Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

maszek10 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 35587

Sziasztok !  A vonóhorog vezérlőegység meghibásodása milyen hibát generálhat ?  Az index együtt kezdett égni a féklámpával, helyzetjelző lámpával. A dugaljt leellenőriztem, rendben volt a bekötés, majd a dugalj és a CAN busz csatlakozója közötti vezetékeket is ellenőriztem szakadásvizsgálóval, de ott sem találtam hibát, így a vezérlőegységre gyanakodom. Volt motorvezérlő cserém korábban és szoftverfrissítés is, az bezavarhat a működésbe ?

 

Legsfan Creative Commons License 2020.05.26 0 0 35586

Sziasztok! 

 

Gondolom már sokan feltették a kérdést amit most en is fel fogok :-)

Autócsere előtt állunk. 3 gyerkőcünk van és mind a 3 még ülésben utazik .

A Zafira Tourert nézegetem abból is az 1.4 vagy 1.6 turbót .Az lenne a kérdésem hogy ezek a benzines erőforások mennyire megbízhatóak? Mire kell vásárlásnál mindenképp odafigyelni, ez a motor.is hajlamos a kokszosodásra? Sokáig az S-maxokat nézegettük mert abban azért csak nagyobb hely van, és a Fordal is jó tapasztalataink vannak .  De ami szóba jöhetne 2.0.szívó vagy a.ritka 2.5 T . De ezek már 12-13 éves autók amikre rövidesen lehet kell költeni . Az új Ecoboost motorok meg nem valami megbízható konstrukció, legalább is.az 1.6 az 1.5 meg elég friss. Szóval így jött képbe a Zafira. Ami még fontos azért benzinesben gondolkozunk mert főként városi es országúti használatra lenne .Pályázni nagyon ritkán szoktunk.

 

Előre is köszönöm a.segítséget :-)

kozso1 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 35585

Sziasztok. Z14Xe. motorral szerelt autónkból folyik az olaj. Volt-e esetleg valakinek ilyen folyása?

Fent nem olajos a szelepfedél körül, de mégis mintha fentről jönne valahonnan.

Merre kellene keresnem a hibát?   Köszönöm.

 

 

 

VImi-opel Creative Commons License 2020.05.25 0 0 35584

Szerintem nehéz lesz ilyen anyagot találni. Bírnia kell a hőt (mert a kipufogóval érintkezik), rugalmasnak kell lennie (ne az első ütődésnél nyomódjon teljesen össze és maradjon úgy hogy megint kopogjon), ne tartsa meg a vizet (mert egyébként alatta sokkal jobban korrodál a fém), legyen tartós (bírja a menetszelet, vizet, kavics felverődést, esetleg a sót, ne minden héten kelljen felrögzíteni), és esetleg még könnyen felrakható is legyen. 🤪

Nem tudok ilyet. Szerintem sokkal tartósabb, hosszú távon egyszerűbb megoldás lenne az ismételt megbontás és jól osszerakás. De tudom, ezt akarod elkerülni.

Előzmény: Fünfkirchen (35583)
Fünfkirchen Creative Commons License 2020.05.24 0 0 35583

Hello, 2006 Zafira B 1.6. Szétrohadt a hátsó és középső kipufogódob csövei között a bilincs és egy szakaszon a középső cső is. Flex-szel szét tudtam vágni, de a középső szakasz jelentősen megrövidült, így nem tudtam újabb bilincsekkel és toldalékkal összeilleszteni őket. Rendeltem flexibilis csövet, de rossz méretet küldtek, az autó meg sürgősen kellett, ezért elvittem szerelőhöz, aki egy merev csődarabbal és két bilinccsel illesztette össze őlet. Problémám csak az, hogy minden fekvőrendőrnél vagy úthibánál hallom, hogy nekikoccan a hátsó hídnak. Megbontani már nem szeretném a kötést és máshogy megoldani. Tudok esetleg valamit a cső és a híd közé tenni, hogy ne verjék szét egymást?

Köszi előre is a sürgős választ!

