Keresés

Részletes keresés

Bert Creative Commons License 2004.01.12 0 0 489
Ha valakit erdekel, a megoldas roppant egyszeru, de egyben idegesito is: az adatbazis krealaskor meg kell adni a db_domain-t. Akkor ez a hiba nem jelentkezik...
Előzmény: Bert (487)
Miyamoto Creative Commons License 2004.01.12 0 0 488
Biztos, hogy neked feltetlenul szukseged van globalis nevekre ?
Ha nincs, akkor a legegyszerubb ha azt mondod: ALTER SYSTEM SET GLOBAL_NAMES=FALSE;
Es ha minden jo, akkor persze kesobb az init.ora-ban: GLOBAL_NAMES = FALSE.

Előzmény: Bert (487)
Bert Creative Commons License 2004.01.11 0 0 487
Hát ez az, defaultban nincs beállítva, a doksi szerint ilyenkor nincs default érték, habár az is lehet, hogy ilyenkor csinálja az us.oracle.com-ot.
Az enterprise managerben beállítottam az instance-re a db_domain-t (db_domain = valami), instance újraindítás után ha db_linket csinalok, akkor tovabbra is xxx.us.oracle.com lesz a db_link neve, ahol xxx az eredetileg megadott név volt.
Előzmény: Miyamoto (485)
Miyamoto Creative Commons License 2004.01.10 0 0 486
Szia blackman,

A memoriahasznalatot ket dolog befolyasolja:
1. maga az oracle szerver program mennyit eszik
2. az instance-ok mennyit foglalnak

1 - ez platformspecifikus. Nem tudod befolyasolni. Ha erdekel, hogy mennyi nezd meg a dokumentacioban.

2 - Az instance memoria hasznalata az SGA nagysagatol fugg. Ezt 8i-ban a kovetekezo parameterek befolyasoljak (a leginkabb):
DB_BLOCK_SIZE (ez az adatbazis keszitese utan mar nem allithato)
DB_BLOCK_BUFFERS (buffer cache merete)
LOG_BUFFER (a redo log buffer nagysaga)
SHARED_POOL_SIZE (a shared pool merete)

En a helyedben a DB_BLOCK_BUFFERS-t, esetleg a SHARED_POOL_SIZE-ot piszkalnam.

Egyebkent 80 mega nem tunik a kulonosebben soknak.

Udv,
M

Előzmény: blackman (482)
Miyamoto Creative Commons License 2004.01.10 0 0 485
Szia Bert,

Biztos, hogy nincs az init.ora-ban a DB_DOMAIN beallitva ? Ha nincs akkor nem tudom honnan szedi a us.oracle.com-ot (8i-ban a deafult .world volt 9i-ban pedig nincs default).
Vegul is mindegy, a lenyeg, hogy tedd be az init.ora-ba: DB_DOMAIN = amitakarsz

M

Előzmény: Bert (483)
Bert Creative Commons License 2004.01.10 0 0 484
Azt még nem mondtam, hogy mindez Windows platformon van, bár ez szerintem nem sokat számít.
Előzmény: Bert (483)
Bert Creative Commons License 2004.01.10 0 0 483
Sziasztok,

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy miért van az, hogy a 9iR2-es serveremen, hogy ha csinálok egy instance-t, aminek a neve xxx, db_domain-t pedig nem adok meg, akkor az adatbázis globális neve xxx.us.oracle.com lesz? Gondolom, hogy az us.oracle.com default értéke valaminek.

Hol lehet ez ellen tenni? Fontos lenne, hogy az us.oracle.com eltunjon, ugyanis az van, hogy global_names = true, mivel replikációt kell csinálnom, így viszont ha csinálok egy db_linket, akkor ORA-02085 lesz (ugye ez akkor van, ha global_names = true és a db_link neve nem egyezik meg a cél adatbázis nevével).

Persze a végső cél az lenne, hogy ezeket a kiegészítő tagokat én tudjam megfelelő módon beállítani.

köszi: Bert

blackman Creative Commons License 2004.01.10 0 0 482
Sziasztok,
nost orulven a vegre feltelepult 817-es oraclenek, azt latom hogfy 80 mega fizikai es minimum 80 mega virtualis memoriat foglal le! (rogton indulas utan ,meg nem is fut semmi db program) Ez brutalisan sok ahhoz kepest hogy ez egy fejlesztoi gep, es nem fognak egyszerre 100-an konnektalni, kulonbozo alkalmazasokbol. Kerestem a parametereket hogy mi befolyasolhatja ezt a memoriahasznalatot, de nem talaltam semmi hasznosat.
Tud valaki tanacsolni valamit ezugyben, hogy mit erdemes nezegetni?

