Keresés

Részletes keresés

Kevin Creative Commons License 1999.07.12 0 0 888
"G A Z S I B Á C S I L Ó T E T Ű !"
bozilla Creative Commons License 1999.07.12 0 0 887
Lendkerekes kisegér, a farkincája rugó volt.
Két színű, két elemből álló műanyag tomahawk.
Önjáró, elemes űrjámű, tetején üvegfélgömb, benne forgó, villódzó, szines fények.
És egy más irányultságú játék: Elecric Blue a jugoszláv adón.
Fandor Creative Commons License 1999.07.12 0 0 886
szerintem a VH-1-t kell sasolni, az szol a magunkfajta nyugdijasoknak. Otthon asszem a TV3-vesz at toluk anyagokat. Ken Laszlo klip.... az mar bizony sulyos lehet....
Előzmény: Dragonex (884)
Virag elvtars Creative Commons License 1999.07.12 0 0 885
"On Friday the 13th of December, Bruce and Bongo discovered Germany's most popular word: Geil. G-g-g-g-g-g, g-g-g-g-g...geil. Ich bin Geil, g-g-g-g-geil, du-bist geil, g-g-g-g-geil. Boris is geil, g-g-g-g-geil!"

na csak hogy a klasszikusokbol idezzek.

nem tudom annak idejen mashol is megragadtatok e minden alkalmat a diszkriminalasra, de nalunk az altalanos iskolaban elterjedt nezet volt, hogy akin piros zokni van, kulonosen penteken (.... miert pont penteken?), az bizony b.zi.

Előzmény: Maximilla (883)
Dragonex Creative Commons License 1999.07.12 0 0 884
Üdv Mindenkinek!
Maximilla hozzászólása kapcsán egy kérés, kérdés: Nem tudtok egy olyan helyet, ahol a 80-as évek discoklippjei videon beszerezhetők? Gondolok itt hasonlókra, mint: Latin Lover, Max Him, Ken Laszlo, C. C. Catch, Alphaville, stb. Mivel mániákusan szeretem ezt a stílusú zenét:-)), nagyon megköszönném a segítséget!
Maximilla Creative Commons License 1999.07.12 0 0 883
Szeretném természetesen a gyűjteményt is tovább bővíteni, beleolvastam a régi naplóimba,
így aztán ha segítséggel is, de találtam olyan dolgokat, amelyek eddig még remélhetőleg
nem szerepeltek.

*** 1986 ***

német BRAVO újság (120 F t.-) , Videoton Infracolor távirányítós (!) tv , Intertourist
dollárbolt ( MARS csoki sem volt még máshol !) , Ifjúsági Rendező Iroda ( IRI, de volt
ORI is :) ) , Szovjet Tudomány és Kultúra Háza (Bajkál étterem) , tv-műsor : „ 20 a
csúcson „

Video-Disco - a teljesség igénye nélkül :
A-HA, Alphaville, Arcadia, Bananarama, Bangles, Matt Bianco, Bruce & Bongo,
Communards, Dead or alive, Depeche Mode, Duran Duran, Europe, Falco, Frankie goes
to Hollywood ( \______o______/ ekkora számuk volt annakidején a „Relax” ), Limahl,
Modern Talking, Mr. Mister, Pet Shop Boys, Starships, Wham

Valamint két hangulati elem a naplóból, esetleg ismerős lehet valakinek ... :) [ Elnézést az
esetleges fogalmazási és egyéb hibák végett, de úgy tartom igazán korhűnek, ha egy az
egyben idemásolom ]

korabeli „hi-fi” viszonyok (ha jól emlékszem egy mono magnetofon volt) :
„ ... Szuper egy gép. Időnként lelassul, akkor meg kell rázni, vagy fel kell emelni, és 10 cm
magasból ledobni. De az is szokott segíteni, ha erősebben megnyomom a start gombot, és
elengedem. ... „ ( Jaj, de durva !!! :) )

„ ... Tegnap is láttam a Boros Petit. Szerintem nem sokan tudják, hogy ő a Citrom dobosa.
És hogy a bátyja ki, stb. ... „
Hogy a Boros Peti ma melyik zenekar dobosa azt nem tudom, de a bátyja már vagy tíz éve
a Republicban gitározik. Óóó, milyen öreg is vagyok !!!

