Keresés

Részletes keresés

L0riana Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1966

És én? :D

 

Mikor nekem elszakadt majdnem teljesen, 3 nap múlva futottam a busz után, igaz rögzítőben... De akkor nekem nem volt elszakadva - még - a meniscus. Amikor a leszakadt darab beakadt a két szalag közé, na, akkor már inkább hangosan adtam a környezetem tudtára. Nos, beletelt pár telefonba, mire a doki is elfogadta...

Előzmény: Arzeen03 (1965)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1965

chill, ez tuti műtét, mi már előre megmondtuk, minek ide orvos? lassan már itt térdet már online műtünk! :)

pom pom professzor, garubli asszisztáló orvos...stb.

 

mikor nekem keresztszalag elszakadt /ami csak három hét múlva a műtőben derült ki / egy hétig napi 2-3 órát tudtam csak aludni annyira fájt a térdem, két hétig járókerettel jártam, utána kértem kölcsön mankót

 

egyszer éjszaka valahogy elfelejtettem és felkeltem az ágyból lendületből.. mindjárt kitisztult az éjszaka, még a vakolat is majdnem berepedt, olyat orditottam :)

 

milyen rögzitőd van? a doki tette fel vagy te vetted? nekem is kellene valami a térdemre, ami nem engedi oldalra bedőlni

Előzmény: _chillout_ (1962)
gurabli Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1964
Hja, beosztom, minden evre jut valami. Húztam ezt a sérvet eleg régóta, csak közben beköszönt a térd. Most mar van bennem csavar, kapocs, es halo is, ezek a sebészek nem viccelnek:) eleg nagy nyug ez is, de a térd azert kellemetlenebb volt, eddig. Mondjuk ez meg húzódik mint a pusztulat, pedig laparoscopia volt, nem vagtak.

Ha ezen most tul vagyok, egy jo darabig remélem semiivel sem kell kórházba mennem.

Gyógyulás es jobbulást mindenkinek!
Előzmény: Arzeen03 (1960)
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1963

:-)))))))))

Előzmény: Arzeen03 (1960)
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1962

Engem egyre inkabb meggyoznek, hogy kell a mutet. Jovo hetvegen utazom haza, hogy talalkozzak egy sebesszel, akiben megbizom, ha o is azt mondja, hogy mutet, akkor augusztusban mutet. Addig rogzito es manko, szinte egyaltalan nem tudom terhelni, nagyon faj, csak gyogyszerre mulik.

Előzmény: Arzeen03 (1957)
Ibus85 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1961
Hát ez igy van messze van még a vége!!Amilyen szerencse csomag vagyok kétlem hogy simán megy majd végig!!Bácsak ugy lenne,de majd egy év mulva megirom!!:-)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1960

gurablit itt közben teljesen kicserélik, élő szövet a belső fémvázon :) felkeltél már azóta? na és hogy ment? 

 

ibus, jó hogy sikerült a műtéted és hogy ennyire gyógyulsz

 

jó lett volna ha nekem is rendben ment volna minden, de ilyen is előfordul.. ki tudja még hol a vége

Ibus85 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1959
Sziasztok!Ma telik el a.20.nap a műtétem után,már csak két nap és eldobhatom a mankot!!Ez a nap is eljön el sem hiszem milyen hamar telik az idő!!Ma levettem már a kötésem is eddig nem is éreztem a sebem,most meg húzodik,gondolom a 20.nap után most kap levegöt elösször azért,reggel ota még a szine is megváltozott,de szépen gyogyul nincs vele gond!!Mindenkinek jobbulást!!!
gurabli Creative Commons License 2014.07.15 0 0 1958
Ma műtötték, de ezuttal lágyéksérvre. Ez sem kellemes, de a térd szerintem jobban megviselt. Mondjuk reggel kell majd felkelnem, az lesz az igazi:)
Előzmény: Arzeen03 (1957)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 1957

sziasztok :)

na ki hogy van? :)

Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 1956

köszi a mankós linket, megnéztem..