(ui.:telepiteskor a default db lett megcsinalva)

givons Creative Commons License 2003.12.31 0 0 481
Szevasztok !

Mi is küzdöttünk a P4-Ora817 problematikával és elkészítettünk egy olyan telepít? CD-t, amin már ki van javítva a P4-es marhaság.
Ett?l függetlenül létezik egy Windos2000-es bajság is. Próbáltam telepíteni a 8.1.7-et egy W2000 Advanced szerverre (PIII-as a proci) és elhalt a telepít?.
Kínomban kitaláltam, hogy bemegyek local adminként
(addig domain admin voltam, ami local admin is egyben) és csont nélkül sikerült.

Tehát létezik egy jogosultsági vagy path probléma is.

A telepít?re meg, ami tényleg nagy blama:

Fix
~~~

1. Obtain the OUI application (~15.3MBs) under patch number 1507768 in Metalink:
a. Click Patches button
b. Enter 1507768 in the Patch Number field
c. Click Submit
d. Download the patch

2. Unzip the patch to a temporary directory.

3. Uncompress the resulting Jar file (~20MBs).

4. Navigate to the following subdirectory under the temporary directory where the patch was unzipped and rename symcjit.dll

cd \Disk1\stage\Components\oracle.swd.jre\1.1.7.30\1\DataFiles\Expanded\jre\win32\bin

Rename symcjit.dll to symcjit.dll.old

5. Navigate to:

cd\Disk1\install\win32

6. Run the setup.exe program from the current directory and install the OUI to your hard disk.

7. Use/Invoke this installed OUI from Start menu > Programs, to install
Oracle 8.1.x and related products.


Workarounds
~~~~~~~~~~~

Workaround 1:
1. Create a temporary directory on your server.

2. Copy the entire contents of the Oracle RDBMS Server CD
to the temporary directory created in step 1.

3. Search the directory structure created in Step 1 for the existence of
the filename symcjit.dll.

4. Rename each copy of the symcjit.dll to symcjit.old.

5. Run the setup.exe from the install\win32 directory (under the directory
on your hard disk used in Step 1) and install Oracle 8.1.x and related products.


Workaround 2:
If you continue to experience any of the symptoms after performing Workaround 1, follow these steps:

1. Copy the contents of the \install directory on your CD-ROM to a temporary directory
on your hard disk.

2. Search for all copies of the 'symcjit.dll' file both in and under the directory
from Step 1, and rename them to 'symcjit.old'.

3. Navigate to the directory you created in Step 1, and open the 'oraparam.ini' file for editing.

Please note this file is write-protected, and the properties of the file must be
changed to allow writing before editing.

4. Change the JRE_MEMORY_OPTIONS parameter to

JRE_MEMORY_OPTIONS=-nojit -ms64m -mx128m

5. Save the oraparam.ini file.

6. Navigate to the win32 subdirectory, under the directory you usedin Step 1, and run the
setup.exe program.

If you have tried Workarounds 1 and 2 and still experience problems, please
do the following:

Workaround 3:

1. Navigate to: Start> Settings > Control Panel > System

2. Select the "Advanced" tab

3. Click the "Environment Variables" button

4. Highlight the PATH entry and click "Edit..."

5. Copy down the current PATH setting.

6. Remove any entries that refer to previous JRE directories

Note: Care should be taken when editing the system path. Incorrect
edits can prevent Windows or other applications from starting properly.

7. If any entries were removed, repeat Workaround 1 or 2.

Patches
~~~~~~~
Patch 1507768 is available on Metalink, and should be installed
using the Fix section of this article.


References
~~~~~~~~~~

INSTALLER FAILS WHEN RUNNING ON NEW PENTIUM 4 (IV) PROCESSORS [BUG:1507768]

INSTALLER FAILS WHEN RUNNING ON NEW INTEL PENTIUM 4 (IV) PROCESSORS [BUG:1507946]

See also, Installation of 8i Enterprise Edition Fails On Xeon Processor [NOTE:166752.1]


