Keresés

Részletes keresés

Allia Creative Commons License 2003.02.11 0 0 942
Köszi neked is!
Előzmény: Casilla (941)
Casilla Creative Commons License 2003.02.11 0 0 941
Allia!

A Lőportár u. nyitvatartása:
H és K: 8-15.30
Sz: 8-17.30
Cs: 12-15.30
P: 8-12

A Semmelweis utcainak a száma: 429-5399, 429-5325, 429-5385. A 13-ban van az 1. emeleten.

Casilla

Előzmény: Allia (935)
Allia Creative Commons License 2003.02.11 0 0 940
Köszi szépen!
Előzmény: rollller (938)
Elm Creative Commons License 2003.02.11 0 0 939
...es azt is rosszul: az egyszeri anyasagit 180 napon belul kell igenyleni.

A csaladi potlek az, amit max. ket honapra visszamenoleg fizetnek ki az igenyles utan.

Előzmény: Törölt nick (937)
rollller Creative Commons License 2003.02.11 0 0 938
allia a csaladi potlekot es az egyszerit is a tahnal kell igenyelni, ne probald ez utobbit az oepnel, a papirokat korabban felsoroltam ebben a forumban keresd vissza (amugy anya szemelyije, lakcimkartyaja, eredeti anyakonyvi, anya es gyerek taj, gyerek lakcimkartyaja, ha nem az anya megy, akkor meghatalmazas, de attol meg kell az anya szemelyije, ez fontos, igenylolap van a helyszinen, es mindenbol eredeti kell!, korhazi igazolas hogy megjelentel 4szer terhesgondozason, ez egy lila formanyomtatvany idealis esetben megkaptad a zaroval, ja es ha vannak tesok, akkor azoknak papirjai, de a ti esetetekben ilyen nem kell:),
es itt felmerult, hogy van tah a semmelweis utcaban, ahol sorallas nelkul intezheto, esetleg probald meg az o telefonszamukat kikeresni
Előzmény: Allia (935)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 937
Csak az uccsora tudom a valaszt, 60 napig. A tovabbi infokat szerintem a http://www.eszcsm.hu/ oldalon megtalalod.
Előzmény: Allia (935)
dalia Creative Commons License 2003.02.11 0 0 936
A tv nem tesz különbséget a nappali és az esti között, szó szerint így szól:

tudomásom szerint minden álli felsőoktatási intézményben tandíjmentességet élveznek a GYED, GYES-en lévők. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy felvételizel az adott intézmény normál feltételei szerint, akár "önköltséges" képzésre, majd a tandíjbefizetés idején szépen benyújtod a TB igazolást arról, hogy GYED/GYES-en vagy, és tandíj elengedve.
De !!!!
Mindenképp néz utána, hogy pontosan melyik intézmény, ill. szak állami, mert ez egy alapítványi, magán, egyházi (hm...) stb. iskolákra, szakokra nem igaz!!!
Pontosan, tételsen felsorolja minden évben a felsőoktatási tájékoztató könyvecske, hogy melyik milyen.

Idézet a www.felvi.hu -ról:
Az államilag nem finanszírozott, költségtérítéses képzésben részt vevő, az adott félév első napján terhességi, gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő hallgatótól költségtérítési díj nem szedhető a képesítési követelményekben meghatározott képzési idő alatt és az azt meghaladó legfeljebb két félévig. Nem vonat-kozik ez a rendelet az egyházi felsőoktatási intézményekbe, valamint a magán-, illetve alapítványi főiskolákra jelentkezőkre.(2)(A mentességre jogosultságot csak a sikeres felvételi vizsga után a beirat-kozáskor kell igazolni a felsőoktatási intézményben.)

A hitéleti képzést folytató egyházi felsőoktatási intézmények a tájékoztatóban külön fejezetben szerepelnek, a nem hitéleti képzést folytató egyházi intézmények a következők: AVKF, KRE karai, KTIF, PPKE karai, VTIF, WJF. A magán-, illetve alapítványi főiskolák a következők: ÁVF, BKF, GDF, HFF, KJF, MPANNI, MÜTF, NÜF, ZSKF.
[ezek tehát azok az intézmények, ahol NEM érvényes a fenti tandíjmentesség]

Tehát semmi akadálya, hoyg tandíjmentesen járj főiskolára, egyetemre, sőt, az aktuális diákhitelt - havi 20E HUF - is felveheted.

Hozzátenném még, hyog ez már tapasztalat, hyog a fent felsorolt un. magán iskolák is elengedik a tandíjat _általában_ bár őket a tv. erre nem kötelezi. Meg kell kérdezni.

d.

Előzmény: Meso (934)
Allia Creative Commons License 2003.02.11 0 0 935
Biztos volt már ez a kérdés, de nem találom...


