Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4964

"Azt meg mindenki döntse el, hogy a vagyon fele és az abszolút semmi között mi a különbség"

 

Ez elég demagógra sikeredett.

A kockázati százalékot nagyvonalúan elhanyagolod.

Úgy csinálsz mintha a jövőben tutira elveszítené mindenki a vagyonát, de az arany csak a felér eshetne. Oké, elfogadom a jóslatod, de akkor azt is tedd hozzá, hogy milyen időtávon belül következik be a pusztulás?

Én is meg tudom jósolni, hogy 10 milliárd év múlva tuti nem lesz senkinek befektetése a földön.

 

De nem mindegy, hogy 1 év múlva veszti el valaki mindenét, vagy 150.

Mert mint mondottam a kamatok...


Ha valaki nagyon nem bízik a papr alapú eszközökben, akkor vehet egy ingatlant is arany helyett, annak eléggé lent jár mostanában az ára, és több haszna van a mindennapi életben mint az aranynak. Mire is jó az arany az iparon kívül? Ékszernek?

Ráadásul, ha világgazdasági összeomlást vizionáltok, akkor az iparnak sem lesz szüksége aranyra... Az arany ugyanúgy egy piramisjáték, mint bármelyik papír, amiben nem bíztok. Annyi a különbség, hogy kézzelfogható, és nullára tényleg nem megy le az ára.(kivéve, ha becsapódik egy aranykisbolygó a Földbe. :)

Előzmény: naox (4961)
naox Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4963

"Mivel számoljak, ha annyi volt átlagosan?"

nem, nem volt annyi. Nézd meg pl. az állampapír hozamokat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4962)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4962

"13%-os átlagos éves hozammal számolsz 20 éven keresztül."

 

Mivel számoljak, ha annyi volt átlagosan?

A 90-es években nem volt ritka a 35%-os kamat sem a magas infláció mellett, ezért is ment fel a dollár árfolyama a forinthoz képest, amiben az aranyadat számolod.

Én 88,31 HUF/USD -ről indítottam a számításomban ('93-ápr.1), és most 237 felett van.

 

Alapkamat kicsit átlagolva:

1993 20,0%

1994 25,0%

1995 28,0%

1996 25,0%

1997 21,0%

1998 19,0%

1999 15,0%

2000 12,0%

2001 10,0%

2002 8,5%

2003 9,0%

2004 11,0%

2005 7,5%

2006 7,0%

2007 7,5%

2008 9,0%

2009 8,5%

2010 5,5%

2011 6,0%

2012 6,5%

Előzmény: naox (4959)
naox Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4961

"És te tudod a jövőbe látva nyugodt szívvel ajánlani az aranyat ami az elmúlt években a 4-szeresére emelkedett?"

Soha senkinek nem ajánlottam. Kb. százszor írtam le csak ebben a topikban, hogy mindenki saját maga hozza meg a döntést, és csak magára hallgasson.

 

Igen, az arany valóban eshet, akár felére is, bár azzal mélyen a kitermelési költség alá esne, amit nem tartok valószínűnek, pláne nem hosszú távon, de ez megint csak vélemény.

Ami nem képzelhető el, és ez nem vélemény, hanem tény, hogy az aranybefektetés lenullázódjon.

Ami ugye állampapírral, bankbetéttel megeshet, még az EU-ban is.

 

Azt meg mindenki döntse el, hogy a vagyon fele és az abszolút semmi között mi a különbség. Egy kissebb lakás, nem annyira jó környéken, vagy a híd alja.

Előzmény: Törölt nick (4958)
naox Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4960

"A mini világválságnak pedig vége van, esteleg még Európában fogják elhúzni a dolgot max. 3 évig. Az arany folyamatosan esni fog."

OK, ezt gondolod. De ne állítsd tényként. Ha valaki keveri a tényeket a gondolataival az nagyon nagy baj.

Értsd meg, nem állítom, hogy nincs igazad, hisz én sem tudhatom, (és nem értékelem annyira túl magam, hogy a véleményemet másokra tukmáljam, és elvárjam, hogy az alapján hozzanak az életükre kiható döntéseket. De én tudom, hogy nem vagyok Isten.

Előzmény: Törölt nick (4956)
naox Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4959

"Te valamit megint félreértesz, mert én bankbetétről, jegybanki alapkamatról írtam, nem adrenalinfüggő részvényekről, stb."

