Keresés

Részletes keresés

wpeople Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10866

Tudtommal - a CSOK óta - nem nézik annyira szigorúan mint régen.

A másik része, hogy önkormányzat-függő. Aki szeretné, hogy építsél, az eddig is megengedte ÉME nélkül - aki nem, az meg azzal is nehezen...

Előzmény: Szerencse75 (10864)
számüzött Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10865

Üdv! selenahouse.com, egy erdélyi cég, Ők építették a mi rönkházunkat 2009-ben  Van az említett engedélyük. Nézz rá a honlapjukra, van konkrét telefonszáma a vezetőjüknek is. Kis Ádámnak hívják. Sok sikert.

Előzmény: Szerencse75 (10860)
Szerencse75 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10864

Köszönöm az infókat, utána fogok nézni. De egyébként ti hallottátok, hogy az ÉME engedélyt ilyen szigorúan nézik, vagy csak én találtam véletlenül egy cikket és felfújom a dolgot??????

drevenice Creative Commons License 2017.01.09 0 0 10863

Nem reklám, egy székely cég, akiknek  tudtommal van éme engedélyük és professzionális a gépparkjuk.Egy házukat meg is néztem anno, sajnos csak szigetelt vonalon mentek akkor, személy szerint a "tömör, szigetelés nélküli szerkezetek" híve vagyok így hiába volt okés a ház, nem lett üzlet. :) Szerintem sokat tudnának Neked ebben az erdélyi cégként  Magyarországon építünk kérdésben segíteni, mert jó pár házat építettek már fel nálunk.

 

http://www.willex.ro/

 

 

Előzmény: Szerencse75 (10860)
wpeople Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10862

Az ÉME magyar szabvány. Egyébként - ha a román cég ide akar dolgozni - nem kizárt, hogy van nekik.
Nézz utána inkább az Eota-nak (www.eota.be) ez olyan minősítés, mint az ÉME, csak egész EU-ban elfogadott, ill. komolyabb minősítés.

Előzmény: Szerencse75 (10860)
wpeople Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10861

van gerendaház (ami gerendából van)
van favázas gerendaház, itt a faváz a szerkezet, ez adja a tartást - erre kerül a gerenda, mint borítás
van a szigetelt gerendaház, ahol pedig a gerendafal adja a tartást, és belső szigetelést kap.

Tudomásom szerint Beregszásziék, Rantasalmi a középsőt építik
pl Ubrankovicsék pedig az utóbbit.

Előzmény: számüzött (10857)
Szerencse75 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 10860

Sziasztok!

Új vagyok, ez az első hozzászólásom, kérdésem. Olvasgatni már olvastalak titeket, de választ nem találtam a problémámra. Következő: Gerenda vagy rönkház építésébe szeretnénk kezdeni. Hazai építtetőkkel is beszéltünk már, de vagy drága vagy link cégek. Most erdélyi cégekkel emailezek, mert sokkal olcsóbban vállalnak házépítést. Mi "CSOK"-ot igénybevéve szeretnénk építkezni. Találtam egy cikket ahol ezt ÉME engedélyhez kötik, mivel : Idézem a cikket:

 

"Javasoljuk, hogy csak olyan kivitelezőt válasszon, akinek a saját nevére szóló ÉME engedélye van a megépítendő szerkezetre! Ez garantálja csak, hogy egy jól átgondolt, működő, kipróbált szerkezettel fog megépülni a házunk!

Ezért a kellemetlen esetek elkerülése érdekében jó előre kérdezzünk rá, hogy rendelkezik -e ÉME-engedéllyel a szerkezetük, hiszen több helyen is kérhetik, ha máskor nem is akkor a banknál és a használatbavételi engedélyhez. Amennyiben a szerkezet nem rendelkezik ÉME engedéllyel, úgy a használatbavételi engedély megadását megtagadhatják, ami sok kellemetlenséggel járhat!"

 

Ti mit tudtok erről? Mert, ha találok egy erdélyi céget, ami elfogadható áron dolgozik, kétséges, hogy rendelkezik ÉME engedéllyel. 

Kicsit hosszú lett, de írjatok, ha tudtok valami infót erről. 

Köszönöm

Sasi82 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 10859

Szia!Képet esetleg tudsz küldeni a házadról?Kézi vagy gépi megmunkálású a rönk?Milyen vastag?Mik a tapasztalataid télen-nyáron?Az illesztéseknél jól szigetel?Milyen a fűtési rendszered? Előre is köszönöm a válaszod!

Előzmény: számüzött (10857)
Sasi82 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 10858

Szia!

 

Tudsz esetleg párat ajánlani?

Előzmény: WRC_555 (10855)
számüzött Creative Commons License 2017.01.07 0 0 10857

Sziasztok! Gerendaház tekintetében (bár nekünk rönkházunk van) a Beregszászit tudnám ajánlani. Megtalálható a honlapjuk ezen a néven. Mi rönkházat akartunk, Ők szigetelt gerendaházra (általában) specializálódtak! Amikor még a lehetőségek között voltak, megbízható cégnek bizonyultak, bár ez már kb 8 éve volt.Sok szerencsét!

