Keresés

Részletes keresés

bozsori Creative Commons License 2013.12.15 0 0 1569

Ugye a buszjegyet már megvetted? Lentebb volt egy link a lülönböző jegyekről. Én úgy értem hogy minden jeggyel át lehet szállni.

Előzmény: madrid.gyorgyi (1559)
madrid.gyorgyi Creative Commons License 2013.12.15 0 0 1568

Ó, köszönöm az észrevételt, tényleg Midi-hez visz a busz:) Utánaolvastam annak hogy van úgynevezett Jump jegy a tömegközlekedésre. Magyar oldalakon azt olvastam, hogy egy fő 90 percig tud vele bármely tömegközlekedési eszközön utazni(át is lehet szállni) viszont a külföldi oldalon nem volt ilyenről szó. Mennyire igaz? Akkor lehet hogy megéri inkább egy-egy Jump jegyet venni? 

Dzsekkbajer Creative Commons License 2013.12.14 0 0 1567

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami olcsó hotelt a belvároshoz közel?
Köszönöm!

BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.13 0 0 1566

Köszönöm.

Előzmény: Pitta2 (1565)
Pitta2 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 1565

Igen, illetve egészen pontosan Petite rue des Bouchers. Erre merőleges a Beenhouwersstraat. Ott is nagyon sok az étterem. Az utóbbiról az első utca jobbra az Impasse de la Fidélité. Itt található a Jeanneke Pis. :))

Előzmény: BorsónéVica (1563)
AFUTO Creative Commons License 2013.12.12 0 0 1564

Őt is megette valaki (nem mi)...

 

BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.12 0 0 1563

Az éttermek utcája ez?  Rue des Bouchers

Előzmény: Pitta2 (1562)
Pitta2 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 1562

Az éttermek utcáját én is javaslom 12-18 EUR közötti áron lehet 3 fogásos menüt enni. 3-4 féle előételből, kb ugyanannyi főételből lehet választani és van a még a "napi desszert". Mindenüt kifogástalan az étel. Az 1 napos Brüsszel karikáimon mindig ott eszek.

Közel a Grand Placehez van egy Bartók szobor is.

 

Biztos, hogy a centrale-ra visz a busz? Ha Charleroiról mentek, akkor a Midire megy a busz. Onnan 1 metrójegy elég. Jó időben mi visszasétálunk az ebéd után a Midire. 3-4 villamosmegálló.

Előzmény: madrid.gyorgyi (1559)
73kata Creative Commons License 2013.12.11 0 0 1561

Véleményem szerint sem érdemes erre a kb. 5 órára napijegyet venni. Gyalogosan nagyon kényelmesen elérhetőek a látnivalók.

Biztos, hogy a Centrale-nál tesz le a busz és nem a Midi-nél? A Miditől is elérhető a belváros kényelmes sétával (olyan 15 perc kb.), bár egy picit távolabb vannak, mint a Centrale-tól. Ha a Midi-n tesz le a busz, akkor szerintem 1 metrójeggyel be tudtok menni a központhoz, picit gyorsabb mint a séta :).

Előzmény: madrid.gyorgyi (1559)
AFUTO Creative Commons License 2013.12.11 0 0 1560

Röviden: nem. 

A felsorolt helyszínek gyalog kényelmesen bejárhatóak. 

Ha mégis tömegközlekedni kellene, van szóló jegy is:

 

http://www.stib.be/abon_tickets.html?l=en

 

 

Étterem: a Grand Place mögött egy komplett éttermi negyed van, ha ott nem találtok valamit, akkor sehol.

Árak: pizza/pasta 8-10-12€, moules frites 15-25€. Wafelt egyetek az utcán, 3-6€.

 

Hogy ez reális vagy nem, azt döntsd el (ezeket a fajta kérdéseket amúgy soha nem értettem, de ez az én bajom).