13%-os átlagos éves hozammal számolsz 20 éven keresztül.

Előzmény: Törölt nick (4957)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4958

"Tudod, ezt én mindenkinek ajánlom zsinórmértékként: senkii nem tudja, hogy mit hoz a jövő, tehát bárki, aki a jövőről széles mellénnyel tutibiztos kijelentéseket tesz, az egyszerűen hazudik. Dehogy tudod te kikerülni a "lokális csődöket", más se tudja. Ha mégis ilyeneket mondasz, az két dolgot jelenthet: 1) buta vagy, 2) tudatosan teszed, ami még nagyobb baj."

 

És te tudod a jövőbe látva nyugodt szívvel ajánlani az aranyat ami az elmúlt években a 4-szeresére emelkedett? Nézd már meg azt a grafikont, olyan élesen emelkedik, hogy törvényszerű legalább a felére visszaesnie pár éven belül.

 

Hülyíted itt a népet az arannyal, mert arannyal kereskedsz.

Én megmutatom nekik a másik oldalt, hogy legyen egyensúly is ebben a topicban...

Előzmény: naox (4955)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4957

"Elfogadom, hogy nem mindenkinek való a nyugalom és a biztonság, van akinek kell az adrenailn, meg a pörgés"

 

Te valamit megint félreértesz, mert én bankbetétről, jegybanki alapkamatról írtam, nem adrenalinfüggő részvényekről, stb.

Előzmény: naox (4955)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4956

Az arany a csúcsán van, ha te aranyba fektetsz, én pedig forintbetétbe, akkor is jobban járok nálad, ha nulla kamatot kapok, mert neked meg feleződni fog a pénzed.

 

Előbbi számításomnál kihoztam neked egálba az aranyat meg a forintbetétet 20 évre, de csakis azért mert az arany az elmúlt pár évben 4-szeresére kúszott fel a válság miatt.

Egyébként minden időpontban fényévekkel volt lemaradva.

 

A mini világválságnak pedig vége van, esteleg még Európában fogják elhúzni a dolgot max. 3 évig. Az arany folyamatosan esni fog.

 

Továbbra is mondom, hogy az arany csak vésztartaléknak jó, (max 5-10%) ha valami hihetetlen esemény következik be. Befektetésnek hosszú távra hülyeség. Rövid távon lehet spekulálni vele, de akkor már egyszerűbb, és olcsóbb a részvényspekuláció.

Előzmény: naox (4955)
naox Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4955

Aki itt nem érti a lényeget, az nem én vagyok.

Ha te ma beteszed a 100 pénzedet, akkor 200 kamatot 10 évnél rövidebb idő alatt csak akkor realizálsz, ha valami elég zűrös dologba rakod a pénzed. MOndjuk van X% esélye annak, hogy a pénzed 1-2 év alatt elúszik. Tehát X eséllyel bux mindent, 1-X eséllyel jobban jársz, mint ha aranyba tetted volna a pénzed.

Különbözőek vagyunk, de az emberek 95+%-ára igaz, hogy tetszőleges X esetén is az aranybefektetést tartják jobb, nyugalmasabb dolognak. Egyszerűen el kell fogadni, hogy sokan nem akarnak gazdagok lenni, csak jól és boldogan akarnak élni. Két dolgot tehetsz, 1)egyrészt elismered, hogy a 10+ éves nyugalom önmagában piaci értékkel bíró dolog (ha ismersz olyanokat, akik tizenéve rettegnek a jövőtől, akkor ezt nem kell magyaráznom), és elfogadod, hogy ilyen embereknek optimális az aranybefektetés, 2) elbagatellizálod a pénzügyi befektetések kockázatát, amit nagyon sokan, túl sokan tettek, többek között ezért is vagyunk ekkora szarban.

"Addig pedig könnyedén ki lehet kerülni a lokalizált csődöket."

Tudod, ezt én mindenkinek ajánlom zsinórmértékként: senkii nem tudja, hogy mit hoz a jövő, tehát bárki, aki a jövőről széles mellénnyel tutibiztos kijelentéseket tesz, az egyszerűen hazudik. Dehogy tudod te kikerülni a "lokális csődöket", más se tudja. Ha mégis ilyeneket mondasz, az két dolgot jelenthet: 1) buta vagy, 2) tudatosan teszed, ami még nagyobb baj.

