Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2020.08.28 0 0 66865

Az 1800-as évek vége felé épülhetett, légitámadásra nem kellett gondolni. Akkoriban kezdte a vasbeton a pályafutását. Becsületes, marha vastag téglafal és boltív volt ahogy visszaemlékszem.

Előzmény: Törölt nick (66864)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 66864

Lehet, hogy akkoriban már számítottak légitámadásra is. De lehet, hogy gondoltak robbanásra, ki tudja hogy van például vasalva? Ha én csináltam volna, akkor nem lenne összevasalva a fal és a tétő, így egyben ledobhatja a tetőt, mégis nyújt külső védelmet. Bár ha jól tudom a modern robbanóanyagok nagy robbanási sebessége miatt ennek már kevesebb jelentősége van. 

Előzmény: Töck Jenő (66863)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.08.28 0 0 66863

Ahogy visszaemlékszem a mosonmagyaróvári építményre annak vastag volt a födéme is.

Előzmény: Törölt nick (66862)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.28 0 0 66862

Igen. A mozsárágyú lövedéke kisebb sebességénél fogva jóval kisebb rombolásra képes. De egyébként példánknál maradva fölülről a legkevésbé védett az épület, valszeg a boltozat engedett volna mint hasadó-nyíló felület, mert jóval vékonyabb volt mint az oldalfal. ami igen vastag. Ezáltal fölfelé hatott volna az erő. Nem lennék meglepve ha így találták volna ki, és lehet, hogy ezért is olyan vastag az oldalfal.

Előzmény: Töck Jenő (66861)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.08.26 0 0 66861

Szerintem oldalról védeni (pl. földsánc és vékony fal) fölülről kevésbé védeni célszerű.

Előzmény: Törölt nick (66859)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.26 0 0 66860

Nincs mit.

Előzmény: AbaAmade2 (66854)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.26 0 0 66859

Ez így van, volt dolgom hasadó-nyíló felületek méretezésével. Néha én is eltöprengtem, volt-e értelme lefojtani,de arra jutottam, hogy igen, mert mindenképpen meg kell védeni a lőport, ne juthasson be lövedék.

Előzmény: Töck Jenő (66857)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.26 0 0 66858

Valamit mondtak, de nem igazán emlékszem rá, valóban mintha visszatemetésről lett volna szó. Nem gondolom hogy túl sokat számítana amit mondanak, minden változik. Így a képeken nem látszik, de a talajszint rendkívül vizes volt, mintha valami víztározó lett volna ott. Nem tudtam értelmezni a dolgot. Valamiért ingyen be lehetett menni, volt egy kis kiállítás a lőportárban. Lenyűgöző belölről a lőportár, egy nagy boltozata van. A vár déli részén visszaépítésre kerül a Teleki palota, modern betonszerkezettel, eredeti külsővel(mármint az utolsóval) és részben belsővel. Ugyanígy a hajdani külügy épülete a szomszédságban, valamint a torzóként álló honvéd főparancsnokság épülete a tervek szerint. Ezzel részben visszanyeri a terület a 100 évvel ezelőtti pompáját. Sajnos nem a középkorit, de én ennek is örülök, végre eltűnik az a rommező.

Előzmény: casiopeanet (66855)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.08.26 0 0 66857

A mai, modern kialakításnál már számolni kell a falak, födém(ek) ellenállását, egyszóval a hasadó felületeket. Mosonmagyaróváron láttam egy K. und K. lőportárolót, annak olyan vastag falai voltak, hogy szerintem alkalmas volt a város rombadöntésére. A lőpor ha nincs lefojtva lassan ég.

Előzmény: Törölt nick (66853)
AbaAmade2 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 66856

A Trónok Harca égető befejeztével Főnököm is új csengőhangot keresett a főcímzene metálos verzióját félredobva; miután a Höltövény-Krizba környéki kirándulásaink is lázba hozták, az elmúlt novemberi lászlóvári (coronini) látogatásunk beszámolója arra inspirálta, hogy utánanézzen a német lovagrendnek, s pár hónapja immár a teuton-lovagok indulója zendül fel, az akár 40-60 másodpercnyi nyugalmat megszakítva...