Előzmény: madrid.gyorgyi (1559)
madrid.gyorgyi Creative Commons License 2013.12.11 0 0 1559

Sziasztok!
Szeretném segítségeteket kérni! Januárban utazom Brüsszelbe, meglepem szüleimet egy egynapos kiruccanással... Bár nem fukarkodom, egyetemista diák létemre mégse szeretnék fölöslegesen pénzt kiadni bizonyos dolgokra. A kérdésem az lenne, hogy érdemes pár órára (kb. 5 órára) napijegyet vennünk a városba? Megnézegettem nevezetességeket már, amik érdekelnek(Grand-Place, PALAIS ROYAL DE BRUXELLES, CATHÉDRALIS SS MICHAELIS ET GUDULE, HOTEL DE VILLE, Pisilő kisfiú, stb..), és úgy láttam, kb. egy kupacban vannak, a google maps szerint 400-600 m-re vannak csillag alakzatban Bruxelles-Central-tól, ahol letesz a transzferbusz  . Megéri egyáltalán ilyenkor buszra/villamosra/metróra szállni, vagy egyszerűbb gyalog? Ha egyedül utaznék, szívesen gyalogolnék, de szüleim nem annyira fiatalok már... ezért várok véleményeket:) 
Illetve tudtok ajánlani azon a környéken olyan beülős helyet, ahol lehet enni valami egyszerű ételt reális árakon? Milyen árakra számíthatok? Kerestem elég sokfelé erről infót, de nem sokat találtam, és jobban is szeretem olvasni mások véleményét!
Nagyon köszönöm a válaszokat :)

BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.02 0 0 1558

:)

Előzmény: 73kata (1557)
73kata Creative Commons License 2013.12.02 0 0 1557

Amit Te belinkeltél azon két átszállással jutsz el a célállomásodra. 

 

Amit Bambusznád belinkelt azon 1 átszállás van. Arra gondoltam én is. Minek még ott is átszállni :).

 

 

Értettem, hogy Brugge-be szeretnél eljutni Charleroi-ból. 

Előzmény: BorsónéVica (1555)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1556

Ok, capire!!

 

Hálás köszönet a forditásért. Akkor mégiscsak megveszem azt a shuttle jegyet a Midi-ig.

Előzmény: Törölt nick (1554)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1555

Épp, az, hogy kevesebbszer szeretnék átszállni.

 

Bocsi, de nem értem, Te mire gondolsz? Én nem a Brugge-i pályaudvarról akarok vhová eljutni, hanem oda szeretnék érkezni a Charleroi-reptérről.

 

Az volt a kérdés közvetlenül a reptérről ill. a Charleroi vasutállomásról megy e vonat Brugge-ba.

 

A vasut honlapon próba képpen beirtam az ind.helyet, Charleroi sud állomás és az érkezési helyet Brugge, és ugy látom van onnan vonat, de nem vagyok ebben biztos. Már a forditásra gondolván.

Előzmény: 73kata (1553)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1554

Megy, de át kell szállni Brüsszelben:

http://awesomescreenshot.com/0c12164y6c

Előzmény: BorsónéVica (1552)
73kata Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1553

Miért akarsz 2x átszállni? Nem egyszerűbb a szállásra eljutni a brugge-i pályaudvarról, miért szeretnél ott még egyszer átszállni? 20 perccel több lenne így a menetidő.

Nekem tavaly a fő térnél volt a szállásom, és a pályaudvarról elég gyorsan bejutottam oda. Gyalog kb. 20 perc lett volna, de busszal gyors volt.

 

 

Előzmény: BorsónéVica (1552)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1552

http://www.belgianrail.be/jp/sncb-nmbs-routeplanner/query.exe/en?ld=std&AjaxMap=CPTVMap&seqnr=1&ident=kv.03171111.1385913007&OK#focus

 

Charleroi-Sud [NMBS / SNCB]To:Brugge - Sint-Pieters-op-de-Dijk, Priester Fonteny 1-7Dátum:Su, 23/02/14Idő:9:48

 

(indulás)

 

Amit belinkeltéll oldalt, próbaképpen megnéztem megy e? Én ugy értelmezem, hogy igen. Nem tudok angolul, a google, meg olyan hülyén fordit.

Előzmény: BorsónéVica (1551)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1551

Ha, mindenképp bekell mennem a Midire, akkor egyszerübb busszal, s onnan vonattal tovább. Azt hittem van közvetlen Charleroi-ból.

Ok, köszi, akkor megveszem a neten előre a jegyet a shuttle-ra.

Előzmény: Törölt nick (1550)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1550

Charleroi reptérről elmész az A jelű busszal a végállomásig, ahol lesz Charleroi Suid vonatállomás.

