Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2005.11.30 0 0 51

En minden vackot ugy veszek, hogy lemericskelem a lenyegi reszeket es az alapjan nezem a katalogusokat (meg viszek magammal tolomerot es kikerem a pulthoz a cuccot es lemericskezem, nekem ez a tuti moccer:).

 

 

Előzmény: Soká (49)
optikus Creative Commons License 2005.11.30 0 0 50

Morse kup, fogalmam nincs de valoszinuleg a legkisebb (fejbol nem tom eccer neztem mikor tokmanyt es kupot vettem hozza).

Az allo csuccsal is az a bajom hogy a nyomas miatt kiragodik es elcsuszik. Lehet, hogy az telleg jo modszer hogy kicsit ferdere veszem a recezot.

Gyali piac, jo volna mar kijutni az mar szentigaz;)

Multkor lattam elado hibas esztergatokmanyokat (asszem vateran), akkor elgondolkodtam hogy abbol ossze lehetne hozni valami recezo szeruseget. De van mas elkepzelesem is. Valami olyan megoldas kene ami onmagaban korbeszoritja az anyagot (mint a 3 tengelyes) es igy nem kell oldalerovel nyomni a munkat csak forgatni. Majd lerajzolom az elkepzelesem.

 

Előzmény: drehás (47)
Soká Creative Commons License 2005.11.30 0 0 49
drehás,
szerinted forgócsúcsot hol lehet olcsón beszerezni?
Kis műszerészesztergába kellene, a számokkal nem vagyok tisztában, de a gépkönyv MK2-t említ (?)
Most látom, a Nóniusznál a legegyszerűbb Skoda 9100+Áfa
Előzmény: drehás (47)
optikus Creative Commons License 2005.11.30 0 0 48

Hat ezt az otthoni kis esztergamon (asszem max 80mm a befoghato atmero). De nem az eszterga meretevel van a gond hanem, hogy az anyag kifordul a tokmanybol hiaba szoritom meg, mivel baromi erosen kell nyomni a recezeshez. Nem a tokmany gyenge hanem az anyag kenodik el a pofak alatt (ha nincs eleg hosszan befogva).

 

Előzmény: Soká (46)
drehás Creative Commons License 2005.11.30 0 0 47

Válasz optikusnak.

A szegnyergedben milyen morse kup van?Mivel kicsi a géped,gondolom 1-es.

Amennyiben tudsz a gépeden kupot esztergálni,csinálhatsz egy állo csucsot,amivel meg tudod támasztani a recézendő anyagot.

van még egy javaslatom:probáld meg a recézőt ugy beállitani,hogy a recéző gőrgő

ne legyen párhuzamos a recézendö anyaggal,igy a görgönek  csak a sarkával recézel és nem kell akkora nyomással csinálni.

Szerszámo,kiegészitők beszerzésére Javaslom hétvégeken a Gyáli piacot.A bolti ár

töredékéért  lehet sok mindent beszerezni.

Előzmény: optikus (45)
Soká Creative Commons License 2005.11.30 0 0 46
Milyen esztergapadon csinálod ezt a recézést?
Én a saját kis műszerészesztergámon meg sem próbálnám.
Előzmény: optikus (45)
optikus Creative Commons License 2005.11.30 0 0 45

Nekem most inkabb az a gondom ha recezek akkor baromi erovel kell nyomni a cuccost es ez kiforditja a tokmanybol az anyagot. Emiatt ugy receztem, hogy meghagytam egy nyakat amit kesobb leesztergaltam, nem tul szep megoldas de mukodik, igaz eleg sok a veszteseg.

Csinaltam olyat is hogy utolag le kellett vennem az atmerobol ezert ujra kellett receznem. De ugye nem volt minel befogni ezert atfurtam (ez nem zavart) beledugtam egy tengelyet ezt fogtam a tokmanyba es a masik felet a szegnyeregben levo furotokmanyba. Ennek az a baja, hogy nem lehet geppel forgtani a munkat... Ezert kezzel forgattam... Kegyetlen dolog, xarra ment a kezem de nem volt mas otletem.

 

Kene csinalni valami olyan recezot aminek van ellentamasztasa hasonloan mint a 3 tengelyu tokmanyos recezo szerszam. Persze az boltbol telleg irto draga de valami koppintast el tudok kepzelni. Lenyeg, hogy a tengelyek valami kemeny anyagbol legyenek (a gyari is eleg acelosan nez ki), es biztositani kene hogy a gorgo-tengelyek parhuzamosak maradjanak a munkadarab palastjaval. En olyan 30mm atmeroig receztem sargarezet. Eddig az sikerult a legjobban aminek az atmeroje megegyezett a recezo gorgoevel (20mm). A tobbi nem lett annyira szep (nem tom ez csak nekem sikerult igy, vagy van valami elmeleti oka is).

 

Előzmény: drehás (44)
drehás Creative Commons License 2005.11.29 0 0 44

Szerbusztok.Véletlenül akadtam rá erre az oldalra,és mivel én is szeretek barkácsolni

a téma felkeltette az érdeklődésemet.Olvastam,hogy horibilis árakon lehet csak recézőket kapni.Szerintem ez nem igy van.meg kell venni az egy vagy két kereket,ez szerintem 1-2 ezer forintbol kijön.A többit az aki barkácsol otthon is meg tudja csinálni.Mivel én már csináltam,szivesen segitek az elkészitésében.