Előzmény: wpeople (10851)
számüzött Creative Commons License 2017.01.07 0 0 10856

Annyira örülök, hogy még látlak Benneteket! BÚÉK mindenkinek, remélem minden ok Nálatok! Zserminke, jelenleg számüzött, mert ki vagyok tiltva! :)

Előzmény: WRC_555 (10855)
WRC_555 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 10855

Szia!

 

A kivitelező úgy is megtervezi. Felesleges kétszer kifizetni a pénzt.

Előzmény: Sasi82 (10854)
Sasi82 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 10854

Sziasztok!

 

Egy igazi rönkházat szeretnénk építtetni és ehhez egy megbízható tervezőt tudtok-e nekem ajánlani?

 

Előre is köszönöm a segítségeket!

bence890610 Creative Commons License 2016.12.28 0 0 10853

üdv ! Pontosan melyik cégel csináltattátok a házat és mi a véleményetek róla ? Válaszod  előre is köszönöm ! 

Előzmény: Hajnal707 (9991)
Rchárd89 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 10852

Romániában ezek az átlag árak, csak itt nálunk a hazai cégek dolgoznak 170ezer/nm-től felfele...

Előzmény: wpeople (10851)
wpeople Creative Commons License 2016.12.27 0 0 10851

ugyan nem válasz a kérdésedre, de szerintem a 60-70 000Ft/nm ár gyanúsan olcsó.

Amennyiben a képen látható gerenda-szigetelés arányok stimmelnek (értsd 11cm vastag gerenda + 4cm szigetelés + belső borítás), akkor az U érték sem feltétlen lesz elegendő.

Előzmény: bence890610 (10850)
bence890610 Creative Commons License 2016.12.26 0 0 10850

Üdv mindenkinek ! Érdeklődnék hogy ezzel a céggel épített e már valaki http://www.caselemnconstructii.ro/hu/ ?

Kotit Creative Commons License 2016.12.17 0 0 10849

Egy időben én is e-maileztem velük (kerti kiülőt néztem rönkből). Már a kommunikáció is olyan nehézkes volt, hogy feladtam...

Előzmény: Tulzol (10846)
wpeople Creative Commons License 2016.12.15 0 0 10848

Feltételezem, kötbér nem volt a szerződésben...
bár felszámolás alatt lévő cégnél szinte mindegy...

 

Ps: ha házat építtettek valakivel, egyezzetek meg egy ésszerű határidőben. Ehhez adjatok hozzá 2-4 hetet (mert lássuk be, bármi közbejöhet a legjobb szándék mellett is) és ez legyen rögzítve a szerződésben, olyan összeggel, ami azért már fájdalmas tud lenni. Az építési naplóban úgyis elég sok dolog dokumentálva van - az esetleges csúszásokra is lehetőséget ad.
Tudjátok, legjobb múzsa a határidő...

Ps: nézzük csak azt a dolgot, hogy jelenleg albérletben laktok, és a saját házatokbe a kivitelező hibája miatt nem tudtok beköltözni és fizetni kell továbbra is. Esetleg eladtátok a jelenlegi házat/lakást a fenti határidővel. Ilyenkor bejön egy extra albérlet (rövid időre nagyobb költséggel) és dupla költözés.

Előzmény: Tulzol (10846)
drevenice Creative Commons License 2016.12.15 0 0 10847

 

 

 

http://www.nemzeticegtar.hu/nemzeticegtar/

 

http://e-beszamolo.im.gov.hu/oldal/beszamolo_kereses

 

 

Első körben itt szoktam "csekkolni" minden magyar céget, nem csak építkezés vonalon.  Megéri mert az első link pl. naprakész, tartalmazza azt például, hogy:

 

"..A lekérdezett cég jelenleg nem áll felszámolási/végelszámolási/csőd-/törlési eljárás alatt, és egyéb óvatosságra intő körülmény sem áll fenn. Üzleti kapcsolat létesítése ajánlott..."

 

Könnyen és gyorsan leellenőrizhető a cégek komolysága, azt követően jöhetnek a szakmai "szűrők."  

Előzmény: Tulzol (10846)
Tulzol Creative Commons License 2016.12.15 0 0 10846

Szia treton2016

 

Sajnos elkövettem én is azt a hibát, hogy velük a Mada-fa ház kft vel szerződtem.

Egy ismerős ajánlotta őket ahol 2012 ben egy rönkházat csináltak ( ott tökéletes munkát végeztek! bár ott is csúsztak a kivitelezéssel.)

Ezt leszámítva úgy döntöttem hogy mégis szerződést kjötök a céggel (Ábel Jánossal).

( Ez volt életem talán legnagyobb hibája!!!!!!)

2016 májusában meg is kötöttük a szerződést.

