Keresés

Részletes keresés

ganser Creative Commons License 2017.06.06 0 0 27376

A magam pragmatikus és szarkasztikus modorában:

Vettem a fáradtságot és végignéztem a referencia képeket.

Csak szárazon és tényszerűen:

Azt látom,hogy csináltak már ilyent,de én első nap zavarnám el az embereket nagyon messzire.

Alu háztartási létra használata tilos!

Munkavédelmisnél ez alsó hangon 50ezer,még jó hogy dokumentálta a cég weboldalán...

A kávás panel szépen van csinálva,pontos,precíz munka.

A gerébtokos mérethibás,kicsi.

Utólagosan kellett toktoldózni...

A belső tokos mérethibás és nagyon lassan csinálták(rájuk sötétedett közben...nem,nem kezdtek későn,meredeken sütött még kezdéskor a nap.Amúgy max 4 órás munka.)

Mellesleg dilettáns és sikítóan szakszerűtlen  megoldás a már beépített szerkezetre utólag rátenni a felső tokos redőnyt!

Biztosan elsunnyogták az oldalsó rögzítő lemez felszerelését.

Sitt,bullshit,bigbullshit!

Azonnal tökön rúgnám azt aki rágyújt más lakásába.Mindkettőt!

Azt is aki referencia fotónak felteszi!

Az emelő toló dilettáns,kiáll a küszöb 4-5 centit!

Pedig annak az volna lényege,hogy be legyen süllyesztve!

Ez nem való referencia oldalra....1 milkás szívás.

Az ívest megnézném kívülről is szívesen,nekem necces a méretezése,nagyon sok a látszó purhab!

A lépcsőház jónak tűnik.

A legproblémásabb számomra,hogy teherviselő "ékek" nincsenek sehol.

Vagy nem is voltak,vagy eltávolították őket.

Szigorúan tilos!Azonnali garanciavesztéssel jár.

Egy galamblelkű német meós sírógörcsöt kapna és a delikvens délután úton lenne hazafelé.

(Idézet következik:"dubisztnurféler.....unddasziznihtdájcsekválitét")

Előzmény: El Padre (27375)
El Padre Creative Commons License 2017.06.06 0 0 27375

mondjuk a weblapjuk alapján meggyőző, 10 éve működnek, most épp vadiúj szerzámokkal, veka profilokkal dolgoznak, stb.

Előzmény: El Padre (27374)
El Padre Creative Commons License 2017.06.06 0 0 27374

az már megvolt, és eddig pozitív vélemények voltak csak. a kérdés kifejezetten magára a gyártóra vonatkozott, mert én a lamella-ékkal vagyok kapcsolatban, és eddig ezt a gyártót nem láttam még.

Előzmény: gabeeen (27373)
gabeeen Creative Commons License 2017.06.06 0 0 27373

Esetleg kérj tőlük referencia munkát, és ott érdeklődj a tapasztalatokról.

Így a munkájukat is látod legalább hogy mennyire igényesen van elvégezve, hogy vannak velük megelégedve.

Előzmény: El Padre (27371)
gabeeen Creative Commons License 2017.06.06 0 0 27372

"Aztán egy másik forgalmazó profiljában láttam, hogy U alakú és még anyagában is vékonyabbnak tűnt..."

Az U alakú acélerősítéssel gyártott Veka 90-es ablakot felejtsd el alapból. Egy ilyen prémium kategóriás ablakba a zárt szelvény kerüljön már bele, ha ez nem fér bele a gyártó szerint akkor felejtős.

 

Egyáltalán a profil ezzel együtt érkezik az országba, vagy itt kerül bele?

Magyarországon nem tudom van e olyan gyártó aki a német profilgyártól (Vekától ez esetben) szerzi be az acél erősítést, én szereltem Veka 90-es ablakot több esetben a gyári acélerősítéssel, nagyon rendben volt.

 

Mitől függ, hogy egyiknél ilyen, másiknál olyan? Egyáltalán van-e jelentősége, a zártszelvény statikailag többet jelent, vagy az U is jó?

Statikailag van jelentősége igen, ezért írtam fentebb hogy zárt szelvény legyen a tokban. A tokba érdemes kérni a polisztirol szigetelést kérni az javít a hőszigetelésén.

