Keresés

Részletes keresés

mima4001 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 864
Köszi Csotrog a választ. Azt írod: "ha a munkaviszonyod folyamantos volt és az lesz idén is..." Sajnos idén várhatóan nem lesz az. Ez a "folyamatos munkaviszony" egyébként megegyezik azzal a megfogalmazással, hogy "folyamatosan biztosítottnak" kell lenni? Még mielőtt hülyének néznél a kérdésem miatt, elmondom mire gondolok: felmondanak, x napon belül elmegyek passzív táppénzre (munkaviszony nélkül!) ez minek minősül? A passzív táppénzes időszak biztosított létnek számít vagy sem? Ha nem minősül biztosítottnak, fizethetek-e mellette biztosítást?(Bocs, ha bonyolult vagyok, csak sok pénz múlik majd azon, hogy hogyan lavírozok most.)
Előzmény: csotrog (861)
csotrog Creative Commons License 2003.01.28 0 0 863
Krisztina
Ha még nem kső, 14%-ra kellene módosíttatni.
A 11 csak szolg.-ra jogosít. Pénzbelire nem.
Előzmény: KRISZTINA (862)
KRISZTINA Creative Commons License 2003.01.28 0 0 862
Simine!

A 180 napom megvan, ha 2 ev alatt kell osszejonnie. Most fiz.nelkuli szabin vagyok. Ezert kotottuk a 11%-os eu hozzajarulast az OEP-el, amiben en csak eltartott szemely vagyok. Es azt hiszem ebben az esetben csak ingyenes eu ellatast kaphatok. Ekkor ok ezt nem kozeltek velunk. Nekem a GYED jo lenne, legalabb az a 2 ev munkaviszonynak szamitana. De meg probalok kutatni .

Kriszina

csotrog Creative Commons License 2003.01.27 0 0 861
Mima
Ha a munkaviszonyod folyamatos volt 2002-ben, és az lesz az idén is, és nincs kieső időd sok, vagy 30 napnál több megszakításod :
a 2. pontban leírtad a helyes választ.
Olvasgass vissza - az én hozzászólásaimban is többször idéztem törvényi szövegeket is. Pl a 673,693,698,705,731 számúban.
A többiek is hasonló problémákat rágtak már át.

Quizas
A Gabeszka által dicsért TÁH (Területi Államháztartási Hivatal) a Semmelweis u. 13-ban van, de a Lőportár u. is működik.

Nusika
Olvasgass Te is vissza.
A magam részéről azt tanácsolom, ha befejezed a nappalis sulit, utána gyorsan helyezkedj el, legyen valamilyen (ha lehet magas jövedelemed), akkor a min.bér kétszerese(70%) után kaphatod az ellátásokat. A nappalis suli, ha nem nagy a kihagyásod, folyamatos biztosítási jogviszonyként működik.
(Szerencsédre)

Előzmény: mima4001 (858)
quizas Creative Commons License 2003.01.27 0 0 860
Gabeszka!

Megírnád nekem is ezt a címet? Pontosan mi található itt?

Más.
Hol lehet most az anyaságit intézni budapesti lakosnak? Lőportár u.? Gerlóczy u? Más? A védőnőm is próbálja kideríteni, mert neki rossz telefonszámokat adtak a központból. :-(

Köszönöm!

quizas

Előzmény: Gabeszka (850)
Nusika Creative Commons License 2003.01.27 0 0 859
Sziasztok!!!
Sok-sok hiábavaló internetes szörfölés után találtam rátok, megmentőimre:) Még reménykedem, hogy választ találok eleddig egyszerűnek gondolt kérdésemre: nappali tagozatos utolsó éves felsőoktatási hallgatóként (most fejezném be nyáron a sulit), miféle támogatást szerezhetek, ha október környékén jönne a baba? Sajnos több egymásnak ellentmondó információt találtam, és ezek egyáltalán nem voltak megnyugtatóak...Hogyan járnék a legjobban? Kell-e munkaviszonyban állnom, elmenjek esetleg egy ismerős cégéhez "fiktíven" dolgozni, hogy ezáltal jogosulttá váljak különféle pénzekre? Vagy halasszak a suliban, az milyen szempontból jó-nem jó? Annyi kérdés merült fel...Köszi a segítséget! N.
mima4001 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 858
Segítsetek legyetek szívesek! Végigolvastam a topicot, sokszor érintettettétek a témát, de nem találtam egyértelmű választ a kérdésemre. A kérdésem: a TGYÁS hogyan számolják?
1., A szülés pillanatától visszaszámolt 1 év átlagkeresetéből, vagy
2., a szülést megelőző naptári év keresetéből(pl. 2003. novemberében történő szülésnél a 2002. jan 1-2002. dec 31-ig tartó időszakból.)

