Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 3819

Amit én ide leírok azt azért ellenőriztesd szakképzet emberrel, mert nincs képesítésem.

 

Ha van ré lehetőséged MOST szerezd be a szükséges zőldségeket. Blansír után le lelehet fagyasztani. Kerűld at "E" betűs termékeket, tartósítószereket, szalicil stb

Megfelelő helyről , példáúl termelőtől szerezbe aki beenged a kertjébe. Iszonyú mennyiségű vegyszert, műtrágyát használnak. Pl: ALMA eltarthatóságát 4x permetezik kálcium-műtrágyával(paprika, pari, zőldség is) majd lombtrágya. Nátrium, kálium, foszfor , mikro és makroelemek. Ezeket mind permetbe kapják. És permetezni kell 4-5x erős idegméreggel a molyok, atkák stb ellen.

Sérülékeny a szervezeted mert az állandó szívizommozgáshoz az izom gyenge. Mint az öreg ember a foci pályán úgy képzeld el.

 

Én a dokit megkérdeztem- mennyit garantál évben? Megmondta, és még kettő is ezt mondta. De ovatos legyek.

Előzmény: Erika 79 (3817)
ghepard Creative Commons License 2011.09.06 0 0 3818

A belső bizalom, a béke, a nyugalom, a szeretet - az erőt ad. Ha valamiben tényleg bízol és hiszel, akkor az nyugalmat áraszt a test felé és sokkal jobban kezd működni, még akkor is, ha mérgeket szedsz.

 

Ezt állatkisérletekkel is igazolták. 3 csoport nyuszit vizsgáltak és mindegyiknek adtak valami káros anyagot redszeresen. Egy csoport mindig sokkal jobban bírta. Sokáig nem tudták, hogy miért. De aztán rájöttek, hogy mindig ugyanaz a kezelőasszisztens nyulai éltek a legtovább. Kitudódott, hogy nagyon szerette az állatokat és a szer beadása előtt és utána is beszélt is hozzájuk és sokat simogatta, dédelgette őket. A nyuszik biztos érezték, hogy lehet valami jót tesz velük az ápoló.......

Előzmény: Erika 79 (3817)
Erika 79 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 3817

Hát igen pár hónapja semmi javulásra utalót nem mondtak, tegnapi eredményeim mégis jobbak. Persze a gyógyszeres kezelés stabilizálta (szerintük)!! Én mégis bizakodó lettem tőle. Azt hiszem máshogy nem is lehet... ...

Megfogadtam az élesztő, szénhidrát mentes tanácsotokat, ha nem is 100%-ban zártam ki az étkezésből de jelentősen.

Előzmény: ghepard (3815)
ghepard Creative Commons License 2011.09.06 0 0 3816

A gyógyszeres kezelés megoldás lehet ha odafigyelve adják és el tudod fogadni, hogy használ.

 

A gyógyszerek valóban hatnak. De hogyan az már más kérdés. Én például el nem tudom képzelni, hogy okosak és a szívet (csak a szívet) segítik. Ahogy megy át a testen megkopogtat szinte minden sejtet - tehát lehet az egész testre hat. Nagyon sokat számít, hogy az ember elhiszi, hogy segít és bízik a hatásban........... És ott vannak a mellékhatások, nagyon lesújtó statisztikák vannak.......... Persze én senkit se akarok semmire rábeszélni és semmiről se lebeszélni......

Előzmény: Törölt nick (3802)
ghepard Creative Commons License 2011.09.06 0 0 3815

Ha örökölt, akkor csak romlani fog,

 

Hát egy idő után minden romlani fog. A kérdés az, hogy mikor. Az öröklött gének nem itélet felettünk, azt kaptuk, azzal indulunk - de sok múlik rajtunk, a környezeten, és lehet még felülíródhatnak a parancsok és aztán arra fog hallgatni a test. A legújabb sejtbiológia kutatások hogy ezt is sugallják. A környezet képes átírni a géneket, elég arra gondolni, hogy a vízilovakból bálnák lettek (nem mindegyikből), persze nem egyik napról a másikra, de lassan lassan........

Előzmény: Erika 79 (3794)
bohocm Creative Commons License 2011.09.05 0 0 3814

sziasztok

 

én egy 22 éves fiú vagyok akinek gyerek kora ota van pacemaker-e. szeretnék hozzám hasonlo sorsuakkal beszélgetni. ha van itt a forumon ilyen akkor jo lenne ha fel tudnám venni veluk a kapcsolatot.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 3813

Kolbászt lehet baromfiból is csinálni és a fűszerezése is egyszerű. Házilag megoldható.

