Keresés

Részletes keresés

Roland120772 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 43026

Helló!
Most így fél év után hogyan látsz? Mekkora dioptriád volt? És menyire tudták levinni?

Válaszodat előre is köszönöm.

Előzmény: hr80 (43024)
hr80 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 43025

Helló Petra 1214,

 

Nem írtad, h milyen típusú műtét alkalmasságán voltál. A szaruhártya vastagság főleg Femto/Lasik műtéteknél számít, a kontaktlencsének valóban vannak negatív hatásai, de én mindenképp megnézetném más dokival is.

Szerintem kicsit megválaszoltad magadnak is a kérdést, mert ha nem vagy biztos a helyben/orvosban, akkor érdemes kikérni másik doki véleményét is.

Nem vagyok járatos Pécsen, de ilyen dolgokba szvsz nem érdemes spórolni, mert nem csak az orvos számít, hanem a berendezés is, amivel műtenek.

 

Előzmény: petra1214 (43022)
hr80 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 43024

Helló Nasier86,

 

Szerintem egyeztess a dokival, de 2 év után ha nem volt semmi panaszod én kihagynám. Nem tudom, h milyen típusú volt a műtéted, nekem a fél éves PRK most volt és következő alkalom már csak az éves lesz (2 éves nem is lesz).

Előzmény: nasier86 (43023)
nasier86 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 43023

Sziasztok! 2 éve volt lézeres műtétem, eljártam a kontroll-vizsgálatokra, tavaly voltam az egy éves kontrollon. Most jönne a 2 éves, de külföldön élek már, így haza kellene repülnöm, ami nyilvánvalóan elég nagy kényelmetlenséggel járna. Szerintetek, ha nincs gond a látásommal, teljesen meg vagyok elégedve, akkor lehet abból gond, ha egyelőre nem megyek, hanem majd, ha egyszer hazajutok? A tavalyi 1 éves kontrollnál is csak annyi volt, hogy bemérték a dioptriát, megkérdezték, van-e panaszom és kész, 5 perc volt az egész. Ezért nem mennék haza, de persze orvos se vagyok, hogy ezt megítéljem. Mit gondoltok? Egyébként a Mária utcán volt a műtétem, ott nem volt olyan, hogy garancia, meg ilyenek, amitől elesek, ha nem megyek kontrollra.

petra1214 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 43022

Sziasztok!

2 hete voltam Pécsen a DaVinci klinikán (Saint James szemészeti központ) alkalmassági vizsgálaton.

(Az orvos Dr. Dorn Klára volt, aki tudtommal a Laziriszben régebben elrontott néhány műtétet.) Azt állapította meg a doktornő, hogy nem vagyok alkalmas egyik kezelésre sem, mert túl vékony a szaruhártyám. 7 éve csak kontaktlencsét viselek, ezért azt javasolta, hogy csak szemüveget hordjak és menjek vissza januárban, hátha megvastagszik annyira, hogy műthető legyen. (-5.0 és -5.5 a dioptriám) 
Járt már esetleg így valaki, vagy van hasonló tapasztalata? 

Edemer81 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 43021

Szia.

Nagyon köszönöm az erőfeszítésedet, de hagyd.

Ennyi cécót nemér, de tényleg.

Köszönöm szépen mégegyszer.

Szia

Előzmény: TCsRM (43020)
TCsRM Creative Commons License 2015.11.02 0 0 43020

Szia!

 

Mindent feltúrtam a hétvégén, de nem találtam sehol. Viszont rákerestem a honlapjukra és még októberben is volt nyílt napjuk. Talán adnak még kupont. Ha nem megy, megpróbálhatjuk esetleg, hogy kérek egy másikat mert nem használtuk fel és tényleg voltam a nyílt napon.

Előzmény: Edemer81 (43019)
Edemer81 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 43019

Szia.

Azt nagyon megköszönném.

Előzmény: TCsRM (43018)
TCsRM Creative Commons License 2015.10.29 0 0 43018

Szia!

