Keresés

Részletes keresés

Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1671
Kis Rigónál tésztás zöldségleves lesz.
Előzmény: Fat (1666)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1670
Terep Százas

Bejártuk az utolsó 25 kilit. A korábban említett kút Pilisborosjenő végénél működik: megyünk fel az Erdő utcán a kéken, majd jobbra a Fenyő utcában kb. 25 m-re letérve találjuk a nyomós kutat. Friss finom vize van.

A tegnapi taktikát követve az utolsó emelkedőt futottuk csak meg. 2:40 kellett így.

Bejárás/fényképes itiner rulez.

"A végére más ember leszel", avagy "Anyád sem fog rád ismerni" (kopirájt -balazs-)

Hajrá!
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1669

sunyi/becsapós/megborulós

 

a giccsest kifelejtetted :-)

 

Egyébként tökéletesen leírtad a versenyt. Egy szóval: nehéz.

sistergő Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1668
Ezt Lúdtalp1665-re szántam válaszul.

És ami kimaradt. Az időt nem 4 egyenlő részre osztottam.
sistergő Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1667
"ez a résztáv végig lejt."

Valóban, csupán nézőpont kérdése.


A teljes táv bejárása nélkül, már elkészítettem az időtervem.
A távot 4 majdnem egyenlő szakaszra osztottam. Klastrom,– P.sztlászló–P.sztlászló.
A szakaszok átlagemelkedése:2,77%; 4,42%; 3,21%; 3,79%
A teljes távhoz - 3,547%- viszonyítva valóban lejt.
A Mátrabérchez - 4,91%- viszonyítva pláne.

Ha számszerűsítjük az adatokat, akkor az átlagemelkedéshez viszonyítva
1. negyed 732 m =- 204 méter szintet teszünk meg,
2. negyed 1122 m =+221 méter " "
3. negyed 745 m =- 78 méter " "
4. negyed 948 m =+ 61 méter " "

Érzésre nagyobb meglepi érhet.Megszoktuk, hogy általában a túra/verseny első felében megtesszük a szintemelkedés nagyobbik részét.
Kinizsin Mogyorósig 58%-át,
Mátrabércen Csór-hegyig 63%-át. /Kékesig – táv 40% – a szint 53 %-át tesszük meg./

Tehát, ha megnézzük a ló/résztáv fogát, az ajándék gyönyörű, csak megtévesztő. Ezért lesz "sunyi/becsapós/megborulós" a T100.
Fat Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1666

Ha már az Enjoy kör név foglalt ...

A T100 honlapon ezt írjátok: "A frissítők részletes listáját, elhelyezkedését és kínálatát később pontosítjuk." Lényegében két dolog érdekelne. Hol lesz izóital? Kisrigónál lesz leves? (Ha igen, bableves?)

Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1665
Terep Százas

Gurítottunk tegnap egy Kis-Rigó_Visegrád_Kis-Rigó karikát kékvirágal, OT Misivel, és -balazs-zsal.

Még mindannyiunkban igen friss lehet a Mátrabérc farkasmosolyra emlékeztető nyomvonalának emléke. Biztos, hiszen viccesen könnyűnek tűnt ez a 23,x kili. Az volt az érzésem, hogy ha az ember kellően sokat belegyalogol - amikor csak alkalom kínálkozik - akkor valójában ez a résztáv végig lejt. El is neveztük mindjárt "Ajándék Hurok"-nak. :-)
2:20 kellett rá.

Viszont! A lombosodás miatt a jelzések igen csalafintán bújnak el a szem elől, úgyhogy elég "figyelős" az útvonal. Több olyan elágazás van, amikor alsóbbrendű ösvényre vált az út, akár egyenesben maradva, akár eltérve. Bejárás rulez.

Hajrá!
walkingman Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1664
walkingman Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1663
olipapa Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1662
Medvegyu 1632 áfonya- tejsav összefüggés. A kérdésem erre vonatokzik.
olipapa Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1661
ez az infó honnan van?
olipapa Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1660
ezek egynyomtávos utak voltak. bringa és gyalogos fér el. Motoros itt nincs.
A világon máshol még nem találkoztam kultúrhelyen ilyen megoldással. Mert ok hogy tiltani akar valahol és lezár, de nem ad alternatívár, nincs tájékoztatás, stb.

