Keresés

Részletes keresés

napoli008 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1006

Huszas!!!

 

Remélem nem bántottalak meg és esetleg azért nem állsz velem szóba?

Ha igen akkor elnézést kérek!

napoli008 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1005

Mondjuk Bolzano is klasz hely lehet:) Onnan kaland lehet a Brenneren hazafelé a menet, nem?:)

Előzmény: Huszas (1003)
napoli008 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 1004

Torinóba kell mennem. Onnan visszafelé akár Velencéig bárhol jó. Csak kalandozni szeretnénk egy kicsit. Látnivalót meg gondolom mindenhol tudunk felfedezni:)

Előzmény: Huszas (1003)
Huszas Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1003

Szia !

Észak-Olaszország nagy, mégis merre terveztek?

Előzmény: napoli008 (1002)
napoli008 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 1002

Sziasztok!

Bár nem olvastam sokat vissza és lehet, hogy volt már ilyen kérdés. Július közepén mennénk kis családommal (2 felnött egy srác) pár napra (2-3) Olaszországba. Van esetleg valakinek lehetősége erre a pár napra szállást biztosítani, vagy valami olcsó lehetóséget kitalálni?

Az érkezésunk teljesen váratlan, azaz aznap derül ki, hogy menni kell. ezért nem nagyon tudok semmit előre foglalni.

Természetesen nem "pusziért" gondoltam:)

Huszas Creative Commons License 2011.06.24 0 0 1001

Ez nagyon nehéz...

Bár én még csak nem is abban a tartományban lakom, de pont a főszezonban (Ferragosto)3 hétre albérletet találni szinte reménytelen

Én a helyetekben körülnéznék Caorle ingatlanközvetitő irodáiban, hátha akad valami kissebb olcsó apartman.

Sok szerencsét kívánok!

http://caorle.lap.hu/kiado_lakasok_caorle/19009939

http://szallashelyek-utazas.info/caorle/

adry21 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 1000

Senki se tud semmit ajánlani? A közelében lévő településeken sincs semmi? Kérem aki tud segitsen!

adry21 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 999

Segitséget szeretnék kérni kint élő magyaroktól! A férjem kint dolgozik Caorléban és őt szeretnénk meglátogatni,a probléma az ,hogy egyenlőre nincs albérlet ahova mehetnénk. Ketten mennénk a kisfiam és én,július 23-tól augusztus 15-ig,szóval aki ebben a városban erre az idöre tudna ajánlani albérletet azt nagyon megköszönném,minden lehetöség érdekel! Elöre is köszönöm a segitséget!

Huszas Creative Commons License 2011.06.21 0 0 998

Szia!

Itt a honlapjuk, de azt írják, nem értékesítenek magán és kiskereskedőknek.

La DE SILVA srl non vende al privato e al dettaglio.

http://www.desilvaceramiche.it/home.htm

 

Előzmény: v479 (995)
Andibandi75 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 997

 

Szia Babi!

Andi vagyok,36 éves.Olaszországba szeretnék menni dolgozni.mivel neked sikerült munkát találnod,kérdezhetnék tőled pár dolgot?Milyen a nyelvtudásod?Mi a szakmád,és,hogy sikerült munkát találnod?Köszi,sok szerencsét!

Andi

Előzmény: Babi6 (994)
Andibandi75 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 996

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni nekem?Munkát keresnék Olaszországban:))36 éves vagyok,ha lenne egy(eseteleg több)vállalkozó szellemŰ jó indulatÚ,kinnt dolgozó segitőkész honfitársam aki segiteni tudna ebben annak nagyon örülnék.Sajnos itthon nem lehet megélni.Szorgalmas vagyok,mosogatás,szobalány munka..egyenlőre ilyesmi érdekelne.Nemrégóta tanulom az olaszt,németül alap nyelvismeretem van,Ha valaki tud,segitsen!Köszi!Sziasztok!!!

v479 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 995

Kedves kint élő magyarok!

 

Remélem tudtok segíteni!

Terre D' Umbria De Silva agyagedényt hol lehet kapni?Vagy jó minőségű másfajta mázas agyagedényt?

Köszi:Viki

Babi6 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 994

Szia Huszas!:)

 

Köszönöm a választ!:)

Luise:)

Ma utazok, holnap délelőtt már ott vagyok, csütörtökön kezdek!

10 nap a próbaidő, úgyhogy szorítsatok, hogy ok legyen minden:)

 

Egy ideig így nem leszek internet közelben, de amint nethez jutok írok, hogy hogyan alakulnak a dolgok:)

 

Minden jót addig is!

