Keresés

Részletes keresés

-sanci- Creative Commons License 2009.04.28 0 0 1568
Köszi, gratula neked is, biztos akadt küzdelem a te házad táján is. A tavalyi Kinizsi teljesítésed szép munka volt, arra élénken emlékszem, meg is fogalmazódott akkor bennem, hogy idén nekem is bele kéne vágni a fejszét. Ebből mondjuk nagy valószínűséggel semmi nem lesz, de sebaj. A szombati IRL találkozó elmaradt, reggel akkora volt a pörgés, hogy Olinak is már csak egy intés jutott a rajt előtt.
Előzmény: Summer Comfort (1564)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1567
A Mátrabércen hihetetlenül kemény mezőny gyűlt össze, az első közel száz ember 9 órán belül, amit futás nélkül nem nagyon lehet megcsinálni.
És mi lesz jövőre, meg azután :-)?
medvegyu Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1566
Előzmény: medvegyu (1560)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1565
Sok szalagot szedtünk össze mi is, amerre jártunk.
Az igazán durva azonban a Hármashatárhegy oldalában a helyzet. Egy ideig reggelenként mindig szedtem pár darabot, mikor arra kocogtam.
Aztán kezdtem úgy érezni, hogy nem fogy, így valahogy elfogyott a lendület.
Lehetne oda szervezni egy szalagszedő futótúrát!

Előzmény: femina (1563)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1564
Gratulálok a szép idődhöz, bravó! Ha így fejlődsz, tényleg csak a rajtban van esélyünk IRL találkozni. :)) Természetesen megemlékeztem a tavalyi arcodról a tett helyszínén, de ez már történelem... Hamarosan jön az én beszámolóm is!
Előzmény: -sanci- (1534)
femina Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1563
Az egyik képen lévő Salomon szalag még a 3 éve szervezett kalandtúra kelléke...Nem így kéne!
Előzmény: medvegyu (1560)
femina Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1562
Nem mehetünk pénteken? Esetleg?
Előzmény: csanya. (1557)
olipapa Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1561
a narancsosban nincs, a citromosban pedig minimális a megnézim tartalom, kalcium nincs benne és édesítőszeres, a káliumot ionos formában tartalmazza. Ez sok a nem jóból. merketing hype.
Előzmény: csanya. (1555)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1560
És cináltok ilyen szép képeket most is, a GPS track mellett :-)?
A GPS-en meg footpodon nyomassátok vadul a waypointot is, lécci.
Én valszeg két hét múlva megyek bejárni kerékkel egy durvábbat, 5.00-kor fogok indulni Kisnánáról, kb. Hidegkútig tervezem tolni, ahol a terep engedi, kocogós stílusban.

Előzmény: csanya. (1557)
olipapa Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1559
minden héten felidegesítetek ezzel. Pont szerda reggel tartok órát, a francba..
Előzmény: csanya. (1557)
femina Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1558

Baby táv (Muzsla)- sosem gondoltam volna...

 

A cél az volt, hogy a Laci ne tudjon beérni...Ő Kékesről indult 8-kor, én pontban 9-kor. Carlos igencsak megtévesztett Ágasváron, mikor a pontőrrel üzent, hogy úgysem érem utól. Ugyanis ő már tudta, hogy ott lihegek hosszasan mögötte. El is hittem, hogy Laci beelőzött (a temetőnél nekem is volt ugyanis egy kis kitérőm).  A célban derült ki számomra, hogy nem így van. A tájra nem igazán tudtam figyelni, magamra, a  lépéseimre összpontosítottam és hálás voltam, hogy így tudok már futni.

Gratulálok elsősorban a lányoknak (Ildinek és Andinak) hogy 7 órán belül futottak. A pályacsúcsok pedig azért vannak, hogy megdöntsék azokat!

