Keresés

Részletes keresés

optamás Creative Commons License 2008.09.12 0 0 313
Rendben volt az a riport:))
Állomásfőnök Creative Commons License 2008.09.12 0 0 312
Nyugi van...
tigris127 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 311

Szerinted egy "hacsak nem egy statiszta" tisztában van az említett adatokkal?

JA! biztos a súgógép...

Előzmény: róbertke (307)
tigris127 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 310

Nagy merészség a tudatlanságodat hírdetni, előbb nézz utána a dolgoknak, és utána add elő magadat.

 

"Európában egyedülálló"

 

Erre a megjegyzésedre csak annyit, hogy hallgasd végig a szöveget és utána jöjjenek a megjegyzések, ugyanis az Európában egyedülálló után még volt valami...

Előzmény: Törölt nick (300)
macita Creative Commons License 2008.09.12 0 0 309
Bocsi, de kötekednék! Valóban Európában egyedülálló asztal, mivel a VALÓSÁGOT kicsinyítettük le, az EREDETI alaprajzok, fotók alapján! Sem a berlini, sem a hamburgi nem ilyen, te kis tudatlan!
Egly Tibor valóban zongoraművész! Én már hallottam, és láttam is játszani! Hát te? Sicc te! Azon kívül Ő átvitt értelemben tényleg "boltos", mivel számos modellező cégnek a Magyarországi Instruktora! Te kis tudatlan!
A hirtelen szőke srácnak meg az a dolga, hogy a tudatlanoknak felkeltse az érdeklődését! Lehet hogy az a "jómadár" többet tudna mesélni neked az ott található tájakról, és korszakokról, ill. mozdonyokról mint amit te eddigi szürkeállomány kapacitásod egyszerre befogadni képes!
IRIGY VAGY TÁN, HOGY NEM TE SZEREPELSZ?
Előzmény: Törölt nick (300)
fityisz Creative Commons License 2008.09.12 0 0 308
"Európában egyedülálló"

Hol van még egy ekkor digitálisan vezérelt H0 asztal?



"Egly Tibor tervezte, aki pesti zongoraművész és modellező boltot vezet"

Nem ő tervezte?
Nem zongoraművész?
Nem ő számos (pl Maerklin) magyarországi képviselője?



...elnézést, csak tudatlan vagyok...
Előzmény: Törölt nick (300)
róbertke Creative Commons License 2008.09.12 0 0 307
Köszi, így már megy. Majd megmondják a benfentesek hogy ki ő (hacsak nem egy statiszta).
Előzmény: Törölt nick (305)
imagefactory Creative Commons License 2008.09.12 0 0 306
Azert a riporter (Verebes IStvan) felkeszultsege is hagy kivannivalot maga utan...
Előzmény: Törölt nick (300)
róbertke Creative Commons License 2008.09.12 0 0 303
Ha nem tölthetem le, hogyan játszam le?
Előzmény: Törölt nick (302)
róbertke Creative Commons License 2008.09.12 0 0 301
Sajnos nálam a védelmi rendszer erősen sikítozik, nem engedi letölteni.
Előzmény: Törölt nick (300)
baktairrrr Creative Commons License 2008.09.10 0 0 299
Köszönöm, :) de engem a ház érdekel. Fűnyírót nem tervezek, örülök, ha rákerül végre az asztalra a fű. Csak nem találok olyan házakat a boltban, mint ami ott van, és nagyon tetszik a kertvárosi téma, pláne az amit a kiállításon láttam.
DreamDawe Creative Commons License 2008.09.10 0 0 298

Kedves baktairrrr!!!

A fűnyíró a Faller cég nem túl szerencsés és üzembiztos szerkezete. Elméletileg ugyanúgy működne mint a kitalált német városban a dodgemek. De sajnos bárhogy is alakítjuk, egyszerűen nem akarja a nagy magyar valóságot. A Faller honlapján ugyan írnak róla, de nem sokat(www.faller.de). Ha teheted, nézzél szét a piacon hasonló szerkezetek után! Minden jót!

macita Creative Commons License 2008.09.02 0 0 297
Rendben, megígérem hogy visszatérünk a tettünk színterére, de csak akkor, ha már minden elektromos, és vágányhálózat a helyén lesz! Addig csak a profik szemszögéből nézve "nagyolunk"! Sok sikert a TT-hez! Abban a méretben is szépeket lehet alkotni, én is ott kezdtem!
Előzmény: G-cart (296)
G-cart Creative Commons License 2008.09.01 0 0 296

Macita: Igen, természetesen tetszik, de kiváncsi vagyok a folytatásra is. Elég közel lakok, Zalaegerszegen, ezért biztosan járok még ott. Tisztában vagyok a befektetett munkával és látom, hogy még rengeteg dolgot lehet és kell is építeni, finomítani. Alapvetően makettezek és a szemem elég sok dolgot kiszúrt, amin én még tovább dolgoznék. (Azért írtam, hogy alapvetően, mert most készülök egy kisebb TT-s terepasztal építeni a gyerkőceimnek - meg magamnak:-)) Bízok benne, hogy idővel a már megépített részeken is újból végig mentek és itt-ott finomítgatjátok. Pl. a Balatonnal és a Rajna(?)-val kezdeni kellene majd valamit. Félre értés ne essék, minden tiszteletem a tervezőké, kivitelezőké.

