többiek hogy állnak ahhoz hozzá, hogy míg náluk a kisgyermekes nőket akarják visszacsábítani (átképzéssel pl.) dolgozni, addig nálunk meg direkte fizetnek az otthonmaradottnak.

Természetesen tudom, hogy ott nem létkérdés az anya jövedelme. Viszont ha Mo elérné azt a szintet, hogy egy kereső is el tud tartani egy családot, akkor nem sokan sírnak majd a Gyed miatt. Csak addig ki kell húzni, hogy egy családban 3 főből 2-re ne 0 jövedelem jusson. És nekem (is többek között) kb. ez az időszak lenne az aktuális.

Előzmény: Elm (824)
juccsi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 825
Köszi a választ, mi is eddig a valszeg-ig jutottunk.
Előzmény: Elm (824)
Elm Creative Commons License 2003.01.23 0 0 824
Ami nem kifejezetten tilos az EUban, arra nem kell atmeneti kedvezmeny, meg ilyenek. Attol, hogy ott nincs, attol meg minden tovabbi nelkul lehet itt (mondom, ha nem tilos). Ez valszeg nem az.
Ugyhogy szerintem csak a csatlakozas miatt nem fogjak megvaltoztatni, hacsak tenyleg nem talalnak valmi eukonformabb tamogatast, amit atvehetunk (mint modell) onnan.
Előzmény: juccsi (823)
juccsi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 823
Sziasztok! Baráti beszélgetés során merült fel, hogy vajon az EU csatlakozás után hogy fog kinézni a GYED. Van-e az országnak konkrét állásfoglalása erről. Mert - a cég munkaügyese szerint - az EU-ban nincs. De akkor nálunk sem lesz, vagy folytatódik minden a régiben?
Nem mintha be tudnám pótolni addig, de elvi síkon elmerengtünk.
Köszi a válaszokat!
tanita76 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 822
csotrog, Törp,
köszi a gyors reakciókat...
ezek szerint a tgyás-időszak alatt tényleg lehet többet keresni, mint a nettó fizetés... kár, hogy csak 168 nap
iricc Creative Commons License 2003.01.23 0 0 821
csotrog koszi szepen, akkor nagyjabol ugyanott vagyok, mint a GYES-sel.

pusz iricc

csotrog Creative Commons License 2003.01.23 0 0 820
Elm
Mvj nem:
Munkavállalói járulék
41. § A munkavállaló járulékként a munkaviszonya(i) alapján a munkaadótól kapott bruttó munkabér, illetmény (kereset) 1 százalékát köteles fizetni. Ez a rendelkezés nem vonatkozik arra, aki öregségi, rokkantsági vagy baleseti rokkantsági nyugdíjban részesül, illetőleg arra jogosulttá vált.
Előzmény: Elm (813)
csotrog Creative Commons License 2003.01.23 0 0 819
Iricc
50 000 X 70% = 35 000.- bruttó.
Előzmény: iricc (817)
iricc Creative Commons License 2003.01.23 0 0 818
hm, ha 70%, akkor 35e brutto, v netto? vonnak belole valamit?
iricc Creative Commons License 2003.01.23 0 0 817
csotrog koszi a valaszt
ugy tervezem, h valtozni fog a nevem a hazassagkotes utan, tudom, h sok macera meg kavaras, de nekem ez fontos...
ha a GYES vegulis jar mindenhogyan az mar valami.
de megkerdezem ujra, mekkora a TGYAS (ezek szerint a GYED is) osszege minimalberrel szamolva?
koszi szepen iricc
Törp Creative Commons License 2003.01.23 0 0 816
persze feltételezve azt, hogy ennyi jövedelmed volt ami után tb-t is fizettél, ha több akkor több a tgyás is.
Előzmény: Törp (815)
Törp Creative Commons License 2003.01.23 0 0 815
Szia!

Ha volt 13. havi fizetésed is kb ennyi összegű a kkor kb nettó 80e Ft körül kapsz majd havonta és a gyedből a maximumot.

Előzmény: tanita76 (810)
csotrog Creative Commons License 2003.01.23 0 0 814
Elm - igen.

A levonásokat nagyjából tudom csak: Szja, Nyb járulék. Eb nem, a munkavállalóit nem tudom.

Előzmény: Elm (813)
Elm Creative Commons License 2003.01.23 0 0 813
A GYED a maximalizalt, az brutto 83ezer, es ez is 70% ugye, tehat aki tobbet keres, mint kb. br. 120.000.- kHUF, az ezt a br. 83ezret kapja.

A tgyas asszem nincs maximalizalva, ott siman az osszeg 70%-a, de nem tudom ebbol miket vonnak esetleg, ugyhogy ebben nem vagyok 100% biztos.