  • Mikor van félfogadás a Lőportár utcában? (a telefont egyszerűen nem veszik fel, hogy megkérdezhessem ezeket)
  • Milyen papírok kellenek a családi pótlék igényléshez?
  • Mi kell az OEP-nél a Teve utcában az egyszeri anyasági igényléséhez?
  • A szüléstől számítva meddig lehet ez utóbbit igényelni?

Köszi szépen előre is.

Allia

Meso Creative Commons License 2003.02.11 0 0 934
De lehet nappalira is járni a GYED mellett? Ez azért hihetetlen, mert amennyire tudom, dolgozni nem lehet mellette még félállásban sem.
Köszi a választ!
Meso
Előzmény: Törölt nick (923)
csotrog Creative Commons License 2003.02.11 0 0 933
Kriszta
Ha novembertől kezve, legalább 180 naptári napot dolgozik a barátod, jogosult lesz a gyerekkel kapcsolatban minden ellátásra.
Ha nem....
Irtam már máshol, olvasgass pár oldalt előre.

Megint mondom: annyi nap táppénzre lesz jogosult, ahány napot dolgozik - arra is csak 60%-ra, mert nagyon sok az a kieső ideje, ami alatt nem volt járulék (eb 3%) köteles jövedelme. )hosszú időre szakadt meg a biztosítási jogviszonya.

Arra kellene rábeszélni, hogy próbáljon meg legalább 6 hónapot dolgozni + pár napot - táppénz nélkül.

Előzmény: dkriszta (928)
Gabeszka Creative Commons License 2003.02.11 0 0 932
dalia!

Én sem kaptam még semmit!! Tavaly, ha jól emlékszem 1 héttel határidő előtt küldték el. Épp aznap csinálta a kft könyvelője, és épp amikor töltötte ki, hozta a postás az igazolást. Most is itt rágom a körmöm!

isme!
Azért érdeklődj, mert én úgy emlékszem, kell valami 20 ledolgozott munkanapnak lennie a 2 juttatás között, hogy valamit megkapj (ez jól hülyén hangzik:-((
Szóval asszem úgy jár a GYED a köv. baba után, de lehet hogy változott (kérdezd meg nyugodtan a TB-től, azért ennyire informatívak, mond pl. azt hogy érdemes-e engednek a dokidnak, aki a fekvést javasolja....:o))

G

Előzmény: dalia (929)
isme Creative Commons License 2003.02.11 0 0 931
Sziasztok!
Lehet, hogy nagyon buta kérdés, de vajon lehet olyat, hogy amikor lejár a GYED és már útban van a következő babóca a pocakban, hogy nem GYES-t igényelni, hanem táppénzre menni, majd a baba megszületése után újra jön a GYED, akkor már a második babóca után?
isme
rollller Creative Commons License 2003.02.11 0 0 930
dalia, nekem a munkahelyem tegnap beszel az eu penztarral, es folyamatban van a kikuldes (azaz meg boritekba se kerultek...)
Előzmény: dalia (929)
dalia Creative Commons License 2003.02.11 0 0 929
Aprpó adóbevalláshoz igazolás: Én vagyok az egyetlen aki még semmit nem kapott a TBtől? Budapesten, GYED alatt...

közvéleménykutatok.d

Előzmény: csotrog (927)
dkriszta Creative Commons License 2003.02.11 0 0 928
Kedves Hozzáértők!!!!

Nekem táppénzes dologgal lenne problémám, ha tudnátok segiteni.
Egy barátom tavalyi évben munkanélkülin volt. Ugyan járulékot csak fél évig kapott, de végig regisztrálták, csak munka nem volt. Elhelyezkedni csak novemberben tudott.
A kérdésem az lenne, hogy ha táppénzre meg, akkor milyen időszakot vesznek neki figyelembe? Persze még nem most szeretne tp. menni, csak úgy néz ki, hogy babájuk lesz.)
Ha valaki tud segiteni kérem tegye meg!
Előre is köszi

Kriszta

csotrog Creative Commons License 2003.02.10 0 0 927
Csokis Jóska
Próbáljátok meg felvenni a kapcsolatot az Egbizt. pénztárral (a Tgyás-os határozaton rajta van a címük).

Elvileg már ki kellett volna küldeniük az adóbevalláshoz az igazolást, ha táppénzt is kapott, abból lehet, hogy vontak Szja-t, de nem biztos. Attól függ, hogy adták be a foglalkoztatóin az igénylést.

Adóköteles ugyan mindegyik ellátás, ám az itt irt összegek alapján nem valószínű, hogy vontak Szja-t belőlük. (Lehet, hogy nyugdijjárulékot vontak csak. Ez az idén 0,5%-kal több, mint tavaly - viszont ennek a negyede is adókedvezmény).

Az idei eltérés oka a megemelkedett ny.j. lehet, és az elszámolt napok száma.