 

Nekem lehet, hogy van, mert a nyílt napon felajánlották, de hogy még megvan vagy sem... Este megnézem, ha megvan szívesen odaadom, megvételről sajnos nem tudunk beszélni :)

Előzmény: Edemer81 (43013)
szilvi1990 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 43017

Ma voltam kontrollon (5 hét telt el) és mindkét szemem 120% lett, a kettő együtt meg 150%. Repesek a boldogságtól, azért írtam ide be :)))

Ponyshop Creative Commons License 2015.10.25 0 0 43016

+1 kiegészítés az előző bejegyzésemhez: szemcseppet már egyáltalán nem használok, csak éjszakára (visszaolvastam a régi bejegyzéseket és vki írta, hogy sokaknak elvileg nem múlik el a szemszárazság - nekem kellett az az egy év, de elmúlt)

Ponyshop Creative Commons License 2015.10.25 0 0 43015

Sziasztok,
kíváncsiságból benéztem a fórumba, jó rég nem jártam erre... úgyhogy gyors helyzetjelentés, hátha valakit megnyugtat. ;)

Tavaly áprilisban műtöttek az Optik-Med-ben FEMTO-val, -5,5 volt mindkét dioptria. Azóta pont másfél év telt el... lényegében minden, ami probléma volt a műtét után, az mostanra megszűnt. A lámpák körüli fénygömböket valószínűleg megszoktam, mert már fel sem tűnik (bár állítólag minden ismerősöm ugyanúgy gömböket lát, én biztos vagyok benne, hogy szemüveggel nem láttam :P). Tavaly nyáron nagyon küzdöttem az allergia miatti szemvörösödéssel és viszketéssel is, hiába használtam szemcseppet rá - idénre ez is szinte teljesen megszűnt, legalábbis az allergiás szemcsepp simán elég volt rá. Annyi van, hogy félhomályos teremben és neonlámpa fényénél kicsit furán látok - igazából nem is tudom meghatározni, hogy egyértelműen életlenebbül látok-e, inkább csak kicsit bizonytalan... de ez eddig kizárólag tanteremben tűnt fel, utcán, lakásban nem.

Ja, és simán dörzsölöm a szemem, még ha nem is olyan durván, mint a műtét előtt, de azért elég rendesen, és nincs vele semmi gond (csak mert én az elején halálra paráztam magam, hogy elmozdul a lebeny...)

Illetve egyszer ügyesen belevágott az egyik szemembe egy vezeték vége (ne is kérdezzétek...), utána rendesen fájt a szemem, de a látásomnak semmi baja nem lett szerencsére.

Én a műtét előtt és közvetlen utána attól féltem legjobban, hogy nagyon sérülékeny lesz a szemem a lebeny miatt. Eddig azért úgy tűnik, hogy ha nem extrém erős hatás éri, akkor nem kell tőle annyira félni. Remélem így is marad. ;)

Egyébként külön-külön szerintem egyik szemem sem 100%-ok, de az ő mérésük szerint együtt a kettő 120%, és tény, hogy viszonylag ritkán nézek csak fél szemmel, így nem érzem gondnak, hogy külön nem teljesen tökéletes esetleg.

anonimanon Creative Commons License 2015.10.25 0 0 43014

De nagy az Isten állatkertje...

Előzmény: nemesacelekszer2 (43012)
Edemer81 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 43013

Sziasztok.

Esetleg van valakinek kuponja st. Jamesba?

Átvennémmegvenném tőle.

November végéig érvényeset.

Köszönöm

nemesacelekszer2 Creative Commons License 2015.10.23 -1 0 43012
szilvi1990 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 43011

Értem, köszi. Remélem akkor nekem is el fog:)

Előzmény: Törölt nick (43010)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 43010

Szilvi, nekem fél évig volt szellemképes, amíg a cseppeket használtam, szinte végig, de elmúlt. (Egy éve nézettem meg a szemeimet, 125 és 150%-os még mindig. A műtét sima PRK volt, több, mint 11 évvel ezelőtt a Focusban.)

Előzmény: szilvi1990 (43008)
Edemer81 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 43009

Szia.

 

Köszönöm a välaszt, vegigolvastam az elmult 7 evet, de nem lettem okosabb.

En is a St. James fele hajlok mär, de az okfejtesed nem helytällo.

 

Szerintem a 430.000 es a 480.000 Ft között azert nincs olyan nagy különbseg egy FEMTO eseteben.

Az Optimumnal van vizsgälati dij es kontroll dij is, igy mär nincs olyan nagy különbseg a kettö között.

Ezen az alapon a St. James is "szar", mert kb. 50.000 Ft-tal olcsobb mint a Focusmed.......

