Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7439

 

Na most kérdés, hogy a DigiOnline-t fel lehet-e telepíteni 2, vagy több eszközre is?

Mert hogy ez csak előfizetőknek jár - így lehet, hogy csak egy eszközre engedik telepíteni (pl. csak 1 telóra)?

 

mert ha nem így lenne, 1 előfizető az összes haverjának is átadhatná az előfizetési adatokat - így boldog-boldogtalan használná, ha nem előfizető, akkor is.

 

Tudsz erről valamit?

.

Előzmény: Törölt nick (7438)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7438

Ezt mondom, az okosító lesz a vége úgyis, minden más csak szopás a köbön. Az allsharecast doboz meg rosszul hangzik, semmi jót nem nézek ki belőle.

Előzmény: GPS (7437)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7437

 

Most picit beleástam magam ebbe a témába - hát ez nem lesz egy egyszerű menet - ha egyáltalán.

 

Szóval az a másik eszköz se univerzális megoldás - mert csak bizonyos telefonokba lehet bedugni. javarészt csak az S-szériába, a Note-okba (abba se mindegyikbe) - szóval elég beszarós az a megoldás is.

 

Lenne még a Samsung AllShare Cast doboz megvásárlása (egy 20-asért)... de ki tudja, hogy annak meg milyen más bánata van.

Lehet, akkor már jobb megoldás venni egy Androidos okosítót (kb. ugyanannyiért) és azon behozni a DigiOnline-t, ki tudja?

 

Nem gondoltam volna, hogy ez ekkora szopatás.

.

Előzmény: Törölt nick (7436)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7436

Mert a TV tojik rá.

Vezetékcsatorna kukkernek vettem, látszik is jó messze a belefolyt beton, hogy pusztulna meg aki anno betaknyolta. A kötöződobozt se lelem, pedig ledúrtam a "vakolatot" az elvi helyén, betonig. De a falszomszédnál is be van síkba húzva, agyonfestve, így onnan se lehet ráközelíteni. A másik vége meg a plafonban kanyarog, 4 méternél elakadt az is...

Viszont a horgásztó aljára is le lehet dobni a parti részen, tök jól látszanak a bedobált kukoricaszemek milyen szépek ha egy nyamvadt törpe se kíváncsi rá.

Előzmény: GPS (7435)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7435

 

Az 5 méter hosszú lyukkamerát szoktam ezzel használni.

 

Ha azzal működik - vagyis átviszi a video-jelet - akkor a TV képtartalmát miért ne vinné át ugyanúgy?

 

(apropó: minek neked 5 méter hosszú lyuk-kamera? Hol a másik vége? A női tussolóban?)   :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (7434)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7434

Ezt ismerem, akármilyen webkamerát és pendrájvot rá tudok dugni a tabletre. Az 5 méter hosszú lyukkamerát szoktam ezzel használni.

Viszont ez nem lesz jó a TV-hez, oda a másik cucc kell.

Előzmény: GPS (7430)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7433

 

ha nem utkoztel semmi hianyossagaba, miert is kuzdesz vele, hogy a tevere kuldjon filmet, jatekot mindent?

 

Elmondom. Május 1. után, leköltözöm a Balatonpartra, egy lakókocsiba - ahol immár 10 éve, minden nyáron, májustól-októberig életvitelszerűen lakunk.

Onnan dolgozom, ott élünk - mint más a nyaralójában - csak mi egy kempingben, a vízparton, egy saját tulajdonú, de fixre telepített lakókocsiban.

 

No kérlek, itt esténként tévézni is szeretnénk - csakhogy ott a MindigTV-n kívűl más "józan" megoldás nemigen van (éppenséggel lehetne műholdazni, meg ilyesmi - de maradjunk az eccerűbb megoldásnál).

 

Mert van ugye ez a DigiOnline netes szolgáltatás (csak mobilra) - ami egyébként remekül működik.

Na ennek a tartalmát szeretném kivinni egy normál méretű, 32-es TV-re.

 

Kb. ennyi a cél - gondolom nem túl nagy igény, ha már (elvben) létezik ez a lehetőség, csak még nem jöttem rá, hogyan működik.

 

lassan 2-3 eve, hogy nagy kijelzos mobil nalam felvaltotta a PC elotti uldogelest.