Előzmény: tanita76 (810)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 812
Nem tudom volt-e mar rola szo, azt tudom, rolllllllllerrel egyeztettem telefonon, hogy meddig kell a TB-nek kikuldenie a tavalyi "jovedelmemrol" szolo igazolast, az adobevallashoz?
Valaki esetleg kapott mar?
Milyen szep is lenne, ha nem kellene ezert bemenni az ugyfelszolgalatra!

csotrog Creative Commons License 2003.01.23 0 0 811
Iricc

Megint mondom: mindent igényelni kell!
A Gyed úgy néz ki, hogy jár - a házassági kikötést nem ismertem....
Ugye magtartod a lánynevedet!!!
A Gyes alsó határa a születés - felső a 3 v. 10 év.

Tanita:
A biztosításhoz kötött ellátások a bttó átlagának általában 70%-a. Olvass vissza kicsit, már többször írtam róla.
A Gyed-nek van maximuma, aminél többet nem fizetnek.

SJóska:

Ne szégyeld az álmodozást!
Hátha a gyerekeid megvalósítják!
:-)

Előzmény: iricc (809)
tanita76 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 810
Haliho,
én is egy hasonlóan konkrét kérdést szeretnék feltenni, mint egy korábbi hozzászóló:
a tavalyi havi bruttó 135.000 Ft-os fizetésem után mennyit fogok kapni tgyás-t és aztán mennyi GYED-et?

Meg még egy kérdés: mostmár 2 kismamától is hallottam, hogy mióta megszült és otthon van a gyerkőccel, többet keres havonta, mint amíg dolgozott. Na ez hogyan lehetséges???? Csak mert elképzelni sem tudom...

előre is köszi a segedelmet!
tanita

iricc Creative Commons License 2003.01.23 0 0 809
csotrog koszi a segitseget (ujra :-)

szoval azert kotottuk csak minimalberre, mert mivel csak a 180 nap lesz meg, mindenfelekeppen minimalberrel fognak szamolni.

a szerzodes szerint jogosult vagyok:
"a, egeszsegugyi ellatas az 1997. LXXXIII.tv.9.§ alapjan
b, penzbeli ellatasok:
-gyermekgondozasi dij
-tappenz
-terhessegi-gyermekagyi segely
c, baleseti ellatasok:
-baleseti egeszsegugyi szolgaltatas
-baleseti tappenz
-baleseti jaradek"

kb a kiirasom elotti 28 napig ossze is jon a 180 nap. azert akarom mielobb megkotni, mert akkor nem en fizetek, hanem ok fizetnek (azert az nem mind1), es ha ferjhez megyek, mielott igenyelnem a TGYAS-t, akkor meg kell szuntetnem ezt a szerzodet, ugyanis akkor mar eltartott leszek, igy viszont nem igenyelhetem a TGYAS-t. es azert szeretnek ferjhez menni, mielott megszuletik a baba.
tehat kiiras elott 28 nappal igenylem a TGYAS-t, ferjhez megyek, akkor mar fogom kapni. (mennyi a TGYAS minimalber eseten?)

a kerdesem meg az lenne, h GYED automatikusan jar-e a TGYAS lejarta utan, vagy ujra kell igenyelni. mert ha igen, akkor elkepzelheto (ha kozben a hazzassag miatt megszunt a szerzodesem), h nem vagyok ra jogosult. akkor viszont mi van? kimarad masfel ev, es utana GYES, v automatikusan a GYES jon? es ha igy van, akkor meddig?

elore is koszi a segitsegedet
iricc

Előzmény: csotrog (797)
savanyujoska Creative Commons License 2003.01.23 0 0 808
Ja, még valami!

Valaki, aki ismer kompetens ember(eke)t a EgyügyűSzociÉsCsal minisztériumban, nem hívná fel a figyelmet erre, vagy hasonló ilyen témájú topika, hogy ugyan óvassák mán végig, oszt a felmerült kérdések alapján csinájjanak mán egy áptudét(!!) FAQ-ot, hogy ne csak a triviális kérdésekre kapjunk választ az anyagilag agybafőbetámogatott honlapjukon hajmeresztő word formátumban.
Ez nem olyan bonyolút, egyszerű kopipaszta.
Tudom, hogy az itt tanyázó szakértők (lsd. Csotrog) százszor jobbat csinálnának, de nekik nem ez a dolguk és fizetést sem ezért kapnak, meg már az is nagyon szép tőlük, hogy ilyen emberfeletti türelemmel válaszolgatnak.

Vagy már megint csak álmodozok és rontom meg az életemet?!

Üdv, Savanyu

savanyujoska Creative Commons License 2003.01.23 0 0 807
Kedves Topiktársak!