Itt felszállsz a vonatra ami elvisz Brüsszel Midire, majd ott átszállsz a Brugge-be menő vonatra. Nincs közvetlen járat Charleroi és Brugge között, mindenképpen át kell szállni Brüsszelben.

Ezen az oldalon megtalálod a menetrendeket: http://www.belgianrail.be

Előzmény: BorsónéVica (1549)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.12.01 0 0 1549

Charleroi reptérről, ha Brugge vasutállomásra szeretnék érkezni, ugye nem muszáj bemennem a Midire?

 

Rögtön a reptérről indul vonat? Vagy busszal kell mennem a Charleroi /gondolom egy van/ állomásra, s onnan Brugge.

 

Nem segit a google, nem találom.

 

Esetleg egyszerübb, s olcsó megoldás?

 

 

BorsónéVica Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1548

Kösz

Előzmény: AFUTO (1547)
AFUTO Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1547

Maestron kívül bármilyen kártyával tudsz fizetni szerintem, legyen az debit vagy credit.

Előzmény: BorsónéVica (1546)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1546

Tudja valaki : A Brussels City Shuttle buszra a jegyet, ha neten veszem, tudok otp-s webkártyával fizetni? Nem szivesen használnám a HK-t.

AFUTO Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1545

Májusban voltam Angliában és Norvégiában munkaügyileg.

Előbbi helyen már elmúlt 9 óra, mire elkezdett sötétedni, Norvégiában meg majdnem éjfélkor... Aztán reggel meg normális időben világosodott, pedig nem is északon voltam, csak Oslo meg Stavanger környékén.

Igaz, hogy ennek megvan az ellenkezője is, na azt én nem bírnám elviselni.

 

Előzmény: R.Kata (1544)
R.Kata Creative Commons License 2013.11.27 0 0 1544

A későn sötétedés engem májusban lepett meg nagyon :) Este 8-ra értem a szállásra, fáradtan, és olyan fura volt, hogy én már pizsomában nyomulok zuhanyozás után, kint meg még mindig világos van :) 

 

Érdekes, én nem láttam olyan hú de szépnek Brüsszelt, sem érdekesnek. Mondjuk nem is vártam semmi egetrengetőt, tehát nem ért csalódás. 1-2 napos kirándulásra jó, de pl. élni nem akarnék ott. Abszolút nem fogott meg. 

Előzmény: AFUTO (1511)
AFUTO Creative Commons License 2013.11.27 0 0 1543

Jónapot,

 

talán elfér itt néhány kép a hétvégi látogatásról.

 

Grand Place, ezúttal kicsiben:

 

 

Ugyanez életnagyságban:

 

 

Petit Sablon Park:

 

 

Focimeccs közben:

 

 

Katedrális:

 

 

Városrészlet:

 

 

Vacsora:

 

 

Széchenyi-fürdő a Mini Európában (mellesleg tudja valaki, miért pont ez van Mo-ról?):

 

 

És a kép, aminek elkészülte csak pár percen múlott:

 

BorsónéVica Creative Commons License 2013.11.24 0 0 1542

http://www.welkom-brugge.be/Default.aspx?categoryTab=1&sortBy=Popularity&language=English

 

Itt megtaláltam a hajókázással kapcs. minden infót. Nem csak a csatornákon, de van olyan is, ami Brugge-Damme-Brugge

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 1541

Lehet ebben a topicban nem esett szó róla, de a belga autópályák már egy jó ideje felújítás alatt állnak. Tavaly októberben CRL-ből Luxembourgba mentünk a shuttle buszt is üzemeltető Flibco busszal és az odafelé tapasztalt dugó miatt eggyel előbbi busszal jöttünk vissza másnap. Persze utólag kiderült, hogy kár volt, mert zökkenőmentesen, időben érkeztünk a reptérre. (Ez a járat nem fél óránként jár, ezért ez 2 órával előbbi indulást eredményezett, de nem mertünk kockáztatni és a közel 3 órás utat végig izgulni, hogy időben odaérünk-e.)

 

De amúgy én alapból az ismerőseimnek 17:55-s kapuzárású gépre javasoltam a 15:15-s buszt. Persze értem, hogy jobb a városban lenni még egy kicsit, mint a reptéren időzni feleslegesen, de hát ugyebár mindenki saját vérmérséklete szerint dönt :)

Előzmény: AFUTO (1537)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.11.24 0 0 1540

Át, köszi.

Előzmény: csikkecske (1538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!