Maximilla néne

Erről jut eszembe „Öreg néne őzikéje” volt már ?

Nusika Creative Commons License 1999.07.11 0 0 882
Ja, meg valami: A nyolcvanas evekben valamikor, mikor meg ismeretlenek voltak itthon a kulonfele egzotikus gyumolcsok, apu hozott PAPAYAt valahonnan, nagy buszken kiraktuk a konyhaasztalra, apu pedig bejelentette, hogy ez bizony a papaya. Erre tesom: Kinek a papája?
Nusika Creative Commons License 1999.07.11 0 0 881
Sziasztok!!!
Nagyon jo ez a topic. En most leszek 20, de tesoim altal, akik mar a 30-at suroljak, sokmindent ateltem a leirtakbol. Nehany dolog, ami nekem jutott eszembe most:
-hintalo
-Tancsics mozi(fapados) Csepelen
-fa epitokockak, azota is keresem oket a boltokban
-mokuskerek a vallalati udulokben
-A sun, akit meg lehetett simogatni-mostanaban ujra kiadtak, meg is vettem
-domper-az alomjatek
-roller, amit csak szerettem volna megkapni
-dezodorosflakongyujtes
-nagy emlekkonyv-cserebere a suliban
-egyszer a csepeli hev nem tudott megallni a vegallomason, a Boraros teren, es beleszaladt a hazba, amit utana a hev melle epitettek vissza, meg is haltak paran--emlekszik meg valaki?

Kiraly ez a topic!!!

rugby Creative Commons License 1999.07.11 0 0 880
Ki emlékszik arra a régi játékgyári csodára ami egy zöld béka volt melynek
alja tapadókorong volt, amit össze kellet nyomni,és egy idő után elengedett.
Ja és a szeme fehérszínű kivehetős volt.
rugby Creative Commons License 1999.07.11 0 0 879

A látokatók című filmben ADAM BERNAU mesterét DURTHLICHT bácsinak
hívták aki mérhetetlen filozófiai képességgel rendelkezett."Kör"elmélet.
bozilla Creative Commons License 1999.07.11 0 0 878
Szilas ételízesítő.
A buszon c. angol vígjátéksorozat.
A bábolnai mintagazdaság.
Olefin-program.
Losonczi Pál, az Elnöki Tanács elnöke, aki mindenféle egzotikus országban járt és mindenféle
egzotikus ruhát felvett.
'lla
harimata Creative Commons License 1999.07.11 0 0 877
na ja, kicsinyt el voltam zárva a külvilágtól, csak reggel sikerült meglógnom néhány cipőfűző segítségével a Gyorskocsi utcából. Én vagyok a viszkis rabló!!!! na jó, nem is. Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe, hogy igen ütős CD-k jelentek meg mostanában, pl: Záray-Vámosi Gold. Tatabányai lány rulez!
Előzmény: Alejandro DeSilva (858)
Mr. Lipton Creative Commons License 1999.07.11 0 0 876
Az idö soha-soha meg nem áll
Az órak rójják szüntelen az útjukat
A pillanat úgy illan s tovaszáll
Mint (Na itt teljesen besültem)

Szerintem a Stirlices film dalszövege, nem?

'Évek szállanak a Váci rács alatt, oly vidám az élet'

MaCS Creative Commons License 1999.07.11 0 0 875
Igeeeeeeen!!!!!! Hogy én ezen mennyit gondolkodtam!
Ezek szerint nem csak én lestem a sorozatot.