Előzmény: Huszas (992)
Huszas Creative Commons License 2011.06.07 0 0 993

Luise... korán van még :-)  

Előzmény: Huszas (992)
Huszas Creative Commons License 2011.06.07 0 0 992

Nem te fizetsz, hanem a munkáltatód, akinek kiközvetitettek.

400 eurót szoktak kérni, ennyi a tarifája.

Luize vagy a Messner?

Sok sikert!

Előzmény: Babi6 (991)
Babi6 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 991

Sziasztok!

 

Rég jártam erre..:)

Még mindig itthon, de most felcsillant a remény és szeretném a véleményeteket kérni!

Szóval:

Még mindig álláskeresés, vendéglátó, Brixen vagy környéke.

Időközben kapcsolatba léptem az egyik helyi állásközvetítővel, és a múlt héten kommunikáltam a hölggyel és mondta hogy továbbította az adataim és várhatom a hívásokat. Annyit kért, hogy neki majd jelezzem, hogy melyik helyre megyek.

Szóval ma jött is egy, és agy elvileg lesz meló.

 

Azt szeretném kérdezni, én nem vagyok ebben otthon hogy hogyan működik:

-ilyenkor nekem kell fizetnem a közvetítőnek?(nem volt eddig róla szó..)

-vagy ez hogy van?

 

Nem akarok "hülyének" tűnni, de ezt nem vágom egyáltalán..

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

tommaso75 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 990

Salve mindenkinek !

 

Meg szeretném kérdezni, hogy a gyerekek bizonyitványán kívül milyen igazolás kell a jelenlegi suliból ahoz, hogy be lehessen iratni egy Olaszországi iskolába őket ???

Tudnátok segíteni nekünk, mert sajna már nagyon közeleg a bizonyitvány osztás és a suli vége, utána pedig már nehéz beszerezni bármit is... (amikor nyári szünet van...)

zsolesz26 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 989

Sziasztok!

 

Segítséget, illetve információkat szeretnék kérni! Tavasszal barátnőmmel ki akarunk költözni Olaszországba! Érdeklődnék, hogy milyen munka lehetőségek vannak Észak-Olaszországban, és hogy milyen esélyekkel vágunk neki a keresésnek! Két éve Dublinban élünk és dolgozunk, tehát jól beszélünk angolul, van tapasztalatunk a külföldi munka vállalás terén. Valamint németül is középfokon gagyogunk. Az olasznak nemrég álltunk neki, de van még fél év, tehát tavaszra már azzal sem lesz olyan nagy gond! Kérlek benneteket, hogy aki tud, az segítsen! Tanáccsal, információval az ottani életről, munkavállalásról, törvényekről (ha van valami ami ide vonatkozik, és fontos), lehetőségekről!

Előre is köszönöm a fáradságot!

m-csaba Creative Commons License 2011.05.31 0 0 988

Sziasztok,

 

június 6-10-ig Veronában leszek. Ha esetleg van kedve valakinek egy dumcsizásra, sörözésre, városnézésre, akkor szivesen állok elébe :)

Budapestről megyek busszal, és 35 éves vagyok.

 

mail címem: molnarcsj (kukac) gmail (pont) com.

 

Üdv.:

Csaba

Darmanda Creative Commons License 2011.05.30 0 0 987

Rendben, várom az emailt.

Tulajdonképpen, ha nem kapcsolódik a szakmához, nem igazán értem a vizsga lényegét.

 

Előzmény: cintiao6 (986)
cintiao6 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 986

Meg valamit el feleljtettem nem butasag amit kerdezel mert igazabol nincs kitol megtudnunk de, irok valamit az imelcimedre amit megtapasztaltam de, ide nem akarom mert nem akarok senkit megbantani.

Előzmény: cintiao6 (985)
cintiao6 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 985

szia. olasz nyelven termeszetesen torvenyekrol, etiketrol,es szakmai kerdesek, de nekem azt mondtak,hogy szakmaibol kevesebb ezert nem eretem, hogy mire jo ez a vizsga.kapsz egy konyvet ami 270-oldalas es meg kell tanulnod, es ket honap mulva mehetc vizsgazni, de azt mondta egy ismerosom ,hogy nem csak olyan kerdesek voltak amik a konyvben voltak, es csak azert engetek at mert jol beszel.es voltak akik megbuktatak,de nem akarlalak ezel elriasztani. keres egy ipsaivi kozpontot minden nagyobb varosban van. es felhivod ott elmondanak mindent,es ha meg van a vizsgad neki alhatc munkat keresni. 