Soká Creative Commons License 2005.11.29 0 0 43
Itt válaszolok, mert kapcsolódik a témához:

a recézésről (is) elég jó összefoglaló található a Walter Bartsch: ESZTERGÁLÁS című 240 oldalas (B5) könyvében (Műszaki Könyvkiadó, Budapest, 1972) Ez egy nyugatnémet kiadó könyve, netes antikváriumban akadtam rá, nem bántam meg. Nem mondom, hogy ebből lazán megtanulja az ember a szakmát, de azért elég gyakorlatias.
Előzmény: optikus (42)
optikus Creative Commons License 2005.11.29 0 0 42
Koszi, szintugy:)
Előzmény: Soká (41)
Soká Creative Commons License 2005.11.29 0 0 41
optikus,
mail ment.
optikus Creative Commons License 2005.11.28 0 0 40

Hat szerszam kesziteshez nekem nincs konyvem, van jopar forgacsolos, de szerszamoknak a hasznalata van bennuk. Amik jok es telleg tomenyen van bennuk info azok a 60-as 70-es evek beli ruszki alapu (forditott vagy tarsszerzos) konyvek (eleg rendesen van bennuk elmeleti meg gyakorlati anyag, meg nemi ideologia;). En a Liszt Ferenc teri muszaki konyvesboltban vettem ilyenket, volt antikvar reszuk. Azota mar elkoltoztek ott meg nem jartam.

 

Előzmény: J.G. (39)
J.G. Creative Commons License 2005.11.28 0 0 39

Nincs gond, amiben reménykedtem, hogy valaki ismer olyan irodalmat ami alapján végig lehetne úgy csinálni egy szerszámtervezést, hogy az ne egy kaland-regény kockázat játékra hasonlítson 500 oldalon.

Most megnézni első könyveben szerszám anyag adatait,

2-ben munkadarab adataik, ű

3asban szerszám hőkezelést

4-ben geometriát, erőket, szilárdáságot

5-ben melyik betű a sok képletben mit jelent stb.

Bali féle forgácsolás nekem sajnos magas, következő tipp amit kaptam

az bizonyos Gorszki-nak az irodalma, melynek holnap járok utána.

 

J.G.

Előzmény: optikus (36)
petike23 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 38

Hali,

 

nekem 135W, 32.000 1/perc max fordulat.

 

A www.noniusz.hu -n lehet olcsón jó minőségű csiszolókat venni..

Előzmény: optikus (37)
optikus Creative Commons License 2005.11.28 0 0 37

Ja igen proxxon :)

Maro (es furo) de szabvanyos a befogoja elvben barmi belemegy de nem kezi munkara valo, a motorja 40 VoltDC, 250W, 900-6000ford/perc (es nem tom hany kilo, kezbol kiugrik inditasnal...)

Bar gondolkodtam mar rajta, hogy veszek kezi furo/csiszovalo szettet is, de eleg ritkan hasznalnam (persze akkor jol jonne) de most nincs keret ilyenre:(

 

Előzmény: petike23 (33)
optikus Creative Commons License 2005.11.28 0 0 36

Hat ettol feltem, en a gyakorlati reszehez ertek (mondjuk ez tulzas, csak probalkozom...) de az elmeletet csak annyit amennyit elolvasgattam konyvekbol. Ez pedig kemenyen szamitasos feladat (forgacslevalasztas, keresztmetszetek, stb), na ez telleg nem ecceru, nem veletlen tanuljak 3 evig... Van par konyvem de ezt osszeszedni nem menne hipp-hopp, sorry.

Előzmény: J.G. (35)
J.G. Creative Commons License 2005.11.28 0 0 35
Szerencsére elkészíteni nem kell. Legfőbb problémám az egésszel, hogy úgy érzem kifutok az időből, ráadásul az egész kérdéskör elégé távol ál tőlem.
Előzmény: J.G. (34)
J.G. Creative Commons License 2005.11.28 0 0 34

Tervezni, megrajzolni, kiszámítani mi hogy van /méretezés, tűrés, hőkezelés/.

Technológiai paraméterek meghatatározása (fordulatszám, előtolás stb.)

Hűtés kell-e, milyen.

Legjobban terhelt rész szilárdságtani elenőrzése.

Előzmény: optikus (32)
petike23 Creative Commons License 2005.11.28 0 0 33

Hali !

 

"Az olyan kezi biz-basz?"

 

Az. :)

 

"Olyanom nincs, nekem Proxon van "

 

Proxxon magas fordulatszámú csiszoló ?

 

Üdv: Péter

Előzmény: optikus (31)
optikus Creative Commons License 2005.11.27 0 0 32

Igazabol nem nagyon ertem a kerdest...

Kesbol barmilyen alakut lehet venni, de ha gyorsacel kesrol van szo akkor annak az élét olyanra koszorulod amilyenre epp szukseg van.

