Keresés

Részletes keresés

szimizso1 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 1345
jamesz64 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 1344

Köszi!

Előzmény: BWels (1343)
BWels Creative Commons License 2020.12.07 0 0 1343

Szép munka. Ügyes vagy. 👍

Előzmény: jamesz64 (1342)
jamesz64 Creative Commons License 2020.12.07 0 1 1342

Sziasztok!

 

Elkészült az előző hsz.-ben  még melegedő kilincs. Pár kép róla.

 

   

Előzmény: jamesz64 (1341)
jamesz64 Creative Commons License 2020.11.29 0 1 1341

Ilyenkor nincs is jobb a tűz melegénél!

A tegnapi munkámról két hangulatos kép.

nyugi44 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 1340

Szoktam nézni a "tűzben edzett" műsort, de ezt mikor végignéztem a szavam elállt olyan gyönyörűséget készített.

Belegondoltam, hogy régen hogy csinálták, hisz nekik nem voltak modern csiszológépeik hegesztőjük stb. stb. Minden tisztelet az ősök kovácsainak.

https://www.youtube.com/watch?v=KF8GghlscpI

vfrtom Creative Commons License 2020.11.25 0 0 1339

Már elvitték...

jamesz64 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 1338

Ha esetleg valaki könyvet venne, a vatera-n most meg van  - Joe  DelaRonde     A kovácsolás alapjai  c. könyve.

Előzmény: jamesz64 (1337)
jamesz64 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 1337

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Én egyszer próbáltam melegen tüskét bele ütni, az rendesen bele is szorult. Mire kitudtam verni a tüskét akkora a kilincs szárat úgy összevertem, hogy el kellett dobni. Következő alkalommal reszeltem a négyzetet az is elég nehéz volt 25 mm mélységben, majd eszterga gépen véstem ki, de az már nem kovácsolás volt.

Elkészítem a tüskét, tüskéket és ha be lesz üzemelve a présgép akkor belepréselem.  Remélem  így sikerül.

Előzmény: BartosM (1336)
BartosM Creative Commons License 2020.11.07 0 1 1336

Szia!

A 8x8mm hidegen húzott tengelyhez érdemes 8.2x8.2mm fészket készíteni. Ezt én mindig hidegen csinálom. 9mm-es zsákfuratot készítek, minimum 5mm-rel mélyebbre, mint a kívánt méret. A tüskét ha teheted golyósprés alatt told a furatba, figyelve arra, hogy központos és függőleges legyen. Amennyiben kézi erővel vered a furatba, még fontosabb, hogy figyelj a függőleges haladásra. 3-4mm-es "fogásokkal" haladj, majd vedd ki és folytasd, különben megvan az esélye, hogy beleszorul menthetetlenül. Ha beleszorult, ütögesd körbe a kilincsnyakat, az általában segít kiszedni. Nagyon fontos továbbá, hogy kenni kell rendesen a tüskét!

Az egyik legfontosabb dolog a tüske kialakításánál a keresztmetszet változás. Nagyon enyhén kónuszosra kell kialakítani a tüskét, hogy könnyebben kiemelhető legyen, elég lehet néhány század is.
Ezen kívül a tüske kialakításánál nagyon fontos a sima felület, a legjobb, ha hosszirányban szálra van csiszolva.

Amikor kovácsolva készültek a zárak és kilincsek, a kilincspár egyik tagjából volt kialakítva maga a kilicsszár is. A kilincsszár vége le volt hegyezve, és egy kónuszos üregbe csatlakozott a kilincspár ellenkező darabjába. Ezek a kilincsek úgynevezett kilincs-szeggel voltak rögzítve, nem csavarral.

Előzmény: jamesz64 (1331)
vfrtom Creative Commons License 2020.11.07 0 0 1335

Köszönöm. Igen a hegesztés nem a legjobb ötlet volt.A következők(!), mert az asszony "berendelt" még párat, megpróbálom egy laposvasból, vagy ahogy mondtad szegeccsel megoldani.

Előzmény: jamesz64 (1334)
jamesz64 Creative Commons License 2020.11.06 -1 0 1334

Szia!

