Keresés

Részletes keresés

bolero84 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 706
Hellóztok! Néhány kép...kettőn csipkebogyot esznek : )
jasminy Creative Commons License 2008.04.02 0 0 705
Helló Srácok!

Köszönöm a válaszokat!
A továbbiakban is figyelemmel fogom kísérni a fórumot.
Megismételném korábbi kérdésemet,miszerint Dunaújváros vonzáskörzetében szokott-e lenni börze és hol?
Jasmyn.
tomkay Creative Commons License 2008.04.02 0 0 704

Szia!

 

Nagyon szépek az amerikai diszpostáid!Régebben nagyon szerettem volna ilyeneket tartani de akkor nem sikerült sehonnan sem szereznem.És itt a környéken sok a ragadozó madár ezért nem is tanácsolták akkor nekem az "öreg"galambászok.

De aztán jött a "normál"posta mániám.

A hímek verekedése nekem is ismerős és a tojástörés is.Nekem a king galambokkal volt ilyen bajom.

A postákkal én nagyon meg vagyok elégedve.Ház körüli tréning repülés minden napos és fütyülésre bejönnek.

Zárni éjszakára én minden fajta galambot bezártam és bezárok most is.Ráadásul éjszakára egy németjuhász is szabadon van és őrködik.Volt már galambász akinek loptak el tolvajok jó versenygalambokat.A másik veszély a ragadozók.

Előzmény: bolero84 (701)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.02 0 0 703
Hello ! Igen,általában csak a hímek udvarolnak erőteljes turbékolással!Nagyon ritka amikor a tojó is hasonlóan udvarol (bár már láttam).Vagy szerezz tojót ,vagy zárd külön a plusz hímeket nehogy bajt okozzanak ,ahogy bolero84 is tanácsolta :)
Nekem egyébkén régi tipusú postáim, és angol modenáim vannak.
Előzmény: jasminy (700)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 702
Helló! Nekem egy plussz hímem van és ő egymaga össze törette két pár tojásait.Vagy szerezzél még tojót,vagy zárd külön,külön a felesleges hímeket-főleg ,ha ivaréret felnőtt galambok-.Amúgy én is kapott keverék galambokkal kezdtem 3 évig csak azok voltak..az idén ajándékoztam tovább a kis csapatot egy lelkes kezdőnek .Most költenek először nálam az "amerikaiak"...jó galambászkodást:)
Előzmény: jasminy (700)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 701
HElló! Engem minden féle galamb(meg a madarak egyébként)érdekel,csak én nem akarok többet,mint amit a hely enged.Probálok annyit megtartani,hogy legyen helyük.Az amerikai oriásposta például nagyon szeret viaskodni. Mindig össze akaszkodnak a hímek és én olyankor a kezemmel kell,hogy szétválasszam őket. Most kezdtem zárkálni őket,mert eltűnt 5 galambom és a mellék épület padlásán találtam meg a SZÁRNYAIKAT! :/   Szerintem nyest volt...
Előzmény: tomkay (694)
jasminy Creative Commons License 2008.04.02 0 0 700
Szia Nagy T.!
5 hete vannak nálam és igen,van fészek,4 db.1 kölyökként került hozzám,a többiról nem tok semmit.Beültem közéjük és láttam-hallottam h udvarolnak,burrukolnak.
Én sajna nemtom megállapítani,h melyik milyen nemű,csak sejteni tudom.
Olvastam erről itt,de biztos nem vagyok magamban.Csak a hímek udvarolják körül a tojót és kelletik magukat hangosan vagy fordítva is igaz?
Úgy gondolom egyébként,h a 6 felnőttből 4 hím.
Teendőm?Szerezzek gyors egy tojót?
Köszike.
Előzmény: Nagy T. (699)
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.01 0 0 699
SZia! jól sejted,már a fészekben tojásnak vagy fiókának kellene lennie.Ha még nincs annak több oka is lehet.Pl.: még új a hely,fiatalok a tojók(ha van köztük egyátalán.Mien helyen tartod őket? van valami fészkelő alkalmatosság nekik?egyébként 2db-ot tojnak amit általában ki is költenek.
Előzmény: jasminy (697)
jasminy Creative Commons License 2008.04.01 0 0 698
Esetleg Dunaújváros környékén szokott lenni börze,kiállítás?
Ahol egy lelkes amatőr kedvére időzhet?
:-)
jasminy Creative Commons License 2008.04.01 0 0 697
Sziasztok!
Ajéndékba kaptam 7db galambot.Van köztük mondén is,a többi olyan egyszerű,házi galamb/nak tűnik nekem:-)/.
Jól sejtem,h mostanra már le kellett volna tojniuk?
Így lenne természetes?Ebben az időpontban?
Köszönöm.
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.01 0 0 696
Szia Kkathy! Irj a tama@chello.hu mail cimre és szerintem tudok segíteni!
Nagy T. Creative Commons License 2008.04.01 0 0 695
Üdvözlet Mindenkinek!
tomkay Creative Commons License 2008.04.01 0 0 694

Üdv Bükköny!

 

Hát régebben foglalkoztam mondén,king,strasszer galambokkal.Aztán kis ideig páva galambjaim is voltak.De ne nagy létszámú állományra gondolj.