 

Akkor (vélhetően) te NEM kenyérkereső tevékenységet folytatsz a neten, vagy a telódon.

 

Mert nálam ez úgy van, hogy (természetesen Windows alól) a munkámhoz néha egyszerre 3 rögzített ablak is kint kell legyen a képernyőn - ami ugye elég vicces lenne egy telefonon. Még ha windowsos telóm is lenne (tegyük fel)

 

Emiatt, a következő beruházásom az lesz, hogy kicserélem a jelenlegi 22" monitoromat - egy 24"-ra - hogy ezt a feladatott rendesen el tudja látni.
Tudom, vehetnék nagyobbat is - de ennek a korlátja a 60 centiről való betekintés - amihez egy 24"-nál nagyobb képernyő már megint nem lenne ergonómikus.

.

Előzmény: nicko (7431)
nicko Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7432

mondom a megosztas min. 4.2 android kell ami mar jo regen volt. afeletti barmelyik verzio tudja

Előzmény: GPS (7420)
nicko Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7431

ha nem utkoztel semmi hianyossagaba, miert is kuzdesz vele, hogy a tevere kuldjon filmet, jatekot mindent? :)

lassan 2-3 eve, hogy nagy kijelzos mobil nalam felvaltotta a PC elotti uldogelest. Sokkal kenyelmesebb fotelbol netezni es ha olyat nezek ami nem jon kabeltv-n vagy nincs ra app a teveben, mobilon inditom es kilovom tevere. Ma mar a mobilok inkabb szamitogepekke valnak csak neha beszel is bele az ember :)

Előzmény: GPS (7417)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7430

 

Itt a másik megoldás az OTG (On The Go) szabvány.

Ez ugyanazt szolgálja:

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=otg+adaptor&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=otg

.

Előzmény: Törölt nick (7427)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7429

Na, csak, hogy érdekes legyen. Ha a TV-re tolom át playto-val, akkor a kép kifagy valamikor random szerűen, a hang viszont megy tovább a digionline-on. :) tableten minden szép és jó órákon át a jackdugos fülessel.

Előzmény: GPS (7428)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7428

 

Fogalmam sincs - utána kéne olvasni.

 

Príma dolgok ezek a drótnélküli cuccok - de pl. nálam - amikor a telón digi-onlineozok - csak pár percig tudom BT-on kiküldeni a hangot a kis boxomra, mert pár perc után lefagy a mutatvány.

 

Tehát külön a DigiOnline is faszául működik, a BT is príma - csak a kettő együtt nem haverkedik.

 

Erre fel összedugom a telót a hangdobozzal egy 3,5-es jack-kábellel - és láss csodát, így már kifogástalanul működik a mutatvány - órákon át, hibamentesen. :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (7427)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7427

Áhh, ilyen is van? Kösz a tippet!
Melyikkel érdemes foglalkozni?

Előzmény: GPS (7426)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7426
Előzmény: Törölt nick (7424)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7425

Nem lenne baj, ha a digitv-t is rá lehetne zavarni lefagyásmentesen. Az is jó benne, hogy bármire rádugdosható, TV-re, monitorra, projektorra.

Előzmény: Törölt nick (7424)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7424

Én lehet, hogy veszek egy ilyet, mert van egy tv-nk ami sony és nemokos, nekem meg sokszor kellett volna, ha a telefonról-tabletről rá tudnék küldeni eztazt.

Előzmény: Törölt nick (7423)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7423

Csak annak kellhet aki majd megszakad, de nem jön össze, mert samsungos tv-je és samsungos telója van, és mindegyik tudja a papírja szerint amit tudnia kéne. Oszt hát mégsem.

Előzmény: GPS (7422)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7422

 

Na álljunk itt meg:

 

Mi a jó francnak kéne nekem külön hardveres chromecast-eszköz - miközben a TV forrás-listájában ott van a Screen Mirroring forrás is?

 

Ugye nem azt akarod mondani, hogy aki a telóját a TV-re akarja tükrözni - annak előbb kell vegyen egy ilyen hardveres eszközt is?

.

Előzmény: Törölt nick (7421)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7421

Na próbáld előbb meg azzal az A3-al.