 

Előzmény: Mr Jazz (27370)
El Padre Creative Commons License 2017.06.06 0 0 27371

sziasztok, kezdek a finisbe érni, már csak annyi lenne a kérdés, hogy a königablak, mint gyártó, milyen, illetve az általa használt veka 82MD 7 kamrás profil mennyire jó.

 

köszi,

a

Mr Jazz Creative Commons License 2017.06.05 0 0 27370

Kedves Fórumozók!

 

Új családi ház építése kapcsán találtam a fórumra, nagyon sok hasznos infót kaptam már eddig is a követéssel, köszönöm!

A befutó a VEKA 90-es profil lesz, már csak az a kérdés, hogy kitől...

Van még néhány bizonytalan tényező:

1. Ha jól tudom, 2 nagy gyártó van az országban, az egyik Móron, a másik Füzesabonyban. Van-e minőségi különbség a kettő között? Egyiket, vagy másikat preferáljátok?

2. Az első VEKA 90-essel való találkozáskor a magas vízgát, középtömítés mellett a tokban futó zártszelvényes merevítés tetszett meg. Aztán egy másik forgalmazó profiljában láttam, hogy U alakú és még anyagában is vékonyabbnak tűnt...

Pont ez (is) lehet a különbség a 2 nagy gyártó között?

Egyáltalán a profil ezzel együtt érkezik az országba, vagy itt kerül bele?

Mitől függ, hogy egyiknél ilyen, másiknál olyan? Egyáltalán van-e jelentősége, a zártszelvény statikailag többet jelent, vagy az U is jó?

 

MrJ

Kecskemét

kiss_atti Creative Commons License 2017.06.04 0 0 27369

Nekem nincs.

Előzmény: QQ (27367)
QQ Creative Commons License 2017.06.03 0 0 27368

Masik hogy van aluredonyok kozt kulonbseg. Itt bementem vagy ot boltba de ranezesre mind ugyanaz. Se marka se semmit nem mindtak. Mintha lenne a nagy nemzeti aluredony gyar es azt hasznalna mindenki :)

QQ Creative Commons License 2017.06.03 0 0 27367

Sziasztok

Opanszky fele Opy-Roll csőmotorral kapcsolatban van tapasztalat?

iscsu Creative Commons License 2017.06.03 0 0 27366

Köszönöm!

 

Pont azt gyártja ismerős, viszont a beépítőjének két hetet könyörögtünk egy árajánlatért. :D Remélem, a munkája jobb lesz. 

Előzmény: kiss_atti (27365)
kiss_atti Creative Commons License 2017.06.03 0 0 27365

Az elsőt.

Ha jól gyártják és építik be,  nekem ez a legjobb.

Előzmény: iscsu (27362)
ganser Creative Commons License 2017.06.03 0 0 27364

ha-ha!

Ezek szerint már hallottad ezt a mondatot!

Erre szoktam mondani,hogy először imával és ráolvasással fogunk próbálkozni-akkor nem sérül.

Ne nem megy,akkor jönnek a "hagyományos" módszerek-akkor sérül.

Előzmény: asztalos sanya (27363)
asztalos sanya Creative Commons License 2017.06.02 0 0 27363

A Megrendelő arcát is megnézném, mikor meglátja, hogy fúrom a 16-os dűbelt a mennyezetbe a karabinernek. Az első mondat általában az

" ugye nem sérül a fal a bontáskor?"

Előzmény: ganser (27360)
iscsu Creative Commons License 2017.06.02 0 0 27362

Sziasztok,

 

végül több céget is megkeresve és az elrendezést így módosítva (az első blokkból 2):

a következő ajánlatokat kaptam:

 

Gealan S8000IQ + Roto NT, 3r
Kömmerling 76AD + GU, 2r
Horizont PS Penta Plus + Maco, 2r
Schüco CT70 + GU, 2r 

Schüco CT70 + Roto NT, 2r

 

árban max 10-15% eltérés van (átlagosan kb. 840e).