Üdv: MaCS

Előzmény: Mr. Lipton (873)
Maximilla Creative Commons License 1999.07.11 0 0 874
Sziasztok,

végigolvastam az egész topicot, és annyira yooooo volt nosztalgi-ázni egy kicsit veletek ! Nem tudom arra gondoltatok-e, hogy milyen lett volna ENNYI idősen (20-30 között) megérni AZT a kort. Ahogy olvastam, végig erre gondoltam, és nem biztos, hogy nagyon el lennék ragadtatva...
Meglehetősen nagy botrány volt például '86-ban, hogy az egész osztályunk kollektíven kilépett a KISZ-ből. Az iskolában mindenki (rajtunk kívül) meg volt rémülve , hogy majd mekkora hátrány lesz ez nekünk a főiskolai felvételinél, stb... Persze mire végeztünk már senki sem volt KISZ-es ... :)

Mr. Lipton Creative Commons License 1999.07.10 0 0 873
Támadás egy idegen bolygóról:

David Vincent látta őket...

Előzmény: MaCS (869)
Unkasz Creative Commons License 1999.07.10 0 0 872
Sziasztok,
Nagyon ütő a topic.
Violt pl. egy olyan táncdalfesztivál, ahol egy Óceán (?) nevű csapat énekelte Kuka bluest.
És az eredeti Onedin család? Mindig a kulcslyukon kellett nézni, mert 8-kor le kellett feküdnöm.
Meg a Barátom Bonca és a többi Kovács Krisztián film? Nagyon szerelmes voltam bele. Ki is számoltam, hogy pár évvel idősebb lehet, mint én. Pont összeillünk.
Meg a Fűre lépni tilos a Gazsi bácsi lótetűvel?
Bonobo Creative Commons License 1999.07.10 0 0 871

Hallgassunk kabarét!
A kabaré az nagyszeru dolog (tiraratata)
Jobb mint a nevetés
Nincs is talán, amíg a föld forog!
(tiritiriti)
Most éppen kabaré
Új kabaré, recseg a készülék
Halgatják ifiak
És ugyebár hallják a vén szülék
(tarira tararirara tararara)

Refrén:
Az esti kabaré, pesti(?) kabaré
[?? Vicce pezsdít fel??] mint bort a buborék
Ha szól a rádió, a kabarédáridó (?)
Csak nevess, csak nevess hogy bús sose lehess!

(ta ta tarara ta ta tarara ta ta tarara ..)

Zeneileg: Big Band swing:
fúvósok:
[s, s, s,f,r, t, t, t,s,f, r r rmf s s sfr s s,s,s,s,s,]

||: s mdrmd
.s,dms . s ssfmr [ tls f r ]
f rt,drs,
.s,t,rf f ffmrd [1x s,s,s,s,s,]:||

[2x: drd l s ma r d . dl dm ]
mfmfsl sfissil
mm mlm mmrdmr
dsssssi si lllll
lls sls mmrdmr

- Bonobo

Előzmény: Rémusz bácsi (849)
MaCS Creative Commons License 1999.07.09 0 0 870
Halihó!
Igen, a lényeg!
Misa, Mása és a tengerészgyalogság!
Vagy 5x láttam! Tanulságos...

Üdv: MaCS

Előzmény: MaCS (869)
MaCS Creative Commons License 1999.07.09 0 0 869
Halihó!

filmekről:
A Pim-Pam-Pumelka 3 6tyú volt.
Hát Tau bácsira emléxetek-é?
Volt péntekenként egy Támadás egy idegen bolygóról című amerikai sci-fi sorozat is. Valami ilyesmi volt a bevezetője:
"A támadók: idegenek egy kihűlő világból. Céljuk: a föld meghódítása és leigázása. XY látta őket. Az egész egy esős éjszakánt történt egy elhagyott vidéki úton, amiről sehogy sem tudott letérni. Végül nem bírta tovább, és egy útmenti motel előtt megállt. Akkor látta meg az idegeen űrhajót..."
Az Alfa holdbázis meg így kezdődött: "Nagyméretű nukleáris robbanás következtében a Hold letért földkörüli pályájáról, és kilódult a velágűrbe..."
Orion űrhajó: "Ez a történet a holnaputánban játszódik, amikor az emberiség már egyetlen hatalmas közösség, ami településeket alkotott a világűrben. Az űrhajók ma még elképzelhetetlen sebességgel száguldanak a vlágűrön át. Ezek egyike az Orion. Parányi részecsakéje egy hatalmas védelmi rendszernek, ami az emberiséget védi a világűrből felyegető támadások, veszélyek elől. Kísérjük el az Oriont azon a járőrútján, amit a végtelen határán teeeljesít. Őrjárat a világűrben. Írta Rolf Honold és Larsen..."