A gépem egy Panasonic LZ7-es, amit a fej fölé emelve is jól tudok irányítani a kijelző fényerejének növelésével. Egyébként nem vagyok túl magas, 174 cm, de kihasználtam minden rést, nyílást, leszedett üveget a fényképezéshez.

 

Visszatérek!

 

G'

Előzmény: macita (293)
baktairrrr Creative Commons License 2008.09.01 0 0 295

Még egy kérdés!

Hogyan tudtátok olyan állapotba hozni a Sziliket, hogy menet közben ne rázzák ki a csavarokat az asztalból, és ne süketítsenek meg? Fogprofil reszelgetése segít?

baktairrrr Creative Commons License 2008.09.01 0 0 294

Sziasztok!

 

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a kertvárosi részen a narancssárga ház (ahol fűvet is nyírnak) milyen gyártótól van, és hol lehet kapni? Hm.. És a vele szemben lévő fehér, kék, szürke színezetű? Sajna nem találom semelyik bolt weblapján, személyesen keresni ilyeneket a boltokban szerintem esélytelen (eddigi tapasztalataim alapján). Ilyen házaim még nincsenek, de kellenének, lévén én is hasonló témájú(kertváros) asztalt építek.

 

Köszi!

macita Creative Commons License 2008.09.01 0 0 293
Úgy érzem, tetszik az asztal neked. Nagyon jó képeket csináltál! Ha legközelebb elmész, találsz majd új helyzetképeket! A Zalai "erdőben" a vadász felmászott a magaslesre, nem messze tőle pedig az almásgazdaságnál a gazda éppen kaszáláshoz készül. A német hegységben egy megfáradt vadász ül a hegy tetején, majd egy szomorú eseménynek lehetsz szemtanúja, temetési szertartást szemlélhetsz meg!
Előzmény: G-cart (291)
tigris127 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 292

Üdv

Szépek a képeid, úgy látom kicsit magasabb lehetsz tőlem,mert az üvegkeret nem igen látszik a képeidem (nálam sajna eléggé látszanak). 

Én is többször körbegyalogoltam már a kiállítást, de a fényképeket elnézve mindíg akad valami új: most pl a legelésző birkák.

G-cart Creative Commons License 2008.09.01 0 0 291
Előzmény: G-cart (290)
G-cart Creative Commons License 2008.09.01 0 0 290

Sziasztok!

Elkészítettem a júniusi látogatásom fényképalbumát, akit érdekel, a linkre kattintva megnézheti. Többször legyalogoltam a távot oda-vissza, ezért egyes részletek smétlődhetnek :-)

Üdv: G'

 

TTibike Creative Commons License 2008.08.24 0 0 289
Tiszteletem! A héten volt szerencsém a fiammal meglátogatni a kiállítást. Nem tudom ki várta jobban a dolgot, én vagy ő. Nagyon szépen alakul a dolog, fotóztam is jó sokat, kell az ötlet itthonra is... minden tiszteletem az építőké, nem semmi meló van a dologban. Vissza fogok majd térni később, bár elég messze van Debrecentől.
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.24 0 0 288

Részemről üdvözlöm ezt a lépést.:-)

Bízom benne, hogy a zsűri objektív döntést hoz.

Előzmény: EglyT (287)
EglyT Creative Commons License 2008.08.23 0 0 287

A BAHNORAMA, RAILFILM 2008 rovatából a pontnyílvántartást eltávolíttattam, mivel egyes "versenyzők" szavazó robotot kapcsoltak az oldalra. Mivel nem az adott pontszámot, hanem az adott átlagot adta a gép a filmek pontszámához, tovább torzította az "eredményt". Szintén érdekesség volt, hogy minél előrébb sorolt a közönség egy filmet, annál nagyobb volt az esély, hogy egy pont megadása esetén nem hozzáadta, hanem levonta gép a pontot. Ez néhány túl vehemens  külföldi versenyzőt vagy baráti körét - ki tudja miért- ízléstelen és inkorrekt netes csalásra buzdította.

Mint zsüror, a harminckét résztvevő alkotás ismeretében kijelenthetem, enyhén szólva nem a jobbak "dolgoztak" tisztességtelenül.  