A cégeket (debreceni, ill. berettyóújfalui) próbáltam úgy választani, hogy legyen némi (>5év) múltjuk. Személyes szimpátia alapján nekem 2 ajánlat kiemelkedik, de szakértelem híján kicsit kétségbe vagyok esve.

 

Kedves szakik: Ti melyiket választanátok a fenti lehetőségek közül? Tudom, hogy a beépítés minőségén sok múlik, de hátha tudnánk szűkíteni a lehetőségeket... sokat segítene.

 

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.02 0 0 27361

Tisztelettel kérdezném a szakértőket, hogy ez az üvegezés valóban tudhatja-e a gyártó weboldalán feltüntetett 48dB hangszigetelési értéket?

 

3 rétegű ragasztott biztonsági üveg

  • Ug= 0,6 W/m2K
  • Hangszigetelés: Rw: 48 dB
  • 2x3 mm üveg között 1mm filmréteg / 11 mm légrés / 4 mm üveg / 11mm légrés / 2x3 mm üveg között 1mm filmréteg

Illetve van-e gyakorlatban tapasztalható hatása a fent említett üvegezésnek (9500Ft/m2) és a többi ablakra megadott  Low E4-16CHRU-Fl4-16CHRU-Low E4+Argon között?

A 3db utca fronton  lévő ablakra szánnánk a nagyobb hanggátlással rendelkező üvegezést. Ha valóban tudja a megadott értéket és ti is megerősítitek, hogy van értelme. Akkor lehet, hogy így kérnénk a 3db ablakot. Ha nem akkor feleslegesen nem áldoznánk ennyit az üvegezésre.

Köszönöm.

 

Előzmény: gabeeen (27331)
ganser Creative Commons License 2017.06.01 0 0 27360

Tudod Ricsi saját szememmel láttam nem egyszer ,amikor a "paraszt" lecsavarozza a csaprögzítőt és a lehető legnagyobb pajszerral akarja kifelé egyben

kiszakítania tokot.Na akkor kissé felmegy a vérnyomásom...

Képzeld el: létra tetején állva "nagyvassal" feszíti kifelé tokot.

Tok hirtelen megindul,feszítővas utána aztán meg a pali is.

Ja,akkor minek is az a fűrész?

Előzmény: Törölt nick (27359)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.01 0 0 27359

Az a baj, ha lett volna sem vette volna fel! Mint ahogy szinte senki sem! Nálam is dolgozott olyan alkalmazott, akinek hiába mondtam, nem vette fel, mert nem tud benne normálisan dolgozni. Ameddig ott voltam rajta volt, utána meg nem. Bár szerintem nagyon kevés munkahelyen veszik komolyan a biztonsági előírásokat kishazánkban.

Előzmény: -!Gabesz!- (27357)
ganser Creative Commons License 2017.06.01 0 0 27358

Azért ez nem egészen így volt,ahogy a Zsolt szeretné elsütni....

Egyáltalán,látott már valaki panelban ablakot szerelni hevederben?

Én az elmúlt 25 évben sosem,sehol.

Innen nyugatra sem.

Előzmény: -!Gabesz!- (27357)
-!Gabesz!- (X) 2017.06.01 0 0 27357

https://tenyek.hu/tenyek/236993_kizuhant-par-centin-mult-az-elete.html ... ezt a tegnap esti tényekben volt, de ma reggel nyilatkozott is szintén a tényekben, érdemes azt is megnézni, de még nincsen fent az oldalon... hmmm...

Misa345 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 27356

"Ki terjeszti ezeket a faszságokat ??"

Az ablakos cégek. Bár ott is mondtak már ellenkezőt. Ami biztos, hogy a mostani fa ablakaink zéró védelemmel 14 éve bírják, legalábbis a pur szigetelés.

Köszi!

Előzmény: kiss_atti (27355)
kiss_atti Creative Commons License 2017.05.31 0 0 27355

A Veka 90-nél nem jobb,

 

és a púrhab sem megy tönkre. Eddig sem ment tönkre.

Ki terjeszti ezeket a faszságokat ??

