Keresés

Részletes keresés

UJOKA Creative Commons License 2010.04.24 0 0 622
Enikőtől kaptunk képeket! :)











UJOKA Creative Commons License 2010.04.23 0 0 621
UJOKA Creative Commons License 2010.04.13 0 0 620
Sziasztok!

Rózsikától érkezett pár kép Goldáról és Szultánról! :)
Golda nagyon megváltozott, csodás szőrrel rendelkezik és sokkal kedvesebb, elfogadóbb, mint volt!
Mit tesz egy remek gazdi! :)





ffime Creative Commons License 2010.04.08 0 0 619
Természetesen nem keressük a bajt! Én azon vagyok, hogy megkérdezzem az úrtól, hogy hány óráig vannak kint az állatai. Ha találkozom vele megkérdezem, ha nem akkor addig megyünk a másik helyre. Ott is élvezik a kutyik.
Előzmény: rézibizi (618)
rézibizi Creative Commons License 2010.04.08 0 0 618
Teljesen egyetértek Ujokával! Ne keressétek a bajt!
Ez nem megalkuvás, ki tudja mire képes az a bunkó.
Inkább másfelé sétáljatok.
Előzmény: UJOKA (617)
UJOKA Creative Commons License 2010.04.07 0 0 617
Tudod én nem vagyok az a típus, aki el tud menni szó nélkül a bunkóság és a butaság mellett.
De ne keressétek a konfliktust az ilyennel, mert ma már szó nélkül történnek durva dolgok, inkább sétáljatok kicsit arrébb!
Vigyázzatok egymásra!
Előzmény: ffime (616)
ffime Creative Commons License 2010.04.07 0 0 616
Ma beszéltem egy rendőrrel, és megkérdeztem, hogy ez hogy is működik.
Azt mondta, hogy ezzel a magatartással a vadászengedélyével játszik, mert csak akkor lőhet, ha egy KÓBOR állat veszélyezteti a vadjait. DE mivel Mogyi nem kóbor, és a vadjai kerítésen belül voltak, a kutya meg kívül, nem hivatkozhat ilyenre. Főleg ha tudja, hogy van gazdája. Érdemes szép szóval elintézni, de legközelebb a férjemmel menjek, és engedjem el a kutyát, hogy ketten is halljuk, hogy a fegyverével fenyegetőzik.
Arra is gondoltam, hogy megkérdezem, meddig vannak kint a birkái, és én meg utána mennék a kutyákkal, így mindenki jól jár. A rendőr még azt is mondta hogy ha jól értem itt két..ööö.. vagy is három állatról van szó . hihihi

Egyébként, kitoltam vele, mert azt csinálom, hogy a séta elején el vannak engedve, utána Mogyit megkötöm, Gordont nem kell, ő nem megy el, átsétálunk a rétén, és utána egy másik rétre érünk, ahol megint elengedem. Picit messzebb kell menni, de a lényeg, hogy ott már csak vad nyuszikat kergetnek. DE azt nagyon:-)
Előzmény: UJOKA (612)
Mare di Scilla Creative Commons License 2010.04.05 0 0 615
Nagyon édesek!:)
Előzmény: UJOKA (614)
UJOKA Creative Commons License 2010.04.04 0 0 614
Variációk egy témára! :)- egymást követő napokon készültek, vacsi után:









UJOKA Creative Commons License 2010.04.04 0 0 613
Sziasztok Meliék! Köszönjük a jelentkezést és örülünk, hogy mindenki jól van!
Nagyon jól néznek ki a kutyusok!
Előzmény: csillag virág (605)
UJOKA Creative Commons License 2010.04.04 0 0 612
Helló Merci!

Tényleg tirpák az az ember, de már nem csodálkozom semmin.
Érdemes megkérdezni, hogy ez a terület kihez tartozik és ők mit javasolnak ilyen esetre. Addig is másfelé menjetek!

Előzmény: ffime (607)
Mare di Scilla Creative Commons License 2010.04.04 0 0 611
Szia!
No komment! Elég tahó ez az ürge... Nem hinném lenne szabályozás a sétáltatásra főleg ha nem lakott terület...
A birkák meg bezárt területen vannak... mert ha a kutya bemegy hozzájuk az más... de így...
Ennyi erővel te is mondhatod, hogy lelövöd a birkáit mert zavarja a kutyákat... Nem?

Azért kiváncsi vagyok önkormányzatnál mit mondanak... De azért ne nagyon sétáljatok arra... nehogy baja legyen a kuttyoknak...
Előzmény: ffime (607)
Mare di Scilla Creative Commons License 2010.04.04 0 0 610
Szia Csillagvirág!
Örülünk, hogy jól vagytok és hogy minden rendben!

A harmadik képen oldalról Huba van? Jé hogy besötétedett:))
Előzmény: csillag virág (605)
Mare di Scilla Creative Commons License 2010.04.04 0 0 609
Kellemes Húsvétot nektek!
ffime Creative Commons License 2010.04.04 0 0 607
Sziasztok!