De mielőtt bármilyen lászlóvári történetet emlegetnénk, elárulom, hogy a következő kinyomtatott szöveg díszeleg az irodámban - vagy öt év óta egyetlen lengyel ügyfelem lelkesült fel a sorokat olvasva - „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki" -, de mi a fenét keresne lengyel az oszmánok által fenyegetett Vaskapunál, Kazán-Szoros környékén? Urak, úrfiak, válogatott kalózlegények kapaszkodjatok, mert nem akárki jött harcolni ide, hanem a korabeli Európa leghíresebb lovagi bajnoka, Zawisza Czarny és lengyelekből, litvánokból álló egysége. A diplomáciában, politikában és nőkben - ám csatákban nem - oly sikeres Zsigmond király az életét köszönheti a lengyel lovag és csapatának önfeláldozásának. Ne felejtsük el Arany János irodalmi pennáját is lüktetővé varázsoló, Szentgyörgyi Cecília és férjura, Rozgonyi István seregvezér emlékét, akik a magyar dunai hajóhad gályáival szétzúzták a török dunai hadihajóit. Mindezt a sebbel-lobbal néhány hónapnyi téli időszak alatt - az addig Árpád-kori eredetű váracska - korszerű kiépítése után tették, ugyanis a lászlóvárba telepített tüzérség egészen különlegesnek és a kor csúcstechnikájának számított. Amit mindebből találtunk, arra utalt, hogy az építés sietőssége ellenére nagyon igényes építkezés zajlott itt, hacsak nem előbb épült az, amit láttunk. Már az Árpádok idején a 12-13. sz. idejében épült itt vár, s ezt korszerűsítette Luxemburgi Zsigmond király. Az újonnan feltárt pince a központi várrész két tornya közötti palota "aula" része alatti boltozatos pincéje, amely jelen állapotában is impozáns. A nap éppen Galambóc irányából sütött, ezért nem tudtunk róla jó képeket készíteni. No és aztán mivel minden halandó tudja, hogy rühellem a kutyákat, ezért - mint ezen a túrán minden egyes napon - most is odarendelt a jóisten vagy négyet-ötöt természetesen a várromhoz vezető úthoz, amolyan fogpaszta-reklámosokat, fogínymutogatókat, akik hörögnek, morognak, ugatnak, gondolom a saját belső békéjük megtalálása végett. A kutyák csintalankodása után a hatalmas Dunán végignézve rögtön feltűnt a híres Babakáj-szikla Duna-habokból még kiálló szirtje, valamint elmorfondíroztam azon a dunai tengeralattjárón, amelyet a monitor-lázadás után végül 1919-ben az angolok vittek el.

             

casiopeanet Creative Commons License 2020.08.25 -1 0 66855

Esetleg van valami infó most ezt komolyan vissza temetik a föld allá vagy esetleg marad ez így látogatható? 3x jártam itt de sajnos nincs infóm  :)

Előzmény: Törölt nick (66852)
AbaAmade2 Creative Commons License 2020.08.25 0 2 66854

A budai vár még mindig rejt meglepetéseket. Tavaly télen jártunk itt Vlak mester barátommal, de csak a kerítésen kívülről tudtuk szemlélni... Köszi a képeket.

Előzmény: Törölt nick (66852)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.25 0 1 66853

Pár kép a budai várból. A képeken látható nagyméretű épület a régi torony falait magába foglaló lőportár. Belül boltozott, rendkívül vastag falú épület. Érdemes megnézni a kapu eredeti vasalásait. Sajnos elfelejtettem lefotózni a csapóhíd rézcsigáját ami szintén az eredeti helyén látható a kapu fölötti falban.

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.25 0 1 66852

casiopeanet Creative Commons License 2020.08.25 0 0 66851

Ahogy nézem képeket hát nagyon sokat lekopott a várfal, itt nálad a képeken mintha villágosabak is lenének a várfalak. Gömörfalván csak átmentem nem áltam meg sajnos, Gömöri váron meg 2017 ben jártam.

Előzmény: AbaAmade2 (66849)
AbaAmade2 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 66850

Tavaly nyáron Lékán Szaduara-t fényképeztem.

AbaAmade2 Creative Commons License 2020.08.24 0 1 66849

2006-ban jártunk ott Vlak mesterrel, s úgy látom, az akkor is kevéske alapfal mára jócskán lekopott. Emlékszem, milyen megilletődve járkáltunk itt, mert a híres Zách-família volt itt birtokos, közte Zách Felícián, aki elkövette a híres-hírhedt merényletét a királyi család ellen. A környéken sok a látnivaló, itt Süvétén is, meg a közeli Kisperlászon is ép rotundát csodálhatunk meg, Köviben és Gömörrákoson szintén szép, értékes templomok vannak, Gömörfalván a jászói prépostság barokk épületei romladoznak (kíváncsi lennék, történt-e ezekkel valami kedvező változás?).

