Keresés

Részletes keresés

Deka1 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2958
Köszi szépen a tippeket!
Előzmény: Zser (2957)
Zser Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2957
De nézz szét az aoianime.hu-n és társain...rengeteg ismertetőt találsz magyarul és az alapján könnyen eldöntheted.
Előzmény: Deka1 (2954)
Zser Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2956

Elfen Lied, Ninja Scroll, Hoshi no koe (The voices of a distant star), Gokudo..attól függ milyen műfajt szeretsz...

Egyébként az animestars oldalán letölthetsz pár anime-ot, pl az elfen liedet is.

Előzmény: Deka1 (2954)
Elhaym Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2955

Most sajnos nem tudok segíteni a Slayersben, mert  nekem nem a Try megy.

 

A Trigun 3 rész után nem jön be.

 

Az Inuyashát nézed?

Előzmény: Strange Boy (2953)
Deka1 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2954
Sziasztok!

Úgy döntöttem hogy jobban megismerkedem az anime műfajával és megnéztem néhány filmet. Eddig a Ghost in the Shell-t, a Vampire Hunter-t, az Akirát sikerült megtekintenem, ja és az Animatrix-hez is volt szerencsém. Az első kettő nagyon tetszett, az Animatrix is jó volt, az Akira elment...
Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok tippet adni mivel folytassam? Inkább a "komolyabb" filmek érdekelnének.

előre is köszi
deka
Strange Boy Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2953

Ez a Trigun jó,nézegetem.

 

Nézi valaki a Slayers-t?Árulja már el lécci valaki,hogy Lináék mért nem varázsolnak szorult helyzetben sem.Nem szabad nekik,vagy mi?

Strange Boy Creative Commons License 2006.01.19 0 0 2952

A Bújj, bújj szellem 19. és 20. epizódja fel lesz cserélve, ezzel Maaya
sorsa is helyes időrendben lesz követhető.

 

Csodálkoztam is amikor néztem,hogy olyan a 19. rész,mint egy utolsó rész,aztán jött még egy 20. . :)


Előzmény: Elhaym (2951)
Elhaym Creative Commons License 2006.01.16 0 0 2951
Infók:Mi kerül mostanában az A+ műsorára?

Kaleido Star: 2006. 02. 18. szombattól hétvégente az Anime+on!
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1805

DICE és Full Metal Panic? Fumoffu: egyelőre időpont nékül, valószínűleg
március végén-április elején az A+ műsorán!
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=4472
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=155
Az utóbbi meglepett, hogy ilyen hamar.

A konkrét változások az epizódsorrendben.

A Bújj, bújj szellem 19. és 20. epizódja fel lesz cserélve, ezzel Maaya
sorsa is helyes időrendben lesz követhető.

A Vadmacska kommandó ezúttal a 2. epizóddal fog kezdődni (ez az
eredeti első rész), az 1. rész pedig a jelenlegi számozás szerinti 12.
után kerül adásba. Bonyolultan hangzik, de így kerül minden a helyére -
leszámítva persze a pilot verzió jóvoltából az első epizód végére került
visszatekintő kommentárt, de talán ez nem olyan nagy ár.

Most már csak Scrapped Princess hiányzik.:D
noway Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2950
Film alapján szinkronizálni szerintem a TA-val kényelmesebb. Ez az egyetlen, amire érdemes használni, minden másban jobb a SW.

Ha megcsinálod, ne felejtsd el feltenni a feliratok.hu-ra :-)
Előzmény: Mr.Grey (2949)
Mr.Grey Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2949
Megvan minden, csak ló voltam és mindenáron az avi info gombot nyomtam, mint süket a csengőt és nem a szöveg időzítését a videoval... :]
Sz'al megy a progi, de ennek ellenére nem tűnt praktikusabbnak a SW-nál.
Pl. nem tudok egyszerre két, három, vagy több sort egyszerre kijelölni és azokat egyben mozgatni, csak az egész szöveget egyben, vagy soronként. Ha a videohoz szeretnék szinkronizálni, akkor soronként meg kell nyitni a video playert és mindegyiknél memgjelölni a kezdési helyet.
Persze lehet, hogy mindezek megoldhatóak, csak én vagyok lémer... :)
Azért tényleg köszi még1x a segítséget és mostmár nekiesek ezerrel a javításoknak!

A többiektől meg elnézést az enyhe offtopic-ért... :)))
Előzmény: noway (2948)
noway Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2948
Ha nem tudja megnyitni, akkor nincs fent, ami az mkv-nek kell. Innen tedd fel a matroska csomagot, telepítsd fel belőle a matroskával kapcsolatos dolgokat és az ffdshow-t, meg esetleg egy aac codecet, ha kell.
Előzmény: Mr.Grey (2947)
Mr.Grey Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2947
Természetesen fent van minden ami az mkv-nek és az ogg-nak kell, de ennek ellenére csak avi kiterjesztésű cuccokat akar megnyitni... Én a 2.9 verziót találtam meg. Nem tudom, hogy van-e ennél újabb, amelyik már kezeli a fentebbi formátumokat.
Végeredményben mindegy, mert a SW nehézkesebb ugyan, de sokkal komplexebb és a kezelésében is több tapasztalatom van... Így legalább javíthatok a szövegeken is.
Kellemetlen, hogy a régebbi psychlo-anime féle angol fordítás is sok helyen más mint az újabb a4e angol felirat és elég nehéz eldönteni, hogy melyik a jó... :(