 

na űgy néz ki, azért nem hajlik a térdem,mert mivel a szalag elől részben elszakadt, a csontok kicsit el vannak csúszva és be van ékelődve, vagy el van billenve a térdem, lehet kicsit hülyén irtam le

 

szoval manuálterápiával helyre teszik, vagy húzzák vagy mi, jelenleg ez a felállás, de még megvárom az MR-t az mit fog mutatni, hátha még más elváltozás is van

 

nagyon félek, valami műfogással ezt helyre lehet tenni és ennyi

 

érdemes valami nyugtatót, vagy fájdalom csillapitót bevenni előtte? ilyet nem csinálnak bóditásban?  ha valaki erről tud valamit akkor irjon, aki helyreteszi már alig várja, hogy helyretegye, egy régi osztálytársam és ilyesmivel foglalkozik pesten egy kórházban, én meg halálra vagyok rémülve

 

állitólag ez egy fájdalommentes gyógymód izé mizé, ne mondja nekem senki, hogy az izületeid húzgálják te meg közben csak nézelődsz

 

 

 

 

pom-pom77 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 1955

Köszi, megvárom a dokim véleményét.Annyira nem vészes,nem fáj  gyaloglásnál ,csak futni  és teniszezni nem tudok.

Előzmény: gombóc63 (1954)
gombóc63 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 1954

Csináltass egy CRP vérvizsgálatot, megtudod van-e gyulladásod.

Előzmény: pom-pom77 (1953)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 1953

Nem a kezelőorvosomnál voltam,mert nem győztem kivárni  az 1 hónapot. Nála be kell jelentkezni,mert sokan várnak hozzá. Az állatorvosom porcleválásra gyanakodott ,ebbéli aggodalmam  jutatott a rendelőbe. Ennél az dokinál  nem kellett bejelentkezni. Vajon miért? Most nem sorolom fel,hány szakorvos állított fel nekem rossz diagnózist,mert hosszú lenne a lista.”A látótérbe hozott porcfelszíneken eltérés nem igazolható” ez volt Knoll ellenvéleménye a radiológus zárójelentésére .Azt is mondta a radiológusom (1 évvel ezelőtt),hogy előbb-utóbb  térdprotézis kell,akár pótolják a szalagot akár nem. 23 éve amikor elszakadt a keresztszalagom Béres doktor állapította meg. A biztonság kedvéért ( nem volt biztos a diagnózisban  mert a másik lábamban  lazák voltak a szalagok) beutalt MR-re. A radiológus  jelentése fatális tévedés volt,mert nem állapította meg LCA szakadást. Ezt megelőzően egy másik ortopédsebésznél voltam ,aki meniscust állapított .Ki  is írta a beutalót. Szkeptikus ember lévén mentem el utána Béreshez. Elhiszem,hogy a dokik lelket öntenek a betegbe ( lásd radiológusom),de azért homlokegyenest nem mondanak  mást mint az álltaluk vélt  valóság. Márpedig Knoll ájuldozott,hogy ő  még ilyet nem látott. Nem is kerülhetett volna sor az LCA pótlásra ,ha már olyan stádiumban van a porcállományom,hogy  injekció kúrára lenne szükségem. A  főorvos (akinél most voltam téged is műtött már) meg sem kérdezte,hogy megerőltettem-e a lábam. A  Mert ugye a porckopás az egy nagyon lassú folyamat eredménye és  a nyilalló  érzés az nem az egyik napról  a másikra alakul ki ami  már a gyaloglásnál is fájna. Elhiszem ,hogy a manuális vizsgálat során utalhattak a tünetek porckopásra is. Bár akármerre tekergette a lábam,nem volt egy kicsi fájdalmam sem. Járásnál sincs,csak futás vagy lépcsőzősnél érzem. Nem értem miért zárta ki,hogy bármiféle  gyulladásom is lehet .Azt is elhiszem,hogy 57 évesen nem soka  olyan bácsi  keresi fel a rendelőt ,aki 23.23  alatt futja az 5km-t  kevesebb mint 3 hónapos futómúlttal ,heti 3-4x futással  3-4x tenisszel  a lábában és ezért eszébe se jut arra gondolni,hogy megerőltettem a lábam.  Ennek ellenére slendrián dolognak tartom,hogy a csupán a manuális vizsgálatra  egy használhatatlan röntgenre  és sztereotípiára  hagyatkozva  állít fel  egy diagnózist. Szerettem volna kérdezni tőle egy-két dolgot,nem nagyon engedte „hadd fejezzem be” volt a válasz. Ezek után elment a kedvem,hogy bármilyen infot mondjak térdemről magamtól. Volt már nekem ilyen problémám 9 évvel ezelőtt a jobb lábamban. Akkor szinte minden nap teniszeztem. Több ortopédsebésznél voltam,nem láttak ortopédproblémát. Végül a reumatológián kötöttem ki. Nem tudom már milyen gyulladást állapított meg. Igaz akkor arra hivatkozott,hogy ez azért van mert nincs meg  a keresztszalagom. Ezért nagyobb nyomás helyezkedik az ízületekre.   Donát írt fel . Rendbejött 1-2 hónap alatt.