Okulásképpen:

Az a kispapa, aki elmegy a Lőportárba egyszeri anyasági támogatás igényt leadni, NEEE CSAAAK a formanyomtatvány hátoldalán szereplő papírokat szedje össze, hanem másoltassa le, vagy vigye magával:
-a kismama személyi igazolványát
-lakcímkártyáját
-taj kártyáját
-a baba taj számát (az én esetemben külön túra a Teve utcába)
-meghatalmazást
IS!

Én feltettem a költői kérdést, hogy ezeket a plusz iratokat mér nem lehet feltüntetni a kib***ott nyomtatványháton, vagy legalábbis mér nem lehet telefonon elérni a hivatalt, hogy az ember ne mennyen haza dolgavégezetlenül.
A válasz:
Hát..mert..khmm..izé..tudja..szóval..túlterheltség..meg..minden..kérem nyugodjon meg..nekünk is nehéz..blablabla

Köszi minden gratulációt!

Üdv, Savanyu

mniki Creative Commons License 2003.01.22 0 0 806
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki az alábbiakbban ?
1) a tgyás összegét szeretném megtudni br.257500 Ft után
2) ezen felül mennyi a gyermek után járó adókedvezmény havonta, és azt egyösszegben vagy havonta kapom meg (na és ki fizeti ki, a munkahely vagy más )
3) mennyi most a gyed összege ? 1 gyerekkel számolva (adókedvezmény + családi)

Nagyon köszönve a segítséget !

csotrog Creative Commons License 2003.01.22 0 0 805
Gabesz
Kösz, megnéztem - csak a másik szülő, vagy a szülő, ha a nagyi van Gyes-en a gyerekkel.

Törvényi idézet:

Ebtv. 39. § (1) Az, aki ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre és terhességi-gyermekágyi segélyre, illetőleg gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe.
(2) Az, aki egyidejűleg gyermekgondozási segélyre, gyermeknevelési támogatásra és az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe.
(3) A szülők közös háztartásában élő gyermeke után egyidejűleg csak az egyik szülő jogosult táppénzre, gyermekgondozási díjra.
(4) Ha a szülők a közös háztartásban élő gyermek(ek) után egyidejűleg jogosultak lennének az (1) bekezdés szerinti ellátások és a gyermekgondozási támogatás bármelyik formájára, úgy - kivéve az (5) bekezdésben foglalt esetet - ellátást választásuk szerint csak egy jogcímen és csak az egyik szülő részére lehet megállapítani.
(5) Ha a közös háztartásban élő gyermek után az egyik szülő (1) bekezdés szerinti ellátást, vagy gyermekgondozási támogatást vesz igénybe, úgy a másik szülő gyermekápolási táppénzre szerezhet jogosultságot, feltéve, hogy az ellátások nem ugyanazon gyermek után kerülnek megállapításra.

Cst. 20/A. § (1) A 20. §-ban megjelölt jogosultakon kívül, ....
(6) Ha a szülő a gyermek után gyermekápolási táppénzt vesz igénybe, ez a körülmény a nagyszülő gyermekgondozási segélyre vonatkozó jogosultságát nem érinti.

Az emelt csp-s gyerekre 10 éves korig jár a Gyes:

Gyermekgondozási segély
Cst. 20. § (1) Gyermekgondozási segélyre jogosult a szülő, a nevelőszülő, a gyám saját háztartásában nevelt
a) gyermek 3. életévének betöltéséig,
b) ikergyermekek esetén a tankötelessé válás évének végéig,
c) tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének betöltéséig.

Előzmény: Gabeszka (804)
Gabeszka Creative Commons License 2003.01.21 0 0 804
csotrog!
Akkor ez dupla zsozso arra a 42 napra? Bizti ugyanaz a szülő is igénybe veheti? (Gondolom azt ellenőrzik, hogy adott időszakban gyerek oviba járt-e, és ha a másik aki után gyest kapok, az ne "okozzon" táppénzt, ugye?)

És még valami. A gyes ugye most 3 évig jár. Utána mi van? Az emelt csp-sek ugyanazt az igazolást kérik, és akkor hosszabbítják? (ha beteg még)

Köszi szépen.
G

Előzmény: csotrog (801)
VViki Creative Commons License 2003.01.21 0 0 803
Sziasztok!

Mit tudtok arról, hogy ha visszamegyek dolgozni 4 órára, akkor kell igazolás az oviból, hogy csak 4 órát vannak ott?
Ezt ha igaz, tudta már valaki kivitelezni is?
Mi erre a megoldás? Vagy csak vaklárma?

Választ előre is köszi!

VViki

iddiko Creative Commons License 2003.01.21 0 0 802
Kedves csotrog,

köszi szépen az infokat!

iddiko

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!