Mert azert gondolom TI sem gondoljätok, hogy a vizsgälati dij meg a kontrollok "ajändekok" a többinel. Nyugi, simän bele vannak epitve az ärba. :-(

Ettöl függetlenül köszi az infot, sajnos az Optimumrol tenyleg nemsokat talälni.

 

Na megyek idöpontot foglalni a St. Jamesbe!:)

 

 

Előzmény: TCsRM (43007)
szilvi1990 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 43008

Helló megint :)

Sikeresen túlvagyok rajta, az egyetlen dolog amiért aggódom, hogy a jobb szemem (az epi-lasikkel műtött) eléggé szellemképes. Bár még csak 2 hete volt a műtét, azért aggaszt, főleg, hogy eleinte nem tapasztaltam semmi ilyesmit. Nagyon félek, hogy így marad. Bármilyen választ megköszönnék, vagy akár infó híján egy kis biztatást is:)

TCsRM Creative Commons License 2015.10.08 0 0 43007

Szia Edemer!

 

Szerintem az Optimumról viszonylag kevesen írnak, de ha van időd olvass vissza. Továbbra is a Saint Jamest javaslom, hacsak nem azért kérded mert az Optimumban harmad áron adják a kezeléseket. Bár ami olcsó az meg néha elgondolkoztató, hogy miért is csak annyi? Szerintem amit 50% kedvezménnyel adnak azt nem szabad megvenni. Nem a legjobb példa, de a piacon ha paprikát szeretnék venni nagyjából az összes kofa +- 10 forintra azt az árat adja. Persze, ott is van "féláras" termék csak úgy hívják hogy "lecsóba" való. Vagy kissé nyomott.

Előzmény: Edemer81 (43006)
Edemer81 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 43006

Sziasztok.

Van valakinek tapasztala az Optimum szemeszetrol?

Köszönöm.

Sziasztok

TCsRM Creative Commons License 2015.09.23 0 0 43005

Szia Hansolo!

 

Viszonylag friss (pár hónapos) összegyűjtött infok alapján én a Sint Jamest javaslom (voltam a nyílt napjukon) és ha lehet választani kezelő orvost akkor Kovács Andrea. Ő tartotta az előadást, minden kérdésre korrekten válaszolt, ezer éve műt és nem akar rábeszélni semmire! Persze, ez is csak egy szubjektív vélemyény, de szerintem hozzá érdemes menni.

Előzmény: hansolo1982 (43002)
TCsRM Creative Commons License 2015.09.23 0 0 43004

Szia Zsömli!

Pont ezen gondolkodtunk mi is a feleségemmel, mert Neki viszonylag nagy dioptriái vannak és mielőtt elmentünk volna vizsgálatra kicsit utánajártam a kérdésnek. Lényeg a lényeg, hogy az, hogy pont a megfelelő pontban fókuszálódjanak a retinán a fénysugarak az össz. törőközegnek kell megfelelőnek lennie. Ebbe belejátszik a lencse is, vagyis ha annak a törőereje a nem teljesen homogén voltából adódóan változó (akár csak minimális mértékben is), akkor egy későbbi szürkehályog műtétnél a homogén műlencsével "visszakapom" azt a pici hibát amit a lézerkezelésnél kijavítottak. Vagyis nekünk azt javasolták, hogy inkább pár év múlva lencsecsere, majd azt követően lehet lézerezni és akkor minden hiba kijavításra kerül. Nekem meggyőző volt a doktor úr mert korrektnek tűnt, hogy nem beszél rá a kezelésre / de az is lehet, hogy csak nem volt érdekeltté téve a kezelésben :) /

Előzmény: zsömli (43003)
zsömli Creative Commons License 2015.09.22 0 0 43003

Sziasztok! Csütörtökön lesz/lenne  FEMTO műtétem. Bevallom nagyon félek... Mi lesz pár év múlva, ha esetleg jön a szürkehályog? Mit tudtok erről? Milyen opciók vannak?Még lehet, h megfutamodok...

hansolo1982 Creative Commons License 2015.09.18 0 0 43002

Sziasztok!

 

Látom FEMTO árak kb ugyan ott mozognak, az hogy hol csináltatom meg szerintetek számít? FocusMed, Opticmed klinika, Saint Jaimes?

 

Sziasztok.

szilvi1990 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 43001

Sziasztok!

