Keresés

Részletes keresés

loading Creative Commons License 2023.09.07 -1 0 96128

Szerintem elég sokan megkérdőjelezték már, akár itt is.

Előzmény: ronin s8 (96124)
csicsau Creative Commons License 2023.09.07 0 1 96127

Erőltetett "humor", hagyd abba.

Előzmény: ronin s8 (96126)
ronin s8 Creative Commons License 2023.09.07 -1 0 96126

Magyarország legismertebb borvidéke a Szacharóz 😄😄

Előzmény: ronin s8 (96125)
ronin s8 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 96125

Vagy még esetleg a Szacharóz... 😉 

Előzmény: Tybald_ (96123)
ronin s8 Creative Commons License 2023.09.07 -1 0 96124
Tybald_ Creative Commons License 2023.09.07 0 0 96123

Esetleg még Sopron 

Előzmény: ronin s8 (96122)
ronin s8 Creative Commons License 2023.09.07 -1 0 96122

Már a cím is egy árulkodó antagonizmus.

Nálunk nincs terroir hatás, csak ha Tokaj vagy Somló letagadhatatlanul rátelepszik a borra. Esetleg Szekszárd. A többi borvidék borászai kb úgy kergetik a terroirt, minr a komcsik a sötétben a fekete macskát: időnként felkiáltanak, hogy megvan!

Terroir és évjárat hatás helyett a pincészet aktuális évi bénázását kóstolhatjuk...

 

https://vinoport.hu/tema/-a-boraszoknak-jobban-kell-bizniuk-abban-amit-a-terroir-ad-nekik/4509?fbclid=IwAR0NnELo_IB9t_xYMOB6-1cQ7RLob7JZmYJWJpzPGRQXwxmWmGY_CuJdasY_aem_AeJ_-XvlHpasAtKDhpmTqqfein8bYulblfa2DArsbebytZrRMINLnOA3ELsq9RD0K8peSlr42M17Jxfx01ZG0cMi

ronin s8 Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 96121

Nálunk az eredetvédelem, a klasszifikáció gyerekcipőben jár még. Egy "kompország" sosem a minőségben érdekelt, azt valójában nem is ismeri. Csak a földjét uraló uraságok jóindulata után lohol, miközben próbál állandóan jól járni. Lesi a hasznot mindenen. Ostoba módon inkább eladja szaré-hugyé a zöld szőlőt, csakhogy ne kelljen a minőséggel foglalkoznia. Lédiget termel, miközben a sajtó és a reklámok telehugyozzák a választópolgárok fejét a "minőség" sosem látott hamis illúziójával.

Most éppen a habzóbort találták meg, mint húzó ágazatot, mert oda csak technológia kell, nem minőségi szőlő. 

Megkérdeztem néhány pincészetet, borászokat bizonyos termelési adatokról (terméskorlátozás, szüreti időpont megválasztása, sav, cukor, stb.), és kevés üdítő kivétellel ment a kamuzás meg a vetítés.

Így nem lesz itt semmi.... 

Előzmény: joskabacsi (96120)
joskabacsi Creative Commons License 2023.09.02 -1 0 96120

Ez micsoda faszság ...

Energia-tartalmat feltüntetjük, meg QR kódot, de egy egységes eredetvédelmi jelölő rendszert még nem lehetett átverni az EU-n.

Kíváncsi lennék, hogy mit szólna egy német - burgundiai - esetleg olasz termelő ha ezentúl OFJ Premier Cru Spatlese - jelölést kellene alkalmazni a a cimkén 

 

Mondjuk az is necces, hogy egy magyar fogyasztó tudja-e, hogy mi a különbség egy OEM - OFJ - FN bor között? Szerintem  95% nem.

Talán ezzel kellene kezdeni a Borstratégiát, bár jelen gazdasági környezetben a lédig kiszerelések fogják megoldani a beragadt tételek kipucolását ...

