Keresés

Részletes keresés

Kaoka Creative Commons License 2012.12.17 0 0 32404

Szia Hypusz! Megnéztem azt a babát, hát nem merném bevállalni...:-D 

Előzmény: Hypusz (32403)
Hypusz Creative Commons License 2012.12.12 0 0 32403

Sziasztok!

 

S.O.S segítségre lenne szükségem!!! A kistesóm karácsonyra egy coraline gombszemű babát szeretne, meg esetleg még más figurát ebből a meséből! Tudnátok nekem ajánlani valakit, aki tudna ilyet készíteni??? Előre is köszönöm!

F.Gina Creative Commons License 2012.12.05 0 0 32402

Kedves lányok, ide is felteszem, hátha kedvet kaptok egy szép babával, macival, valamivel pályázni.

 

FOLTVARRÓ PÁLYÁZAT

az „Altató” jegyében

A Pest környéki régiós varrásnak otthont adó pestszentlőrinci Kondor Béla Közösségi Ház (1181 Budapest Kondor Béla sétány 8.) pályázatot hirdet az alábbi kategóriákban :

1. FALIKÉP          „Csillagok, csillagok, szépen ragyogjatok!”

Feltételek: A kép bármilyen technikával készülhet,  csillagot, csillagokat ábrázoljon,  lehetőleg  márványos, egyszínű  vagy színében mintás anyagokból készüljön.  

 Méret: 0,5-2 m2 között

2. FALIKÉP          „Babavilág”

Feltételek: A kép bármilyen technikával készülhet gyerekeknek való szín- és formavilágban. Lehet kép, játszószőnyeg, falvédő, stb.

Méret: 0,5-2 m2 között

Mindkét témában a díjakat a Cserhegyi és Társa cég ajánlotta fel, ahol az összes hozzávaló beszerezhető.

(www.foltvarras.eu)

3. GYEREKJÁTÉK

Várunk babákat, macikat, manókat, ötletes, gyerekeknek való játékokat, tárgyakat.

A díjat a Kondor Béla Közösségi Ház ajánlotta fel.

4. CSATOS/KERETES TÁRCÁK     

Feltételek: Bármilyen anyagból, méretben és fazonban fém csattal záródó tárcákat, táskákat, neszesszereket, piperéket várunk.

A díjat a Varrógépcentrum biztosítja, ahol nagy választékban megtalálhatók az ehhez használható csatok, keretek.

(www.varrogepcentrum.hu)

Mind a négy kategória jeligés,  a nyilvánosság előtt eddig  ismeretlen munkákat várunk!

Jelentkezési határidő: 2013. március 31.

Leadás : 2013 április 10 és 22 között .

Nevezési díj: céhtagoknak 1000 Ft, céhen kívülieknek 1500 Ft

Jelentkezés és bővebb információ a kondorfolt@indamail.hu email-címen.

A beérkező munkákat egy kiállítás keretében lehet megtekinteni május 7 és 25 között.

 Megnyitó és díjátadás 2013 május 7-én pénteken 18 órakor.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Nemlajos Creative Commons License 2012.11.28 0 0 32401

hű, ez is egy aranybánya!:O

Előzmény: 4Hópihe (32398)
timkebimke Creative Commons License 2012.11.27 0 0 32400

Hááááát ezt nagyon , nagyon köszi. EZ SZUPER!

Előzmény: 4Hópihe (32398)
Nemlajos Creative Commons License 2012.11.27 0 0 32399

Sziasztok, tanácsért jöttem.

Egy topikanyuka szeptember óta próbálja kimosni a (bolti) waldorf babáját, de folyton foltos lett az arca. Szerintem nem arccal felfelé szárította, mert nagyon rácsodálkozott az új infóra.

Van vajon még valami remény, hogy helyrehozhatja? Valami praktika esetleg...?

4Hópihe Creative Commons License 2012.11.27 0 0 32398
Előzmény: timkebimke (32397)
timkebimke Creative Commons License 2012.11.27 0 0 32397

Sziasztok!

Van valakinek róka kéz báb szm-ja?

Hanna4901 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 32396

mél ment!

Előzmény: somilus (32395)
somilus Creative Commons License 2012.11.23 0 0 32395

Ezeket az angyalkákat én is megpróbálom, de nem tudok rájönni, miből csináltad a szárnyacskákat. Ezüst színű textilnél keményebbnek látom ?! Igaz nem nagyon ismerem még az anyagokat.

A kis hercegnő hótündér ruhája is sokkal pihe- puhábbnak látszik, mint az én filcem.