Nekem tetszik!  Remélem meglesz a helye az otthonodban.  Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy a "korai zsengéimet"nem őriztem meg, most már hiányoznak.

 

Úgy érzem, hogy ezek az alkotások a fejlődésnek egy-egy stádiumai  amihez képest jó lesz hasonlítani az elkövetkezőket.

Engem stílusában ez is a az ókori időkre emlékeztet, ha tehetek egy javaslatot a hegesztést próbáld rejtetten /furaton keresztül hátulról elkészíteni/ vagy inkább szegecseléssel megoldani.

Szerintem jó úton haladsz!    GRATULÁLOK!!!

 

Előzmény: vfrtom (1333)
vfrtom Creative Commons License 2020.11.06 0 0 1333

Valamelyik nap ezt a fali gyertyatartóra emlékeztető vasat kalapáltam és "hegesztettem" össze.

szimizso1 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 1332

Bár nem engem kérdeztél, de a lényeget magad is leírtad. "Zsák furatnak kell lennie" Én biztos készítenék a kilincs szárába egy legalább 8mm-es zsákfuratot, és melegen abba ütném esetleg több lépcsőben a 8x8mm-es üregelő tüskét. 

Előzmény: jamesz64 (1331)
jamesz64 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 1331

Szia!

Remélem még olvasod a fórumot. Lenne ismét egy kérdésem.

Tehát, kilincset kellene kovácsolnom,  hogyan lehet szakszerű kovács munkával kialakítani a kilincs "szárát", amiben a  8X8 mm-es négyzet alakú 20-25mm mély "nyílást" kell képezni?

A szárnak kívülről nyolc szögletűnek kellene  kinéznie, és a "nyílás" vége zárt mint a zsákfuratnak.

A profi kovácsok hogyan csinálják ezt a részét a kilincsnek?

Köszi!

Előzmény: BartosM (1305)
jamesz64 Creative Commons License 2020.10.31 0 0 1330

Sziasztok!

 

Ha már fogó, egy európai mester egyedül, ráverő segéd nélkül, gépek nélkül, komoly technológiával készít egy nagyobb fogót.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-qnoz1h0KPQ

 

 

jamesz64 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 1329

Sziasztok!

Azt azért hozzá tenném egy olyan indukciós hevítő ami kovácsolási hőmérsékletre tud hevíteni egy  mondjuk   20X20 mm keresztmetszetú anyagot annak a felvett áram igénye könnyen van 30-40 A. 

Ami az átlagos Magyar háztartásokban nem megoldható, nem beszélve az áráról ami könnyen közel milliós nagyság rend.

 

Más.

 

A kambodzsai Mester ismét kovácsolt egy ügyes kis fogót. Nagyon puritán körülmények között, nézzek meg a tűzhelyét is,

meg akár a lábbelijét is.

De a fogó az megint csak rendben van!

 

https://www.youtube.com/watch?v=xpt8gwgacfk

Előzmény: szimizso1 (1327)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.24 0 0 1328

Szerintem ha nem külön vezetékelt a műhely hálózata akkor több veszély rejt magában a dolog. Ilyen elektromos melegítőnek különálló biztosíték földelés kiépítés dukálna, meg egy olyan ember aki telejesen átlátja-tól cettig a biztonságtól a megépítésig és javításig. A gáz semmivel sem veszélyesebb és nem helyhez kötött, az oxigén amit a levegőből elvon ablak-ajtó nyitással kiküszöbölhető. Egyebek közt meg az elektromosnál is vannak gázok az oxidképződés során, teljesen mindegy melyikkel csináljuk ugyan olyan büdös vagy mérgező de egy elszívóval -szellőztetéssel megoldható ha zárt a helység.

Előzmény: szimizso1 (1327)
szimizso1 Creative Commons License 2020.10.24 -1 0 1327

Én biztosan nem tüzeskednék. Veszélyes is, büdös is, és még a levegőt is fogyasztja. Már egyre több helyen használnak ilyen elektromos hevítő berendezéseket. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ykI-vjbgnfk

Előzmény: Törölt nick (1326)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.23 0 0 1326

A csőszájnál a belső menetet teljesen el kell tüntetni simára kell csiszolni mert gyengébben fogja melegíteni a vasat, rosszul fog fókuszálni a láng.