 

Előzmény: ronin s8 (96119)
ronin s8 Creative Commons License 2023.09.01 -1 0 96119

Valahogy nem látok egy nyomorult mondatot se a minőségről. Minden csak az ugar felcicomázásáról szól...

 

https://www.agroinform.hu/kerteszet_szoleszet/bor-pezsgo-magyar-termeles-borjog-valtozas-cimke-66883-001

loading Creative Commons License 2023.08.29 0 0 96118

Az elmúlt 2 hétben két pezsgőt is bontottunk a Lidl választékából. Az első a hazai Lidl: Chapel Hill Chardonnay Brut (1490Ft) - szódával fröccsnek, egyébként nem jó. Inkább ne vegye senki.

A második a horvát Lidl Pjenušac Bianco brut a Winemakers of Croatia sorozatból (5,95EUR): jobb, mint  Chapel Hill, eléri kb. a Szent István szintjét. Jó szívvel azért ezt sem tudom ajánlani.

 

Egy kis kitérő horvát bor témában: egy barátomtól kérdeztem mit szeretne Horvátországból, ő egy üveg plavac mali-t kért max. 15 EUR-ig. Na ilyet, normális minőségben nem találtam Dalmácia adott régiójában (Split+Trogir). A helyi szépasszonyvölgy kikiriki Kft-nak volt 9EUR-ért, de azt nem mertem megvenni. Egyébként 20-60EUR között volt. Főként 25-45EUR-ért.

Nem tudom mikor megyek ismét Horvátországba (utoljára 23 éve voltam), ezért ötletek jöhetnek, de nem tudom felhasználni.

Hepci Creative Commons License 2023.08.28 -1 0 96117

Supperer Riesling 'Rossatz' Smaragd 2021 (Wachau)

A tavalyi wachaui látogatásunk egyik felfedezése volt ez a pince velteliniben: igen jót vettünk igen jó áron. Ez a rizling pedig a kereskedőház árlistáján az egyik legolcsóbb smaragd volt idén nyáron, és még akciózták is. Sajnos nem tudtam ellenállni.

Ránézésre is különös példány, rizling burgundi palackban, a smaragdok ráadásul dűlős tételek szoktak lenni, ez pedig nem az. Az illata furán fedett, a korty keveset ad ízben a fajtához képest, picit pezseg is.

Olcsó smaragdnak híg a leve, de nem tudtuk egyértelműen eldönteni, hogy ez a bor ilyen, vagy hibás (enyhén beindult) palackot fogtunk ki.

4 pont, 11,7 euró (Fohringer GmbH)

ronin s8 Creative Commons License 2023.08.27 -1 1 96116

Mostanában elfertőződött a net az ilyen jellegű clickbait cikkekkel. Minden nap szembejön egy, ami szerint bor dömping van a világban, és az Antarktisztól az Arktiszig hegyekben áll az eladatlan bor. 

 

https://24.hu/kulfold/2023/08/25/franciaorszag-bor-tultermeles/

 

Ütném az ilyen "újságírót, addig, amíg már kifelé jön belőle a tengervíz... 

Hepci Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 96115

Nevezzük Zolit inkább reneszánsz embernek - a dzsentri Mikszáth óta rosszul hangzik. :D

Előzmény: joskabacsi (96106)
Hepci Creative Commons License 2023.08.22 -1 0 96114

Úgy tűnik, Csernyikék újra készítenek tartalmas olaszrizlinget:

https://borrajongo.blog.hu/2023/08/21/meglepo_olaszrizling_a_matrabol_csernyik_olaszrizling

ronin s8 Creative Commons License 2023.08.22 0 1 96113

Egy olyan országban, ahol a plebsz ezer forintos bort keres v olcsóbbat, ott elég egy hamis ígéret az uralkodáshoz. 

Másodrendű rabszolga faj lakik errefele... 

Előzmény: Hepci (96112)
Hepci Creative Commons License 2023.08.22 -2 1 96112

Kiderül majd.