Most már 4 éve hogy csak postagalambokkal foglalkozom.Most belőlük is kicsit lecsökkent a létszám mert néha túlzásba viszem és elég sok fiatalt hagyok olyankor.Most csak egy dúcom van előtte 3x2 m. volierrel.Télen ott tartózkodnak.Tavasztól megy a röptetés.Csak erdő mellett lakom és van "nagymadár" veszély.

Érdekel hogy köztetek ki mit tenyészt és fényképeket is szivesen néznék.Majd én is keresek ha lesz egy kis időm a régi páva galambjaimról képeket és ha érdekel a postákról is tehetek fel.Persze ha a posta benneteket nem érdekel akkor nem.

Üdv mindenkinek!

kkathy Creative Commons License 2008.04.01 0 0 693
Segítsetek légyszi!Debrecenben lesz az esküvőnk nyáron és szeretnénk galambröptetést kézből(2 fehér galamb)Hol érdeklődjek a környéken?Elore is koszi a válaszokat.
bükköny Creative Commons License 2008.03.31 0 0 692
Vigyél bele egy kis életet! Meséld el hol voltál kiállításnézőben, esetleg milyen galambokat állítottál ki, milyen eredménnyel? Néhány fotót is szivesen látnánk az állományodból! stb,stb
Előzmény: tomkay (691)
tomkay Creative Commons License 2008.03.31 0 0 691

Jó estét!!!!!

 

Semmi hozzászólás semmi ötlet?

Mit csináltok galambászok?

Nem valami nagy élet van ebben a topikban.:)))

bolero84 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 690
Helló mindenkinek! Most vagyok itt nálatok először. Van 11 amerikai oriáspostám. Valakinek van ilyen galambkája?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 689

Szevsz Tomi82

Nézd meg ezt a honlapot: www.gportal.hu/portal/kaposvaritigristarka Találsz fajtaleírásokat is és a linkekben sok galambász honlapját ahol a vendégkönyvben kérdezhetsz is tőlük. Üdv:István

Előzmény: Tomi82 (686)
tomkay Creative Commons License 2008.03.30 0 0 688

Szia!

 

Nézd meg ezt:                     http://gportal.hu/portal/diszgalambok/

 

lehet tetszik,böngözgesd!

Előzmény: Tomi82 (686)
tomkay Creative Commons License 2008.03.30 0 0 687

Üdvözletem mindenkinek!

 

Tomi82 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 686
Tudtok ajánlani valami honlapot ahol fajleirások vannak, leginkább díszgalambokról, vagy olyan honlapot ahol börzékről vannak tájékoztatók. A szójaetetéssel kapcsolatba nem-e tudtok valami tanácsot adni.
Tomi82 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 685
Köszi a választ. A Niregyházi börze körülbelül mekkora szokott lenni? Érdemes kimenni? Díszgalambok szoktak lenni?
bükköny Creative Commons License 2008.03.29 0 0 684

A nyiregyházi börzék időpontjai a gportal.hu/portal/v-286 oldalon láthatók.

Előzmény: Tomi82 (682)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 683
Sajnálom, hogy nem Írtuk ki zalaegerszeg nevét, Degondolom kondorkeselyü is azt hitte mindenki tudja a rövidítést. Sajnos én is dunántúli vagyok, és nem tudom arrafelé mikor van börze. Most holnap azaz vasárnap még Pécsett lesz börze. Bocs a zegi-ektől, de aki már eldöntötte, hogy megy hozzátok az már bizti nem megy pécsre. Üdv: István
Előzmény: Tomi82 (682)
Tomi82 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 682
Debrecen, Nyiregyháza környékén érdekelne börze, mivel kezdő vagyok nem nagyon ismerem a börzéket eddig csak a Monorin voltam háromszor.
Diszgalamb meg papagály érdekelne.
Tomi82 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 681
Hello, nem tudtam hogy Zeg Zalaegerszeg röviditése, azt hittem az egy másik település és úgy kerestem rá a neten, meg földrajz sosem vonzott, Hol lessz még börze, és körülbelül mekkora? Engem leginkább díszgalambok érdekelnének.
Köszi a választ.
Előzmény: Törölt nick (677)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 680
Tényleg nagyon sok fajta és Jó minőségi állatok voltak, sajnos most nem tudok menni, de a következőn már az egyesület több tagja jelezte, hogy akar menni. Hajrá aki tud menjen! Üdv: István
Előzmény: Kondorkeselyu (679)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 678
Különben a hétvégén még lesz máshol is börze, de most nem akarom hogy a Zeg-iek hátrányba kerüljenek Üdv:István
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 677

Szevasztok

Bocsi Tomi82, de te nem magyarországon élsz? hogy nem tudod merre és hol van Zeg? Az elhullott galambokat vidd el egy állatorvoshoz vagy hívd ki hozzád és megmondja mi a baj. De a tisztasággal sokat nyerhetsz. Menj el Zeg-re a börzére mert sok szép galamb szokott még vala lenni és ahogy ismerem a tenyésztőket most is sok galamb lesz, de más kisállat is szokott lenni, persze jóval ólcsobban mint a monorin. Üdv: István

Előzmény: Tomi82 (669)
tomkay Creative Commons License 2008.03.28 0 0 675

Üdv mindenkinek!Új vagyok itt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!