Change Record
~~~~~~~~~~~~~~~
This alert was modified 26-March-2003 by adding Fix section and reference to Xeon processor issue.

This alert was modified 24-February-2003 by adding new reference to 166752.1.

This alert was modified 4-February-2003 by updating the affected platforms, and a new
step to check in the workaround section.

This alert was modified 23-January-2002 by adding Workaround 3, and it was
edited to improve clarity.

This alert was modified 14-May-2001 by modifying the
versions affected section to a generic RDBMS version and adding a
simplified workaround.

This alert was modified 16-January-2001 by specifying specific Oracle
Universal Installer Versions in the the Versions Affected section.

Kicsit hosszú voltam.

Előzmény: blackman (468)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.31 0 0 480
persze hogy nincs időm, tudom, hogy jobb lenne, csak meg kéne szokni egyszer. No meg az a hátránya még, hogy van kb. 50 ügyfélcég, ahova mind modemen jelentkezem be, de egyáltalán nem mindig a saját gépemről, hanem mikor hol van hely vagy hol merül fel a probléma, és a szervezők gépén pl. nem hiszem, hogy lesz ilyen eszköz, nem is beszélve arról, amikor le kell mennem, és helyileg megcsinálni valamit, és attól tartok, hogy ha nagyon megszokom a gui-t, akkor majd elfelejtem a parancssoros dolgokat. de persze ez hülyeség, mert a file-commandert is használom, és nem dos-parancssorozok (bár ismerek olyat, aki... :) ).
na mindjárt le is töltöm a cuccot
Előzmény: crockl (479)
crockl Creative Commons License 2003.12.31 0 0 479
csak kicsit meg: itt is megtudsz tenni mindent kezzel, van neki sql consolja. Csak rengeteg lehetoseget nyujt, es gyorsabb munkat eredmenyez. Peldal a fenti komment dolgokat 2 perc alatt megcsinaltad volna. Es ha erdekel a hogyan, akkor csak megnezed az sql log-ba mit is csinalt, es megtudod. Kerdes hogy szamite neked az ido, vagy csak hobbibol irogatod, amugy se volna mas dolgod:) Ja, es TOAD is remek tenyleg, csak mivel te win alatt mukodsz, ezert a developer ajanlas:)
Előzmény: mikkkro (477)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.31 0 0 478
elkiabáltam :(
a 4 táblából a commenteket ugyan tényleg sikerült így kivennem, exportáltam, de az importnál kiderült, hogy a két mentés között volt egy mlap felvitel, ami plusz tételeket generált ezekbe a táblákba, és kapcsolata volt ráadásul más táblákkal, az a cég persze, aki ezt fejleszti, szabadságra vonult teljesen az ünnepekre, és mobilon sem lehet őket elérni (hogy pl. a teljes sémát átdobva jó lenne-e), úgyhogy marad a visszatöltés. :(
jövő hét péntek-szombaton várható egy újabb próbálkozás...
Előzmény: mikkkro (477)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.31 0 0 477
majd felteszem akkor, ha ennyire dicséritek, bár akkor is jobban szeretem a kézi bütykölést, én vagyok az a lúzer, aki még a copy-paste-et is csak ritkán használja, inkább gépel, na de majd változok lassan ;)
amúgy egy programozó kolléga segítségével rájöttem az igazságra: hiába kutakodtam ugyanis a user_col_commentsben és a user_tab_commentsben, nem találtam semmit, ugyanis a commentezés a data_defaulthoz volt rendelve a user_tab_columnsnál, így az
alter table table_name modify col_name default ('ERTEK');
parancs (comment nélkül) juttatott el a sikerhez.
köszi a helpeket
mikkro
Bert Creative Commons License 2003.12.31 0 0 476
Hat ez speciel Windows alatt megy, de szinte mindent meg tudsz csinalni az adatbazis-menedzsmentben! Szerintem erre a celra ez a legjobb GUI, de van, aki inkabb a TOAD-ot kedveli.
A PL/SQL Developer most az 5.1.x verzional tart, elkepesztoen sok szolgaltatas van benne.
Előzmény: mikkkro (473)
crockl Creative Commons License 2003.12.30 0 0 475
siman, csak enged at a portot :)
Előzmény: mikkkro (473)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.30 0 0 474
amúgy is jobb szeretek kézzel vacakolni, még ha így sok kérdésem is van ;)
Előzmény: mikkkro (473)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.30 0 0 473
aha, de és ha én bp-ről egy pécsi unixos terminálon dolgozom, akkor is menni fog?
Előzmény: crockl (472)
crockl Creative Commons License 2003.12.30 0 0 472
szerintem tedd fel ezt a programot: http://www.allroundautomations.com/plsqldev.html ha mar alap ora manualt nem telepitettel fel :)
Előzmény: mikkkro (471)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.30 0 0 471