Annyi biztos, hogy a nép tagjai között ennyi gondolkodásra és érdemi intellektuális tájékozódásra képtelen, csordaszellemű, csekély jellemű idióta sehol Európában nincs. Ezek megválasztották a proli-pufajkás Gyulát, a pozőr-nulla Medgyessyt, az elmebeteg-nárcisztikus Gyurcsótányt, és azóta negyedszer ezt a féldiktatúrát építő, leírhatatlanul korrupt, tahó szarcsimbókot.

Előzmény: ronin s8 (96111)
ronin s8 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 96111

Soha nem fog megbukni. 

Előzmény: Hepci (96110)
Hepci Creative Commons License 2023.08.22 -2 1 96110

Ha a brüsszeli buzik és migránssimogatók, valamint a pelenkás Soros György kornyadt faszának közismert nyalogatói nem adnak további pénzt a NER üzemeltetésére, nagy gebasz lesz itten, megindul a létharc a közpénzszivattyúzók és Orbán különféle strómanjai-dublőrei-családtagjai között.

Ez fasza műsor lenne, már várom. Remélem, felemelik az ÁFA-t 50%-ra és Deák Dániel majd Bayer Zsolttal és ifjabb Lomnicival elmagyarázza a winnetuknak, hogy ez népjóléti intézkedés. :)

Előzmény: ronin s8 (96109)
ronin s8 Creative Commons License 2023.08.22 -1 0 96109

A karrierje során állandóan tévedő Kéri László  a napokban hihető látleletet adott a magyar társadalomról és a NER-es behálózottságról:

Legfölül stabil a rendszer, erre megy el a sok milliárd. Középen már inog. 

Legalul pedig (ahol Lakatos Winnetou és sorstársai szédelegnek) átláthatatlan...

Előzmény: Hepci (96107)
Hepci Creative Commons License 2023.08.22 0 0 96108

(jav.: 10000 milliárd)

Előzmény: Hepci (96107)
Hepci Creative Commons License 2023.08.22 -2 0 96107

Orbán nagy felismerése, hogy a nyírségi alulképzettek vagy a borsodi Kalamár Winnetu szavazata pont annyit ér, mint Lovász László matematikusé, így aztán az előbbi réteget célozta meg tettestársaival. A szekta belső részének tudatát pedig évi 5-800 milliárd közpénz elherdálásával képes megfelelő állapotban tartani - ezek a szerencsétlenek jellemzően a farkukból levágnának egy centit, és áfát is fizetnének a művelet után, ha Viktor azt mondja nekik.

Aztán van még a 100000-200000 haszonélvezője-közpénzszívója a rendszernek, akikhez átcsatornázzák a javakat, mivel a piacról nem élnének meg, meg a piramis legtetején Orbán strómanjai, akiknek maximum a vagyonuk 5-10%-a felett van szabad rendelkezésük - az összes ilyen típusú vagyon saccra lehet már vagy 10 milliárd.

Nemrég volt osztálytalálkozónk - a budai elitiskolából, ahová jártam, gyakorlatilag nem maradt híve a potrohos főgecinek. Ez volt valamikor a Fidesz bázisa, akik valóban jobboldaliak, valóban hívők és valóban konzervatívok - egy részük már régen áttette a székhelyét a világ boldogabb részeire.

Előzmény: joskabacsi (96106)
joskabacsi Creative Commons License 2023.08.22 -1 0 96106

Szerintem én ismerem, többszörösen bűntársam.

Vitatkoztam vele, szerinte sem elsősorban a NER - szerintem pedig igen. Lehet, hogy nem közvetlenül, de a gazdasági környezet, a középosztály általános lecsúszása egzisztenciális és kultúrális vonalon is egyértelműen annak a rovására írható aki ezt az országot 13 éve 2/3-os többséggel irányítja. Szofisztikálni persze lehet, kell is - lehet, hogy a casus belli a traktoros és az ismét borászati ambíciókat dédelgető Matyi Dezső (igen, az ex-Alexandrás) a Zoli által meg nem nevezett pénzember aki kiröhögte, miután a birkái letarolták Zoli szőlőjét. 

