Keresés

Részletes keresés

Pápaszem Creative Commons License 2003.08.23 0 0 316
Tamaramara rejtvényéhez:
A képen látható színésznő pedig igen ledér öltözetben jelent meg a költő művéből készült debreceni előadásban.

Prücsökandi Creative Commons License 2003.08.23 0 0 315
Én tudom, és ő is biztosan tudja:
Előzmény: Tamaramara (314)
Tamaramara Creative Commons License 2003.08.23 0 0 314
Azt hiszem, valamennyien tudjuk. Itt van a második férj rajza az első férjről:
elsőférjecske

Ez könnyű rejtvény lesz, ezőttal egy kis irodalom.
A szerzőt és a címet hamar meg fogjátok találni az alábbi részlet alapján.
Az én kérdésem inkább az, melyik magyar költőt melyik művének megírására inspirálta ez a mű.

„Termete szép karcsú, magas állapotja,
Fejér az ő teste, mint hattyúnak tolla,
Istenasszony módra termett ábrázatja,
Gyenge, ékes, lassú zengedező szava.

Ifjú felgerjedvén karját felemelé,
Hozzája szorítván leányt megölelé,
Kitől ő magát is leány nem kímélé,
Mert ő is az ifjat igen megkedvelé.

Gyönyörű csókokat ajakok nem unnak,
Ölelgetésekkel karjok nem fáradnak…
…Venusnak szerelmes szép játéka után
Magukat mindketten az álomnak adák…”

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]



hü jenő Creative Commons License 2003.08.22 0 0 313
Ha már úgyis ennyi a kép! :)
Az első a feleség nevére utal, a második a második, festő férjre.


Ezt pedig az első férj írta:
"Szeretem, hogy elbújt
Erős, nagy voltomban,
Szeretem hibáit
Jóságánál jobban,
De nagyon szeretem."

Előzmény: Lindabi (310)
Huncutka1982 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 312
"Úgy szeretem, hogy benned élek
S hogy te bennem vagy, úgy szeretem:
Óh, szerelem,
Be virágos vagy s véghetetlen.
Óh, szerelem, voltam és multam,
Óh, szerelem, óh, jövendő idők,
Kényszeritők,
Hálát bókol ős ifjúságom."

Ezt Kitakartfej, az első férj írta feleségéhez.
A festő, a második férj pedig barátja volt a néhai első férjnek. (Ahogyan az lenni szokott...)

Előzmény: Lindabi (310)
anteus Creative Commons License 2003.08.22 0 0 311
nagyon klassz rejtvény!
mail-tem
Előzmény: Lindabi (310)
Lindabi Creative Commons License 2003.08.22 0 0 310
Látom, teljesen ellustultatok, ezért kaptok egy új rejtvényt.

Egy festő nevét kell kitalálnotok, aki az alábbi aktot festette.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Segítségképpen annyit elárulok, hogy egy nagyon híres művészcsoportnak volt alapító tagja. A művészcsoport nevére utal egy film címe, amelyből van itt egy jelenet:
filmkép

A festő felesége legalább annyira híres volt, mint maga a festő. Ezt a képet talán kevesen ismerik róla:
feleség

Lindabi Creative Commons License 2003.08.20 0 0 309
Azt hiszem, Zoláról mindent kitárgyaltunk.
Vagyis a Mouret abbé vétke című regény a megfejtés, illetve Nana az, akit még keresnünk kellett.
Tami, nagyon jó a családfa, megírhatnád nekem e-mailben, hol akadtál rá!
Jenőnek meg az Ady-idézethez gratulálok, erre se lehetett könnyű rábukkanni.
Senkit sem akarok befolyásolni, de Andersen feladvány-képén egy nő látható. Higgyétek el, van egy kis gyakorlatom benne, miről lehet felismerni. :)
hü jenő Creative Commons License 2003.08.20 0 0 308
Az a lehetőség, hogy a képen is férfi van? És az a kebelnek látszó tárgy, amit a mellkasára illesztettek, csupán egy darab plasztik? Ezek még nem merültek fel benned? Ismerve a rendezőnő cseppet sem hagyományosnak nevezhető felfogását...
Szemüvegem, köszöni, jól van! :)
Előzmény: andersen-69 (307)
andersen-69 Creative Commons License 2003.08.20 0 0 307
Kösz az infót.Bár mintha mindketten férfiak lennének.Van még egy lehetőség,cserélni kellene a szemüvegedet. :)
Andersen
Előzmény: hü jenő (306)
hü jenő Creative Commons License 2003.08.18 0 0 306
Andersen – ősemtudja :) – rejtvényére: George Calin, aki Pukkot játszotta. Ha mégsem, akkor Bán János, harmadik lehetőség nincsen. Szerintem. :)

Lindabi találóskérdésére:
"A Paradou, a szerelem kertje, gyönyörű volt az Odéon színpadán. A színdarab egy izgató szépségű vers, mint ahogy a regény se más. Bruneau muzsikája olyan kísérő, mint a Hajnalnak a rózsás felhők. A siker óriási és nemes fajú siker. S ahány reakciós hírlap csak akad még Párizsban, gyilkosan csepüli a darabot. És Párizs dicsősége, új dicsősége, hogy hiábavaló a mesterkedés." Ezt írta róla Ady 1907-ben.