OPC-007 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 35582

Sokat nem fogsz rajta látni,mert a benne levő elektronika az ami megadja magát !

Előzmény: braien01 (35581)
braien01 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 35581

Tettem fel egy videót is.

https://youtu.be/CBL4Cp7VU8k

Folytószelepet minden képpen  megnézzük.

OPC-007 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 35580

Én fojtószelep egységet cserélnék először.....

Hirdetek a jófogáson és a Facebook-on is ....

https://auto.jofogas.hu/fejer/Z18XE_fojtoszelep_Gyari_Uj_102739926.htm

Előzmény: braien01 (35579)
braien01 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 35579

Sziasztok.

Adott egy 2003as Zafira A Z18Xe. 

Több problémám is van.

1. Havonta 1 max 2 alkalommal olyan hiba jelenségem van, hogy amikor vissza váltok 3.ba és elkezdek gyorsítani, motor leáll. Néhány perc elteltével mintha misemtörtént volna mehetek tovább.

2. Van egy hibakódom ami kitörlés után egyszer csak visszajön : P0170.

3. Amikor hideg a motor(reggel vagy ha egésznap a melegben áll) és beindítom az alapjárat össze-vissza jár, kb 1perc után szépen beáll. . Amíg nemáll be addig nem lehet elindulni, mert hiába nyomom a gázt nem veszi fel a fordulatot.

 

 

kocolaci Creative Commons License 2020.05.06 0 0 35578

Szia!

Néha előfordul, hogy a fényerő szabályzót letekeri a sofőr a térdével. A világításkapcsolónál lévő alsó jobboldali tekerőt nézd meg.

Üdv

Előzmény: Szilar6d (35577)
Szilar6d Creative Commons License 2020.05.04 0 0 35577

Sziasztok!

Zafira,  km számláló, és a board computer középen nem világít ha rá teszem a világítást! A kapcsoló rossz, vagy mind a kettőben van hátér vill. és az ment ki?

Köszi a választ 

roden1 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 35576

Köszönöm!

Előzmény: Janimano (35574)
OPC-007 Creative Commons License 2020.04.13 0 0 35575

Szia ,Fehérvári vagyok 06309577911 keress nyugodtan !

Előzmény: roden1 (35573)
Janimano Creative Commons License 2020.04.13 0 0 35574

Keresd itt a fórumon OPC-007-et!

Előzmény: roden1 (35573)
roden1 Creative Commons License 2020.04.12 0 0 35573

Sziasztok!

Ismertek Székesfehérvâron jó autódiagnosztikai szerelőt?

Pedálteszt 2275öt ír ki. Szeretném kiolvastatni. 

Krinyo Creative Commons License 2020.04.11 0 0 35572

Itt egy videó a rádiós problémáról. Az első alkalommal nem vártam eleget (a kéziféklámpa kikapcsolása után várni kell 8-10 mp-et, hogy teljesen áramtalanítódjon a fejegység), de egyértelműen látszik mi a gondom...

 

https://photos.app.goo.gl/utUHCnyukNy9Yts67

Krinyo Creative Commons License 2020.04.09 0 0 35571

10-es Androidom van, abban már alapból benne van és Playból frissül hivatalosan, rendesen az Android Auto. Fut mindkét autóban szépen.

 

A K Astra a Zafirával szerzett egyébként nagyon pozitív tapasztalatok (na meg nem utolsósorban a verhetetlen ár :)) miatt született meg februárban a 12 éves Toyota helyére, és együtt is tudtam volna élni a Zafiban ezekkel a problémákkal (mert ezen túl tényleg szenzációsan jó autó), ha nem lenne mellette a tényleg hibátlan és gyors Intellilinkes Astra. Így viszont zavar. A WiFi arra jó, hogy elvileg tudnál frissíteni rendszert is a neten keresztül, de hát az Opel nem egy Tesla, itt erre szerintem kb. sosem fog sor kerülni. Ki is kapcsoltam, feleslegesen nem kell hogy fusson. :)

 