Előzmény: Hanna4901 (32393)
4Hópihe Creative Commons License 2012.11.22 0 0 32394

nagyon kedves) pelerinje van vagy szárnya??

Előzmény: Hanna4901 (32393)
Hanna4901 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 32393

Asztali dekorációnak én is készítettem ezt a kis hótündért.

 

 

A fára pedig egy angyalkát!

 

 

 

Aledi Creative Commons License 2012.11.21 0 0 32392

Köszönöm Ilus, nagyon kedves vagy! :)

Igen, a fej alatti rész jó, ha nagy, nekem majdnem leér a test aljáig. Én először csak picit tömöm ki a testet, aztán elől varrom a fejet a testhez, hátul még tömöm, aztán hátul is bevarrom félig, megint tömöm, ekkor már kínai fa evőpálcikával igazítom a helyére a tömőanyagot. Így szép lassan kerekedik a pocakja, és csak a végső, kisebb lyuk varrása nehezebb, de az úgyis hátul van, a haj alatt, az sem baj, ha nem annyira tökéletes.

Három iker unoka?! Az nem semmi! Gratulálok!

Előzmény: somilus (32391)
somilus Creative Commons License 2012.11.21 0 0 32391

Nagyon örülök, hogy itt találkoztunk, blogod már jó ideje a kedvenceim között van.

Gyapjúval tömtem őket és látom, hogy nem elég kemény, a leírás szerint  is nehezebbnek kellene lenni.  Az elsőt azért bontottam vissza, mert túl nehéz volt a feje és nem volt egyensúlyban. Ha a testet próbáltam még tömni, nem tudtam összevarrni, annyira feszült. Azt hiszem, a fej alatti párnácskát kell nagyobbra csinálni, de már nem kisérletezgetek, hanem meg fogom élőben tanulni,

ha lesz rá módom. Jelenleg még élőbabázok a három iker unokámmal és még nem tudok hosszabb időre kimozdulni.

Előzmény: Aledi (32390)
Aledi Creative Commons License 2012.11.21 0 0 32390

Hú, de rég jártam erre, alig tudtam belépni!

Lányok, nem tudjátok lesz-e jövőben Győrön babakiállítás, illetve mi lesz a téma? Sajnos még nem találok róla semmit.

Pihe, nagyon tetszik a tökös legényed :)

Juci, gyönyörűek a babáid! Jó is lenne, ha csak ilyen minőségű babák kapnának zsűriszámot. Régebb zsűriztetés volt, akkor szigorúbbak voltak, ma már termékminősítés folyik, ez már egy másik kategória, sajnos...

Ili, mivel tömöd a babákat? Ha gyapjúval, akkor nyugodtan lehet jó tömöttre, mert a használat során kicsit nemezelődni fog. Aranyos a két leányzó :)

Nemlajos Creative Commons License 2012.11.21 0 0 32389

ó, a kedvenceim egy helyen:)

Előzmény: szarvasmici (32388)
szarvasmici Creative Commons License 2012.11.21 0 0 32388

Kedves Juci,
Megnéztem a zsűrizett babáidat, csodásak, harmonikusak, arányosak, kellemesek, gratulálok hozzájuk. De hidd el, hogy nagyon sok olyan baba (és gondolom más egyéb is) kap zsűriszámot úgy, hogy igazából sem nem szép, sem nem gyerekbarát, és ízléstelen színű anyagokból gusztustalan fonalakból készült. Bár a gyerekbarát-ság nem esztétikai feltétel, és csomó olyan termék van, ami nem gyerek kezébe készül.
Te jó úton jársz, és ehhez sok sikert kívánok neked! :)

Előzmény: markojuci (32376)
Hamu-pip Creative Commons License 2012.11.17 0 0 32387

Nem tudom. :( Aki ajándékba kapta, akkor 8 éves volt. Felhetőleg már nem nyálazta napi szinten agyon... de néha gondolom akkor is ki kell mosni, mint bármely más játékot.

Előzmény: timkebimke (32382)
4Hópihe Creative Commons License 2012.11.15 0 0 32386

köszi)

 nyers szinű vékonyka pamutból- ezért két rétegben szoktam használni ,mert egy rétegben nagyon nyulik

Előzmény: somilus (32385)
somilus Creative Commons License 2012.11.15 0 0 32385

Bugyijuk van, csak még mezitlábasak. Majd kis topánkát szeretnék én is horgolni, de még biztos leszedik róluk. Arra gondoltam hogy pár öltéssel rárögzítem a lábukra.