   

Előzmény: casiopeanet (66833)
Shingen Creative Commons License 2020.08.24 0 0 66848

Köszi a képeket!

 

Ezek a látványtervek majd a végleges helyreállítást mutatják?

Lesz ott egy kis faház szerűség úgy látom az most vagy a vármentőké lesz vagy kassza.

Gondolom így a felújítások miatt sokan mennek már a várba most már kell egy kis belépőt szedni.

Ebből a toronyba való belépő szedéssel az a cél gyűjtsenek egy kis pénzt a további munkálatokra.

"sok kicsi sokra megy...."

Előzmény: casiopeanet (66847)
casiopeanet Creative Commons License 2020.08.23 -1 0 66847

Revistye vára - Hrad Revište ma.   Végre sikerült bejutnom a felújítot toronyba :)

Felső vár hétköznap zárva van, erre figyelmeztet a tábla no most mit jelent ez élőben, meg nem mondom a vár területe hétvégén látogatható, igaz 1€ elkért tőlem fiatal beszedős leányzó a torony kilátóba

 

 Talán ezek lesznek a vár falon található tervrajzok

 

 További képek

 

 Összefoglalva, nekem tetszik... szépen haladnak.

 

 

 

 

 

Shingen Creative Commons License 2020.08.21 0 0 66846

köszi a képeket!

Előzmény: casiopeanet (66845)
casiopeanet Creative Commons License 2020.08.19 -1 0 66845

Divény vára ma... (Hrad Divín) A vár területén a kapu bejáratnál dolgoznak ezért levan zárva 7:00-16:00 ór. közt Júl.-augusztusig gondolom felelősség és biztonsság véget.

 

tehát itt van mozgolódás a várterületén

 

 

 

 és a rengeteg kőhalom remélem ez mind falazásra kerül

casiopeanet Creative Commons License 2020.08.16 0 0 66844

Igen nagyon jó térkép én is használom, be kell telepíteni az Offline Térképekt és megy internet nélül is , Magyarország várai is bene vanak :)

Előzmény: vlevi70 (66842)
gigabursch Creative Commons License 2020.08.16 0 0 66843

Köszönöm!

 

Bacsófalva felől a Tatár-réten át már többször voltam a Szitnyán, de a vár mindig kimaradt.

S jövő héten ott leszek Bacsófalván.

Előzmény: casiopeanet (66841)
vlevi70 Creative Commons License 2020.08.15 -1 1 66842

Nemrég fedeztem fel a mapy.cz programot.

Van weboldala is, és androidos alkalmazása is (ugyanez az app neve).

Nekem jobban tetszik, mint a Locus.

Telefonra letölthető az adott terület térképe, így wifi, mobilnet nélkül is lehet vele túrázni.

Elég sok helyről fenn vannak fényképek is az adott tereptárgyról.

https://en.mapy.cz/turisticka?x=18.8835522&y=48.4011734&z=16

 

Előzmény: casiopeanet (66841)
casiopeanet Creative Commons License 2020.08.15 0 0 66841

Innen lehet felmenni a Szitnya vára, itt le lehet parkolni aszem 2€ kérnek el a parkolásért (nem mindíg van ott a parkolós beszedős bácsi) és innen a zöld jelzésen lehet felmenni a hegy meredek kb 1 ora az út , szóval zöld asztán a kék jelzésen menék.

Autóval még nem mentem fel Anton településtől vezet egy út 

 

 

Előzmény: gigabursch (66837)
gigabursch Creative Commons License 2020.08.13 0 0 66840

Köszönöm!

Előzmény: branyiszko (66839)
branyiszko Creative Commons License 2020.08.13 0 0 66839
Előzmény: gigabursch (66837)
Shingen Creative Commons License 2020.08.12 0 0 66838

Középkori „falfirkát” találtak a vajdahunyadi vár egyik kapuján

 

https://www.maszol.ro/index.php/kultura/130580-kozepkori-falfirkat-talaltak-a-vajdahunyadi-var-egyik-kapujan

gigabursch Creative Commons License 2020.08.12 0 0 66837

Kedves Vártudorok!

 

A felvidéki Szitnya várról leírás és főleg térkép, rajz, stb elérhető valahol széles e neten?

Előre is köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.12 0 0 66836

Sajnálatos ez a jelenség, sajnos sok jó dolog megy tönkre miatta. Azonban aki nyilvánosan ír valamit, annak ezzel számolnia kell. Szerintem nem érdemes foglalkozni vele, kár az energiáért.

Előzmény: casiopeanet (66834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!