Először is Kellemes ünnepeket kívánunk.

A tanácsotokat szeretném kérni. Tegnap voltunk sétálni. A hely leírása: Hungaroring mögött, egy rét, nagy füves terület, talán régen művelhették, de mára már nem. A rét egy végén van egy elkerített terület, ami az autómozihoz tartózik, szépen körbe van kerítve, nem tudnak bemenni a kutyák. Az út másik oldalán van egy épület sor, ahol állatokat tartanak, szerintem. És onnan szokták átvinni a birkákat sétálni erre az elkerített részre. Tehát a kutyák nem tudnak bemenni. Mogyi meglátta az állatokat , oda szokott futni a kerítéshez, persze a birkák megijednek és beljebb szaladnak. Mogyi nem ment be, csak a kerítésnél rohangál egy 5 percet majd visszajön. Tegnap amikor oda rohant és megijesztette a birkákat, a semmiből megjelent egy telepjáró, és ezt mondja nekem.
- Tudja, hogy hogyan kell kutyát sétáltatni? Póráz , szájkosár....
Mondtam, hogy nem iagzán tudom, hogy itt milyen szabály van. ( még nem jártam utána, hogy Mogyoródon hogy van.
Erre ő: A kutyája megijeszti a birkáimat és teljesen meg vannak örülve. Mit szólna hozzá, ha lelőném a kutyáját?

Köpni-nyelni nem tudtam. Mondtam, hogy _Nem örülnék neki!

Elnézést kértem és eljöttünk onnan. Majd elgondolkodtam, lehet hogy meg kellett volna kérnem, hogy ezt ismételje meg a férjemnek is, őt is fenyegesse meg. És, szerintem ilyet nem tehet. Nem lakó övezetben van. Ahogy a Hungaroringet nem is tehették volna oda. Csak az aqua park van még ott, meg szántó földek. Még erdő sincs.
A kutyán van nyakörv biléta stb.

Tényleg megtehetné? Tényleg a kutya nem mehet oda a kerítéshez. Akár én is ijesztgethetném
a birkákat nem? Nem szabadon voltak, ha nem egy zárt területen.

Kedden az lesz az első dolgom, hogy felhívom az önkormányzatot, mert persze a honlapon nincs fent.

Szóval ha van ötletetek, kérlek írjátok meg. Köszönöm.
UJOKA Creative Commons License 2010.04.04 0 0 608
http://www.komment.hu/tartalom/20100331-velemeny-ne-vegyen-nyulat.html?cmnt_page=1
csillag virág Creative Commons License 2010.04.04 0 0 606
csillag virág Creative Commons License 2010.04.04 0 0 605
Elöször is mindenkinek:ITT A HÚSVÉT JÖN A NYUSZI.
REPÜL HOZZÁD EGY NAGY PUSZI.
ÖLELÉSEM LEGYEN VELED.
KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!!!
Másodszor pedig elnézést mindenkitől de rég nem jártam erre felé.Most van egy kis időm igy jelezni szeretném hogy jól vagyunk mindannyian.Huba és Rémi is jól el vannak,bár már kezdődik a rivalizálás még egyenlőre finoman,Remélem nem lesz nagyobb acsarkodásuk.Jól vannak élvezik a jó időt sokat napoznak.Huba nem változott ő maradt az a nyugis maci,nem igazán akar játszani,meg úgy különösebben semmit,Néha oda jön hogy kicsit szeredgéljük,de szeret egyedül lenni.Rémi meg az ellenkezője ő mindig ott van ahol mi,Semmiből nem akar kimaradni,Imád játszani főleg a gyerekekkel,Valamelyik nap bicózás volt az udvarban,úgy futkározott a gyerekek után mint ha kergeték volna,de élvezte még magyarázott is az ő nyelvén nekik.Sokat tud mesélni,csak mi még nem igazán értjük,Úgy tünik már beilleszkedett már lekopogom elmenni sem próbál.Be indult a kertészkedés hát ő segit úgy ásta a kertet hogy csak na.Úgyhogy nagyon jól vagyunk.Teszek fel pár képet és igyekszem sürübben jönni,További szép napot mindenkinek,MeliékRémiRémcsiHubaHubus
UJOKA Creative Commons License 2010.04.03 0 0 604
Kellemes Húsvétot kívánunk Mindenkinek!