 

 

 

csanya. Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1557
A szerdai Mátra 115 részbejárás természetesen nyitott bárki számára!
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1556

Kizöldellt az erdő, közeleg a nyár,

40

nap múlva a Mátra ismét vár!

csanya. Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1555
Esetleg ez?:

http://www.amazon.com/Camelbak-Electrolyte-Enhanced-Hydration-Supplement/dp/B001525ZIO
Előzmény: olipapa (1532)
-balazs- Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1554

Jó, de előtte egy alföldi túrán még meccselünk. :-)

Előzmény: Lúdtalp (1550)
-sanci- Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1553
Offtopic ismerősöd üdvözlöm, velem deathmatchelt a végén levezetésképp. Megnéztem a pulzusgörbém, egy stabil vizszintes vonal az utolsó 40 sec, csak nem nullán, hanem 176-on :)
Előzmény: JB** (1543)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1552
Akkor jövőre egy döntetlen a javítás tekintetében? ;-)
Előzmény: JB** (1551)
JB** Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1551

Igen, a Mátra a Te tereped. Jól védted, de azért az túlzás, hogy még a cipőmbe is belefűrészeltél, meg Nórit megkérted, hogy elvétse a depóshelyet, ne tudjon a kocsiban rejlő életmentő energiabombákról stb....:-) 

 

 

 

Átgondolva a szombatot, ha a 3 hibámat kivesszük, akkor sem tudtalak volna megfogni, 6.22 nem volt bennem, de a 6.30 nekem is kinézett.

Szép futás volt.

 

Jövőre cseles leszek: végig azzal kampányolok majd, hogy melyikünk tud többet javítani a PB-n? :-)

Előzmény: Lúdtalp (1550)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1550
Védtem a Mátrát ;-) Pedig Oroszlánvárnál már kiegyeztem volna döntetlenben. :-)

A depózás nekem is felemás lett. Sós vízhez, gélhez hozzájutottam, de a colához és a Powerade-hez nem. Nórit nem tudtam elérni, és nem vette észre a kínálatot, viszont jó messze állt meg a találkahelyektől. :-) Bekeverte viszont az Andikától kapott borzasztó ízű izot a Muzslára (gondoltam kipróbálom). Ezenkívül jól megszívattam magam a Nicoflexes masszírral. Az ui. az izmokat nem hatotta meg, viszont még Pesten is égette a bőrömet.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy van ebben még egy pici... ;-) Pláne, ha jövőre már a 17 feladatoson fogunk alapozgatni a Self Sucking Clubban...
Előzmény: JB** (1543)
olipapa Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1549
igen, megteszi és a megelőző ásványi anyag töltés is fontos. A legjobb, ha ez nem a tablettákban merül ki, hanem a mindennapos sok fontos ásványi anyagot tartalmazó zöldség, gyümölcsben és kevés húsban, kólában, stb amik zabálják a szervezet pufferjeit.
Előzmény: tar-patak (1539)
Fat Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1548
Jó, akkor megnézem Antwerpenben. :) Természetesen a Bp belvárosi patikákról beszéltem.
Előzmény: -athosz- (1547)
-athosz- Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1547
Nem Brüsszelben kell nézni!
Előzmény: Fat (1546)
Fat Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1546

megfelel a Ben-Gay?

Ha tudsz venni. Sajnos sehol nem lehet kapni.

Előzmény: tar-patak (1539)
schankox Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1545

Ez azért messze van attól, hogy "kocsival behoztak" :)))

 

Én is tévedtem felkészültségemet illetően, csak sajnos a másik irányba. Nem is tudom, hogy le merjem-e írni, hogy 8:48. A Muzslára felfelé egy fa tövében fetrengve már csak annyi jutott eszembe, hogy "hogy lesz ebből három hét múlva T100?"

 

Amúgy mindenkinek ismeretlenül is gratulálok! Legalább itt a fórumon remek példákat látok magam előtt!

Előzmény: norb29 (1509)
runner42- Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1544
Először is gratulálok mindenkinek aki nekivágott és küzdött. És külön azoknak, akiknek sikerült a kitűzött idejüket elérni, vagy túlszárnyalni. És még ezen is kívül külön Ispinek a pályacsúcs döntésért.
A magam teljesítményéről annyit, hogy az idén elég keveset futottam terepen, ezért nagy terveim most nem voltak. Az idei időmtől (6:40) volt már pár perccel jobb is, de én most ezzel meg vagyok elégedve. Értékelve a futást, az elejét egy kicsit erősebbre vettem (mint mindig), úgyhogy ez később vissza is ütött. Kékesig mondhatni jól esett (2:25, 164 átlaggal), utána Galyáig már nem. Galya után sikerült összekapni magam, akkor meg szépen eltévedtem (a temetőnél), szerencsére a domb tetején már gyanús lett, így visszafordultam. Innen szépen a saját tempómban mentem a Muzsláig. Ott valamiért azt hittem, hogy mindjárt lent leszek a faluba, de csak nem akart szembe jönni a patak. Innen egy kissé nyűgös lettem, ennem is kellett egy falatot, és többször nagyot botlottam, hangos megjegyzésekkel kísérve ;) Még Ernő kóla és banán felajánlása sem tudott kizökkenteni a hisztimből :)
Aztán csak jött a patak, bár a felmászás nem volt valami huszáros, pedig fenn nézőközönség is volt :)
Onnan már ment a zúzás.
Az átlagpulzusom 156, a max. 173, ami nem olyan vészes, de kéretik figyelembe venni idős koromat :)
A célban jól esett egy gyros, de még inkább a futólegendák társasága. Tényleg megtiszteltetés volt!
JB** Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1543