Na mind1, majd még masszírozom őket, nem fogom annyiban hagyni, nameg majd ha lesz időm szórakozok egy kicsit, hátha el tudom kapni a gyújtásnak azt a pillanatát, amikor ezt csinálja. Azt megfigyelem, hogy ha indítás előtt várok egy kicsit (5-6 mp elég), akkor sosem jön elő ez az állapotsor lefagyás. A rádiós malőrt könnyen tudom reprodukálni. :)

Előzmény: Attila_x (35568)
Attila_x Creative Commons License 2020.04.09 0 0 35570

Ez tényleg nagy ökörség! Mire gondolhatott a fejlesztő? Ha kint alszol az autóban az út szélén, nehogy neked menjenek? 

Előzmény: Krinyo (35569)
Krinyo Creative Commons License 2020.04.09 0 0 35569

Aki kitalálta, hogy leállított autónál de benthagyott kulcsnál sosem kapcsol le a világítás, azt kilőném a Holdra. Reggelre megint 4,6 V-ra merült akkumulátor, mert benne maradt a kulcs az autóban... 

Attila_x Creative Commons License 2020.04.09 0 0 35568

Biztos van rá szoftver frissítés, majd rákérdezek én is az autó 1 éves szervizénél, bár nem hiszem hogy megcsinálnák konkrét hibajelenség nélkül, nehogy elcsesszenek valamit. Melyik szervizben próbálkoztál? A 2 esetben előfordult klíma kijelzés lefagyást eltekintve egyébként én elégedett vagyok a rendszerrel, fontos szempont volt az autó választásnál az AndroidAuto funkció. Bárhova megyek, fut a waze. Amire figyelj, hogy az AndroidAuto hivatalosan nem engedélyezett ebben a régióban, így nem is telepíthető a Play áruházból. Gondolom te is .apk -ból telepítetted. Ennél fogva nem is frissül automatikusan, úgy mint a többi alkalmazás. Én múltkor frissítettem kézzel a telefonon, és meglepődtem, hogy több javítás, új funkció is van benne. 

Abban igazad van, hogy a rendszerben van wifi hálózati kártya, csak valamiért ki van kapcsolva nálunk gyárilag. Mondjuk nem tudom mi értelme lenne bekapcsolni, ha ott van az AndroidAuto funkció? A telefonodon van mobilnet, arról megy a navigáció. Az Astrában mire használod a wifi képességet? Milyen hálózati funkciót tud a készülék önmaga?

A rejtett developper menüben egyébként van rá lehetőség hogy bekapcsold a wifi-t, de én nem próbáltam, hátha letölt olyan frissítést a rendszer, amit nem kéne egy garanciális autónál. Nincsenek tapasztalataim ezzel kapcsolatban, talán másnak van.

Amit még észrevettem, hogy az AndroidAuto vagy a rendszer nagyon érzékeny az USB kábelre. Az egyik Samsung telefonunk (A6) működik a gyári kábelével, de ugyanazzal a kábellel (pedig gyári Samsung) egy régebbi Samsung készülék (J5) nem megy. (azt mondja az autó rendszere, hogy nem kompatibilis a készülék) Viszont van olyan noname ( rövid) kábel is, amivel mindegyik megy! 

 

Előzmény: Krinyo (35567)
Krinyo Creative Commons License 2020.04.09 0 0 35567

Igen, erre gondolok, minden működik rendesen, csak a kijelzés hülyül meg. Akkor nem vagyok egyedül.

A kedvenceknél az csak azt állítja, hogy mennyi legyen a képernyőn, ha több van mint 5, akkor lehet lapozni közöttük. Olvastam erről a problémáról külföldi fórumokon. Voltam bent az Opelnél vele, először hadolváltak, hogy lesz majd rá frissítés, de még nincs kész (?), utána hogy videózzam le a problémát, ha tudom (ha tudnám hogy lehet előhívni, akkor megcsinálnám, de tök ritka és random). A rádió RDS név megjegyzése viszont nagyon idegesít. Amíg nem jött mellé a K Astra ugyanezzel a rendszerrel (illetve nem ugyanezzel, mert érdekes módon az már tud WiFire csatlakozni, meg sokkal, de sokkal gyorsabb, Android Auto szó szerint száguld rajta a másikhoz képest, pedig a Zafirán is elfogadható sebességgel fut) addig nem is zavart, de most idegesít, hogy nem 100%-os, hibás rendszert kaptam az autóval...

