Keresés

Részletes keresés

Tamás Ács Creative Commons License 2017.07.12 0 2 8293

Ha 120 euroért kocsit bérelsz, nem ártana abba tankolni is.

Sarti környékén dimbes dombos a vidék, ne számolj 4l-es fogyasztásra

Csak azt akarom mondani, hogy az 50HUF, minusz Avrás klíma, mínusz 120euro kocsi bérlés, mínusz ha menni is akartok a kocsival - üzemanyag - , hát nem vagyok erős matekos, de ez nem tűnik elég indulónak

Előzmény: Sz.. Zoltán (8289)
imesc Creative Commons License 2017.07.12 0 2 8292

"Konzervet viszünk. Meg is őrülnék ha egy vacsira 30EUR elmenne a közösből"

 

2,5 EUR egy gyrosz pitában, én szeretek és tudok is enni (zabálni), de én is jól lakok egyel. ;-)

Előzmény: Sz.. Zoltán (8289)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8291

Bárcsak úgy lenne mint Dubaiban volt ahol nyilvánosan csókolozni se lehet, mert mész a börtönbe az erkölcstelenségért. Nagy poén volt 44 fokban sétálni az asszonyal ott amikor mindenki taxizott 100 forint/l üzemanyagáron, ilyen kalandokra gondolok csak. Kicsit megnyugtattok, hogy annyira nem lehet káosz Sartiban az élet, megtaláljuk majd a helyünket arra a nagyon hosszú 7 napra. Ismerve magamat 5 nap után amikor megszoktam már haza se akarok jönni majd. Remélem a viz jó lesz akkor is ha csak 30 fokot jósolnak a jövő hétre. Valaki olyan (számomra) hülyeséget mondott, hogy 28 fokos a viz.. amikor 32 fok van. :) 25 fokos viz még elmegy, Dubaiban 34 fokos volt :)

Előzmény: Pierr_Kardán (8290)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.07.12 0 2 8290

Remélem nem csak elviselni az éjjel nappal rohangáló gyros motorosokat, mert ahhoz a viaszos füldugó sem segitene.

 

Sartin nincs se gyros, se pizza házhozszállítás, ezért motorosok nem rohangálnak este sehova. Napközben a nyaralók által bérelt motorok mozognak, de napközben az ember amúgy is a parton henyél.

Előzmény: Sz.. Zoltán (8289)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8289

Konzervet viszünk. Meg is őrülnék ha egy vacsira 30EUR elmenne a közösből, akkor inkább kocsibérlésre menjen 120 az jobban megéri, hiogy felfedezük a környező partokat. Én 50 ezer HUF-ot váltottam amiből 10 rögtön elmegy az Avra-s légkondira. Az asszony 267 EUR-ot váltott, de ő se akarja elkölteni mindet.

Az Athos csak példa volt, nem tudom még mit lehet Sartin strandoláson kivül csinálni. Remélem nem csak elviselni az éjjel nappal rohangáló gyros motorosokat, mert ahhoz a viaszos füldugó sem segitene. Nemsokára kiderül minden, de ritkán szoktam nem előrelátni a dolgokat. Egy biztos hedonsita életet ott sem tudunk majd élni és nem is akarok.

Előzmény: Katana750 (8288)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 8288

Az Athosz-szigeti kirándulás esetében kicsit bizonytalan vagyok, mert volt olyan ami csak a felségvizek határáig mehetett, de mintha lett volna nyilvánosan látogatható kolostor is! A Sithon-travel irodájában ezt is le tudod tisztázni akárcsak az autóbérlést. Ha a helyi eszem iszom nem érdekel akkor is kell táplálékot bevinni! Csak nem otthonról, hűtőtáskában viszitek a bepanírozott rántott húst? Az apartmanok konyhai felszereltsége nem igazán támogatja az "otthoni" sütést,főzést. 30€-ból bőségesen meg lehet(lehetett) vacsorázni és nem gírosz-pita kombinációban. A csapvíz borzalmas ízű, ezért ajánlatos "Athos" palackozott vizet venni! Itthonról vinni=felesleges súlycipelés. Nyáron nagyon ritka a rossz idő Szártin. Ha esik is csak kicsit, legfeljebb felfrissíti a levegőt. Indulj neki pozitívan! Jó lesz az.

Előzmény: Sz.. Zoltán (8285)
scarabaeus Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8287

Utánanéztem.

Naponta 100 ortodox és 10 nem ortodox látogatót engednek be. Fél évvel korábban, vagy még korábban érdemes jelentkezni.

Előzmény: scarabaeus (8286)
scarabaeus Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8286

(Az Athoszra jóval korábban be kellett volna már nyújtani a kérelmet, ha egyáltalán)

Előzmény: Sz.. Zoltán (8285)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8285

Mindig mindennél van jobb, inkább az arany középutat keresem. Ezért talán 50 eurobol 1 nap bérlünk majd kocsit és kalandozunk ha Sarti nem jönne be annyira. 