-------------------

Elfogadom, hogy nem mindenkinek való a nyugalom és a biztonság, van akinek kell az adrenailn, meg a pörgés, de azt is el kéne fogadni, hogy ha valaki nyugalmat és boldogságot szeretne (mert ilyen a b*szott értékrendje az ostobának), akkor hadd kapja már meg, és ne rángassuk bele mindenfékle kockázatos dologba (pláne anélkül, hogy a legcsekélyebb esélyt adnánk arra, hogy felmérje a kockázatokat).

Előzmény: Törölt nick (4952)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4954

Kik adtak el több száz tonna aranyat?

Az évek óta tartó aranyláz véget érni látszik, 1988 óta nem indult olyan rosszul év, mint az idei. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.01 0 0 4953

Csináltam egy nagyvonalú számítást az elmúlt 20 évről.

Ha 1993. április 1-jén vettem volna 1 millió forintért 30 uncia aranyat, akkor

 

10 év múlva 2,5 millió forintot ért.

Ha bankban kamatoztattam volna a forintom, akkor 5,3 millióm lett volna ugyanebben az időpontban.

 

20 év múlva (ma) 11,3 millió forintot ér az aranyam.

Ha bankban kamatoztattam volna a forintom, akkor 11,2 millióm lenne.

 

Nem számoltam az arany vételi és eladási ára közti különbséggel, esetleges tárolási díjjal.

A forint kamatoknál a jegybanki alapkamatot vettem, aminél valamivel mindig többet lehetett szerezni bankbetéttel, állampapírral, akciós betétekről nem is beszélve. Viszont számlavezetési díjat sem számoltam.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.30 0 0 4952

"egy részleges veszteséget (kamat) hasonlítunk össze egy teljes veszteséggel."

 

Nem értetted meg a lényeget.

A kamat nem csak részleges összeg lehet, hanem a többszöröse is az eredeti tőkének.

Te képes vagy 200 egység kamatot bukni azért, hogy a 100 egységed biztonságban legyen.

 

Én költöm folyamatosan a kamatot, 200-at már elköltöttem amikor jön a krach.

Nekem úszik a 100 egység tőkém, neked a 100 egység tőkéd megmarad, de előtte már elvesztettél 200-at, mert meg sem kaptad kamatként.

 

Erre mondtam, hogy csak attól függ, hogy érdemes-e aranyban gondolkodni, hogy milyen időtávon jön a krach.

Lehet, hogy neked lesz igazad, mert holnap már itt lesz, de lehet hogy nekem, és még 100 év múlva sem lesz ilyen szintű összeomlás.

Helyi csődöket hoztok példaként amit ráadásu jó előre minden épeszű ember tudhatott előre.

Én az olaszok helyében például kivenném most az eurómat az alig kamatozó bankbetétből. De aranyat nem vennék belőle. Esetleg váltanék más ország valutájára is pénzt, pld. usa dollár, vagy ausztrál dollár. Valutákon nincs akkora vétel-eladás különbség mint az aranyon. Könnyebb is beváltani ha kell, mint egy tömbaranyat.

 

Az arany akkor lenne csak igazán érdekes, ha az egész világgazdaság összeomlana. Ilyen viszont nem lesz. Addig pedig könnyedén ki lehet kerülni a lokalizált csődöket.

 

Nem azt mondom, hogy nulla aranyat tarts, inkább azt, hogy a likvid pénzeszközeid max 5-10%-át abszolút vésztartaléknak.

 

Előzmény: naox (4949)
balacy Creative Commons License 2013.03.30 0 0 4951

Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!

 

A „mindenét elveszti” téma:

 

Sokszor tartok ingyenes, mindenki által elérhető webinariumokat. Az utolsó témája: hogyan ne vesszük el az összes pénzünket a tőzsdén? Az azt megelőző egyik pedig a skalpolásról szólt. (Skalp: az egyik legveszélyesebb piacon az legveszélyesebb technikák gyűjtőfogalma)

 

A skalpon 5x többen voltak, mint a „hogyan ne…” címűn.

 

Ebből sok minden látszik, és aki akarja, gondolja át, hogy mit is mutat ez az arány.

