Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2837

régi tv az analóg és az nincs kódolva.

a digitális ami passzolna az új tévédhez, na az kódolva van.

Előzmény: bravura2 (2836)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2836

a régi tv-n jön szépen minden, pedig nem kaptunk semmit.

Előzmény: nicko (2833)
nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2835

A gyártónak kell mindig hinni nem a webshopoknak ;)

És van egy cég aki a digi mögé sorakoztatja fel a kisebb szolgáltatókat. Ők 100%-ban a digikábelt adják és szintén kódolatlan a digitális csatornák.

 

Tudom ismerem szoktam azt is ajánlani digikábelra.

Előzmény: GPS (2834)
GPS Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2834

 

Egy érdekesség a 2 helyen hírdetett ugyanarról a kütyüről, a SYNAPS 3100m CX -ről.

 

Itt http://m3digital.hu/digi-tv/digi-tv-set-top-box/synaps-chd-3100m-cx

 

azt mondja, hogy: "Egyszerű kis beltéri egység PVR funkcióval. (Timeshift nincs)"

 

Emitt meg  http://muholdvetel.hu/kabel-tv-belteri-egysegek/404-synaps-chd-3100m-cx-kabeles-dvb-c-digitalis-belteri-egyseg-es-medialejatszo.html

 

(ugyanarról a készülékről !!!) azt írja , hogy:

  • timeshift támogatás
  • Csatorna Felvétel & Timeshifting egyidejüleg

Na most akkor melyik az igaz?

 

Megjegyzem, hogy ezek után már cseppet sem bánom, hogy én EZT VETTEM MEG - kerek 10 rugóért :-)))

.

Előzmény: nicko (2833)
nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2833

lassan menj!!!

trénél a HD adások vételéhez a szolgáltatótól kapott beltéri vagy CI modul kell.

Hiába vezsel most egy beltérit másutt a HD kódolva van! Ha digikábeleslennél akkor mondanám válasz innen beltérit de nem az vagy.

 

Amíg nincs digitális csatornád a borzalmas analóggal kell szenvedned.

CRT tévén viszont a HD a borzalmas annyira összenyomja a képet, hogy pl. egy foci meccsen nem lehetett sem az eredményt sem a meccsidőt kiolvasni.

Előzmény: bravura2 (2832)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2832

már indulok is vissza az ósánba :)

Előzmény: GPS (2831)
GPS Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2831

 

Hát az a helyzet, hogy neked nem hogy "HD-képes" készüléked van (ahogy Qkorica kolléga vélelmezte) - hanem egy új, 2013-as generációs,  "mindenttudó" Full HD TV-d.

 

Ha ezzel a TV-vel te nem tudsz nézhető képet behozni egy olyan kábelről, amelyikről egyébként egy normál TV csont nélkül működik - akkor ott valami nagyon el van cseszve.

 

Egy ilyen TV-vel neked az égvilágon semmilyen dobozra vagy más kütyüre nincs szükséged - mert ez alapból vesz minden nem kódolt csatornát - bármilyen is legyen az (analóg, digitál, normál, SD, HD - tökmindegy milyet).

 

A doboz amit belinkeltél egyébként hasznos jószág (nekem is van) - de nem azért, hogy működjön a TV-d - hanem azért, hogy pl. programozottan felvegyél egy műsort, filmet egy csatornáról - miközben egy másik csatornát nézzel.

 

Ez naponta előfordul - vagyis hogy a "családi műsorral" párhuzamosan kezdődik valamilyen "távoli csatornán" valamilyen érdekesnek tűnő műsor - na azt frankón felveszi neked, miközben a TV-n mást nézzel.

 

Na de ennek köze sincs ahhoz, hogy az F szériás TV-d nem akar önállóan működni - én a helyedben már igen idegesen érdeklődtem volna meg a kereskedőmtől, hogy "Ilyenkor mi is van?".

.

 

 

Előzmény: bravura2 (2830)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2830
Előzmény: Qkorica (2829)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2829

Ha csak analógra állítod a keresést itt is bejönnek, de sírva fakadsz a látványtól......

Előzmény: bravura2 (2828)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2828

köszi :)

amit nem értek, hogy a hagyományos TV-n miért jönnek szépen az adók? ezen miért nem?

Előzmény: Qkorica (2827)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2827
Előzmény: Qkorica (2825)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2826

opsz, ezek szerint a T-nek kéne adnia egy vevő egységet?

Előzmény: Qkorica (2825)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2825

Milyen eszközökre van szükségem a HDTV vételéhez?

 

Mindenek előtt szükség van egy HD képes (LCD, LED vagy plazma) televízióra.

Ezek a készülékek „HD ready”, „HD TV” vagy „Full HD” logóval vannak ellátva és tartalmazzák a megfelelő kimeneteket, melyeken keresztül DVD-lejátszóját, házimozi rendszerét és TV-vevőegységét csatlakoztathatja.



A további technikai háttér biztosításáról a Társaságunk gondoskodik, amennyiben megrendeli vezetékes vagy műholdas TV-előfizetéséhez a Családi+HDTV díjcsomagot.