De nem tudom mit telepítgettél, a chromecastot a TV HDMi-jébe kell bedugni, egy kis nyamvadék. https://www.youtube.com/watch?v=wtC0dPCFmAQ

https://edigital.hu/multimedia-lejatszo-android-mini-pc/google-chromecast-3-hdmi-streaming-media-player-stick-media-lejatszo-p609817

Előzmény: GPS (7420)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7420

 

Igen, olvastam, hogy chromecast-al faszául menni fog. Gondoltam, hogy ez egy applikáció, amit ha feltolok a telóra, megoldódik a gond.

Kinyitom a Play-t...és döbbenet: egy halom ilyen-olyan ...cast van - nagyjából mind ugyanerre a funkcióra.

 

Találtam egyet, amiben szerepel a kifejezetten Samsung szó is - telepítettem - hát baszik működni.

Összesen 2 ilyen ...cast alkalmazásom van most fent - de még nem is látják egymást az eszközök, nem hogy kép legyen belőle a TV-n.

 

Pontosabban az egyikkel lát valamit a TV (meg tán a teló is) - de ennyi - innen továbblépni nem lehet.
Természetesen egyik alkalmazásnak sincs se leírása, se helpje, se tutorialja... mert minek?

 

Mindnek csak az egydülállóan-szenzációs feature-jeit ecsetelik a play-leírásban - de itt kb. vége is az útmutatásnak - egy szó sincs arról, hogyan kéne használni.

 

Meg fogom próbálni a párom A3-asával is - azon most már 9-es Android van, ki tudja?

.

Előzmény: Törölt nick (7419)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7419

Másik TV-vel próbáltad? Másik telefonnal, tablettel próbáltad? Esetleg egy kis chromecast megsegítéssel?

Előzmény: GPS (7414)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7418

Minden egyre szemétebb lesz!
Le tudod teljesen tiltani, de azt amit a win7-nél még lehetett, hogy kiválasztod mit dugdosson fel, na azt nem.
Amit tehetsz, hogy pro esetén kiütöd 30 napra a frissítést, és ezen belül akkor indítasz rá egy kézi frissítést amikor neked tetszik. Így nem fog beinteni akármikor. Vagy, mint írtam, letiltod teljesen a dolgot egy kis trükközéssel.

Előzmény: nicko (7416)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7417

 

Drágajó barátom: én nem vagyok telefonbuzi. Értékelek egy jó telefont... de csak mint telefont. Nálam a teló nem kultussz-tárgy, nem hobbi - hanem csak egy kisegítő eszköz a mindennapjaimban.

 

A munkám során napi átlag 10 órát töltök gép előtt - és ezen belül szintén 10-et a neten lógva is.

Ugyanis a munkám net-függő, ha tegyük fel fél óráig leállna a netem (nem áll le) - akkor nyugodtan kimehetek napozni, mert net nélkül leáll a melóm.

 

Ezzel szemben vannak olyanok, akik úgy lógnak a neten egész nap - hogy se laptopjuk, se asztali gépük, de még egy táblagépük sincs - vagyis mindenük a telefon (már ami a világgal való kapcsolattartást illeti).

 

Na, én nem ez vagyok, a telót telefonálásra, illetve amikor házon kívül vagyok akkor üzenetek fogadására illetve navigációra használom (és ez utóbbi számomra a legfontosabb extra-alkalmazás is, amit a telefon nyújt nekem).

 

Na, mindezt felvezetve, vettem közel 2 éve a Galaxy J5 (2016), 5,2", 2 GB RAM, telót - ami a fenti kívánalmaimnak maradéktalanul (!) megfelel.

Kivált, hogy egy baszott-nagy akku van benne, amivel a teló mai napig is 4 (négy) nap készenlétben van - mindennel bekapcsolva (Wifi, mobilnet, GPS, BT, minden)

 

Kerek 51 ezer Ft-ot adtam érte - szállítással együtt - amiről úgy véltem, hogy éppenséggel még (maximálisan) kifizethető ár egy ilyen eszközért.

 

A telefon kiválóan működik most is, sőt, időközben felajánlta az Android7 -re való upgradelést - amitől, ha lehet, még jobban megnyúlt az akku-ideje.

 

Szóval részemről teljesen kontraproduktív lenne ezt a telefont bármire is lecserélni - egyrészt mert 50 Ft-ot se kapnék érte manapság (hiába tökéletes) - másrészt meg még nem ütköztem olyan hiányosságába, vagy korszerűtlenségébe - ami bármiben is korlátozna a használata során.