 

Előzmény: Doublőr (4950)
Doublőr Creative Commons License 2013.03.29 0 0 4950

Mennyire igaz! Nem kell mindenkinek mindenét elveszítenie, hogy világvége legyen... Elég, ha csak te veszítesz el mindenedet, akkor neked tényleg az lesz: vége, gate, finító. Kevesen tudnak újra talpra állni, ilyenkor jön a pia, kábszer, bűnözés, hajléktalanság, esetleg azonnali öngyilkosság (klasszikus filmjelent: a tag főbelövi magát). DE ha mondjuk esetleg lenne arany(tartalékod)... Ki a fene lőné magát főbe?

Előzmény: naox (4949)
naox Creative Commons License 2013.03.29 0 0 4949

Huhh.

"Az a lényeg, hogy jól kell megtippelni mikor jön a teljes összeomlás: 1 hét, 1 hónap, 1 év, 10 év, 100 év?"

Tudod, logikailag ez pont annyira értelmes, mintha azt mondanád, hogy egyszerű meggazdagodni: csak egyetlen egy nappal kell előre látni a lottószámokat. Nulla információértékű mondat. Értelemszerűen az "összeomlás" attól "összeomlás", hogy nem lehet előre látni.

 

"Innentől pedig spekuláció az egész aranybefektetés is."

Okos mondat. A "spekuláció" szónak több értelme is van. Abban az értelemben, hogy "stratégia" ez igaz. A fizikai arany egy értékálló dolog, aki birtokolja erre a tulajdonságára spekulál. Ez az értéke a szemében az aranynak.

 

"Ha pár hónapon/éven belül beüt a krach, akkor kisebb az elvesztett kamat, mint amit nyerünk az aranyon. Ha viszont 100 év múlva jön, akkor csúnyán ráfaragunk az arannyal."

Súlyos hiba. egy részleges veszteséget (kamat) hasonlítunk össze egy teljes veszteséggel. Meg kéne értened, hogy érzelmileg mennyire különbözik a nem megkeresett jövedelem esete az "élet munkájának elvesztésétől". Az előbbi kicist fáj, az utóbbi rettenetesen. Az előző bárhányszoros szorzóval is elviselhetőbb, mint az utóbbi. Tehát semekkora kamat nem tudja überelni a biztonságot.

 

"Mikor is volt utoljára teljes összeomlás? Miért is lenne valaha is?"

Múlt péntek? Nem az számít, hogy ciprus lakosságának 95%-a nem nagyon veszít semmit (lófaszt nem, de ez más sztori). Az is fontos, hogy cserében sokszázezer ember nagyon sokat veszít. (Igen, a cégek vesztesége simán lehet 100%, ugye a számlán lévő pénzek egy része eredmény, egy része tartozás. Van 1M Eurojuk, ebből buknak 600k-t, amiből 500k az eredménytartalék, akkor a cég csődbe megy, és a tulajoknak nem jut semmi, sőt a beszállítók is buknak.)

Nem az a teljes összeomlás, amikor mindenki mindent elveszít, hanem amikor te veszíted el mindenedet.

Itthon legutóbb ilyen akkor volt, amikor a kormány egyetlen nap alatt kinyírta a játékgépes iparágat. Ha valaki egy héttel előtte fejlesztett egy nagyot, annak esetleg semmije se maradt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4946)
Doublőr Creative Commons License 2013.03.29 0 0 4948

Ha akármikor jön a krach életedben, nagy baj van, ha csak bankbetéted van. Ekkor nem az elvesztett kamaton fog a "hagyományos, tipikus konzervatív betétes" búslakodni leginkább, hanem adott esetben az egész tőkéjét is csak töredékekben láthatja viszont (pl. most Ciprus esetében 300 $-onként) ha marad belőle egyáltalán valami. Az arany meg ugye megmarad és nem lesz baj, hogy csak kamat nélkül (mennyit is kamatozik mostanában egy $ betét?). 

Előzmény: Törölt nick (4946)
tamas1000 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 4947
Bar en is a bankbetet hive vagyok, mert nem szeretek kockaztatni, de mostansag netto 4,5-5 % korul van a feltetel nelkuli kamat, ami nem eppen nevezheto soknak, persze mindez forintban, ami a forint romlasa mellett lehet eppen negativ eredmenyt hoz.