Kanadában voltam olyan helyen, ahol azon kívül, hogy a terep utakról részletes térkép volt beszerezhető csomó helyen a városban for free, az utaknak nevei voltak, meghatározva, hogy bringás, vagy gyalogos az ösvény, nehézség jelölés a hossz és szint adatok mellett, sőt, a haladási irány is, hogy le, vagy föl mehetsz rajta (singletrack volt mind). Ok ezt nem várom, sőt az igazi szépség abban van szabadon használható a természet, de ez ami itt megy engem felháborít. Csúnya is, csak a rombolás látszik, építés nem.
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1659
itt a pilisben a quadokat es terepjarokat probaljak megakadalyozni egy-ket alkalmas helyen kidontott faval, mert a sorompokat mar ezek az urak rendszeresen lefureszelik. nem lehet, hogy hasonlo megfontolas all a dolgok mogott arrafele is?
kazuár Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1658

Akkor én is mondok valamit,legyen miből válogatni.

Verseny előtt 4-5 nappal pedikűrössel lecsiszoltatom a megvasagodott bőrt a lábamon. Állítólag a vastag megkeményedett bőr túl száraz,legtöbbször azért "csattog" fel és mivel meg van vastagodva,nem egy kis hólyag lesz,hanem egy óriási. Régebben a Kinizsin nekem mind a két lábamon akkora vízhólyagok lettek,hogy egy hónap volt mire rendbejött. Aztán a hosszú futásoknál rászoktam a pedikűrösre,soha nem lett többet  hólyagom,max ha a zokni véletlenül meggyűrődött.

amat Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1657

Jaj! Ezt válasznak szántam a 1627-re:-)

 

amat Creative Commons License 2009.05.02 0 0 1656
Vízhólyag ellen: cink-oxidot tartalmazó krém 
olipapa Creative Commons License 2009.05.01 0 0 1655
Kilian Jornet -nek meniscus sérülése lett, most két hét pihi.
olipapa Creative Commons License 2009.05.01 0 0 1654
A Fenyőgyöngye fölött is ráborogattak fákat egy frankó régi ösvényre. Most járhatatlan. Ennek fele sem tréfa. Lassan kiutálnak az erdőből?
norb29 Creative Commons License 2009.05.01 0 0 1653

Me lefele jöttem én is a Kolossy tér fele. Láttalak jól mozogtál. Szerintem jó az elgondolás. Ha én a T100 ra készülnék, a mai hosszabb után holnap egy rövidebb 15 körüli könnyed, vasárnap meg 30-35 körülit futnék. A többi szerintem jó. A verseny hetében max 2 futás előtte az első szintesebb, (kedd Kolossy- Csúcs) a 2. (csütörtök) meg tényleg laza 10 es kocogás síkon is akár.

mondjuk annyira nem értek az edzéselmélethez csak nekem ez bejött.

Beneveztem én is a T50-re.

norb29 Creative Commons License 2009.05.01 0 0 1652

Me lefele jöttem én is a Kolossy tér fele. Láttalak jól mozogtál. Szerintem jó az elgondolás. Ha én a T100 ra készülnék, a mai hosszabb után holnap egy rövidebb 15 körüli könnyed, vasárnap meg 30-35 körülit futnék. A többi szerintem jó. A verseny hetében max 2 futás előtte az első szintesebb, (kedd Kolossy- Csúcs) a 2. (csütörtök) meg tényleg laza 10 es kocogás síkon is akár.

mondjuk annyira nem értek az edzéselmélethez csak nekem ez bejött.

Beneveztem én is a T50-re.

CSERMANEK Creative Commons License 2009.05.01 0 0 1651

Sziasztok,

 

Ma délelőtt nyomtam egy memóriafutást a Pilisszentlászló-Csúcs-hegy szakaszon. Ami bíztató, hogy megingás nélkül jöttem végig, nem tévedtem el egyszer sem, nem kellett jelzést keresnem. AMi nem, hogy az összesen 32 km jobban megviselte az izmaimat és a lelkemet, mint azt vártam. Jobban elkészültem, mint a vasárnapi 45 km-en...

 

Azzal nyugtatom magam, hogy biztos még a lábamban volt a múlt heti adag.