Pápaszem kiegészítő kérdésére:
Van egy utca Szegeden, melynek kéttagú nevében az egyik a könyv címe.

andersen-69 Creative Commons License 2003.08.18 0 0 305
Ugyan nekem súgtak egy kicsit (!),viszont ezt a regényt is megfilmesitették 1970-ben.
Egykép a filmből,sajnos gyenge minőségű:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Andersen
Előzmény: Lindabi (299)
Prücsökandi Creative Commons License 2003.08.18 0 0 304
Pápaszem pótkérdéséhez segítség lehet, hogy az alábbi három színésznő emlékezetes filmszerepe volt a válasz:
- Cathrine Hessling (némafilmben)
- Véronique Genest (tévéfilmben)
- Katya Berger (játékfilmben)
andersen-69 Creative Commons License 2003.08.17 0 0 303
Tamara !Ez a táblázat fantasztikus.De mi is ez?
E-mailed érkezett !!!
Andersen
Előzmény: Tamaramara (302)
Tamaramara Creative Commons License 2003.08.17 0 0 302
Nézzétek, mit találtam:
Pápaszem Creative Commons License 2003.08.17 0 0 301
Andersen feladványára a helyes válasz: passz. Talán a színházi honlap fórumán kellene megkérdeznünk, hátha ott tudja valaki.

Viszont ez a másik rejtvény nagyon a kedvenc olvasmányaimba trafált, ez a regény az egyik régi kedvencem. Később talán írok róla pár szót, ha már mindenki megfejtette.

További segítség: Az 1875-ben megjelent regény címszereplője írója fantáziája szerint 1841-ben született, édesanyja Martha Rougon. Testvérei: Octave, Silvére és Desirée.

És egy ezt kiegészítő rejtvény: milyen címmel jelent meg az író egy másik, kicsit távoli rokonról, Anna Coupeau-ról szóló regénye?

Tamaramara Creative Commons License 2003.08.17 0 0 300
Andersen feladványával kapcsolatban ötletem sincs, Szalay Mariannak kisebb keble van, Botos Évának az arca más, Tóth Józsefnél mindkettő... :)

Lindabi rejtvénye ismét szép kis trükk.
További segítség lehet ez a kép:

Lindabi Creative Commons License 2003.08.17 0 0 299
Én is lezárom a korábbi rejtvényt: Szabó István: Redl ezredes. Elnézést, ha nagyon nehéz volt, de én könnyűnek szántam.

Most egy író nevét és egy regény címét kérem Tőletek.
Az író műveiben szép számmal akad erotikus részlet, sőt – korának néha álszent erkölcsei szerint – több könyvét botrányosnak minősítették. Ennek ellenére életműve igen jelentős része a világirodalomnak.
Az alábbi kép és cikk a regényre utal:

első kép
cikkecske

andersen-69 Creative Commons License 2003.08.16 0 0 298
Lezárom a rejtvényemet:Holl Zsuzsa-Fehér házasság-Kecskeméti Katona József szinház.
És rögtön lenne egy új rejtvény,aminek az az érdekessége,hogy én sem tudom a megfejtést.Talán együtt kitalálhatjuk.


és ezen az oldalon található:
szentivánéj

Azt kell kitalálni,ki a fotón szereplő félmeztelen szinésznő.

Andersen

andersen-69 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 297
Igy már,a képpel könnyű a megfejtés.Bár csak a filmet láttam.
Egy kis nosztalgia,a szinésznők erotikus szerepeihez:
Kiss Mari-Rosszemberek-1978
Tallós Andrea-Zsarumeló-1989 (TV)
Tallós Rita-Gyilkosság két tételben-1989-(TV-FULL)

Folyamatosan bővitve képanyaggal,a régiek és azúk látogatók kedvéért:
SZINHÁZ ÉS EROTIKALEXIKON

Andersen

Tamaramara Creative Commons License 2003.08.15 0 0 296
Pápaszem rejtvényéhez további segítség:

Rebi néni Creative Commons License 2003.08.14 0 0 295
Hello! Ma regisztrálódtam, sok mindent elolvastam a topicban, és csak gratulálni tudok Nektek. Nagyon tetszik, az erotika remek ötlet, így talán azok is olvasgatják és érdeklődést mutatnak a művészetek iránt, akik egyébként bicskával eszik a fagylaltot. Később a fejtésbe is bekapcsolódom, de még szoknom kell a trükkjeiteket.
Huncutka1982 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 294
Egy külföldi előadás plakátja:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Pápaszem Creative Commons License 2003.08.14 0 0 293
Andersen rejtvénye fekete válás, Lindabi filmjét pedig Oscarra is jelölték.