( Lásd még: vasalat téli-nyári állás, meg amit még lusta vagyok leírni, meg ami még nem jut eszembe)

 

A púrhab akkor megy tönkre, ha ki van téve az időjárás viszontagságainak ( napsütés/szél/eső/hó/hülyekisgyerekakikikaparja/stb)

Előzmény: Misa345 (27353)
Misa345 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 27354

Illetve mit tudtok a Salamander Bluevolution 92-ről? Veka 90-hez képest jobb vagy roszabb?

Köszi!

Misa345 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 27353

Sziasztok! Mennyi értelme van (reálisan) a RAL beépítésnek és úgy általában a páravédelemnek? Tényleg tönkre fog menni a PUR hab ha a párát nem zárjuk ki?

El Padre Creative Commons License 2017.05.30 0 0 27351

hatékony VAGY költségkímélő, kettő együtt nem nagyon van.

de a lényeg az, hogy valami szállítsa ki a párás, "szennyezett" levegőt (csak akkor fog beáramlani friss levegő a szellőzőkön).

 

nálunk aereco rendszer lesz, ez áll egy központi ventillátorból (kb. 200E ft), helyiségenként 1-1 higrovezérelt légbevezetőből az ablakon (kb. 15E ablakonként), és ugyanígy helyiségenként 1-1 higrovezérelt kiszellőzőből (kb. 25E ft/helyiség). ezek a kiszellőzők légtechnikai csövekkel kapcsolódnak a központi ventillátorhoz, ami nyomásvezérelt, tehát ha kinyit valamelyik szobában (akár többben is egyszerre) a kiszellőző, akkor felpörög a venti, és kiszívja a levegőt. amikor pedig a szoba páratartalma lecsökken, a kiszellőzők és a légbevezetők lezárnak, a ventillátor meg a hirtelen jött légnyomáseséstől lepörög.

 

ez egy teljesen automatikusan működő rendszer, de nem olcsó. ha relatíve jó a légszállítási kapcsolat a helyiségek között, akkor megúszhatod akár egy központi helyre rakott kiszellőző ventillátorral is, amit kézzel kapcsolgatsz, esetleg keresel olyat, ami egy adott ponton levő higrométer mérését figyelembe véve magától kapcsol ki/be; ekkor viszont bukod azt a kényelmet, hogy csak a "problémás" szoba levegőjét kell kiszállítani. (ami akár a fűtési számlára is negatív hatással lehet, hiszen a frissen behozott levegő télen mindig hideg, amit utána fel kell melegíteni. vannak ugyan hővisszanyerős kiszellőzési rendszerek, de azok olyan drágák, hogy nem hinném, hogy a mi egyszerű szintünkön az megérné a befektetést.)

Előzmény: Törölt nick (27329)
Andras_69 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 27350

Köszönöm!

Akkor nem idegesítem magamat és őket sem, nem hozatom velük vissza az állványt!:)

 

Előzmény: kiss_atti (27349)
kiss_atti Creative Commons License 2017.05.28 0 0 27349

"Illene" oldalt megékelni,

 

de tényleg semmi baja nem lesz. Ha szabályszerűen van alul a két ék - az üvegágyon, akkor nagy baja nem lesz.

Ugyanakkor - a németek legalábbis megkövetelik - fixnél is ékelünk oldalt, és az ékeket be is ragasztjuk.

Előzmény: Andras_69 (27347)
kiss_atti Creative Commons License 2017.05.28 0 0 27348

Azok a fajták esetleg, amiket még nem néztél meg.

:-)))

Előzmény: Sabah01 (27346)
Andras_69 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 27347

Sziasztok!

 

Beépítőkhöz lenne szakmai kérdésem.

Beépítették az ablakainkat. Voltak FIX-ek is. Ilyenkor ugye kiszedték az övegeket... tokrögzítő csavarokkal beépítették az ablakokat... majd visszatették az üvegeket. Gondolom így szokták.

A kérdésem az, hogy elég-e, ha CSAK a két alsó éket tették be, arra ültették az üveget! Oldalt és fent nincs ék!  Jó ez??? Azt mondják kiesni nem fog... (Mondjuk így lehet kis játéka, nincs "beszorítva"... de ezt csak én mondom)

 

köszönöm a válaszokat előre is.

 

 

 

Sabah01 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 27346

Igen? :) Milyen?

Előzmény: kiss_atti (27345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!