Háttér: jövő hónaptól jelentősen csökken a fizetésem:-( , és ezért nem mindegy, hogy milyen konstrukciót választok (mind fizuban, mind időzítésben).

(Ha jól értettem a korábbi hozzászólásaitokat, akkor a GYED-nél ez egyértelmű, ott a szülést megelőző naptári évet számolják, tehát a második verziót, ami nekem jó, ha idén szülök.)

Köszi, ha valaki segít! Bocs, ha hosszú voltam.

simine Creative Commons License 2003.01.26 0 0 857
Krisztina!

Nem tudom milyen az az EU biztosítás, de annyit tudok, hogy ha a 180 nap biztosított jogviszonyod megvan, és a szülés időpontjában is biztosított vagy, akkor függetlenül attól, hogy itthon vagy külföldön vagy, ját a GYÁS és a GYED.

simine

Előzmény: KRISZTINA (851)
KRISZTINA Creative Commons License 2003.01.25 0 0 856
Kedves,Csotrog!

Koszi a segitseget.

Krisztina

csotrog Creative Commons License 2003.01.25 0 0 855
Meastick
A Te esetedben különös tekintettel az alábbi törvényi szövegekre:

Terhességi-gyermekágyi segély

Ebtv. 40. § (1) Terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt, és.........
(4) Terhességi-gyermekágyi segély a gondozásba vétel napjától a szülési szabadság még hátralevő tartamára annak a nőnek is jár, aki a csecsemőt örökbefogadási szándékkal nevelésbe vette, ha az (1) bekezdésben foglalt feltételek a gondozásba vétel napján fennállnak.

Gyermekgondozási díj

Ebtv. 42/A. § (1) Gyermekgondozási díjra jogosult
a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
(2) A 39. § (3)-(5) bekezdése, valamint az (1) bekezdés a) pontjának alkalmazásakor szülő alatt érteni kell
a) a vér szerinti és az örökbefogadó szülőt, továbbá a szülővel együtt élő házastársat,
b) azt a személyt, aki a saját háztartásában élő gyermeket örökbe kívánja fogadni, és az erre irányuló eljárás már folyamatban van,
c) a gyámot.
(3)
(4) A gyermekgondozási díjra történő jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani......

Előzmény: Törölt nick (853)
csotrog Creative Commons License 2003.01.25 0 0 854
Olvasgass kicsit - nagyon tanulságos!
A lányok régóta kérdezgetik egymást.
Aki tud, válaszol is. Pl:

VViki válasz erre | adatok | e-mail 2003-01-16 10:20:56 (771)

Cuci 1974!

Azt hiszem 21.800 Ft a Gyes. Legalább is a HVG-ben az van.

VViki

Előzmény: Törölt nick (853)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.25 0 0 853
Sziasztok!

Tudja valaki, mennyit és mikor emelnek a GYES-en?
Vagy mekkora lesz a GYes összege?

Meastick

csotrog Creative Commons License 2003.01.25 0 0 852
Krisztina
Ezeket a kérdéseket a szerződés megkötésekor kellett volna tisztázni.
Amire tudok válaszolni: a TGYÁS és GYED folyósítása ugyan eü ellátás, de nyugdij szolgálati időt is ad (vonják belőle a nyugd.járulékot).

Alapvetően függ a külföldi tartózkodás jogcímétől, időtartamától, kiküldőjétől, helyétől....

Olvasgatásul ajánlom:
- eum.hu - általában az ellátásokról lakossági tájékoztató,
- pm.gov.hu - a törvények a TB-ről: 97 évi 80,81,83, 98 évi 84 tv
- esetleg a HVG TB különszámát.
Legbiztosabb lenne felhívni, v. bemenni az OEP-be, ahol a szerződést kötöttétek, és minimum csop vez-el v. revizorral értekezni, felvilágosítást kérni.

Előzmény: KRISZTINA (851)
KRISZTINA Creative Commons License 2003.01.25 0 0 851
Sziasztok!

Tudna valaki segiteni abban, hogy ha a szulok kulfoldon tartozkodnak es a gyermek ott szuletik akkor az anya milyen ellatasban reszesulhet? (gyed,gyes)
A 180 nap biztositasi viszonynak idoben hogy kell teljesulnie?
Ha kotottunk eu biztositast az OEP-el es az anya a kedvezmenyezett akkor ez beleszamit e biztositasi jogviszonyba?
Esetleg hol lehet errol tobbet megtudni?

Koszonom a segitseget!

Krisztina

Gabeszka Creative Commons License 2003.01.24 0 0 850
csotrog!