Sütni krimpli helyet lehet a sárgarépát, zellert főzés után rántani, Rizs helyet lehet árpakását(hántolz árpa) használni.

Csak hidegen sajtolt olajat vegyél, a finomítotatt Hexánnal csinálják ami...Szóját felejsd el szintén.

Egy sűlt pulyka felsőcomb 4-szál répa meg karalábé, hozzá fekete retek nyersen télen az nem éhezés.

Előzmény: Laci6802 (3811)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 3812

Diéta:

Kenyér helyett élesztő nélküli lepényke(só, víz, liszt gyúrás és teflonban kicsi olajon megsűtöd)

Krumpli, rizs, gyári tészta bolti pékárú elhagyása. Helyette sárgarépa, karalábé, zeller árpalása.

Olyan zőldséget vegyél amin látszik még a főldnek a nyoma mert a többit ny-európában termelik ezer hektárastételben műtrágyával.

Szezonja van az almának, vegyél és tárold be ammenyit tudsz és napi 4-5 szemet egyél.

Husi csak olyan helyről vegyél ahol kis tételben árulják(pipi, liba, pulyka, galamb).

Tejautomataából , termelőtől vegyél tejet túrút, tejfelt , sajtot.

Primőrt soha ne vegyél mert tele van nem oda való anyaggal.

 

Vannak piacok ahol van külön termelői árusító hely frissen vágott baromfinak, tej, tojás, és őstermelői zöldség gyümőlcs.

Ismeretségeket kell kötni ilyen termelőkkel mert a biztos vevőket nagyon megbecsülik.

 

A sok mozgás nem mindíg jár fogyással. A zsírból izomzat lesz. De az nem zsír már.

pl:Napi 30 perc séta 100m-ként 30-50 méter kocogás haza fele.

Előzmény: Laci6802 (3811)
Laci6802 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 3811
Persze,értem, nem is szakvéleményt várok hanem esetleg saját vagy ismerősök tapasztalatait. Amúgy a bicikli és az ekg is nagyon jó eredményt mutatott. És igen, valószínű a sok állás miatt dagad ,szedek napi egy furont és egy káliumot. Viszont csak akkor távozik több vizelet mint pl. Nagy melesdgben óránként egy liter vizet iszo,amúgy szinte ugyanannyi mintha nem szedném. Vacsorázni meg eleve nem szoktam,pontosabban csak ritkán de akkor sem pöri,sonka,szalonna.stb. Tudó,fogyni kéne ,de magamról tudom hogy én csak sok mozgással tudnék fogyni, viszont ha abból indulok kg hogy egy hónapig majd minden este elmentem biciklizni olyan 15- 25 km közötti távokat de fogyás szempontjából nem volt abszolút eredmény és nem is ettem többet ,viszont a mozgás után jobb volt a lábamnak. Diéta? Ha van olyan ahol nem éhezés a lényeg akkor jöhet,
Előzmény: Törölt nick (3806)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3810

kb 30!

 

Valami egyebet találj ki pénzkeresetnek mert a nyugdij mellet nem dolgozhatsz. Én kertészkedem a amgam sebességével.

Előzmény: Erika 79 (3809)
Erika 79 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3809

20 év után ezt érdemelje az ember... és még neked kell bizonyítanod, hogy beteg vagy. Amiket mostanában hallani nem kecsegtet semmi jóval. Biztosan vannak akik nem betegek ... nem tisztem beleszólni... nekem 14év munkaviszonyom van ha az ipari iskola beleszámít 17 év de természetesen a szakképzett minimálbért tudom felmutatni. Fogalmam sincs milyen száalékot kapok ha egyátalán kapok ?!?!

Előzmény: Törölt nick (3808)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3808

Én kipróbálnám a napi 4 órás munkát mint szellemi tevékenység legyen.

És egyébb pénzszerző tev.

 

A leszázalékolás kevés pénzt hoz. Én 20 év postai munka után a fizetésem felét kapom.

 

Semmilyen élesztős étel. 

A gyomor feldagad és nincs helye a szívnek, nem fér el idegeket bánt és ezt jelzi.

Megy mint a F1es motor fáj és fulladsz.

 

Napi 5x-étkezés kis adagokban. 

Előzmény: Erika 79 (3804)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3807

Annak vége -és oka is lehetett.

 

Yakudzi othon egy tipp.

 

Praktikeres 600wos szivattyú 12ezerft hozzá lábszelep, félcolos gumicsövek, csatlakozók és zuhanyfejek.

Otthon fürdőkád nyakig vízzel.