Sok sebész állít fel jó vagy rossz diagnózist. Aki rossz diagnózist mond,meg sem tudja mert az a  beteg elmegy egy másik dokihoz. Mi  betegek állítjuk ki a legjobb bizonyítványt ,vagyis mi csak jó diagnózist állapítunk meg. És   ez tetten érhető például azzal,hogy  rossz dokihoz nem kell bejelentkezni,mert nincs sok páciense. A én sebészemhez be kell jelentkezni. Jelenleg 1 hónap kell rá várni. Megyek hozzá augusztus elején és azt fogadom el amit majd ő mond. Szinte biztosra veszem,valamilyen gyulladás lesz.

Előzmény: L0riana (1936)
Ibus85 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1952
Köszönöm a biztatást!!!:-)
Ibus85 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1951
Arzeen03 Szia!A mankot 1szer mutatták meg hogy kell használni,azt hogy a lépcsön hogy kell menni azt nem,ahhoz képest hogy Tatán voltam a gyogytornász nem vitte tulzásba,megmutatott egy két gyakorlatot aztán kész,nem mondott semmit hogy mennyit,hányszor,vagy mit kellene majd tudnom megcsinálni már ennyi idő után!!!Az elindulást én is ugy tervezem hogy valaki áll mellettem mert tényleg nagyon féllek,mi lesz ha rosszul lépek!!!
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1950

Szia Arzén, itt egy jó kis útmutató, szó van benne a mankó helyes beállításáról és használatáról is: http://www.harkanykorhaz.hu/upload/segedeszkozok.pdf

Nagyon fontos, hogy a magasság jól legyen beállítva és a lépcsőzést is külön tanulni kell...

Előzmény: Arzeen03 (1949)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1949

szia Ibus.

 

hát az elején tényleg nehéz a lábemelés, de menni fog az.. na meg kicsit fáj is

pillanatok alatt legyengül az ember lábán az izomzat

vagy próbáld meg azt, hogy mikor van időd, megfeszited többször a combizmodat, attól is erősödik egy picit

ha meg mankó nélkül mennél, akkor fal, vagy korlát mellett szerintem, hogy ha kell tudjál rögtön kapaszkodni vagy támaszkodni, vagy mondjuk hozzátartozó mellett akinek a vállára teszed a kezed

 

nekem nem is mondta el senki hogyan kellene mankózni, úgy mankóztam, mankózok, ahogy tudok

 

 

Előzmény: Ibus85 (1947)
Ibus85 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1948
A 16.napon tartok elirtam!!
Ibus85 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1947
Sziasztok!Most tartok a mütétem utánni 12.napon,voltam varrat szedésen,minden rendben,a lábam tudnom kellene emelnem,de már a combizmom most meghalt,igy nagy kinok közepette sikerül csak és van hogy csak segitségel,két hét van még a gyogytornáig a doki azt mondta hogy eröltessem csak az emelést,mert a torna durva lesz,ha még ez sem megy,mondta hogy néha lerakhatom a mankot ugy mehetnék pár lépést de egyszerűen nem vagyok rá képes,ettöl féltem,hogy majd belém rögzödik ez a mankozás és nagyon nehéz lesz,fejben eldönteni!!Hát most itt tartok pénteken már el kell hagynom a mankót!!Hát nem is tudom hogy lesz!!
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1946

Köszönöm a segítségeteket, körbe fogom járni (sántikálni), ígérem és nem húzom az időt :-) Csak biztos szeretnék lenni benne, hogy indokolt, mielőtt kés alá fekszem.