Voltam már Dubaiban is dolgozni (ez volt a legmeszebb ahová eljutottam, nem is lesz több ilyen már, öregszem), de azt a cég fizette és önerőből nincs pénzünk minimum 120K lenne csak repjegyre kettőnknek bárhová, ezért fanyalodtam 22 órás buszozásra és az asszony Sartira AKAR menni, mert ott volt 5 éve másik pasival és nagyon tetszett neki. Nem nagyon tudtunk apartmant válogatni, mert szinte mind foglalt volt, túl későn mentünk be az utazási irodába. Mostmár az időtől is félek, esőt mondanak a "szakértők": http://freemeteo.co.uk/weather/sarti/7-days/list/?gid=734339&language=english&country=greece

Mindegy 7 nap azért rengeteg idő, remélem találunk örömteli dolgokat Sartin és nem marad ott a gatyánk.

Helyi kaják, piák egyáltalán nem érekelnek pláne ha drágábbak mint itthon vagy az "olcsó Balatoni" árszint.

Egyszerre akarok inkább pihenni és kalandozni, bemenni Athos kolostorba stb. Az asszony teljesen begerjedt és be akar küldeni oda ahová ő nem mehet, mert NŐ.

Be is megyek ha tudok.

Előzmény: Katana750 (8284)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8284

Az igazság az, hogy a te nyugalmi vágyaiddal nem Szártira kellett volna menni! Illetve van ott is megoldás, a neve Sarti Beach Hotel. Az ó falu szélétől kb. 6-800 méterre egészen más volt a helyzet amikor utoljára ott jártam.(2014) Éjjel csend és nyugalom csak a tenger hullámai, amelyek álomba ringatnak. Dühöngő részeg alkeszekre azért ne gondolj! Ez nem a magyar ugar. Egyrészt 4€-körül vagy felette mérnek egy sört, a bor nagyon finom de szintén drága mulatság, töményt kevés ember iszik a 40°-os melegben és azt ki is fekteti az alkohol, ezért nem fogsz részeg állatok miatt mérgelődni szerintem! A sok szerb meg román nagy része otthon eszik, iszik és a bolti dobozos sört nyomja, alkudozik a boltosoknál(utána nem vesz semmit). Az unokaöcsémék 2 hete jöttek haza és nem túl pozitív képet festettek le Szártiról ahhoz, hogy én a közeljövőben újra oda menjek. Az egyetlen amit más helyen nem találtunk még olyan minőségben, a nyelvhalfilé amit az Emmanuelben lehet enni. Talán 3 hét múlva Gerakini!

Előzmény: Sz.. Zoltán (8283)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8283

Én inkább okos ember vagyok még ha egy vidéki paraszt is, mert felkészülök a legrosszabbra, így annál csak jobb lehet. Viaszos füldugót mindenestre viszek, hogy megvédjenek az alkeszoktól vagy pizza-gyros motoroscsókáktól akikkel tele van a fővárosunk is. 7 éj azért elég sok nekem, az utóbbi években max 3-4 napot voltam az asszonnyal nyaralni, ezért nem mindegy hogy lesz -e lehetőségünk pihenni vagy csak a parton szétégetve magunkat. Valahogy csak kibirom, legalább nem látom ezt a hányingerkeltő Pestet egy ideig és talán melegebb a víz mert Horvátországban szétfagytam. Természetesen leirom majd ide mit tapasztaltam. Jobb pozitivan csalódni, mint koppani. Átlagos szállást várok, de nagybogarakat és elviselhetetlen éjszakai zajt senki sem csipázza.

 

Emőke1, Katana750 köszönöm nagyon hasznos tanácsaitokat! Megfontolom mind!

 

Azért vagyok pesszimista, mert minden hétköznap zajos lakásban kényszerülök lakni és azt gondoltam egyszer elmehetek nyaralni hosszabb időre akkor találok nyugalmat valahol. Mindegy, az átlag csóró magyar pihen a koporsóban. Még 3 nap és kiderül vagy beborul minden.

Előzmény: Boarhunter (8248)
Boarhunter Creative Commons License 2017.07.11 0 0 8282

Vourvourou sokkal jobb választás, mint Sarti.

Előzmény: Fogibaby81 (8278)
Honey01 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 8281
Előzmény: fiest (8280)
fiest Creative Commons License 2017.07.11 0 0 8280

mondták ismerősök hogy oda menjünk el nézzük meg . de még nem tom hogy jutunk el oda...

Előzmény: Fogibaby81 (8278)
Honey01 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 8279

Mi is nézegettük Vourvourut, de kicsit csöndesnek találtuk. Szval ami az előnye, az a hátránya. :) Sartit inkább bázisnak fogjuk használni, mert Vourvouru partjai is gyönyörűek és még sok helyre szeretnénk elmenni. Már ami az 1 hétbe belefér.