A szivattyú a lábszelepen keresztűl felszívja a vizet és a gumicsöveken keresztűl a zuhanyfeejek kinyomnak.

Oda irányítod ahova kell(talp) vagy valahová .

Ha sűrű vizelési ingered van és távozik akkor a felesleges mérgek ürülnek. És csak egy 20-as volt.

Talpmasszázst is a probáld ki, 3-4ezer a heti 1x fél óra és még beszélgethetsz is a masszőrrel a témában.

Előzmény: Erika 79 (3805)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3806

Én nem vagyok orvos és nincs képesítésem így csak azt tudom mondani amit átéltem vagy elmondtak nekem.

 

A te esetedben a lábdagadás oka az állás is lehet??

 

Én havi szinten kérnék a háziorvostól beutalót a laborba(ez kötelező neki adni) és EKG-helyben nála.

Szakrendelésre járnék havonta(magánorvos) Kardiológus és Belgyógyász!

 

Ne fukarkodj mert még fiatal vagy.

Furon-Furosemid söpri a káliumot kifele, a Spiron nem ! Ezeket le kellbeszélni az orvosokkal(belgyógyász, nefrologus is).

 

A magas vérnyomást , tulsúlyt az esti pörkölt, pizza , hambi vagy tesco fasírt is kihozhatja.

 

Javaslom az étrendeden változtass otthonra szobabivikli napi 30 perc.

Este 16.00 után csak zöldség, gyümőlcslét , tejet vagy levest fogyassz.

Előzmény: Laci6802 (3803)
Erika 79 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3805

Eszembe jutott mégegy kérdés: ha valamit imádtam az a wellness! A szaunát megértem hiszen forróság pára nagyon megterhelő, de a melegvizes fürdő pl.gyógyfürdő??? nem szabad??

Előzmény: Törölt nick (3802)
Erika 79 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3804

Concor 5x jaj szegény.... az rengeteg!!! Én "csak" 1x

Nem ehetek kenyeret? Én csak a K-vitaminokról tudtam :s

Igen volt munkám amit nagyon szerettem még azt mondják ,hogy visszavárnak de a mai világban ez hihetetlen. Már csak azért is mer egy egyszemélyes üzletben dolgoztam.

Lakáshitel...auuu hát persze de szerencsére a férjemnek is van állása így ha nehezebben is de megvagyunk.

A leszázalékolás megintcsak egy fehér folt a fejemben. Késöbb kiderül, min.6 hónap táppénz kell hozzá.

Köszönöm a segítségeket :x Szép napot kívánok

Előzmény: Törölt nick (3802)
Laci6802 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3803
Sziasztok. Mielőtt kérdeznék pár sor előzményt irnék. Munkahelyen álló munkát végzek szinte egész nap semmit nem mozgódok és így boka felett dagad a lábam. 43 éves vagyok 180 magas és 120kg. Utóbbi két évben jött kb 20kg rám. Voltam kardiologián,ekg,ultrahang stb. Kb egy éve. Végül nem találtak mást csak kicsit magas a pulzus. Viszont a biciklizésre határozottan édenkelszem,azt mondták hogy ritka az olyan ember aki eddig bírja a tekerést. ( ha jól emlékszem akkor egy adott vérnyomás/pulzus határig kellett tekerni ) és 20-25 perc után mondták hogy elég. Na most ha ilyen jól bírja a szív a terhelést akkor elképzelhető hogy a lábdagadást nem bírja keringést tartani? most napi egy furon vízhajtot szedek de a lábam ugyanúgy dagad viszont ezt elviselni sokkal jobb.
Előzmény: Törölt nick (3802)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3802

Furosemidet én este 6-kor veszem be ha 1 kell ha kettő akkor reggl és este. Concor 5xfélszem. Az utolsó lefekvés előtt. Kaldyum az a furosemid után 2 órával 2szem nekem.

 

Nagyon nem jó, ilyen fiatalon gyakorlatilag nulla a

munkavégzési lehetőséged, még a házimunka is.

A gyógyszeres kezelés megoldás lehet ha odafigyelve adják és el tudod fogadni, hogy használ.

A szívizom gyenge és nem tud olyan erővel pumpálni. Segíteni kell neki. Egészséges tápláálkozás, tesco kaja elfelejtve . Puffasztok, kenyerek , szénhidrát nyesta. Zőldség, galambhús és gyümőlcs . A kertész topicocban w-123-al találsz a galambosokban meg evvel.

Kérdez és válaszolok ha tudok.

 

Gyerekek vannak? Hitel van? Munka volt neked? Párod dolgozik? 