A szerződésben leírtak szerint 2016.09.15-tel át kellet volna adniuk a házat.

Hát inenn kezdődik a fekete leves azóta ment a hitegetés, ezt meg unva úgy döntöttem hogy kicsit jobban utána nézek a cégnek ekkor láttam meg hogy

 

"Felszámolás alatt" van!!!!!!!!!!!!!!!! itt több felszámoló is van és több dátum is! 

 

Ebben a pillanatban döntöttem el hogy FELJELENTEM ŐKET amit meg is tettem.

Azóta ismét csak várok .........

 

 

 

Előzmény: 'treton2016' (10802)
elemes Creative Commons License 2016.12.12 0 0 10845

Takarítás, ilyesmi munkaigénye...

Előzmény: wpeople (10844)
wpeople Creative Commons License 2016.12.12 0 0 10844

nos, egyetértek. nálunk is így bontva a 140nm :-)

van 2 gyerekszoba (9 és 13nm) - számításunk szerint ennyi kell ahhoz, hogy elférjen ágy, íróasztal, szekrény és megfordulni is meg lehessen :-)
hálószoba 16nm - egy sor beépített szekrény, franciaágy és meg is telt...
dolgozó 8nm

fürdő 10nm (kád és zuhany) valamint nagyméretű mosdókagyló, h egyszerre 2en lehessen fogmosni.
wc 2.5nm

dolgozó apának (terven gardrob) 8nm, 2nm spájz mert asszonynak feltétele volt :-)

konyha 8nm

nappali és étkező - ez a fő élettér 48nm

a többi pedig előszoba/közlekedő

 

nem hiszem,hogy a nagyobb mérettől a rezsi jelentősen változna. vízből nem fogy több, ha nem használjuk, nincs felkapcsolva a villany.

az éves fűtési ktg ~100 000Ft (fával). Max külső fa felület kezelése kerül valamivel többe párévente...

Előzmény: bmalag (10842)
elemes Creative Commons License 2016.12.12 0 0 10843

(a "saját tér mindekinek" tök jó ötlet, ha deszocializálni akarjuk a családot)

Előzmény: bmalag (10842)
bmalag Creative Commons License 2016.12.11 0 0 10842

Nincs ezzel gond, nálunk 83 négyzetméterbe belefért a 3 kicsi szoba. Napközben tényleg be se megy oda senki, minden a nappaliban-konyhában történik. 2 fürdőszoba nincs, csak külön még egy wc.

Annyi a hiba, hogy reggelente szűk az előszoba, mert egyszerre indul el a család, de ma sem építenék nagyobbat. Sőt ahogy telnek az évek egyre jobban tetszik a tiny house-vonal. A mögötte lévő filozófiával együtt. Építs kicsit, de minőségit...és húzzál ki a természetbe:)

Előzmény: elemes (10840)
elemes Creative Commons License 2016.12.11 0 0 10841

persze, nem szeretnék mások világába beleszólni. amikor építkeztem, volt bennem valami olyan, hogy a lakás elsősörban befektetés, valójában azonban igen költséges befektetés. a fenntartásának rengeteg költsége van, pénzben is, de főleg munkában. minél nagyobb a lakás, annál több munkaórát igényel a puszta üzemeltetése. 

 

 

Előzmény: wpeople (10839)
elemes Creative Commons License 2016.12.11 0 0 10840

nem-nem: három gyerekemmel együttlakva terveznék 90 nm-eset. és egyszinteset (a padláson folyosós polcos gardob).

a gyerekszobák (mindegyiknek saját) egészen minimál méretű kuckó - aludni, néha fontos: elvonulva tanulni, duzzogni.

minden másra közösségi tér nagy nappali+konyha, még a belépő-előszoba is csak egy (mondjuk) fogassal térelválasztva.

és két komplett fürdőszoba, az egyik nyilván a szülői hálóból is megközelíthetően, a másik meg főleg a gyerekszobáknál.

Előzmény: wpeople (10839)
wpeople Creative Commons License 2016.12.11 0 0 10839

Igen, nem mindegy, hogy az ember még vagy már gyermektelenül tervez házat építeni :-)
Mi előbbi esetben építettünk 140nm házat. Jelenleg 1db szobát nem használunk - ezért vendégszobának van "berendezve".
A másik szobát időközben "feltöltöttük" lakóval :-)

Előzmény: elemes (10838)
elemes Creative Commons License 2016.12.07 0 0 10838

El tudom képzelni :) azért kérdeztem, hányan fogjátok lakni.

Annak idején 140 m2 házat építettünk, ma 90-eset csinálnék.

Persze meggyőzni senkit nem tudok, ez inkább tapasztalat.

Előzmény: Lenterk (10834)
Lenterk Creative Commons License 2016.12.07 0 0 10837

Nagyon Köszönöm a tanácsokat @wpeople :) @Drevenice, Neked is köszönöm, Őket is néztem már korábban, csak a listából véletlenül kimaradt. :)

Előzmény: wpeople (10836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!