Igen, valóban nem egy pénzügyi zseni, egy jó értelemben vett dzsentri akinél az emberi értékek a legtöbbször fontosabbak a gazdasági érdeknél. 

Úgy tűnik elfogyott a levegő - és ő volt az első aki felismerte, hogy itt - ebben az üzemméretben nincs perspektíva.

 

(mellékszál, de a sógorom egy közeli fürdővárosban airbnb-zni szeretne a házával, amit a magyar turisztikai ügynökséggel minősítetni kell. A bizottság azért találta alkalmatlannak az apartmant, mert az egyik küszöbön festékcsepp volt, az egyik járólapon pedig hajszálrepedés. Azt is felírták, hogy az új konyhában az egyik serpenyőn KÍVÜLRŐL látszott, hogy már használt és az ágynál csak az egyik oldalon volt konnektor. Nem szállodát akart üzemeltetni - csak hivatalosan, adózva kiadni a házát amikor nincs otthon. Erre jön egy gittegylet - és mindezt megpróbálja nehezíteni. Az 1966 óta üzemelő Bélatelepi kocka-üdülőt vajon hogy fogják minősíteni??) 

 

 

Előzmény: Hepci (96097)
HDO Creative Commons License 2023.08.22 0 0 96105

Köszi, felírtam.

Előzmény: csicsau (96100)
lazaridi Creative Commons License 2023.08.21 -1 0 96104

Ostoros, Irsai Olivér, 2021

Win du Challenge vagy mi, aranyérem, 96 pont

1200 Ft Auchan

Valóban nagyon kellemes a nagy melegben, szerintem egy stabil 5 pont, nem tudom a 96 pontot adók mit ittak. Viszont tényleg kellemes a bor, itatja magát.

Összehasonlitva egy Pannonhalmi Apátság fehér Tricolis-szal az utóbbi is 5 pont és nem rossz, de valahogy az Ostoros most jobb.

ronin s8 Creative Commons License 2023.08.21 -1 0 96103

Érdekes, amit írsz a Lónyai hársól. Tavasszal 3 palack is kipukkadt nálam, és bár mindhárom más volt (2 hónap alatt folyamán ittuk a hármat), mindegyik kifejezetten ízlett.

Bár nem szabadna összehasonlítani, de az Oremus Mandolás Furmintból is lecsúszott 2 palack, amik messze elmaradtak a Lónyaitól. Nem egy kávéház.

Számomra mindez csak azt bizonyítja, hogy komoly boroknál mindegyik palack egy önálló életutat bejáró egyéniség. 

Előzmény: ex perlasca (96089)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2023.08.21 0 0 96102

Biztosan az is voltam. :-)))

Előzmény: loading (96018)
Hepci Creative Commons License 2023.08.20 -1 0 96101

Zelna Fióka Szabadon Olaszrizling 2022

A kissé nehezen átlátható Zelna-portfólióban ez a Fióka étterem részére palackozott verzió.

A Zelnának mintha egyszer kiszaladt volna valami (az állítólag fantasztikus, korábbi olcsó olaszukat nem kóstoltam), ez a bor sem hagy maga után különösebb emlékeket: az ízvilág inkább a citrom felé billen, és nincs elég beltartalom ennek kompenzálására.

5 pont, 1400 Ft/1,5 dl (Fióka)

csicsau Creative Commons License 2023.08.19 0 1 96100

A hajósi Török-pince sillerjét ittam a múlt héten (2021, regent+néró). Teljesen jó bor, bár szerintem ez inkább rozé volt , mint siller (4-5p). 

Előzmény: HDO (96099)
HDO Creative Commons License 2023.08.19 -1 0 96099

Meg is hoztad a kedvem a sillerhez, olvasva a soraidat.

Pont szembejött Kislaki Pirosbora, ami korábban ízlett. Nem emlékszem, hogy az már a most futó volt, vagy eggyel korábbi, mindenesetre bedobtam két palackot a kosárba.

Előzmény: Hepci (96098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!