Pl . szeretnénk megnézni Stagiránál az Aristotelés parkot http://www.dimosaristoteli.gr/en/Collection/Aristotle-the-philosopher

vagy átmenni Ammoulianni szigetre komppal http://www.visitammouliani.com/en/homepage/.

De megnéznénk a Kassandra fszigetet is, ha már ott vagyunk .... Azért a marmarasi piac is kihagyhatatlan - ha másért nem is, de a házi czipurróért biztosan ;)

Előzmény: Fogibaby81 (8278)
Fogibaby81 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 8278

Én pl booking on foglaltam még februárban

mi 2 felnőtt 4 gyerekre fizetünk 146e Ft-ot, ez 475 euro

klímás,apartman,kertre néző,tv,zuhanyzó...stb.

 

part kb 100m

 

szerintem ez is jó ár

ok,nem Sarti,de mi amúgy sem akartunk túlzsúfolt tömeghelyre menni

 

Ez Vourvourou-Sartitól icipicit feljebb

 

Előzmény: zeketib (8262)
fiest Creative Commons License 2017.07.11 0 0 8277

nekem 2 felnőtt aug 11 től  1hétre  a busz és a szállás 168e ft  a virozi-ban. 

zeketib Creative Commons License 2017.07.10 0 0 8276

Citroen c3 1.4 dízel.  4,5 körül eszik.  Nem nagy ,  de egy 4 fős család  elfér. 

zeketib Creative Commons License 2017.07.10 0 0 8275

Tévedés  . Magyarban és görögben tankoltam. Nem száguldoztam így 5 alatt evett a kocsi  . Kint a görögöknel 1.10euro a dízel..  Ki lehet számolni. 

Honey01 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 8274

Igen, én is rájöttem. Biztos, hogy így van.

 

Előzmény: Boarhunter (8273)
Boarhunter Creative Commons License 2017.07.10 0 0 8273

Megeshet, a kolléga az odaút üzemanyagáról nyilatkozott ... az meg belefér az ötven rugóba, pláne ha az egyik tankolást a maciknál ejti meg.

Előzmény: Honey01 (8272)
Honey01 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 8272

Sztem nagyon jó árban találtatok. Mi augusztus eleje-közepére 75 eu/éj/3 fő foglaltuk a Zogia house-ba. Az utikstéged viszont picit keveslem. Milyen autóval lett ennyi? Diesel?

Előzmény: zeketib (8270)
Mariann0126 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 8271

Szia! 

Olvastam, hogy ti is az Avrában szálltok meg. Én is ott foglaltam szobát. Nyaralás után írnál pár sort a szállásról?

Köszönöm szépen! 

Jó utat Nektek! 

Üdv! Mariann

Előzmény: Sz.. Zoltán (8241)
zeketib Creative Commons License 2017.07.08 0 0 8270

Hát nem tudom ki tud olcsóbban?!?  4 fő szállás  a parton nem 7,  hanem 8 napra. Főszezonban.. Ti tudjátok. Ja az üzemanyag nem került palyadijjal együtt 50eft ba . Elfogadható ár 

 

Előzmény: fiest (8263)
zeketib Creative Commons License 2017.07.08 0 0 8269

Összesen volt a szállás 8 napra 4 ágyas, 2szobas apartmanban 350euro. 

oké12 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 8268

Sziasztok! 

Augusztus végén utazunk Sartira a Családdal,előre lefoglalt apartmanba. Kérdésem: van-e valakinek személyes tapasztalata a "Chrisula Apartmanl"-ról? A válaszokat előre is köszönöm.

Tevemadár Creative Commons License 2017.07.07 0 0 8267

Felületesen olvasok... :-(

Előzmény: Katana750 (8265)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 8266

Akkor jól sikerült. Tavaly én ugyanennyit fizettem 2 felnőtt 1 gyermekre Thassoson az Elektra hotelben, de benne volt a reggeli is, emeleti tengerre néző szoba, klíma természetesen és szintén legalább 30 méterre a Trák-tenger! Igaz nekem egy Bp.-en élő görög ismerős intézte a szállást előre és 2 hétre. Az 1 hét nekem nagyon kevés.

Előzmény: zeketib (8262)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 8265

Írta, hogy 2 felnőtt 2 gyermek.

Előzmény: Tevemadár (8264)
Tevemadár Creative Commons License 2017.07.07 0 0 8264

ööö... nem tudni hányan vannak. Szerintem 50 eu / szoba /nap, légkondival 4 főre (felnőtt), az jó ár.

2 főre busszal szerintem olcsóbb (akkor az útiköltség is benne van).

 

De szerintem mindenkinek mást jelent az olcsó. :-)

Örülök, hogy találtak egyből JÓ (nekik tetsző) szobát :-) Jó nyaralást mindenkinek! :-) :-)

Előzmény: fiest (8263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!