A tapadókorongos felugró béka emléke él-e még? Hát a brilliánsgyűrűnek álcázott vizipisztolyé? Hajigál6ó ejtőernyősök? Szalagpatronos pisztolyok? (A menőknek rózsapatronosuk volt!)

Üdv: MaCS

Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 868
Pif, Paf, Ojojoj,
Nye puszkajet zajcsik moj (moly?),
Nu ahotnyik nye papaj
Szerij zajcsik ubezsaj.
Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 867
Bocs hogy mindig uj, csak ez olyan eszembejutos. Szoval:

kb 90-ben: Rudolf Peter humormusor Szilveszterkor. Iszonyatjovolt. Benne Pap Vera is. "En, a demokracia gyermeke..." "Az elso betelefonalo nyer ... Halo? Mamaaaa. Te vagy az..." "Mit nezne inkabb, ha a TV1-en es a TV2-n ugyanaz a musor menne? Ha' az egyest. Vagy a kettest... Vagy az egyest..." "En vagyok a Kokemeny Bubu..." He?

Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 866
Vicc a Hahotabol: Mi a NATO? Nagy Atomtamadast Tervezo Orszagok! Hihi!

Meg: Az Alfas Asterix/Willam Will se kutya, de az ujvideki forditasos fuzetek! Piszokjo dumak! Felul pottyok, felvaltva Asterix/Talpraesett Tom!

Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 865
Micsodaaa??? Speibl bacsi az apja Hurvinyeknek, nem? De!
Előzmény: CyS (829)
Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 864
Idesuss! Verebelyi Ivan sztarszinesz meg Szuhai Balazs sztarszinesz. Ez mar bofi!
Wulfrumka Creative Commons License 1999.07.09 0 0 863
Es most jon:

Teged var a papirgyar. Papir. Ppaappiirr.

Denevér Creative Commons License 1999.07.09 0 0 862
És az epres, citromos danone joghurthab? Nyamm... :)
Egy eve lathattam ujra, de azóta valahogy nem... :(
Monthy Creative Commons License 1999.07.09 0 0 861
Jöjjön valaki, fogy az energia jöjjön valaki szökik a péééénz!...
Egyszer az iskolai ünnepélyen mi adtunk elő a dicsőséges któber hatodikai forradalom emlékére. Nekem az volt a szerepem hogy: - FEL ELVTÁRSAK AZ AURÓRA CIRKÁLÓRA. Az ilyen ünnepélyek elött meg mindig mondták hogy zászló fogadása balról és behozták a magyar meg a szovjet zászlót...
Szeszélyes évszakok...
E za kis tor na mindenkinek kell...
És emlékeztek az augusztus huszadikai viziparádékra háttérben a parlamenttel vörös csillaggal a tetején?...
Ülésezett a központi bizottság...
Ti is pöciztetek?...
És Disztl megfogja, UEFA kupa döntőben a videoton...
És Disztl nem fogja meg, USSR-HUN 6-1...
Csavard fel a szőnyeget még ma éjjel csavard fel a szőnyeget...
Gyeeerekek, mondjátok utánam: zájcsik pábegájcsik...
Monthy
macska Creative Commons License 1999.07.09 0 0 860
Nem biztos, hogy jól emléxem, de volt egy ilyen reklám is:

Megjön a kedve
ha vár a keddre
mert minden kedden
más és más
kedvezménnyel
kedveskedik
minden Skála áruház!

Hova mentek jóemberek?
Rumba, rumba, Centrumba!

Höhö. Óriási. :-))))))))

(Ha már volt, akkor bocs, de képtelen voltam az elejétől teljesen végigolvasni a topikot)

BLaci Creative Commons License 1999.07.09 0 0 859
Gubacs.
Előzmény: aaaaav (855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!