Előzmény: Attila_x (35566)
Attila_x Creative Commons License 2020.04.08 0 0 35566

Szia Krinyó, nekem is utolsó szériás Zafirám van R4.0 Intellilinkel. (Navi nélkül) Augusztus óta nálam is előfordult kétszer, hogy nem frissült a klíma beállítás jelzése a képernyőn, de ettől még lehetett a hőfokot, ventillátor sebességet állítani. Csak a kijelzés nem mutatta az aktuálisat. Egy újraindítás után simán ment minden. A rádió kedvencek neveinek az elfelejtése nem történt meg még soha. Valami menüben láttam olyat hogy lehet a kedvencek listáját aktiválni, deaktiválni. (valami olyasmi logikával, hogy ki van pipálva az első 5, első 10, első 15...) Nem lehet, hogy nálad ez lett elállítva? Hali!

Előzmény: Krinyo (35563)
roden1 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 35565

A rudazatot néztem, kissé lötyögős keresztirányban. Nem tudom, hogy az normális-e. És az egyiknél a négyből van egy kis olaj/koksz.

Ha a rudazat kopott ki, elég azt cserélni és akkor ismét jó lesz vagy cserélni kell a szívótorkot?

Láttam, hogy lehet venni rudazatot külön.

Mennyi lehet a csere munkadíja, ha az a gond? Nagyon macerás cserélni?

Előzmény: csillés1 (35564)
csillés1 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 35564

esetleg a szívótoroknál a rudazat, ami ki szokott kopni.

 

Előzmény: roden1 (35562)
Krinyo Creative Commons License 2020.04.08 0 0 35563

Szép napot mindenkinek, van-e itt olyan Zafirás az utolsó darabok közül, akinek szintén vacakol a (Navi) R 4.0 Intellilinkje? Előfordul, hogy a felugró értesítés, amin pl. a légkondi hőfokállítását jelzi vissza "beragad", nem mutatja a változtatást, és ami még feltűnőbb, nem jegyzi meg a rádió a kedvenc csatornák nevét, csak a frekvenciáját írja ki minden gyújtásráadás után alul, azt, hogy Petőfi pl. nem. Tapasztalatok? Külföldi fórumok szerint volt ilyesmi probléma 2016-2017 körül, de az autóm 1 éves, a frissebb Astra K-ban ugyanez az Intellilink rendszer van (navi nélkül), de az nem csinálja ezt... 

roden1 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 35562

Sziasztok!

19dth motornál a p2279-es kód (Beszívott levegő rendszer szivárgása észlelt B-035) milyen egységek hibáját jelezheti?

Egyrészt hogy falsot szív valahol a csöveknél, de mi lehet még: szívótorok, egr?

Volt már valakinek hasonló problémája?

karakas.antal Creative Commons License 2020.04.07 0 0 35561

Szép napot mindenkinek ! Érdeklödnék hogy 2002 es 1.8 benzines opel zafiránál hol van az üzemanyag relé . Cserélni szeretném .Elöre is köszönöm 

Fityek(109HA076) Creative Commons License 2020.04.03 0 0 35560

Szia!Ncore-n van egy azt hiszem román nyelvű,meg egy angol is de az csak dízelhez van.

Előzmény: roden1 (35559)
roden1 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 35559

Köszi

A link működik, de ez használati útmutató.

Előzmény: ---V40--- (35544)
VImi-opel Creative Commons License 2020.03.31 0 0 35558

Csak a pótkulcs használatával is ezt csinálja? Ha nem próbáltad én kipróbálnám. De szerintem jó lesz a tipped, gyanúsan kábeltörés (szinte biztos nem is egy). 

Előzmény: 1.8-as (35557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!