A RAILFILM komoly, szép és nemes verseny. A filmek bemutatásával a cél az volt, hogy a közönség minél jobban megismerhesse az alkotásokat. A "szavazást" játéknask szánták. Nem a rendezőkön múlt, hogy a dollog gellert kapott. A rendezők a rosszízű játék miatt a pontszámokat eltüntették, de a gép a szavazatokat tovább gyűjti, csak nem látható. Így visszaélni sincs értelme. Egyébként sem, mivel a sorrend csak informatív játék volt, díjazással nem jár.

 

Továbbra is nézzétek a filmeket és szavazzatok!

 

Jó szórakozást!    

Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 286
jó lesz, én szúrtam el, bocs :)
Előzmény: Törölt nick (285)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 285
hángvánképnincs...

mit fejlesszek a gépemen, hogy kép is legyen?? :)
Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.22 0 0 284

Kedves Keszthely fun-ok!

Ha jut rá idő, akkor szavazzatok a keszthelyi filmemre.

Gyűjtő link itt: http://mastertape.freeweb.hu/filmek.htm

Csak néhány klikk a csillagokra...:-)

 

Köszönöm szépen.

EglyT Creative Commons License 2008.08.18 0 0 283

Róbertke! Akad ott még további hatvan mongyi a sifonérban.

 

Lehet jönni Budapesten is reggel 7 és este 10 között, makrancos dekódereket idomítani (szidkozódni még irodalmi nyelven sem szabad, meg minek is. Deküdi érti oszt azért se!!!) Amperszagú mozdonybelsőt szellőztetni (szagolni), a világhírű mongyiba dekoderbeállítást imádkozni, mert visszafelé sem akarja a szántást. Lehet logisztikával is játszadozni (német. angol) ha nagy a kavarantyú (egyébként mindíg nagy, mert az EU adminisztrésön az juj) darabokban hozzák az egyben feladott kütyüt. Lehet a Pestre küldött doboz tartalmát az EU másik felében megtalálni, mert a bárcát elkeverték, s ide csak jobb esetben csak az üres doboz jött. Rosszabb esetben fogászati műzománc anyag (sajna Semmeringi sziklának kissé dárga, négyzetméterenként úgy egy-két mila) 

Lehet gyári leírásoknra fittyet hányva mindent pont fordítva csinálni (egyszerű esetben, mert a többször fordított az igazi). Csak úgy megy, hogy ne unatkozzunk. Varietas delectat. Lehet számatalan telefonra (tisztességes türelemmel- mert az kötelező) kezdők kérdésére válaszolni, akik csak azért akarnak asztalt építeni, mert azt ott lenn látták, és meggyütt az ihlet. Szegények - mit tettünk?

Nos unaloműzőnek ezt ajánlhatom, ha tetszik.

Kaját-piját nem kérek, mert a többiekkel ki ennénk-innánk a vagyonodból, meg ha erre vet az utad, azért mindíg akad valami tisztességes s frigóban. No meg Macita se maradjon szomjan a madzagok közt az asztal alatt!

 

Üdv

Előzmény: macita (282)
macita Creative Commons License 2008.08.18 0 0 282
Nekem már megint nem kértél kaját!!!!? Alkohol, és cigi nélkül én is ugyan ezt kérem dupla adagban!!:-))))
Előzmény: martisz (280)
róbertke Creative Commons License 2008.08.18 0 0 281
Én a húszadik vonatra gondoltam, de látom a Mesterrel megvan még a húúúúmorotok. Amúgy elmentettem a kívánságlistát..:-))))))
Előzmény: martisz (280)
martisz Creative Commons License 2008.08.18 0 0 280

Én kólát, baccardit, valami jóféle töltött husit hasábbal, savanyúval kérek, ja meg 2 doboz mentolos PallMall-t, ha már kérdezed. Ennek nagyon örülnék, mert reggel 8-tól este 9-ig mozdulni nem tudok a múzeumból egyik nap sem.

Ha Macita és Gyuszi nem segít, akkor egyedül üzemeltetek 3 asztalt, plusz építek, programozok, menetrendet csinálok, javítok, pótolok, cserélek, festek, forrasztok, kábelezem úgy, hogy válaszolok a kedves látogatók kérdésére, kimentem a hegy belsejében rekedt vonatokat, stb...

Most hétvégén mindkét nap 1000 felett volt a látogatók száma, külön túra volt az embereken áthámozni magam, hogy eljussak az asztal másik végére... Aztán küzdeni velük, hogy nem azért szedem le az üveget, mert onnan lehet szüretelni meg tapizni, hanem mert másképp nem férek hozzá a váltómotorhoz, amit úgy kell kicserélnem, hogy közben mennek fent a vonatok...

Hát hirtelen ennyi, ha jössz, szólj odalent, hogy nekem hozol kaját, felengednek, a barátnőm is így szokta csinálni :-))))

 

 

Előzmény: róbertke (278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!