 

Na, ezért nincs eszem ágában sem telefont cserélni - egyelőre, legalábbis.

.

Előzmény: nicko (7415)
nicko Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7416

az lenne a tuti ha a win10 meg ami jon utana menne a kukaba es android valtana pc-n is :)

 

kibebaszott jo lett, hogy a win10 frissitestmar  nem lehet tiltani csak halasztani...a k..anyjukat...

Előzmény: Törölt nick (7413)
nicko Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7415

pedig nyugodtan veheted, mert meregdraga iphon, sem samsunggal semmit se tudtak megosztani teven amit szerettek volna csak a sablont....de fajjon a te fejed ezugyben nekem mar egy 2014-es xiaomival sem volt gond, mikozben samsung hivatos oldala szerint csak a 100K+ samsung telokkal hajlando screen mirror funkciora ;)

pedig eleg csak min. android 4.2 rendszer...meg a chuwi tab is siman kikuldi samu tevere ha sport streamet neztem..4.4 android van rajta.

Előzmény: GPS (7414)
GPS Creative Commons License 2019.02.17 0 0 7414

 

De marha érdekes, mert a szomszédék TV-it is mutatta azt meg csak bt-n láthatja,

 

Ez pont olyan marha-érdekes, mint az, hogy telóm BT-on simán látja a TV-met (hogy az jelen van) ... miközben a TV-mben hivatalosan NINCS is Bluetooth.

 

Na ez a marhaérdekes, nem?

 

Egyébként még most sem vagyok képes képet varázsolni a telómról a TV-mre - és eddig semmilyen használható tanácsot sem kaptam ezügyben.

 

 

(mondjuk azt a tanácsot, hogy vegyek egy Xiaomi telefont (mert annál jobb telefon nincs is a világon) - azt nem sorolnám a "Használható tanácsok" rubrikába.)

.

Előzmény: Törölt nick (7412)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.16 0 0 7413

Érdekességet fedeztem fel!
Win10-en a google chrome-ban lett egy olyan a három pötty alatt középtájon, hogy "Átküldés...". Nem tudom, hogy ez win vagy chrome fitcsőr, de megjelent. De a chrome alatti youtube-nál is előjött a TV-re kiküldés, pont mint az Androidon.

Apró pityputty, hogy nekem csak belöki a TV-n a youtube appot, ám nem játsza az átküldendő youtube filmet. Androidról sima ügy, lejátssza. Már csak az lenne a durva, ha a win10-ről áttolnám az androidra, onnan meg a TV-re...
(Tűzróka és Edge alól nincs ilyen fitcsőr.)


H6200, legfrissebb fw-el próbálom.

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.11 0 0 7412

Nekem 5-ös andi van egy tableten, csak megnyomtam a "play to"-t és bedobta hogy milyen tv-n. De marha érdekes, mert a szomszédék TV-it is mutatta azt meg csak bt-n láthatja, hisz külön wifin vagyunk. (ez biztos is, mert nálam saját router és wifi van, mac adressel szűrve)

Tudtam is nézni a digionline-t 42"-ban, de hát pár perc után befagy mindig. Youtube appról átküldéskor viszont sohasem fagy, és ahhoz nem kell "play to"-sem.

Előzmény: GPS (7409)
nicko Creative Commons License 2019.02.11 0 0 7411

Nekem RN5 van a legutolso beta rommal es ott van a kijelzoben.

sajnos megvarialtak azzal, hogy az aksijelzesbe beleirtak szammal es nem ugy mutatja mint eddig.

Előzmény: GPS (7410)
GPS Creative Commons License 2019.02.10 0 0 7410

 

A te Xiaomidon sincs %-ban kiiírva az akku töltöttsége?

 

Mert az újakon - amit a minap néztem - a xiaomi úgy gondolta, hogy úgysem érti a vásárló, hogy mit jelent az a % jel - ezért  csak megzavarja az agyakat - és kivették az ő Androidjukból.

 

Egyébként nem hinném, hogy ez telefon-kérdés lenne - főleg, hogy 7-es Android fut rajta és egyébként kifogástalanul működik.
Inkább a megfelelő tudás - meg a megfelelő dokumentáció hiányzik ahhoz, hogy össze lehessen hozni a dolgot.

.

Előzmény: nicko (7408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!