Szeptember 25-én fognak műteni, az egyik szememet PRK-val, a másikat EpiLasikkel. Főleg az utóbbi érdekelne, PRK-ról rengeteg tapasztalatot olvastam, de persze az sem árt :)

Ha esetleg tud valaki segíteni, esetleg tanácsokat adni, megköszönném :)

Renaissance86 Creative Commons License 2015.09.08 0 0 43000

Egy napos az új szemem , tegnap (szeptember 7-én) 12-13 óra között volt a műtétem az optikmednél.

Először egy rövid ellenőrzés, egy pici várakozás, ezután a doktornő, aki műtött még egyszer megnézte a látásomat. Hát mondta is, hogy itt aztán vannak cylinderek, ahhoz hogy ezt teljesen levegyék, nagyon jól kell állnia a csillagoknak is
Mondtam neki, hogy nem célom, hogy sassszemű legyek, nem tervezem, hogy vadászpilótának álljak, a lényeg, hogy a szemüveget elfelejtsem, és jól boldoguljak nélküle.

Ismét a várakozóban voltam, ekkor adtak egy xanaszot, bár megmondom őszintén, hogy a műtét miatt egyáltalán nem voltam ideges, csak azon izgultam, hogy itt hagyok majdnem fél millát, mi van, ha kell szemüveg ezután is.
Előkészületek következtek: sapka, sál , azaz felöltöztettek a műtésre, amíg vártam jól elbeszélgettem az előkészítős hölggyel, aki nagyon kedves volt.

A műtétről, nem is tudom mit írjak. Befeküdtem, néztem a piros, meg a zöld fényeket, ahogy kérték, egyszer csak azt mondták, hogy kész. Nem éreztem semmilyen fájdalmat, vagy kellemetlenséget. Adódott egy kisebb probléma a jobb szememen nagyon fellazult a lebeny, ezért kénytelenek voltak, egy védőlencsét adni rá, meglepődtem, mert úgy tudtam, hogy ilyen lencsét, csak PRK kezeléskor adnak.

Ismét a váróba kerültem, ekkor kellet rendezni a számlát. Úgy láttam, mintha víz alatt lennék. Erre fel voltam készülve a fórumokból, illetve amíg vártam a műtétre beszélgettem egy úrral, aki nem sokkal előtte végzet, szintén Femto kezelése volt, Ő is ezt tapasztalta, bár hozzátette, hogy az ajtón ami szembe volt vele már eltudta olvasni a felirat, előtte szemüveg nélkül nem látta.
A műtét után kezdtem a parázni, mert én nem tudtam elolvasni. de utána kezdett folyamatosan tisztulni a látásom, mire elhagytuk a klinikát, persze előtte még megnézett a doktornő, és közölte, hogy szép, jól sikerült a műtét.

Csepegtetni óránként kell, optive műkönnyet és Tobradex szemcseppet. Az első csepegtetéskor már volt is egy pozitív érzés, ugye már kezdtem jól látni, és leakartam venni a szemüveget, és akkor kaptam észbe, hogy nincs is rajtam . messzire már elég jól láttam aznap, a nagyobb betűket, a közelebbi rendszámokat már eltudtam olvasni, ami nagy szó, hiszen minden betű nagyon homályos volt a műtét előtt, a cylinder miatt.

Azt kérték, hogy pár órára tartsam csukva szemem, esetleg aludjak, ebben segít a xanasz, bár nekem nem egyáltalán nem ütött ki, nem is bírtam aludni. Utána már használjam a szeme, nézzek TV-t, számítógépezzek , olvassak újságot is. Este csak háton szabad aludni 2-3 napig, az nagy érvágás volt, mert hason tudok/szeretek aludni, ez miatt voltam is fent egy párszor, de egyszer csak reggel lett.

Mai napon az első kontrollon ketten is megnéztek, hogy mi legyen a lencsével. Félő, hogy még nem jöhetek haza, mert még nagyon laza, végül kivette a doktornő párat kellet pislogni, azt mondta vigyázzak rá rendben lesz, haza engedtek. Érzem is hogy a jobb szemen nem az igazi, de megnyugtattak, hogy pár nap múlva jó lesz, természetes, hogy homályosan látok még vele.

Ettől függetlenül, már két szemmel hasonlóan látok, mint előtte szemüveggel, látom az utcán az emberek arcát, nagyon messzi is látok mindent nem csak pacákat, bízok benne, hogy a jobb szemen is hamarossan elmúlik a homályosság. Úgy éreztem, hogy simán haza tudtam volna vezetni.