Arzeen03 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1945

szerintem is meg kelene műteni, ez nem okoskodás, nekem három hétig volt a lábam kifacsart pózban mert úgy nem fájt nagyjából. De mivel nem jött rendbe jegelés pihentetés ellenére, ezért műtöttek, utána meg későn mentem gyógytornára, most meg ott tartok hogy nem tudom teljesen behajlitani a lábam meg ilyenek...

Ez nem játék, milőbbi műtét, mielőbbi felépülés. Én is biztam a hamar történő felépülésben, aztán tessék, késett a műtét, késett a gyógytorna és itt vagyok sehogy sem.

Járd körül a témát hol, ki műtsön, a lehető legjobb megoldást válaszd.Ez az én javaslatom..

 

Más.. Az altatásban történő utólagos térdhajlitásról tud valaki valamit? Mivel jár, mennyire fáj utána, hogyan történik, de semmi horror sztori!! :) 

pom-pom77 Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1944

6-8 hónap felépülés?  Igen,ha szalagpótlással műtenek.Porcnál 6-8 hét és utána ugyan úgy terhelheted,mint előtte.Hallgass ránk nincs más megoldás csak a szike.

Előzmény: _chillout_ (1937)
Nikke Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1943

Az arthoskopia (hívják térdtükrözésnek is) elsősorban egy vizsgálati módszer, csak van egy olyan tulajdonsága, hogy ha már benéznek, akkor a "kisebb" problémákat egyidejűleg meg is tudják oldani.

Semmilyen más vizsgálattal nem lehet 100%-os képet kapni, azt, hogy mi is a konkrét baj, csak így tudják megállapítani. Persze lehet várni, hogy majd csak megoldódik, de ez általában nem szokott bejönni. Vagyunk itt egy páran, akik hónapokig bíztak abban, hogy elmúlik a fájdalom, de a csoda nem történt meg. Ez persze nem zárja ki, hogy soha nem lehet ilyen. Előfordul az is, hogy az arthoskopia sem old meg semmit, de annak már komolyabb oka van (lehet, hogy pont az, hogy késő kerül oda az ember fia/lánya).

 

 

 

Előzmény: _chillout_ (1941)
heremooka Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1942

Csak nehogy legyen más bajod is... Mivel színes, ezért gondoltam. Egy krónikus gyulladás -amivel alapból számolhatsz- csodákra képes. A többi színlehetőséget pedig jobb, ha nem részletezem. De mivel látta orvos, talán azok nem állnak fenn.

 

Nem vagyok orvos, de szerintem nem sok az esély, hogy egy leszakadt porc felszívódjon. Vándorolni persze tud, hallottam ilyenről. De a tiédtől ne várd ezt. Nagy darab lehet. A vándorláshoz pedig az lenne a minimum, hogy mozgasd... Az sem biztos, hogy leszakadt, csak beszakadt.

Előzmény: _chillout_ (1941)
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1941

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok. Az a baj, hogy a térd egy nagyon kényes dolog és nekem mindig is gondom volt az enyémmel (más jellegű). Sokszor akarták műteni, a protézis is felmerült már húsz éve (pedig még 40 sem vagyok), mégis megúsztam. Ha azt mondják, hogy ki kell venni az egyik vesémet, simán belemegyek, de a térdemmel más a helyzet. És mivel külföldön élek, az fog műteni, akihez kerülök, nem az, akit ajánlanak, akit én választok. A háziorvosom egyébként ortopéd sebész is, ő azt magyarázta, hogy a leszakadt meniscus a hónapok folyamán szépen felszívódik az ízületben, elsősorban ezért is szeretnék inkább várni, ezek szerint ahány orvos, annyifélét mond? Vagy az egyes országok protokolljai különböznek?