Előzmény: bravura2 (2821)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2824

kipróbáltam így is, de semmi eredmény.

Előzmény: 8auJANI (2823)
8auJANI Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2823

Szia!

Állitsd a csatorna keresést     KÁBELRE   valamint azt állitsd be , hogy  ANALÓG . Ezek szerint t-home analóg elöfizetésed van.

Előzmény: bravura2 (2821)
Nick_X14XE Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2822

Ja attól függ. Egy levelet meg ezt a hozzászólást nem TV-ről fogom írni, de mozgóképre nagyon jó.

Én azt a funkciót szoktam sokat használni, hogy tableten megkeresem a videókat, aztán gombnyomásra átküldi a TV-re.

Lejátszás közben is lehet módosítani a listát, de akkor már nem muszáj bakapcsolva hagyni a tabletet. Ez így elég kényelmes.

Előzmény: GPS (2820)
bravura2 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2821

a normál koaxot, másom nincs :) t-home-os előfizetésem van.

Előzmény: Qkorica (2819)
GPS Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2820

 

"Majd rájötök ti is, hogy a fejlesztett hardver ellenére maradtok a jól bevált PC/laptop/tablet/mobil valamelyikénél a netezéshez és a tv-t az alap funkciójára használjátok. :)"

 

Én ezt másképp látom. Egy hasonlattal élve:

 

Szerintem ez olyan dolog, mint amikor valakinek van egy fasza nagy autója...és mellette, a garázs bejáratánál egy robogója is.

 

És igaz ugyan, hogy az autó nagyságrenddel gyorsabb, erősebb, kényelmesebb, stb. - azért nem lehet azt mondani, hogy a mellette tartott robogó az tök-használhatatlan, értelmetlen dolog lenne.

 

Példa: miután a nap végén beállt a garázsba, kiderül, hogy elfogyott a mustár a virslihez... majd hülye lenne kiállni a batárral, garázsajtót és kaput nyitogatni-zárogatni  és azzal elmenni a boltig mustárért... miközben ott figyel a kis robogója, amelyikkel 5 perc alatt megjárja a boltot oda és vissza.

 

Részemről, miután befejeztem a meló-napomat (netes munkám van) - lakapcsoltam a gépet és lefetrengek TV-zni - bizony előfordul, hogy hirtelen megnéznék valamit a neten... ha mást nem, hát a kiszemelt film részletes ismertetését az IMDB-n, vagy más hasonlót.

 

Ilyonkor a túró sem fog felállni, átmenni a dolgozószobába, bebootolni a PC-t,...stb.stb. - miközben ott a lehetőség, hogy mindezt megoldjam helyből, pár mutatóúj- mozgással.

Erre viszont tökéletes a netes-TV.

 

- Sőt, a minap esett meg velem, hogy ajánltak egy nagyon érdekes anyagot a YT-ról - erre én hülye elkezdtem letölteni pendrive-ra, hogy majd jól megnézzük a TV-n együtt a párommal.

 

Már a fele letöltésnél tartottam, amikor a homlokomra csaptam, hogy: "Hát hülye vagyok én, hogy itt töltögetek - miközben ott a netes-TV-m, amelyiken direktbe is megnézhetem?"

 

Hát jahh, ugye, röpke 2 hónap alatt még nem vált reflexxé nálam, hogy a TV-m ezt is tudja. Majd megszokom :-))))

.

Előzmény: nicko (2816)
Qkorica Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2819

Milyen antennát dugtál bele?

Előzmény: bravura2 (2818)
bravura2 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2818

Sziasztok, 

tegnap vettem egy samsung led tv-t. (UE40F6100AW )

bedugva az antennát a "kódolt jel" üzenet jelenik meg és nincs adás. a régi tv-nél minden ment szépen.

csatornákat betárolja, kiírja a nevét, de nincs kép és hang, csak az üzenet. 

valaki tudja a megoldást?

R0L Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2817

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Kinéztem két TVt, de nem tudok választani. Samsung UE32F5000 VS LG 32LN5400

DVB C lenne használva + usb filmlejátszás, esetleg pc játék.

Ha van tapasztalat, vélemény, (bármilyen) szívesen olvasnám!

 

Köszönöm

 

 

nicko Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2816

Majd rájötök ti is, hogy a fejlesztett hardver ellenére maradtok a jól bevált PC/laptop/tablet/mobil valamelyikénél a netezéshez és a tv-t az alap funkciójára használjátok. :)

GPS Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2815

 

Az AXNplayer gondot én is jeleztem - mert ugyanezt produkálja nálam is, mint nálad.

 

Ezt bacus kolléga meg is analizálta és abszolút normálisnak tartja, hogy a tV azt nem tudja feldolgozni.

 

Ugyanis ott olyan trükköket alkalmaztak, ami rettenetes erőforrás-igényes, annyira, hogy még a PC-t is megizzasztja. A TV-ink erre vélhetően nem alkalmasak.