ez az oszlopra adott commentet is nullázza? és hogy tudom lekérdezni, hogy ellenőrizzem, jó lett-e?
Előzmény: crockl (470)
crockl Creative Commons License 2003.12.30 0 0 470
comment on table entablam is ""; es akkor ures lesz:)
Előzmény: mikkkro (469)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.30 0 0 469
nah egyelőre úgy néz ki, megoldom kerülővel a problémát: az exp-imp előtti adatfile-mentést betöltik a tesztgépre, és onnan csak ezt a négy táblát kiexportálom, áteditálom az export állományt (vagy még jobb lenne, ha valamelyikőtök elárulná nekem, hogy lehet leszedni az oszlopokról a commentet :) ), aztán külön azokat beimportálom
Előzmény: mikkkro (467)
blackman Creative Commons License 2003.12.30 0 0 468
oke, koszi az infokat, vegulis megoldodott a letoltott 817-es oracle p4-re telepitese. Magam sem tudom hogy mi volt a vegso dolog amitol mukodni kezdett. 3 napja szivoztam vele, jre un- es reinstallok, subst-olt driveok, es egyszer csak elojott az OUI.
Egty par percre megakadtam azon, hogyha koztudomasulag rossz ez a telepitoanyag az Oracle weblapjan, akkor miert nem javitjak ki?
Mert akarmilyen licensing policy is van most, az hogy a telepito is ilyen modon bugos, az nagy gaz szerintem.
mikkkro Creative Commons License 2003.12.30 0 0 467
még hozzátenném, hogy hiába írják a metalinkes note-ban, hogy javítsuk ki a create table utasítást, én ezt a tömörített export állományomban nem tudom megtenni. Visszatöltésre, az egész újrakezdésére már nincs idő.

az importnál nem lehet-e kiiktatni ezt a szintaktikai ellenőrzést, hogy vegye észre, hogy már úgyis van ilyen tábla, neki nem kell kiadnia a create utasítást?

Előzmény: mikkkro (466)
mikkkro Creative Commons License 2003.12.30 0 0 466
újabb problémám van, remélhetőleg idén az utolsó :)
egy 7.3-as adatbázisban a tegnapi nap folyamán full export-importot csináltam, töredezettségmentesítés és hely jobb kihasználása céljából. az export egyből compress-be ment, amúgy nem fért volna el sehova (a foglalt terület az adatbázisban 27-28 GB). utána adatbázist letöröltem, scripttel létrehoztam az új pathokkal, méretekkel, stb., majd import vissza. szinte minden jól be is ment estére, csak egy usernek 4 táblája nem (ezek persze nem a mi tábláink, hanem az adatbázisunkban helyet kapó partner cég userének táblája), mert ezekben -- jellel jelzett comment volt a create table utasításban. ennek utánanéztem a metalinken, 7.3-asban (és a többi 7-esben is) hibát jelez az import, ha ilyen a create table utasítás. gondoltam, oké, akkor kézzel létrehozom a táblákat (szerencsére a hibaüzenet kiírta a teljes create utasítást), és utána ignore=yes-szel újra beimportálom ezt a négy táblát. Így is tettem, de nem sikerül, mégis elakad az eredeti create utasításnál, mielőtt észrevenné, hogy már van ilyen tábla, és beletenné szépen a sorokat.
Hogy lehetne ezt megkerülni valahogy?
thanks in advance
mikkro
Bert Creative Commons License 2003.12.29 0 0 465
Ezzel mar probalkoztam, nem jott ossze. Valahol vagy egy szellem dll, aminek a jovoltabol jon az 1.4-es verzioju hibauzenet. Uninstall es reboot volt, ezek szerint a registrybol nem takaritottam rendesem.
Az nem lehet, hogy az zavar be, hogy az Oracle 9iR2 server miatt (javat is installaltam az instance-be) a path-on rajtavan 1-2 Oracle-s javas directory?
Előzmény: HJosie (464)
HJosie Creative Commons License 2003.12.29 0 0 464
Én javasolnék egy jre uninstall,win registry pucolás,reboot,jre install-t.

A gond az, hogy nem tuti tipp. :)

Előzmény: Bert (456)
Bert Creative Commons License 2003.12.28 0 0 463
Ezt nem probaltam, de valoban, az installerrel van a gond.
Előzmény: mgy (462)
mgy Creative Commons License 2003.12.28 0 0 462
Amit én írtam az kaki/kuka? Nekem erősen ez rémlik, igaz nem én csináltam, hanem kollégáim egy ügyfélnél...
Előzmény: Bert (461)
Bert Creative Commons License 2003.12.28 0 0 461
A hivatalos megoldas:

1. winyora masolas.
2. az osszes symcjit.dll kipucolasa.
3. az oraparam.ini-ben kell modositani:
JRE_MEMORY_OPTIONS = -nojit -ms16m -mx32m

Volt mar olyan gep, amire ezzel fel tudtam tenni a servert, volt olyan gep is, amire nem.
Ha mas nem megy, akkor javaslok egy 9iR2-t, ott ilyen problema nincs.

Bert

Előzmény: mgy (460)
mgy Creative Commons License 2003.12.28 0 0 460
Nekem az rémlik, hogy le kell tölteni az installer utolsó (későbbi) verzióját, s azzal kell a telepítésst indítani. Nem írnak ilyesmit?
Előzmény: mikkkro (459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!