Örök hála a Semmelweis utcai címért. Csütörtökön kb. 5 perc alatt elintéztem a gyest, 1 db ember volt előttem. (de ott még a telefonban is a nő a Lőportár utcai címet adta meg egy érdeklődőnek!!) Szóval nem volt tömeg, kedvesek voltak és gyorsak és nem kekeckedtek. (Anci és gyest igénylők: ha előre lefénymásoljátok a dokumentumokat - személyi, gyerek és Te és férj TAJ kártya, lakcímkártya- akkor épp csak átveszik, és elég az igénylőlap 1 példányban. Az anyakönyvibe beírnak és rögtön adják vissza)

Mégegyszer köszönke!!
G.

rollller Creative Commons License 2003.01.24 0 0 849
angi, nezd meg a 324es hozzaszolast, ottan le van irva pontosan, igenylolap meg a helyszinen, varakozas alatt siman kitoltheto,
fontos, mindenbol az eredetit kell vinni, es ha nem az anya megy, akkor kell meghatalmazas tole, es a szemelyijet is kuldje be akkor a meghatalmazottal
Előzmény: Angi (848)
Angi Creative Commons License 2003.01.24 0 0 848
Kösz az infókat. A GYES-em tényleg több lesz, mint a GYED.
Tudja valaki, hogy a TÁH-nál milyen papírok kellenek hozzá, mert a csajszi, akivel telefonon beszéltem kissé zavaros volt :-(
Amit tudok:
- személyi + lakcímkártya,
- lányaim születési anyakönyvi kivonata
- igénylőlap (ezt hol lehet beszerezni?)
- munkáltatótól fizetés nélküli szabi engedélyezési papír

kell még más is?

Angi

csotrog Creative Commons License 2003.01.24 0 0 847
Törpi! Nevess egyet !

Nem értettem a feltevést(ezért nem szóltam hozzá) - gondoltam olvas egy kicsit, és pontosít. ill az adatok kb igy néztek ki a számomra.

A hajó 50 m hosszú, 12 m széles, pirosra van festve. A gyorsasága 80 csomó.
Hány éves a kapitány, ha szakállas?
:-)

Előzmény: Törp (838)
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 846
Hú, az még messze van. Akkor ez nem is volt kérdés. Vigyázz magadra és a babára!
Előzmény: mniki (845)
mniki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 845
Augusztus 31-re vagyok kiírva... Tehát még van időm.
Előzmény: Mancimanó (844)
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 844
Mikortól fogod kapni, mert rájöttem, hogy a GYED miatt nem biztos, hogy összejön az 1 950 000 ezres határ?
Előzmény: mniki (842)
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 843
Ezt nem neked szántam, bocsika!
Előzmény: Mancimanó (841)
mniki Creative Commons License 2003.01.24 0 0 842
jaj, ugye nem indítottam el egy lavinát köztetek ?
Szóval nem voltam táppénzen, a havi bruttóm 257500 volt. Ebből fogok 168 napig 130 ezer forintot kapni ? Hú de klassssz! Köszi mindenkinek és fogok figyelni az adóelőlegre !!!
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 841
És mikortól esedékes?
Előzmény: Törp (840)
Törp Creative Commons License 2003.01.24 0 0 840
igenis értettem :))
Előzmény: Mancimanó (839)
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 839
Ezzel nem a képességeidet kérdőjeleztem meg, hanem azt erősítgettem magamban, hogy ennyinek kell lenni. Ne tessék megsértődni!
Előzmény: Törp (838)
Törp Creative Commons License 2003.01.24 0 0 838
halkan és csendben megjegyezném, hogy számolni én is jól szoktam, feltéve ha egyértelműsítve van a számolási alap!!!

csakhogy én a 257... akármennyi ft-ot havi bruttó fizetésnek értelmeztem, mintahogy írtam is

na mindegy,

Előzmény: Mancimanó (836)
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 837
Na, szóval 131 000 Ft, és kínos egyben visszafizetni
Előzmény: Mancimanó (836)
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 836
Na nálam 30 napos hónapokra 13100 ft, 31 naposokra pedig 135000 ft nettó jött ki ( jól szoktam számolni, ha jók voltak a kinidulási adatok)Arra viszont figyelj, hogy ne számolják bele az adójóváírást, mert azt eléggé kínos egy fizetni, most, hogy felemelték 9000Ft/ hó összegre.
Előzmény: Mancimanó (835)
Mancimanó Creative Commons License 2003.01.24 0 0 835
Ha nem voltán táppénzen, akkor ez atB járulék alapod is, mindjárt kiszámolom a nettót.
Előzmény: mniki (834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!