Szoval arnyaltabb a kep, nem lehet kimondani feketet vagy feheret, csak szurke van.
Előzmény: Törölt nick (4946)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 4946

Bankbetét nem túl bonyolult. Nekem pld. szeptemberben jár le 9%-os 1 éves lekötésem.

Az aranyra van kamat?

 

Kamatos kamattal évtizedekre bődületes hozamok jönnek ki egy sima bankbetétben is.

Megsokszorozódik a tőke.

 

Ha egyszer el is veszítesz belőle valamennyit, akkor is jobban jársz, mintha egy kamatozásmentes eszközben tartod a pénzed, mert akkor tutira elveszted a kamatot. (Ami mondom többszöröse lehet az eredeti befalazott összegnek).

 

Az a lényeg, hogy jól kell megtippelni mikor jön a teljes összeomlás: 1 hét, 1 hónap, 1 év, 10 év, 100 év? Innentől pedig spekuláció az egész aranybefektetés is.

 

Ha pár hónapon/éven belül beüt a krach, akkor kisebb az elvesztett kamat, mint amit nyerünk az aranyon. Ha viszont 100 év múlva jön, akkor csúnyán ráfaragunk az arannyal.

 

Mikor is volt utoljára teljes összeomlás? Miért is lenne valaha is?

Előzmény: Doublőr (4945)
Doublőr Creative Commons License 2013.03.29 0 0 4945

Csak a saját szempontodból lehet igazad, ha TE egy profi befektető vagy, tehát tökéletesen ismered a részvények, kötvények, állampapírok, árupiacok stb,. világát, ezekben napra kész információkkal rendelkezel, ezekbe való befektetés a fő tevékenységed és legfőképp nyereséges vagy (hosszútávon is). Akkor a helyedben én is azt csinálnám, DE a legtöbb ember nem ilyen, ahogy én sem, és a lakosság 99%-a sem ilyen... Ezért bátorkodom azt mondani, hogy az aranyban (főleg fizikai formájában) tartani vagyonunk egy jelentős részét nekünk, akik nem annyira értenek a piacokhoz jobb ötlet, mint részvényeket, állampapírokat, kötvényeket opciókat vásárolgatni össze.  

Előzmény: Törölt nick (4944)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 4944

Olyan ez mint a világvége! Azt is mindig várják egyesek, de csak nem akar bekövetkezni.

A teljes pénzpiaci összeomlást is sokan vizionálják, de kisebb-nagyobb visszaeséseken kívül nem történik semmi.

Lehet, hogy egyszer jól jársz majd a befalazott aranyaddal, mert nem veszik el egy bankcsődben, de az is lehet hogy mire ez bekövetkezik, addig a többszörösét hozná akár állampapírban. És mire elbuksz belőle valamennyit az már csak az extrakamat lesz amit azon nyerted, hogy nem befalazva vártad vele a végítéletet évtizedekig.

Ezen gondolkozz el!

 

Ja, és nem kell feltétlenül olyan papírban, bankban tartani ami csődbemegy.

Ott is lehet válogatni, megosztani a kockázatot többfelé.

 

Mellesleg Cipruson sem veszik el az emberek pénze 30 millió forintig.

Ha ennél nagyságrendekkel több pénzed van, akkor még mindig szétoszthatod többfelé, de tőlem belerakhatod az egészet aranyba is, és sulykolhatod folyamatosan a fórumon, hogy egyre feljebb megy az ára, ha azt hiszed ettől be is következik. Wishful thinking.

 

A nickem pedig arról szól kicsit viccesen, hogy nincs sem banhitelem, sem másmilyen. Eredetileg a devizahiteles topicban regisztráltam.

Előzmény: BlackVoid2 (4941)
naox Creative Commons License 2013.03.28 0 0 4943

"Meg lehet lovagolni a piacot, adni-venni, de évtizedekre befalazni hülyeség."

Az egyik tipikus bef-i arany vevő az, aki "meglovagolta a piacot, és adott, vett", és amikor elment a családi örökség 80%-a, akkor gyorsan vesz aranyat azért, mert akkor már többet nem fogja "meglovagolni a piacot és adni venni", hanem szépen megmarad a zsé  a gyerekeinek. Nyerni nagyon jó érzés, ha nem nyersz semmit, az nem fáj, ha bux, az rettenetes. Pszichológiai oldalról ezért jobb az arany, mint a tőzsde. De ezt senki nem hiszi el, amíg a fájdalmat nem élte meg.