 

Kicsit gondban vagyok, hogy mit tegyek a verseny előtti két hétben. Azt okoskodtam ki magamnak, hogy ma-holnap-holnapután igyekszem összeszedni terepen 60-70 km-t. Utána a jövő héten 3x11 km (Kolosy-HHH teteje - Kolosy) és a hétvégén két óra laza futás szintén terepen. Így a verseny előtti hét 55-60 km lesz. A verseny hetében pedig egy vagy két átmozgató 11 km-t tervezek. Szerintetek ez működőképes lehet? Sok?

 

Örülnék ha valaki megerősítene, vagy elbizonytalanítana...

 

Üdv:

 

Cs.

procaliber Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1650

a megoldás leukoplast végét nem húzod boka felé hanem a megállsz a bokánál. Legalábbis én így teszek, nem húzom annyira fel a ragasztó végét hanem lábfej tetéjénél véget ér a szalag.

A technika amig nincs foto, levágsz egy kb 10-12cm hosszú leukoplastot. Talpad közepén felragasztad az egyik végét másik végét boka alatt elvezetve becélzod a sípcsontod közepét.Nem árt meghúzni a ragasztócsíkot, h kicsit már eleve húzza a bokát. Aztán ha ez nem elég lehet fordítva is. Talpad végéről indítasz és lábujjaid előtt ér véget a csík másik vége.

Előzmény: tempietto (1644)
olipapa Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1649
ok, legközelebb lefotózom.


Szomorúan láttam ma, hogy a Varázsköröm Kecskehegy fölötti részére (valszeg az erdőgazdálkodók) embernyi ágakat húztak a kijárt ösvényre ami a pálya része volt, ami most így használhatatlan bozótgázolásos szituvá vált. Lehet, hogy zavarta őket, hogy használatban van egy jelöletlen út? Mondjuk mivel a gerincen megy, jó pár éve stabilan használt, nincs benőve, nem értem miért eröltetik az őserdei viszonyok újra kialakulását, hisz az ott áthaladók kb semmilyen kárt nem tudnak okozni. A fákat persze frankón kivágták már pár hete, azóta is ott áll felstócolva rakásokba mind, gépeikkel meg jól összetúrták a földet. Nem értem én ezt. Na, majd kíváncsi leszek a további fejleményekre..
Előzmény: tempietto (1644)
ChKaresz Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1648
A légköri nyomás (légsűrűség, hőmérésklet) különböző volt Athosznál és nálunk, de szerintem egyik barometrikus mérés sem pontos, csak megközelítő.
Sajnos a GPS otthon maradt... :(
Én többnek éreztem, mint amit mértünk szintben és km-ben is. Kíváncsi vagyok mit mutat majd a kerekes mérés.
Előzmény: medvegyu (1643)
ChKaresz Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1647
Előre is köszi, lehet, hogy megízlelem. Nekem csak T50 lesz.
Előzmény: Fat (1645)
-sanci- Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1646
Valószínűleg ez lesz a krémezés mellett.
Medvegyu! Mezitláb mászkálni nem szeretek sajna, valószínűleg ezért puha a talpam.
Előzmény: Törölt nick (1634)
Fat Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1645
T100ra viszem. Ha gondolod, megkóstolhatod.
Előzmény: ChKaresz (1640)
tempietto Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1644
Szuperjó a tipp, régi problémám a bokaszalag dolog. Képek engem is érdekelnének. Biztos, hogy kipróbálom. Jól sejtem, hogy ez szőrös lábon nem működik?
Előzmény: olipapa (1629)
medvegyu Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1643
Köszi!
A S sáv után (Kénes-forrás előtt) nem festettük már a sárga keresztet, lehet, hogy ott csak szalagozás lesz. Az a lényeg, hogy addig jó volt a jel (ott már befejeztük a munkálatokat).
Tuhu szerint Mkeresztes-Muzsla-NYEREG 665 szint, és onnan azért még van pár méter a csúcsig... Ez alapján mintha kicsit kevesebbet mértetek volna.
Január 3-án Athosz is mért barometrikusan Nagyparlagtól, az a mérés, meg a tuhu együtt 100m-el több szintet ad az általatok bejárt szakaszra.
A távot szintén keveslem kicsit, de az nem meglepő, már csak azért sem, mert három helyen rövidült az út. Majd a kerék szombaton megmondja az igazságot távolság ügyben!
Előzmény: ChKaresz (1638)
schankox Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1642

Nos, akkor ezt a vörösáfonya dolgot is felírom a kipróbálandók közé.

Amúgy valóban létezik nem zsíros csipsz? Azt is kipróbálnám...

Előzmény: medvegyu (1632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!