Az biztos, hogy most nagyon fáj és nagyon színes :-)

Előzmény: L0riana (1939)
heremooka Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1940

Én unom a műtéteket, három térdműtétem volt már, kettő keresztszalag (mindkettő olyan porcsérüléssel járt együtt, mint amiben most neked is részed van), ezen kívül volt egy olyan is, mint aminek most nézel elé.

 

Nem tudom, szereted-e a húst, vagy vega vagy. Ha netán láttál már bontott állatot és annak ízületeit, akkor nem kell magyaráznom, hogy azok felülete milyen sima. Ha nem, akkor keress rá youtube-on. Bármi felsérti ezt a felületet, az nagyon fáj. Ha maga a felület szakad be, netán darabokra, mint most nálad, az még sokkal jobban fáj + SEHOGY nem tudod mozdítani a térded, vagy ha kisebb a szakadás, akkor időnként "akad csak be". Nálad elég súlyos lehet a helyzet, ha nem tudod mozdítani a térded.

 

Mindez az állapot addig tart, amíg az a fizikai akadály el nem hárul. Magától NEM FOG meggyógyulni! A szakadt szalag felszívódik, de a viszonylag merev porc nem, ráadásul olyan helyen van, ahol nagyon zavar: konkrétan az ízület közepén.

 

Nincs más lehetőséged, mint a műtét. Bele kell törődj. Ha nem, akkor majd holnap elfogadod. Ha akkor sem, akkor majd holnapután. És így tovább, míg meg nem unod az állapotot. 

 

(((OFF: a szomszédom hetvenhat éves, most már öt éve járkál egy zacsival a lába közt, mert bár lehetne, nem műtteti meg a prosztatáját. Nem tudom, hogy jó-e a hasonlat, igaz ő tud így járni, csak kicsit zavaró a zacsi a lába közt, amiben a katéter végződik)))

 

C'est la vie!

 

Fel a fejjel! 

Előzmény: _chillout_ (1937)
L0riana Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1939

Röviden: sehogy. Nikkenek igaza van. A meniscusszakadás nem forr össze, hanem irritálni fogja a porcot, ami idő előtti súlyos kopáshoz vezet. Addig csináltasd meg, amíg még van porcod, mert utána csak a protézis jöhet majd szóba. Egy artroszkópiás meniscusműtétet 1 napos sebészetben is el tudnak végezni (reggel be, este ki), de még a konzervatív helyeken sem tartanak kórházban 2 éjszakánál tovább. (Mondjuk persze ha nagyon nagy a szakadás, akkor elképzelhető.) Egy ilyen műtét után max. 2-3 hét a pihenőidő, orvostól és munkakörtől függ. A gyógyulás alatt nem azt értik, hogy addig nem fogsz tudni járni, csak annyi idő alatt regenerálódik a szövet - ez az idő műtét nélkül még hosszabb, vagy lehetetlen. Én a helyedben keresnék egy jó térdsebészt (korábban írtunk már ajánlatokat, én Tállayt ajánlon az OSEI-ben, van magánredelése, így lerövidíthető a várólista, és ő műt egynaposban is).

Előzmény: _chillout_ (1937)
Nikke Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1938

Az elszakadt meniscus egész biztos, hogy nem gyógyul meg. A műtétet csak addig húzhatod, amíg a fájdalomküszöböd bíjra.

 

Előzmény: _chillout_ (1937)
_chillout_ Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1937

Sziasztok!

Múlt pénteken volt egy biciklis balesetem, amiben - többek között - a térdem is megsérült. Az MR azt írja: komplex, felületig hatoló meniscus-szakadás (mediális meniscus, hátsó szarv) és jelentős bevérzés. Azonnal műteni akartak, de én nagyon szeretném elkerülni. Azt mondják az orvosok, hogy hosszú, 6-12 hónapos gyógyulásra számítsak, de támogatnak, tehát nem akartak rábeszélni semmire. A lábamat sem behajlítani, sem kiegyenesíteni nem tudom, egy ilyen félig nyújtott állapotban van szinte folyamatosan, és persze csak mankóval tudok menni.

Van valakinek tapasztalata azzal, hogy hogyan gyógyul egy ilyen sérülés műtét nélkül? Tényleg _bármi_áron_ szeretném elkerülni még az arthroszkópiát is.

Köszi szépen előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!