Beubabu Creative Commons License 2010.04.01 0 0 603
:-)))) Köszi és hurráááááá
Előzmény: UJOKA (602)
UJOKA Creative Commons License 2010.03.31 0 0 602
Örömmel tudatjuk, hogy a kóborló leóka ma haza lett szállítmányozva, Kis Alfi által! :)
Gazdi kissé tájékozatlan volt, kereste a kutyát, de nyomot nem hagyott maga után, nem plakátolt, nem híresztelte az elvesztést, fórumokra nem írt. Pedig hamarabb is meg lehetett volna.
Köszönet a kedves fiatalmebernek, Gábornak, aki megfogta, hazavitte és gondozta!
Köszönet továbbá mindenkinek, aki segített!
Beubabu Creative Commons License 2010.03.31 0 0 601
Hát igen. Bárcsak Ati is úgy látná a dolgokat ahogy én... Köszi a drukkot :-)
Előzmény: UJOKA (600)
UJOKA Creative Commons License 2010.03.30 0 0 600
Szióka! Ez nagyon jó hír! Mármint, hogy jó helyre került!
Én minden héten látok egy kutyust a netboard-on, amelyiket azonnal elhoznám ideiglenesbe, de engem sem támogatnak itthon...:( Igaz, egész nap nem vagyunk itthon, ebből a szempontból nem is praktikus.
De a lényeg, hogy amit tudunk, tegyünk meg értük, amennyi tőlünk tellik!

Az ivartalanítás miatt pedig drukkolok, minden rendben lesz!
Előzmény: Beubabu (599)
Beubabu Creative Commons License 2010.03.30 0 0 599

Szia Ujoka!

Köszi az infót, remélem meglesz akár a régi akár az új gazdi. Legszívesebben hazavinném akár ideiglemnesre is, de a párom nem enged egyelőre semmilyen formában még egy kutyát... A múltkori gazdikeresőt is 3 hét után be kellett adjam a csömöri menhelyre, mert már folyamatosan cirkuszolt miatta. Szerencsére azért csak 2-3 hetet kellett ott lennie, mert végül az egyik hirdetésemre jelentkezkeztek érte álomgazdiék és azóta is ott él náluk a legnagyobb boldogságban :-)

Előzmény: UJOKA (598)
UJOKA Creative Commons License 2010.03.29 0 0 598

Szia Beubabu!

 

Az Ürümön kóborolt kutyus valóban leonbergi, az eredeti gazdi keresése jó úton halad! Az őt befogó fiatalember nagyon rendes volt és segítőkéesz, valóban!

 

A másik két leonberginek látott kutya valójában inkább kaukázusi. Ők az esztergomi gyepmesteri telepen vannak, eredeti gazdijukat, vagy a két hét letelte után új befogadót keresnek!

 

 

Előzmény: Beubabu (597)
Beubabu Creative Commons License 2010.03.29 0 0 597

Szia!

Úgy tűnik vannak még rendes emberek :-))) Remélem meg lesz a gazdája neki is és a másik leókának meg a kölykének is. Köszi :-)

Előzmény: Mare di Scilla (596)
Mare di Scilla Creative Commons License 2010.03.27 0 0 596
Sziasztok!

Lonewolfnak (netboardos nick) köszönhetően Ürömön sikerült megfogni a tegnap látott leonbergi kutyust és addig hazavitte magához míg a HLT át nem veszi.
Ma hajnalban már csak egyedül kóborolt, nem volt vele a labrador keverék
Fiatal leonbergi szuka, jó húsban van, viszonylag ápolt.

KERESSÜK EREDETI GAZDÁJÁT!!!

Bárki bármilyen információt tud vagy hall kérem hívjon minket vagy írjon nekünk!!!
Továbbra is kérjük a tenyésztőket, akinek esetleg eszébe jutna, hogy arra a környékre adott el kutyát az elmúlt 1,5-2 évben, keressen minket! Hátha sikerül kinyomozni a kutyus gazdáját

Köszönettel:

Krémin Adrienn

Hungarian Leonberger Team
Tel: +36 30 288 1334
info@leonbergerteam.com



Mare di Scilla Creative Commons License 2010.03.26 0 0 595
Még egy kóborló leonbergi:

Kesztölcén befogtak egy leonbergi szukát és keverék kölykét!
Az esztergomi gyepire vitték őket!
Az szukán van egy láncnyakörv. Egyenlőre ennyit tudunk. Reméljük hamarosan lesznek képek!

Bárki aki infot tud róluk, vagy gazdájukról.
Jelentkezzen:

Köszönettel:
Adrienn

Hungarian Leonberger Team

Tel: 0630 288 1334
info@leonbergerteam.com


Beubabu Creative Commons License 2010.03.26 0 0 594

Szia!

Remélem sikerül megtalálni a kutyákat és a gazdit is. Szívesen megkérdezném tőle, hogy mit keresnek a kutyák az utcán egyedül?! Drukkolok, ha nem gond lécci írj majd, ha van valami fejlemény. Előre is köszi. :-)

Előzmény: Mare di Scilla (593)
Mare di Scilla Creative Commons License 2010.03.26 0 0 593
Igen tudjuk!
Ő szólt telefonon nekünk!
Valószínű gazdisok!
De egyenlőre a kutyák sincsenek meg, sem a gazda!
Azért raktuk fel mindenhová!
Ígértet kaptunk, ha esetleg újra látná őket, megpróbálja megfogni őket és bezárni addig, hogy érte tudjunk menni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!