Sajnos csak 80-90 %-os látásélességet álllapítottak meg, de 1-2 nap még beáll a látás Femto-nál, bár olvastam olyat is akinek több hét is volt. Mondták, hogy lesz még jobb is ha majd a jobb szemem is kitisztul.

Nem érzek semmilyen kellemetlenséget azóta se, ahogy ígérték is a Femto-nál.
Remélem nem fog visszaromlani, és a ha egy picit még javul is, akkor megérte, de már most jól látok két szemmel, még a monitort is.

Renaissance86 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 42999

Szeptember 7. a szemműtét napja, már várom. Természetesen leírok mindent. Nekem se az a célom, hogy sasszemem legyen, hanem szemüveg nélkül két szemmel minden jól lássak, és ne romoljon vissza.

Előzmény: Rituss2015 (42998)
Rituss2015 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 42998

Mikor lesz a műtéted? számolj majd be rola!és nyugi szuper lesz! Nekem minden nap hatalmas élmény!! egyik éjjel azt álmodtam hogy csak szemüveggel látok élesen, ha leveszem homályos minden. ÉS mikor felébredtem annyira jo volt hogy nem ez nem így van, tisztán látok minden eszköz nélkül.

Előzmény: Renaissance86 (42995)
hr80 Creative Commons License 2015.08.31 0 1 42997

Azon agyalok, miközben olvasom magunkat, h előtte mindegyikünk elég rosszul látott, ahhoz képest egy 80-100%-os látás is már a "csúcs":))

 

Nekem nem volt nagy a dioptria, nálam is a cylinder volt inkább a ludas, mondták is, h a prk-val az eredmény kicsivel alul fog maradni a Femto-hoz képest, de így is meg vagyok elégedve. Jó érzés szemüveg nélkül jól látni, utazni úgy a villamoson úgy, h el tudom olvasni a szemközti hirdetés kisebb betűit-pedig kb 100%-os lett 'csak' a szemem. A teszteken persze kicsit bosszantott, h azért nem sas lettem, de a hétköznapi életben nem egy szemmel fogsz pinduri betűket olvasni... hanem amikor vezetsz, vagy tévézel, sétálsz az utcán, vagy fényképeket készítesz:))

 

Vészmadárkodni sem akarok, de idősebb korban úgyis kell olvasószemüveg, akkor meg főleg mind1, hogy  a rendelő 125%-os sora mennyire ment, vagy sem. Azért nekem volt olyan élményem, h a kisebb számot (asszem a 3-ast) csak harmadjára tippeltem olvastam el, szóval, ha a többieké is így lett mérve...:D  Na, persze nem ezen múlik:)

Egy 'jobban sikerült' prk ugyan ott van, mint egy 'gyengébb' femto, de persze ez is hülyeség így leírva:)

 

Ajánlanék egy táblázatot, sok szemműtéten átesett fórumozónak köszönhetjük, érdekes statisztika, ha valakinek van ereje, nézzen rá:

http://protean.uw.hu/index.php?order=kezd_diob

 

Annyiból reagálnék a Femto-ra, hogy azért tudnak jobb eredményt elérni (es ezért garantálni is), mert a prk-hoz képest mélyebb rétegben történik a korrekció (és a nagyobb cylinder pont ezért korrigálható jobban). Rengeteg cucc van fent a neten, ezzel már nem szeretnék fárasztani:) Sok ismerősöm műtette a szemét így, ugyanakkor sokan prk-sak voltak. Azért-és csak a saját ismeretségi körömet írom-csak a femto-nál hallottam 150%-os szemeket...:)

DE ez valóban nagyon sok mindentől függ :nincs két egyforma ember, két egyforma gyógyulás sem. Kérdés, h mennyire fog visszaromlani a szem, milyen idős a páciens és akkor még az alap látásromlásról nem esett szó.

 

A műtét előtt lesz beírva egy szám a szerződésbe. Én, amikor ezt a garantált százalékot olvastam, majdnem frászt kaptam-vagy mondjuk úgy kiakadtam-de nem volt időm vacakolni, pont szólítottak, én meg bementem (ha már azért jöttem).

Így most dupla olyan jól látok, mint a szerződésen megadott minimum. Ja és azt elfelejtettem írni, hogy a 2 szememmel 120 az a 100%:))

 

Előzmény: Totyasrác (42996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!