 

Egyébként az axn-player anyagait még lementeni sem tudom - pedig van egy app-om, ami bármit lement a képernyőről, ami csak mozog - kivéve ezt.

 

A sima indáról viszont nálam műxik a dolog - igaz, kábelről.

.

Előzmény: Taar71 (2814)
Taar71 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2814

Kösszépen, hogy direktben válaszoltál az "indavideo.hu" problémámra.

Van pár tény ami szerintem is kérdőjelessé teszi a WLAN-ra fogni a szaggatás tényét:

- Csak teljes képernyő illetve majdnem teljes képernyőre nagytott browser mellett szokott szaggatni (korábban már írtátok, hogy folyamatos processzor kalkulálás miatt belassul a TV). Minél kisebb a méret, annál simább a lejátszás erről a honlapról.

- Youtube és minden egyéb szintén netes online video lejátszás tökéletes szaggatás nélküli (legyen akár kis felbontás, HD, vagy 3D), csak az indavideo.hu-val van gond (legalábbis eddig)

- Az indavideo.hu-s szaggatás, puffer mellett szokott megjelenni. Asszonykámmal elkezdtük nézni a "Búra alatt" c. sorozatot, aminek átlagos hossza 42-44 perc. A szaggatás teljes képernyőre nagyítás után ca. a 8. perc tájékán (újraindítás esetén ugyanitt) kezdődik úgy, hogy a film harmadáig már letöltötte folytatást (első alkalommal arra gondoltam, hogy esetleg túlcsordult a memória és emiatt akadozik a lejátszás). Bocs a pongyola fogalmazásom miatt, de csak közgazdász vagyok. Igyekszem a jelenséget a lehető legpontosabban megfogalmazni.

- Szintén az indavideo.hu-nál történik, hogy a honlapon található "AXN player"-hez kapcsolódó online videokat a lejátszó, "memória hiány" hibaüzenettel leállítja és opcionálisan felkínálja a felhasználónak, hogy a) "kilépjen a browser-ből", vagy b) "az összeomlás előtt állapotot állítsa vissza". Ezt a jelenéget, csak itt és csak az "AXN player" alatti videok indításakor tapasztaltam.

Kíváncsi lennék, hogy vajon Nálatok is vannak e problémák az indavideo.hu-val, illetve előjött e bárkinél ez a memória hiányos hibaüzenet?

Ja, egyébként ma jön a rendszergazda haverom és kielemezzük szakértővel is a problémát.

Üdv

Ta'ar

Inhouse Creative Commons License 2013.11.29 0 0 2813

Érdekelnének benneteket képek egy házilag készített, a laposTV-t plafonra rögzítő tartóról? Állítható magasság 1m-ig, állítható döntés. Üzemel, bár még vannak hiányosságai, meg lefestve sincs. Majd tavasszal befejezem.

nicko Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2812

menjél be bármelyik MM, Euronics, Saturn amelyik közelebb van ott tele vannak ilyen konzolokkal és olcsóbbak is talán.

Hama tartók is 6-8K környékén vannak.

Előzmény: -ikszipszilonze- (2811)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2811

akkor kerdeznek is.

falra akasztanam a tv -t. ezt neztem ki. tul sokat nem neztem utana, de ha valaki korbenezte a temat megkoszonnem ha alkotna velemenyt rola. ennel tobbet nem szannek ra mindenesetre. nekem alapvetoen sikba kell a tv a falra, de lehet egy nagyon kicsit megdontenem, a kerdes az, hogy ez 42" -ig jo, gondolom ha raakasztok egy 50" meretet akkor 15 fokra mar nem tudom megdonteni. annyi nem is kell mondjuk. a sulyhatar biztosan eleg mert a tv a gyari allvanya nelkul ~13 kg.

-ikszipszilonze- Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2810

meg nem volt kedvem pontosan kielemezni miert, de az indavideo hajlamos megizzasztani rendesen egy pc -t is, pedig minoseget tekintve nincs semmi kulonos. holnap megnezem a tv -n az indavideot (f6400 szinten, firmware -t nem tudom beirhatnad te is hatha okosabbak leszunk). nem hiszem egyebkent, hogy halozati problema, persze nem zarhato ki, de nem a lan a megoldas ra. N -es wifik kaphatoak evek ota. megtekintve egy atlagos full hd film savszel igenyet a mai routerek kinyomjak magukbol, ha megsem, ott a puffer. es hamarabb fog megallni pufferelni, ha elfogy a puffer, mint hogy el kezdjen szaggatni. de lehet valami finomitottak egy masik firmware -ben.

 

nezz meg egy youtube -ot, nalam az is hasit akar full hd + 3d -ben is pedig itt nincs eszeveszett savszelesseg - de nem is kell.

Előzmény: Taar71 (2796)
nicko Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2809
Előzmény: brumi_68 (2808)
brumi_68 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 2808

Úgy tudom azoknál biztosan lehet használni amelyikhez van szemüveg. Bluetouth miatt. Na meg persze az USB-seket is elfogadja

 

Előzmény: nicko (2807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!