A Howl's Moving Castle fordításaival is ez volt, azzal is elvacakoltam jó pár napig, de utána a régebbi kamerás felvétel feliratát pár kattintással lehetett időzítani a DVD rip-hez.
Előzmény: noway (2946)
noway Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2946
DirectShow-t használ, mindent le tud játszani, amihez van codec és splitter. Tedd fel a matroska csomagot a hivatalos oldalról, az kezel mkv-t és ogm-et is. A Subtitle Workshop inkább feliratkészítésre való, abban is van adjust funkció, de sokkal nehézkesebb.
Előzmény: Mr.Grey (2945)
Mr.Grey Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2945
Megnéztem, de az csak *.avi-kat kezel. Az anime stuffok túlnyomó többsége *.mkv, vagy *.ogg, így nem nyerő.
Nekiálltam a Subtitle Workshop-pal, de ahogy látom jó ideig elleszek vele...
Azért ennek ellenére megéri, mert az a4e verzióba nincsenek beleégetve az angol feliratok (így sokkal esztétikusabb lesz a végeredmény) és a minősége is jobb, mint annak amelyik régen az usteam-en volt.
Azért köszi a tippet és lehet, hogy még valamikor jól jöhet ez a progi is!
Előzmény: noway (2944)
noway Creative Commons License 2006.01.15 0 0 2944
TimeAdjuster.
Előzmény: Mr.Grey (2943)
Mr.Grey Creative Commons License 2006.01.14 0 0 2943
Valakinek nincs véletlenül magyar felirata a 2 lemezes a4e féle Laputához?
Az usteam-es felirat időzítését az istennek sem sikerült összehozni vele... :(
Van angol feliratom hozzá, azt lehetne használni, de mivel több sor van benne mint a magyarban, ez sem jó az időzítés egyszerű konvertálásához.
Tippeket is szívesen fogadok.
Strange Boy Creative Commons License 2006.01.10 0 0 2942
Wachowski Brothers.
Előzmény: Meglivorn (2941)
Meglivorn Creative Commons License 2006.01.10 0 0 2941
Egyvalamiben meg kell védenem a matrixcsináló nemtommilyen testvéreket. Soha nem állították hogy az adott ötletekről, hogy a sajátjuk, sőt. Folyamatosan hangoztatták hogy a gits többek között milyen fontos forrás volt (amikor Oshii berlinben járt, találkoztak is vele és adtak neki diszpéldányt a filmből. Oshii köszönte szépen, majd egyszer sok pénzért el lehet adni :D )
Zser Creative Commons License 2006.01.09 0 0 2940
Mátrixban is felhasználta, loptak jópár dolgot és azt sajátjuknak állították be, de ettől függetlenül az első rész zseniális.
Előzmény: Rorimack (2939)
Rorimack Creative Commons License 2006.01.09 0 0 2939
és ennek mi köze a mátrixhoz? :)
Előzmény: Zser (2937)
Strange Boy Creative Commons License 2006.01.09 0 0 2938
Ez a Trigun egész jó,már láttam pár részt,és teccik.Lehetőleg nézni fogom.
Zser Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2937
a zsenik is lopnak..ld. einstein, microsoft kontra hp, stb...
Előzmény: denever333 (2935)
Elhaym Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2936
Én úgy tudom 1992-es.
Előzmény: denever333 (2935)
denever333 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 2935
Tegnap néztem a szellemfiús részt! Nekem nagyon a Mátrix jutott eszembe róla!
Mikor is készült ez a sorozat?
Elhaym Creative Commons License 2006.01.07 0 0 2934
Éjfél előtt nem néztem, de legalább láttad a részt.:D
Előzmény: Strange Boy (2923)
Zser Creative Commons License 2006.01.06 0 0 2933
:))))))
Előzmény: Rorimack (2929)
meoindil Creative Commons License 2006.01.06 0 0 2932
Bocs, igazad van, én is az amerikaira gondoltam. Az európai rajzfilm (és képregény) teljesen más dolog, a probléma épp az hogy ezeket az esetleg igényesen elkészített alkotásokat szorítják ki a tucatvacak dömpingtermékek, legyenek bár amerikaiak vagy japánok.
Előzmény: noway (2931)
noway Creative Commons License 2006.01.06 0 0 2931
Szerintem nincs olyan, hogy nyugati stílus. Amerikai stílus van (ami éppolyan tucattermelésre állt be, mint a japán, csak még sokkal rosszabb - emlékeztek még a kivágottpapír-animációs szuperhősös rajzfilmekre, amik a rendszerváltás táján mentek a német adókon?), de pl. a magyar rajzfilmek nincsenek közelebb hozzá, mint az animéhez. Akinek meg a Dragonball az etalon, amihez az éppen látott filmet hasonlítja, az meg ne filmkritikát írjon, hanem ásson egy gödröt, álljon bele, és kezdje el magára lapátolni.

Az A+ egyébként tényleg nagy merénylet az ízlés ellen, elég csak ezt a topikot visszaolvasni.
Előzmény: meoindil (2928)
noway Creative Commons License 2006.01.06 0 0 2930
Kihagyott egy vesszőt. Így kellett volna írni:
"Megtekintése maradandó nyomokat hagy a lélekben, ugyanakkor szemkápráztató, tüneményes képélmény az ostoba, rajzfilmektől megfáradt szempárnak."

(Nem mintha sokra tartanám a Dragonballt meg a rajongóit, na de a Zsinóron, mint az animációs műfaj csúcsa? A Blade Runner-hasonlatot meg inkább nem is minősítem.)
Előzmény: Voitk (2925)
Rorimack Creative Commons License 2006.01.06 0 0 2929
De egy filmet illik filmmel összehasonlítani. Nem mondom pl. a Gyűlöletre, hogy porig alázza a Szomszédokat, azon az alapon, hogy mindkettő lakótelepen játszódik...
Előzmény: meoindil (2928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!