Előzmény: Törölt nick (4939)
balacy Creative Commons License 2013.03.28 0 0 4942

Más téren,de ma felmerült bennem egy kérdés: Hányszor érdemes figyelmeztetni az embereket? Egyszer? Kétszer? Tizszer?

Akinek van füle és értelme elsőre is megérti, vagy másodszorra. Minek többször?

 

Már 800USD/uncia áron is voltak, akik a nagy zuhanást és a pánik végét várták.  most, amikor a nagy indexek (DAX, SP500, NASDQ-ról nem is beszélve) a 1999, 2007 pánik előtti csúcsokat nézegetik, azaz reménykedő a piac (vagy eddig az volt) de az arany nem tudott (sajnos) egy testeset esni.

 

Kell-e még egyszer elmondani nekik, hogy az arany az hosszútávon (20-30év) nem szokott rossznak lenni? Van éertelme? Ellenérveket fognak találni, hogy miért is nem hallgatják meg a másikat.

 

Bocs az OFF-ért, de nagyon kikivánkozott :(

Előzmény: BlackVoid2 (4941)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 4941

Találó nick.

 

Kérdezz körbe Cipruson, bánják-e hogy a bankban tartják a pénzüket. És azt is hogy hány lyukas garast ér egy aranyérme.

 

Vannak akiknek semennyi figyelmeztetés nem elég.

Előzmény: Törölt nick (4939)
Doublőr Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4940

Nem értek egyet azzal, amit írsz. A mostani aranyár nem ideig-óráig ennyi, hanem már 2 éve legalább ennyi. A baj jöhet gyorsan de az arany azonnal nem tud elértéktelenedni és addig is élni kell valamiből. A vagyonod csak néhány százalékával nem jutsz semmire, ezt te is tudod. Egyes mértékadó befektetők is már újabban 20-30% részéről beszélnek a portfóriónak, amit aranyban érdemes tartani. 

Előzmény: Törölt nick (4939)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4939

"a nagy kérdés sokkal inkább az hogy ha ma elrak valaki 1 egység aranyat 1 vagy 10 év múlva mennyit fog érni."

 

Én nem raktam el 1 grammot sem. Főleg nem ilyen áron.

Az arany árárt csak a pánik táplálja ideig-óráig, de az mindig elmúlik, mert az emberiség okosabb annál, hogy mindent elértéktelenítsen, és csak az arany maradjon. Ráadásul, ha idáig jutnánk, akkor már az sem érne egy lyukas garast sem.

 

Meg lehet lovagolni a piacot, adni-venni, de évtizedekre befalazni hülyeség.

Illetve a vagyonunk néhány százalékát talán érdemes, hátha jön egy nagyobb pánik.

Előzmény: tamas1000 (4934)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4938

Fogadjunk Eperke, hogy a végtörlesztésen megspórolt tőkédet aranyba fektetted, és most a pénzrendszer bukását kívánod! ;)

Előzmény: Törölt nick (4937)
tamas1000 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4936

én nem vagyok fémkeresős, de életszerűtlen számomra, hogy egy viszonylag nagy gépet cipeljenek a betörők magukkal, és azzal nézzenek végig egy lakást vagy házat.

órák kellenének hozzá....

Előzmény: Jalso (4935)
Jalso Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4935

jobb keresőknek van állítható fém diszkriminátoruk :)

bar tenyleg nem tudom, hogy vasbeton környezetben hogyan működik, de a földben lévő vas szögeket, sörös kupakokat szépen szűri [nem csipog, illetve mas hangon]

Előzmény: tamas1000 (4934)
tamas1000 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4934

fémkeresővel nem mennek semmire egy épületen belül...

ott van mindehol a villanyvezeték, vasbeton esetén az acél, gerendában szintén acél, fűtéscsövek, esetleg falfűtés csövek...nyílászárók tele vannak fémmel stb....

 

 

a nagy kérdés sokkal inkább az hogy ha ma elrak valaki 1 egység aranyat 1 vagy 10 év múlva mennyit fog érni.

 

Előzmény: Törölt nick (4933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!