Keresés

Részletes keresés

ByKa Creative Commons License 2016.10.27 0 0 14580

Volt egy Szegedi vagy Szolnoki vagymi... varrógépjavító, varrógépszervizes bácsi, aki otthon van a Deco-k javításában. Nem emlékszik véletlenül valamelyikőtök a nevére, honlapjára, telefonszámára?
Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Szabolcs

liptak1 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 14579

nem nem ugyan az , de azért tettem ezt fel mert ezt töltöttem le ingyenesen, ezen kívül nekem is van még vagy 3 ebből a mintából, és egyébként se túl nehéz belepiszkálni egy már meglévőbe

 

Előzmény: Stickerei (14578)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.24 0 0 14578

Ez a kettő nem ugyanaz

Előzmény: liptak1 (14577)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 14577

ez meg a hírdetésben lévő

Előzmény: liptak1 (14576)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 14576

ezt a mintát pl. ingyenesen tölthettem le kísérteties még az öltés szög is

Előzmény: liptak1 (14575)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 14575

hoopá nem tudtam akkor ne is emlegessük még meg jelenik itt meglincselni minket , meg kimagyarázni a dolgot

Előzmény: Stickerei (14574)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.21 0 0 14574

Bocs, pajtást akartam írni. Csak nehogy megjelenjen! :)

Előzmény: Stickerei (14573)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.21 0 0 14573

Bátor ember. Az oldalon található fogalmazásból és abból, hogy pécsi a cég, azt gondolom, hogy a mostanában emlegetett patásról van szó. 

Előzmény: liptak1 (14572)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 14572

szia, emlékszel régebben mit össze agonizáltunk hogy lehet-e logo és más védett tartalmat forgalomba hozni hímzésként? na itt egy cím:http://himzomintak.uw.hu/uj-tervezesu-mintak.html , belenéztem az oldalba és sajátja ként forgalmaz egy csomó ingyenesen letölthatő mintát no persze pénzért mi másért?

Előzmény: Stickerei (14571)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.18 0 0 14571

Elméletileg a Berninában van egyszerűbb módja, van kifejezetten applikációs betűje, az Easy Appliqué és a Varsity Appliqué. Ha ezek nem felelnek meg, akkor kell megrajzolni amit szeretnél. A Berninában elég egyszerű, mert van kimondottan olyan lehetőség, hogy az ember rögtön applikációs objektumot rajzol, ez esetben a program egyből generálja a kijelölést, rögzítést és felülvarrást is. Én azonban inkább a coreles részen rajzolom meg az applis dolgokat, mert szerintem egyszerűbb és a végeredmény is gyorsabban hímezhető. Ha átküldöd a mintát, szívesen ránézek és megírom konkrétan, hogy hogy volna célszerű elkészíteni, de ha valami nagyon egyszerű dolog, szívesen el is készítem neked.

 

Üdv, Bálint

iroda@zaszlo.net

 

Előzmény: GBetti (14570)
GBetti Creative Commons License 2016.10.17 0 0 14570

:( tudtok segíteni, betűt szeretnék applikálni és satin öltéssel körbehímezni.

Ebben az esetben meg kell rajzolni a betűt? Vagy van egyszerűbb módja is?

 

GBetti Creative Commons License 2016.10.17 0 0 14569

Köszönöm a segítséget. varrógép centrumban vettem a gépet és kaptam a kb.350 oldalas angol leírásról 20 oldal magyar fordítást, de az sem a szerkesztésről szól.  Az ott dolgozó lány nagyon segítőkész volt amikor bementem vagy felhívtam a kérdéseimmel, de őt sem zavarhatom apró problémáimmal. Konkrét betanítást pedig nem vállalnak.

A 7-es programot én is néztem egy kicsit talán könnyebb vagy átláthatóbb, mint a 6-os.

Marad az angol tudás fejlesztése.