Az én feladatom sokkal könnyebb lesz, az alábbi három furcsa mondatból egy gyakran botrányos, a nyárspolgárokat provokáló színpadi előadás címét kell kitalálnotok.

- Hamlet görcsben, mert Villon zsebében sör.
- Hello, bolond, Jézus csókja valahol átváltozott!
- Milyen jó lenne ütni vissza.

andersen-69 Creative Commons License 2003.08.13 0 0 292
Öszzevissza keresgéltem,mig végül egy szinésznő maradt.De félek,hogy mégsem jó.Az a fénykép.A Drakula.A szinésznő,akire rátaláltam,szerepelt ugyan egy "Magyar Drakulában",de az TV-játék,Djoko bácsival.
Illetve lenne még egy megoldás,a Drakula ott is stimmel,de ott meg Kerekes Éva nem illik a képbe.
Azért én mégis Bujtor szerelmesére tippelek.
Andersen
Előzmény: Lindabi (288)
Bigcic Creative Commons License 2003.08.13 0 0 291
Hello! Klassz ez a feladványos topic, nagyon sok érdekes, izgalmas információ van rajta.
Az előző feladat megoldása holl volt, hol nem volt, a második feladvány megfejtése pedig szerepelt egy olyan filmben, amelyben Kerekes Évát lehetett meztelenül látni. (Nem egyedül jöttem rá, de rájöttem!)
Tamaramara Creative Commons License 2003.08.12 0 0 290
Természetesen nem önéletrajzot írt több bőröndnyit, hanem regényt saját életéről...
:-)))
Tamaramara Creative Commons License 2003.08.12 0 0 289
És a 4) pontban szereplő információk nagyon csavarosak, de Lindabi ezzel csak meg akar vezetni minket! :-)

Az 1) pontban szereplő író éveken át adott ki olyan folyóiratot, amelynek minden betűjét ő írta, végül Budapest ostroma alatt szabályosan éhen halt egy pincében. Gyönyörű önéletrajzának kézirata bőröndökben hányódott hosszú évekig, megfagyott hullája pedig napokon át hevert a pesti járdán, mire egy olvasója felismerte...

Lindabi Creative Commons License 2003.08.11 0 0 288
További segítség lehet a küzdőknek az alábbi két mű:
- Fehér Klára: Szexmozi
- Kodolányi János: Házasság
---------------------------------------------

Az én feladványom most talán nehéz lesz, ezért senki se keseredjen el, ha nem boldogul vele! Kérés nélkül is teszek fel segítséget egy-két napon belül.

Egy kiváló filmrendező egyik filmjének címét kell kitalálnotok.

1) A filmrendező vezetékneve megegyezik annak a gyönyörűen mesélő, veszedelmesen gondolkodó írónak a családnevével, akinek egyik novellájából való az alábbi idézet:

„ Anna asszony hosszú, száraz fekete némber volt. De ez csak a testi hüvely volt, a siralomvölgyi használatra készült tok. A lelke napról-napra gömbölyűbbre hízott a sok imától. Az ég angyalai minden este mosolyogva emelgették, mint a tömött libát, és mondták egymásnak: - Ma megint öt dekával lett kövérebb. Ez nyom a legtöbbet az egész sorbeli nyájban.
Egyszer, halottak napján, Anna asszony benyitott férje irodájába. Demarchi úr egy nagy könyvben nagy összegeket számított. – Nem jössz, édes férjem, a temetőbe? – kérdezte. – Nagy szépen ki van világítva.”

2) A rendező keresztneve azonos annak az államférfinak a keresztnevével, akinek nagyon híres sorait idézem:
"Hazánkban is legyen egy olyan megkülönböztetett díszes összegyülekező hely, melyben főbb és előkelőbb és jobb nevelésűek, eszes, értelmes férfiak, a társasági rendnek mindenik osztályából, egymással vagy barátságos beszélgetés végett találkozzanak, vagy többféle politikai újságokat, s hasznos gazdasági, tudományos, művészi hónapos írásokat olvashassanak, magukat pedig üres óráikban illendően múlathassák."

3) A film egyik jelenetében meztelenül szeretkező színésznő szerepelt abban a színdarabban is, amelynek címére ez a kép utal:

4) A kitalálandó film forgatókönyvét egy olyan író írta, aki hajdanán rendezett egy olyan rövidfilmet, melynek egykori operatőre fogja rendezni a Nobel-díjas írónk regényéből készült filmet.

Remélem, alaposan megkavartalak Benneteket! 

andersen-69 Creative Commons License 2003.08.11 0 0 287
Újabb értékes információ alapján:igen,volt Ő már Doroghyné is.
A szinésznő fotóját megtaláltátok?
Andersen
Előzmény: Pápaszem (284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!