Előzmény: Darmanda (984)
Darmanda Creative Commons License 2011.05.30 0 0 984

Cintia06, nagyon köszönöm a válaszod.

Ez a regisztrációs vizsga tulajdonképpen miről szól? Szakmai részből vizsgázik az ember olasz nyelven?

Ne haragudj, hogy ennyi butaságot kérdezek.:)

 

Előzmény: cintiao6 (983)
cintiao6 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 983

szia ez egy regisztracios vizsga  nem tudom  mire jo,de, ha evekota tanulod a nyelet akkor lehet hogy jobban megy a nyelv  mint nekem,en nem reg kezdtem el beszelni nekem az a problemam hogy keveset vagyok emberek kozott. van egy ismerosom aki most vizsgazott es azt modta, hogy nem egyszeru legjobban a beszedet nezik. 

Előzmény: Darmanda (982)
Darmanda Creative Commons License 2011.05.30 0 0 982

Köszönöm szépen.

Évek óta tanulom az olasz nyelvet, de ha Te nem mersz belevágni, pedig ott élsz, akkor nem tudom én mit várhatok.

Tehát ezen kivül nem fogadják el a magyarországi bizonyítványt csak ha itt újra levizsgázik az ember?

Előzmény: cintiao6 (981)
cintiao6 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 981

szia en olaszorszagban elek kereslett van soc. godozokra, de gyakorlatilag csak akkor tudc elhelyezkedni ,ha lerakod az ugynevezet ipasiv vizsgat, sajnos minden hova kerik nagyon jol kell beszelned a nyelvet,mert azt nezik, es fuzetni kell erte 370-euro osszesen. nekem  ez a problemam meg nem merk jelentkezni annyira meg nem beszelek jol meg fejlodnom kell , sok szakszo van torvenyekbol es etiketrol szol keves a szakmai.

Előzmény: Darmanda (980)
Darmanda Creative Commons License 2011.05.26 0 0 980

Sziasztok!

Elsősorban gattanerát kérdezném, vagy bárkit aki felvilágosítást tud adni, hogy az egészségügyben, hogyan lehet Olaszországban elhelyezkedni OKJ-s szociális gondozó és ápoló végzettséggel?

Működik házi segítés vagy valami hasonló?

Nem bentlakásos ápolásra gondoltam.

Köszönöm a választ! 

Bettina85 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 978

Salve!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudna-e bővebben információt adni, arról hogyan működik a munkakeresés az au pair világban.

Előre is köszönök minden kedves és segítő hozzászólást, vagy privát üzit a következő email címen:

f.tina.85@gmail.com

Ciao,

 

Bettina

Babi6 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 977

Szia!

 

Nem néztem mostanában a fórumot, és most láttam meg hogy írtál!:) Ne haragudj:)

Szóval! Hát hogy fogalmazzak, mázlista a Drágám. Nem tud sem németül, sem olaszul. De nagyon-nagyon jól dolgozik!

Egy barátja tavaly nyáron kikerült Olaszországba, Bressanoneba(szintén egy barát által), és ő szervezte be az ő munkahelyére.

Szólt a főnöknek téli szezon előtt, hogy ha kell ember akkor ő tud egy magyar srácot, aki nagyon jó. Elmondta a nyelvi dolgokat, meg mindent, hogy tiszta legyen a kép. Aztán január 8-án éjszaka kaptunk egy telefont, hogy 2 nap múlva kezdhet barátom & 2 hét a próbaidő.

A helyről már tudtunk mindent a srác által, aki már kint van 1 éve. Szóval nem bizonytalanba ment, ezáltal is nagy szerencséje volt.

Már 3 hónapja kint van, melózik, commis de rang-vagyis felszolgálósegéd. Mindent ő csinál, csak a rendelést nem ő veszi fel, és nem ő fizettet.

A nyelvet tanulgatja, már rengeteg minden ragadt rá.

Neki bejött, ráarásul 4 magyar van ugyanazon a helyen, szóval neki nagyon sokat tudtak segíteni, hogy mit-hogyhogyan...már az első naptól.

Nagy szerencséje volt & tényleg váratlanul jött az egész:)

Előzmény: mmk13 (959)
cintiao6 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 976

sziasztok azt szeretnem kerdezni ha esetleg tugya e valaki , apolono vagyok es hogy seged apolnak is kelle ipasiva vizsga olaszorszagban elek de nem igazan merek vizsgara menni nyelv miatt azt mondgyak torvenyek es etiketbol all nagy reszt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!