Még egyszer köszönöm.

liptak1 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 14568

még annyit a feliratokhoz, a programnak van saját szöveg formátuma de lehet hozzá tenni más formátumokat is, körül néztem de nem találtam olyat aki belepiszkálna a programba és magyarosítaná, (helyesebben olyat nem leltem aki ezt úgy tenné meg hogy nem átverésként) mondjuk úgy mint ahogy még az elején én jártam na de ne bolygassuk a múltat jó tanuló lecke volt, fizettem a magyarosításért , majd mikor felemlegettem hogy gagyi ő volt felháborodva, összegzés máig is küldi vissza a kifizetett pénzt( szerinte 70%-os volt a fordítása) alig tudott valamit magyarul, viszont rávett arra hogy magam kezdjem átszerkeszteni, mára olyan 30%-nál tartok(igaz nem csinálom állandóan de már egy éve szerkesztem) így már némileg tudom a programot használni, azért írom úgy hogy némileg mert ezek a szerkesztők eszement nagy tudásúak és még csak a töredékét se nagyon használom ki

Előzmény: liptak1 (14567)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 14567

szia belenéztem a programba (mondjuk én a 7-est vettem szemügyre) nem egyszerű, az angol súgó se teszi könnyebbé, meg kéne környékezned a céget ahol vetted a programot hogy vagy adjanak hozzá magyar nyelvű leírást vagy tanítsák be a használatát a programnak, amit én elsőre láttam: a hímzés szerkesztése előtt be kell állítani a szövet fajtáját( farmer,satén,stb.) auto módban nem a legsikeresebb a szerkesztése a képekből, először mindenképp simítani kell a képeket, vagy marad a kézi szerkesztés, itt te határozod meg az öltés fajtát, a színeket, az összeállítást milyen sorba milyen szín jöjjön, az öltés szögét , mélységét, mennyiségét, mekkora legyen a minta,  mit akarsz a mintával felvarrós legyen vagy egyből hímezze az anyagra, meg kell határozni az alátét típusát(ezt mondjuk nem értem minek) mentésnél ha elkészültél akkor nekem úgy tűnik PES-be ment ez nem gond hisz ha jól emlékszem bernina deco-d van ebben az esetben kell az art link nevű program és azzal rá lehet küldeni adathordozóra a géped részére használható formátumúra, a program tud feliratokat készíteni, eben az esetben is te határozod meg mit akarsz, használhatsz jpegbe mentett kész feliratot ekkor simán meg kell szerkeszteni , ha a programmal akarsz feliratot szerkeszteni akkor ugyan úgy  meg írod a programba a feliratot meghatározod egyenes legyen vagy dőljön , íves legyen  stb. majd konvertál és kész mentés és az előbb leírt módon kiviszed a gépre, elég jó program (csak nekem kicsit nyögve nyelősnek tűnik) főleg így hogy nincs hozzá se fordítás se magyarosítás

Előzmény: GBetti (14561)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 14566

nem találok magyar nyelvű kézikönyvet vagy a varrógép centrumot kérdezd meg vagy angol nyelvű segítséget találsz pl. itt: www.bernina.hu

Előzmény: GBetti (14561)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 14565

értem én de azért ha van egy kis ideje az embernek érdemes kipróbálnia ha van mivel, ász mikor látja az eredményt az ember

Előzmény: Linda67 (14555)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 14564

nem hiszem hogy megváltozott volna így elég valószínű nem kér belőlünk, de én is amondó vagyok jó ez a csend minek a felhajtás?

Előzmény: Marcsi_ka (14553)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 14563

szia neked is ezek szerint még te se adtad fel

Előzmény: Marcsi_ka (14551)
liptak1 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 14562

szia , volt itt egy hölgy még akkoriban mikor ment némi vita, valójában csak alig beugrott később csinált a f...-on ( nem reklámozok) egy oldalt elg sokan járnak oda viszont mára már majdnem csak a minta kéregetés megy, benézegetek de ritkán szólok hozzá erre az oldalra gondoltam

Előzmény: Stickerei (14550)
GBetti Creative Commons License 2016.10.16 0 0 14561

Sziasztok!