Előzmény: Törölt nick (1325)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.23 0 0 1325

Szia!  Csak simán 3/4-es vízcső 30 cm hosszú a többi vákumilag ugyan az csak én hegesztéssel raktam össze részben és egy laposvas patkó tartja az 1mm es szelepet ennyi. Viszont nagyon csendes és minimál nyomáson is tudok vele melegíteni, pedig van másik kettő ventúri csövem. Igaz azok nagyobbak és más levegőigényük,    de azokban is 1mm-es fúvóka van.  Ja és még van egy érdekes  de nagyon jó tulajdonsága a videóban látható csőnek, hogy valamivel több mint 1 órával tovább lehet használni a gázpalackot.   Gyakorlatban leteszteltem és ez valóban jól működik!!!

Előzmény: jamesz64 (1324)
jamesz64 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 1324

Szia!

 

Végig néztem a filmet, nekem kicsit ellent mondásos a méretezés. Igaz, hogy nem beszélem folyékonyan ezt a nyelvet /se/

de nem igazán értem, hogy a 3/4 collos belső menetbe hogyan illeszkedik az 1 collos külső menetes cső.

Nekem már működik a gázos kohóm, de a többiknek segítene ha leírnád, larajzolnád azokat a méreteket amivel neked működik.

 

Előzmény: Törölt nick (1323)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.22 0 0 1323

Üdv. Itt van valami amit ugyan abban a méretben megcsináltam és garantáltan működik, alacsony nyomáson is ( nem kamu videó ). De Rothenberger nyomás csökkentővel és nem golyós csappal!                                                                                     QUEIMADOR  ATMOSFÉRICO - como funciona e  tutorial

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1322

Röviden megpróbálom összefoglalni mert egyébként hosszan lehetne taglalni a mikéntjét és miértjét. Tulajdonképpen prizma-hasáb , több méretben készült általában párban minden lapja síkba köszörülve. Mérő rajzoló központosító befogó, tengelyekhez alakos testekhez, hántolólapon-asztalon , maró véső fúró gyalu gépekhez rögzítésre-hez de alapjában véve berajzolásokhoz. Az más kérdés, hogy többnyire fúráshoz és idővel kalapáláshoz is használták mint a hántolólapokat ez van . :-) Ja eredetileg szürkeöntvények

szimizso1 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1321

Ui.: Természetesen ez csak egyedül használható. Ez olyan magányos kopogtató :-)

Előzmény: szimizso1 (1320)
szimizso1 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1320

A kép egy kicsit csalóka. Valójában a mérete csak 260x270x80mm-es. A súlyát nem mértem, de olyan 30-40kg-ra saccolom. Először én is valami hajlító szerszámra gondoltam, mert az anyaga megengedné a több tonnás terhelést, de nem az. Ribalta majd leírja a frankót, ha lesz olyan rendes. Nekem az tetszik benne, hogy kényelmesebben lehet valamelyik prizmájában kalapálni a 45fokos részén. Tudom többen most megmosolyognak, de higyjétek el, hogy kevésbé van kényszerítve a kéz mondjuk egy él kovácsolásánál. 

Előzmény: refse2 (1319)
refse2 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 1319

Formáját tekintve élhajlító prizma lehet, csak brutális méretben. Lehet vagy száz kiló?

Előzmény: szimizso1 (1316)
jamesz64 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1318

Mekkorák a befoglaló méretei? Az anyaga megfelelően kemény, hogy kovácsolni lehessen rajta?

Szerintem valamilyen fémmegmunkáló gép felfogató prizmája.

Kíváncsian várom a megfejtést!

Előzmény: szimizso1 (1316)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1317

Én tudom de nem mondom meg ;P ( van nekem is kettő ) lássuk a népakaratot :-)

Előzmény: szimizso1 (1316)
szimizso1 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 1316

Semmi sem lehetetlen, csak akarni kell! :-) Írtam a gmailodra. Nem olvastad?

Más. Nekem egy ilyen alakos üllőm van, csak nem használom. Szerintetek milyen gép alkatrésze lehetett?

 

Előzmény: Törölt nick (1315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!