Ezek a dolgok a stresz elkerűlésére vannak. Ha rendben akkor kisebb a baj.

Veszekedést, streszt , vitát, napot, kerűld !(hőséget és páratzartalmat)

Előzmény: Erika 79 (3801)
Erika 79 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3801

Ezekre kaptam választ:

 

- Mik a teendők?  -rendszeres orvosi kontroll ,szigrú pihenés, leszázalékolás.

 

-Mi várható?       -"gyógyszerekkel élhetővé tudják tenni az életemet"  gyógyulással nem számolhatok de volt rá precedens.

 

-Mi a reális kezelési lehetőség?  -Nincs igazi gyógymód csak szívátültetés "de erről még korai beszélni"

 

Hát igen... ... de tényleg próbálok pozitív maradni hiszen ezekhez fiatal vagyok!

Erika 79 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3800

Most volt 24 órás ekg-m hétfőn megyek ultrahangra.

1-2 hetente ekg, 3-4 hetente labor a vérhigító miatt. Mást nem terveznek legalábbis eddig mivel hetente megyek a kórházba így mindíg van ujdonság e téren.

Gyógyszereim -Concor,-furosemid+kaldyum,-Tritace (ill.ezt most cseréltük Valstaranra) ,-Spiron,-syncumar.

 

Tulajdonképpen azért nem kerestem másik orvost mert Pesten és Tatabányán is ugyanazt az eredményt kaptam. Szerintem én vagyok a hibás a tudatlanságom miatt mert nincsenek határozott kérdésim, azok után amit tudok azthiszem félek tőlük. Hiszen amire van válasz az mind szörnyen ilyeszt.

Tudom hülyén hangzik de talán ti megértitek.

Előzmény: Törölt nick (3799)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3799

Nem akarok kokler dolgokat leírni. Én úgy értelmezem , gond van. Magas vérnyomás, ritmuszavar, kamrai nyomás gyenge. Vizesedő láb. 

Űlj le a doki elé és kérdezd rá!!!

- Mik a teendők?

-Mi várható?

-Mi a reális kezelési lehetőség?

Echocard az napi rutin, cardiographia(nyelés9 heti rutin, ha nem megy ...

 

Szóval a héten mindennek járj utána.

 

Jelenleg milyen gyógyszereket szedsz? Milyen vizsgálatokat terveznek? 

Ha az orvos nem mond semmit, cserélj.

Bármely kardiologiai rendelésre bemehetsz ami kb 5-10ezer ft de veled foglalkozik az biztos és helyben Echocardot EKG-t csinál.

Szolnok Ökrös Margit dr -Hetényi.

Előzmény: Erika 79 (3798)
Erika 79 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3798

Jézusom mi nem jó??

Elég sokmindent mondtak: nem gyógyítható, ha örökletes nincs esély semmi javulásra, sík terepen még csak csak sétálok de kis emelkedő nem megy ez szerintük természetes, 4. emeleten lakok min1x meg kell állom akkor is ha bírom Ultrahangon nem tudtak nyomást (?) mérni ez katéterezésnél 17% volt mivel ezt se értettem úgy magyarázták ,hogy egy egészséges embernél ez az érték min.55% szerencsére MRen 1 hónappal késöbb 40% héfőn megint megnézik ultrahanggal. Hirtelen ennyi jut eszembe abból amit tudok és értek.

Előzmény: Törölt nick (3797)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3797

Nem jó. Kardiologussal azzonal kibeszélni akármelyikkel. 

 

Előzmény: Erika 79 (3796)
Erika 79 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3796

Sajnos hiába scaneltem be nem tudom bemásolni ...3 oldal a végét gyorsn leírom, köszönöm a segítséget.

 

GOKI

Epikrízis:

frissen felfedezett dilatatív cardiomyophatia miatt vettük át a T.b. kórházból. Pitvarfibrilláció miatt TEE vezérelten cardioverziót kíséreltek meg sikertelenül.

Echocardiographia és TEE vizsgálat súlyos biventricularis szívelégtelenséget igazolt. ASD-t nem láttunk.Hemodinamikai vizsgálata során ép koszorúerek, minkét kamrában-különösen a jobb kamrában-emelkedett  végdiastolés nyomás, magas jobb pitvari töltőnyomás- főleg a jobb kamrát érintő restriktív funkciózavar, megbtartott perctérfogat mellett emelkedett postcapilláris hypertónia igazolódott.

 

Diagnózis:

-Fibrill.auric.