 

Corelben megszerkesztett vektoros állományt meg lehet nyitni a Bernina Embroider Software 6-ban úgy hogy ne kelljen újból megrajzolni?

Esetleg meg van valakinek a fenti program magyar könyve?

Előre is köszönöm.

 

Stickerei Creative Commons License 2016.10.14 0 0 14560

Ha az a grafikus program nem hímzőminta-készítő program, akkor sehogy.

Előzmény: Libentia Imago (14559)
Libentia Imago Creative Commons License 2016.10.13 0 0 14559

Tud valaki segíteni hogy tudnék a hímző hölgynek logót küldeni *.exp file-ba? Nekem grafikus programjaim vannak és egyik se tudja ebbe a formába exportálni.

 

Köszi előre is!

Berill27 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 14558

Köszönöm a tanácsokat, sikerült megszerelnem és egy életre megtanultam hogy kell visszarakni a hurokfogót! :) 

 

Most ismét csodálatosan hímez a gép, szerencsére nem töri a tűt se.

Előzmény: Stickerei (14557)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.10 0 1 14557

Szia!

 

Ha hurokfogó állításban nincs tapasztalatod (gondolom ezek szerint nincs), akkor én nem kísérleteznék a helyedben, hanem elvinném egy varrógép-műszerészhez, aki pár perc alatt megteszi. A hurokfogót pozícióját szinte tized milliméter pontosan kell a tengelyen beállítani a tűhöz mért távolságban is meg a tűrúd mozgásához képest időben is.

 

Üdv, Bálint

Előzmény: Berill27 (14554)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.10 0 0 14556

Sajnálom. Egyébként én tudom, hogy kiről van szó, egy városban élünk.

Előzmény: Marcsi_ka (14553)
Linda67 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 14555

Sajnos nem tud mindenki mintát szerkeszteni :( Igaz én nem eladásra varrok,hanem magunknak,hobbiból :)

Előzmény: liptak1 (14548)
Berill27 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 14554

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. :(((((

 

 

Brother VR típusú gépem van. Az a helyzet, hogy beakadt egy szál a gépembe, amit csak úgy tudtam kiszedni, hogy le kellett szerelnem a hurokfogót. Az a nagy helyzet, hogy hiába próbálkozok a hurokfogó visszaszerelésével, nem sikerül. Egyszerűen nem jön fel az alsó szál. Sajnos későn jöttem rá, hogy le kellett volna fényképeznem az eredeti beállítást.

 

A gép hátulján a kék műanyag burkolaton van egy háromszög jel. Valószínűleg ezt is figyelembe kellene vennem a hurokfogó beállításánál.

 

Tudna valaki (akinek Brother gépe van) esetleg egy fényképet küldeni? Vagy leírni,hogy szereljem vissza?

 

Nagyon el vagyok keseredve, már órák óta próbálkozok.

 

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket. 

 

 

 

 

Marcsi_ka Creative Commons License 2016.10.07 0 0 14553

Igen,egy személy miatt.

De nem akarom kibeszélni,aki részese volt az tudja  miről van szó ,aki nem annak meg nem fontos.

Arról nem vagyok meggyőződve,hogy  távol tartja magát az oldaltól. Sőt. Láttuk már több névvel itt, szóval jobb ez így ,békesség van. Nekem legalább is nem hiányzik a beszólongatás.Mindig is a békességet szerettem. 

 

Előzmény: Stickerei (14552)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.07 0 0 14552

De hát egy személy miatt?! Ráadásul megteszi még azt a szívességet is, hogy távol tartja magát az oldaltól.

Előzmény: Marcsi_ka (14551)
Marcsi_ka Creative Commons License 2016.10.07 0 0 14551

Annak,hogy meggyérültünk oka volt ,egy bizonyos személy . 

De szerintem azért mindenki szemmel tartja az oldalt, és ha tud- kell , segít.

Előzmény: liptak1 (14549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!