Gratulálok a kiváló eredményekhez és PB-khez. Sajnos idén én nem csatlakozom közéjük.

2+1 hibát követtem el és ez megbosszulta magát.

Egyrészt a régi cipőm kipurcant, de az új cipőmet még nem mertem bevetni egy ilyen komoly futásra. A régi pedig 1 óra után megint görcsbe rántotta bal talpamat. Haladni haladtam így is, de eléggé zavart.

Másrészt hiába voltak az időtervek, hiába tudtam, hogy igazából Lúdtalppal kell mennem, hülye fejjel elfutottam az elejét. Kékesen már éreztem ennek előszelét, de valósan csak Galyán ütött meg.

És itt jött be a harmadik, +1 hiba: frissítésnél számítottam a depós cuccokra (cola, izolötty, plusz csoki), de az sem Galyán, sem Mátraszentistvánnál nem érkezett meg. Vörös- kőnél meg elfogyott az utolsó korty italom, dehidratálódtam és ezen már Ágasvárnál sem tudtam korrigálni. Izomgörcsök, majd kedvetlenség, a ragyogó körülmények ellenére ködbe vesző jó idő.

Mivel 3 hét múlva T100 és a szervezetem teljesen kiürült, nem láttam értelmét a továbbmenetelnek, Mátraszentkereszten kiszálltam.

A rengeteg remek teljesítésnek örülök, sokán olyan határt léptek át, amire feltételezhetően nem vagy nem igazán reménykedtek. Külön gratulálok Lúdtalpnak, hogy legalább ő azt okos taktikával meglépte, amit én is reméltem áttörni (6.30.), sőt kicsit tovább is ment. Gratulálok Andinak, jó, hogy a sérülése immár a múlté (kop-kop). Végre Ákibácsi is mosollyal szállt be hazamenet az autóba, reméljük véglegesen megoldódott az utóbbi év frissítési problémája. Balázs kevés edzéssel is nyugodtan végigjött, ami ezen a pályán nem egyszerű. Friedman 1 héttel csúcsfutása után remekül helytállt, Szasza pedig talán elhiszi végre, hogy mi a reális terhelhetősége. (És külön köszönet a Magne B6-ért, életet mentett.)

Offtopik ismerősöm debütálása sem volt rossz a futók között, elsőre a 7.03. ígéretes ajánlólevél a továbbiakra.

Végül emelem kalapom Ispi előtt az új útvonalcsúcsért.

báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1542
Ilyenkor értékeljük igazán az ilyen kihalt útszakaszokat, ahol egy kicsit haladni is lehet. :)
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (1541)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1541
"az, hogy két rövidebb távot is ráengednek a mezőnyre nekem fárasztó"

Pedig hol van ez attól, amit Kékesig kell küzdeni, ha az ember csak a végén tud indulni...
Előzmény: -balazs- (1510)
tar-patak Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1540
Hát, ezen érdemes elgondolkodni. Inkább a vádlim görcsöljön, mint az emésztőrendszerem :-) Egy próbát azért talán megér.
Előzmény: J a a t (1537)
tar-patak Creative Commons License 2009.04.27 0 0 1539

Köszönöm a válaszokat.

 

Melegítő krémnek megfelel a Ben-Gay? Ebből a piros színűt szoktam használni. Tegnap sajnos éppen nem vittem magammal. Vagy van ennél jobb is?

 

norb29 hsz-ból az derül ki, hogy tanácsos már előző este, illetve reggel a futás előtt a Ca-Mg bevitelt alkalmazni. Gondolom így hatékonyabb a védelem, mintha csak akkor történik a bevitel, amikor a görcsök már jelentkeznek.

Előzmény: olipapa (1532)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!