Őket kell megkérdezni, és kérni az adóigazolást!

Előzmény: csokis3 (925)
Elm Creative Commons License 2003.02.10 0 0 926
En tenyleg nem tudom, meg kell nezni az EUSZCSM kiadvanyaban, de nem csak a Lucilla altal is emlitett alapkepzesre jar?

Tehat lehet mar diplomad, da a masodik az ne posztgradualis kepzes legyen, hanem egy masik szak alapkepzese. Nekem az remlik, hogy ezekre jar csak... de nem vagyok benne biztos...

Előzmény: Törölt nick (923)
csokis3 Creative Commons License 2003.02.10 0 0 925
Sziasztok

A történetünk a következő:

Kisfiunk 2002 július 5.-én született.
Feleségem jan. 15-től a szülésig betegállományban volt. A szüléstől dec 19-ig TGYÁS-on.
A TGYÁS alatt havi kb. 30000 forintot kapott.
Most kaptuk meg az első GYED-et és ez csak 28500 ft.
Mi úgy gondoltuk hogy a TGYÁS és a GYED azonos összeg lesz. Mi lehet az eltérés oka?
A következő kérdésem: A TGYÁS-ból és a GYED-ből vonnak-e adóelőleget. Ha igen, az adójóváírást érvényesítik-e, vagy csak az adóbevalláskor lehet visszaigényelni? Küld-e az OEP kimutatást a tavalyi évről az adóbevalláshoz?
Szeptembertől változott az adójóváírás mértéke de a TGYÁS nem emelkedett.

Köszi Kocsis József

Lucilla Creative Commons License 2003.02.10 0 0 924
Tanusíthatom!

Én nem elsődiplomásként, de alapképzésben tanulok, és megkaptam a tandíjmentességet!
Kérelmezni kell általában, de automatikusan megadják, a TÁH igazolás felmutatása után.

Előzmény: Törölt nick (923)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.09 0 0 923
Meso!

GYAS, GYED, GYES alatt minden allami felsooktatasi kepzes ingyenes!

MuT

Előzmény: Meso (922)
Meso Creative Commons License 2003.02.09 0 0 922
Sziasztok!
Tud valaki a, GYED alatt ingyenes, másoddiplomáról? Milyen tagozaton jár, és milyen feltételekkel?
Köszi!
Zsuzsó Creative Commons License 2003.02.09 0 0 921
Piglet: köszönöm!!!

Remélem a nyilatkozat leadásával még nem késtem el, bár pénteken küldték...

Zsuzsó

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.09 0 0 920
Zsuzsó:

Még egy, ez a ti esetetekben 4 nap pótszabadság MINDEN évben jár!

Piglet

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.09 0 0 919
Zsuzsó!

Az első gyerek után 2 nap pótszabadság jár, a második után még plusz 2. Az a kérdés, hogy majd ki akarja a későbbiekben igénybevenni, bár minden év elején újra lehet erről nyilatkozni. Egyelőre, amíg te otthon vagy érdemes apukának kivennie.

Piglet

Zsuzsó Creative Commons License 2003.02.09 0 0 918
Sziasztok!

Nem GYÁS/GYED/GYES téma, de ha valaki tud válaszolni, kérem tegye meg.

A gyermekek után igénybe vehetö pótszabadságról tud valaki valamit? Ha se én, se a párom nem igényli most, akkor a gyes után már nem lehet? Ezért jobb ha apa most veszi igénybe? Egyáltalán mikor van a határideje a nyilatkozat leadásának?
Bocs, ha nem idevaló, de mást nem találtam.

Zsuzsó

csotrog Creative Commons License 2003.02.07 0 0 917
Meastick

A 855 sz válaszomat olvasd el!
csotrog

Előzmény: Törölt nick (916)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.07 0 0 916
Köszönöm a gyors választ!

Meastick

rollller Creative Commons License 2003.02.07 0 0 915
meastick, amint megszuletik a kisbabad, azzal a nappal le kell allitani az elso gyerek utani gyedet, es a kisebbik utani igenyelni a tgyast (ha jogosult vagy ra) vagy a gyedet (kiveve ha a gyes jobban megeri, ez nem lehetetlen, akkor semmikeppen ne kerd a gyedet)
remelem ez kicsit segitett:)
Előzmény: Törölt nick (914)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.07 0 0 914
Sziasztok!

Tanácsra van szükségem.
Jelenleg GYED-en vagyok a kislányommal, aki április végén lesz két éve, viszont 1-2 héten belül itt a másik babánk. Rá is kérhetem tovább a GYED-et, vagy csak a GYES fog járni?
Ha valaki tudja tegye itt közkincsé.
Előre is köszi!

Meastick

Gica70 Creative Commons License 2003.02.06 0 0 913
Kedves Csotrog!
Küldtem Neked egy levélkét:-)
Gica

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!