 

 

 

Nagyon édesek ezek a lábújjacskák. Milyen anyagból varrtad a testet?

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (32384)
4Hópihe Creative Commons License 2012.11.15 0 0 32384

nagyon helyesek)

egy gyermeknőgyógyásznak az volt a mániája,hogy a gyerekek amiket magukkal vittek babákat van e bugyijuk,mert az fontos! és a látogatási idöben kitért erre is jelezte a szülök felé,vagy a gyerekekkel tolmácsoltatta...

 

-------------------

asztali dekorációtkészitettem- bébi tündér lábujjakkal-párnákon csücsülve- a filc fenyöfát azt készen vettem.-glóriáját aranyszinü drótból hajtogattam a nád koszoru tekerése elvén.

Előzmény: somilus (32379)
somilus Creative Commons License 2012.11.15 0 0 32383

:-)))

Előzmény: Nemlajos (32381)
timkebimke Creative Commons License 2012.11.14 0 0 32382

Ja és a lényeg a teával festett baba mosható?

Előzmény: Hamu-pip (32373)
Nemlajos Creative Commons License 2012.11.13 0 0 32381

nagyon helyesek!:)

Előzmény: somilus (32379)
timkebimke Creative Commons License 2012.11.13 0 0 32380

köszönöm az ötletet. nem könnyebb ha az anyagot áztatom teába? mennyi ideig ázzon és milyen tömény oldatba menjen?

Előzmény: Hamu-pip (32373)
somilus Creative Commons License 2012.11.13 0 0 32379

 

Sziasztok!

Végre elkészült a második babám is, sokat kinlódtam vele, többször vissza is bontottam, sehogy sem akart összejönni, pedig azt hittem, hogy a második már könnyebben fog menni. Sajnos, nem érzem még, hogy milyenre kell tömni.

Az elsőnek is picit változtattam az arcán és így már használatba adtam a kislányoknak.

Persze, veszekednek rajta, mert Lili baba (a szőke) szoknyája pörgősebb, Zsófié már kicsit használtabb, így az övére is varrtam utólag szegélyt, ami a képen még nem látszik.

 

 

4Hópihe Creative Commons License 2012.11.12 0 0 32378

ööö jo hogy eljöttél.. és képzeld jártam már nálad..mikor álmaimban babákat gyurok akkor tudom,hogy nemsokára készül majd egy- sosem rutinböl csinálom hanem alkotoi örömböl. és ha márérzem a kezeim alatt a gyapju strukturáját akkor elötte szoktam babácskákat nézegetni a neten és egy ilyen alkalommal eljutottam hozzád isés emlékszem mennyire elbüvöltek a babáid.. szóval köszönöm,hogy most ilyenformán is megköszönhetem,inspiráltál már....

:o)

azóta meg volt a zsüriztetés  értékelést  és a csekket még várom postán.. neem játékot hanem dekorációt készitettem.

 

Előzmény: markojuci (32376)
Nemlajos Creative Commons License 2012.11.12 0 0 32377

üdv itt, Juci:)

(én csaltam ide, elirigyelte a könyvet, amire lecsaptam lentebb;))

Előzmény: markojuci (32376)
markojuci Creative Commons License 2012.11.11 0 0 32376

Erre akartam írni. :)

Egy éve zsűriztettem 5 típusú babámat a Képző- és Iparművészeti Lektorátusnál. Ők azok: http://www.markojuci.blogspot.hu/2011/11/zsurizett-babaim.html

Mindegyik kapott zsűriszámot. :)

Én is tartottam attól, hogy viszonylag könnyen meg lehet kapni, de amikor átvettem őket, s láttam, hogy milyen sok dolgot elutsítottak a többi beérkezett pályamunkából, akkor elégedett voltam. Szóval van súlya a dolognak. Valóban ízléses, jó konstrukciók mennek csak át a szűrőn. Babák esetében olyanok, amelyek biztonsággal adhatóak gyermekkézbe. 

Előzmény: 4Hópihe (32361)
markojuci Creative Commons License 2012.11.11 0 0 32375

Sziasztok!

 

Egy kis bemutatkozással jövök először. 2 éve készítek waldorf babákat, manókat. A babavarrás mellett szeretek nemezelni, s más egyéb kézműves dolgokkal foglalatoskodni. 

2 kislányom van: Boróka 5 éves lesz szilveszterkor, Bodza most 8-án töltötte a 3-at. Karácsony környékére várjuk a 3 babánkat, aki ezúttal úgy néz ki, hogy fiú lesz.

A babás, kézműves blogomat itt találjátok: www.markojuci.blogspot.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!