-Dilatatív cardiomyopathia

-insuff.ventr.utr.cordis

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3795

Nehezen olvasható.

Nekem agenesia pulm vitium cong dextrocardia l.d. pulmonect. Vena cave inferior scimiter syndroma.

Tedd ide fel a zárójelentésed fényképét -letakarva az adataid- és kivesézzük.

Én ismerek ilyen beteget Swarcz Sándor az első magyar újszíves- ő megfázott-.

Ma gyereke van él virul.

Ha jól kezekben vagy rendben leszel.

Ajánlom:

-Heti 1x háziorvos EKG

-Labor havi1x

-Kardiologus magánrendelés látogatása és folyamatos konzultácio.(azért magánrendelés mert ott nem kell várni)

-Ne es kétségbe, ne idegeskedj és nézz utána alaposan a neten is.

A Haller utcában sok betegtársra lelhetsz, sajnos.

Előzmény: Erika 79 (3794)
Erika 79 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3794

 

Sziasztok!

 

Sajnos még mindig nem tudni (de nem is fog kiderülni), hogy örökölt vagy szívizomgyulladás eredménye. Ha örökölt, akkor csak romlani fog, ha gyulladás, akkor van esély némi javulásra. 3 hónapja elmentem a háziorvoshoz hogy 1 hete ülve alszok, rettenetesen fáj a ball vállam, ha fekszek, és a lábam is nagyon feldagadt. Kaptam izomlazítót illetve a lábamra azt mondta meleg van!!!??? Hiába mondtam, hogy másnak is melege van, nekem nem fér bele a papucsba a lábam... Még a kartonomra se írta fel. 2 nap múlva munkából már az ügyeletre mentünk 22nap kórház lett belőle. 2 hétig a helyi 1 hétig a GOKIBAN. (a gokiról csak annyit, hogy szuper hely köszönöm, hogy oda kerülhettem) Már túl vagyok 2 nyeletéses vizsgálaton 1 katéterezésen 1 szív mr-en. ahhhh. Ma már más a háziorvosom, 2 kardiológusom van egybehangzó véleménnyel Cardiomiopatia, ritmuszavar, fibbrillálás. 32 éves vagyok fáradt és szomorú. A párom mindenben mellettem van, nagyon vigyáz rám :x

 

Senkit nem ismerek ilyen betegséggel.

 

Visszatérve a Vál fájásra mivel csak akkor fájt, amikor feküdtem a dokinak tudnia kellett volna, hogy ez az infarktus egyik előjele, ezt szerencsére a labor nem támasztotta alá, de ha csinál egy ekg-t nem 2 nap múlva kerülök az ügyeletről a kórházba.

 

 

 

 

 

ghepard Creative Commons License 2011.08.31 0 0 3793

Átböngésztem egypár oldalt, hogy mi is az a cardiomiopatia. Fogalmam se volt róla, hogy mi lehet az. Olvasom, hogy ahogy egyre többet megtudnak a kialakulásáról, vissza lehet vezetni bizonyos tényezőkre. Tehát ez se egyszerűen és véletlenül alakult ki. Itt is (mint talán mindenhol) függ attól, mit, hogyan, mennyit, mikor stb csinált az ember. Szív nélkül nem élhetünk, ezért fontos, hogy tudd, hogyan is állsz, mit tehetsz, mit tehetnek Veled..........

Előzmény: Erika 79 (3791)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 3792

Szia!

Szívizombántalom. Megfáztál, öröklött,túlsúly, vagy nagyon hajtasz??

Echocard volt?

Terheléses vizsgálat?

Teljes belgyogyászat?

Javaslom azonnal megbízható magán szívorvoshoz menj.

Swarcz Sanyi is így kezdte, a szobatársam volt 5 hónapig(első magyar újszives).

Előzmény: Erika 79 (3791)
Erika 79 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 3791

Sziasztok!

Pár órája találtam ezt a fórumot remélem tudtok segíteni. Azt szeretném kérdezni van-e valaki akinél cardiomiopatia-t diagnoztizáltak. 3 hónapja tudom illetve a pontos nevén kívül nemsokat tudok...

ghepard Creative Commons License 2011.08.30 0 0 3790

Igen, ha a bevetés után más lesz a vizelet, széklet (még a kifújt levegő is), akkor mennek el a lerakódások és átmenetileg még rosszzabbul is érezheti magát az ember. Ezt én is tapasztaltam, mikor 2003-ban kezdtem rezegtetni a hangokkal meg más fajtákkal is. De már jó ideje kb egyforma dolgok távoznak belőlem.........

Előzmény: Törölt nick (3788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!