Mi a feladat? Mi a problem? El kell keszitened vagy csak irni kell rola?

Előzmény: J.G. (30)
optikus Creative Commons License 2005.11.27 0 0 31

Az olyan kezi biz-basz? Olyanom nincs, nekem Proxon van (de az dedikalt, igaz tobb osszeallitasban hasznaljak a motorjat).

 

Előzmény: petike23 (29)
J.G. Creative Commons License 2005.11.27 0 0 30

Van tisztességes magyar nyelvű irodalom, mely alapján tárcsa szerű alkatrészhez való szerszámot meg lehetne tervezni? /nem ipari célra, hanem házifeladat/

Bali fél Forgácsolás könyvből sajnos nem sokat értek.

Amire eddig jutottam, hogy alakos esztergakés kéne, viszont kb itt

le is ragadtam azzal, hogy hasábkés v. körkés.

 

Válaszokat előre is köszöm.

petike23 Creative Commons License 2005.11.25 0 0 29

Sziasztok,

 

Dremel multigépet használ valaki ?

 

Üdv: Péter

petike23 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 28

Helló,

 

köszi !

 

Ez volt hát a baj. :(

 

Próbáltam CBN )köbös bór-nitrid) csiszolót, acélhoz azt ajánlják, de ezzel is ugyanígy jártam.

 

Legközelebb enyhébben nyomom, és kenem. :)

 

Üdv:Péter

Előzmény: optikus (27)
optikus Creative Commons License 2005.11.24 0 0 27

A gyemant alapvetoen szen ezert nagyon nem szereti a hõt (ami ugye a kis szemcsek es a nagy nyomas miatt igencsak felszalad, nem veletlen kell nyomni a szerszam es a munkadarab koze ezerrel a hutofolyadekot).

Raadasul a hordozoba csak valami porkohaszati uton van beagyazva ami nem olyan eros kotes, ezert ki tud peregni belole, utana meg mar csak a bronz hordozoval sikalod az anyagot.

 

Előzmény: petike23 (26)
petike23 Creative Commons License 2005.11.23 0 0 26

"Magas fordulatszam kell neki, intenziv es folyamatos folyadek hutes es nagyon-nagyon lassu elotolas "

 

Akkor az lehet a gond, hogy túl nagy erővel nyomtam rá..

Előzmény: optikus (25)
optikus Creative Commons License 2005.11.23 0 0 25

En hasznaltam gyemantot (furot,csiszolot,furesztarcsat,pogacsas leppelotarcsat) de uvegre, igyhat csak arrol tudok nyilatkozni.

Magas fordulatszam kell neki, intenziv es folyamatos folyadek hutes es nagyon-nagyon lassu elotolas (hutesnek sima hutolajos vizet hasznaltunk ami szuropapiros szures utan utan sokaig hasznalhato). Ha nem igy van akkor leegnek a szemcsek es szetmorzsolodik a hordozo (meg szerencses esetben tonkrevagja melot meg a hordozoszerszamot). Nagyon kenyes az utesre (marmint a tarcsaban/harangban/lapban/stb., nem lehet utes, mert akkor nem egy nyomon fut, de mivel kicsi az elotolas ezert az utes miatti oldalak hamar tonkremennek).

 

Előzmény: petike23 (24)
petike23 Creative Commons License 2005.11.23 0 0 24

Szervusztok,

 

ért valaki a gyémánt szerszámokhoz ?

 

Nekem percek alatt tönkrement egy gyémánt csaposkorong (pedig jó minőségű, Garant gyártmány volt), egyszerűen lemorzsolódott róla a gyémánt..

 

Túl nagy sebességgel használtam ?

Vagy túl erősen nyomtam az anyagra ?

 

(szerszámacélhoz használtam)

 

Üdv: Péter

optikus Creative Commons License 2005.11.14 0 0 23

En nem csinalok bermelot az epp eleg nekem ami van, de anyagbeszerzeshez tudok adni tanacsot.

Ket jo helyet ismerek fem rudanyaghoz. Mór u. Metalloglobus, es nem messze a lehel ut belso vegetol egy uccaban, Bronzker Bt. (cimet fejbol nem tom de talaln neten meg lehet lelni). Szamits ra, hogy nagyon apro darabokat nem adnak (max. ha van levagva) de a Bronzkernel vagnak a rudakbol szoval ott nem gond egy fel meteres darab (metalloglobusban ezt nem annyira csipaljak). Meg a nyitvatartasuk sem egy vasarlobarat:)

Negyszog keresztmetszet (zartszelveny) asszem a Metalloglobusnal tobb fele van, es letezik sok fele cso is (sajnos eddig sehol sem sikerult katalogust talalnom az osszes anyagfajtarol).

Nem tom milyen alkatresz ez de ha nincsenek nagy igenyek (kopas,nyomas) akkor is sargarezbol csinalnam. Sokkal szebben, pontosabban es gyorsabban lehet forgacsolni mint az aluminiumot (arban meg ilyen kis mennyisegnel nem sok difi van).

Ha nem magad csinalod akkor kerdezd meg az esztergalyost nincs e anyaga hozza, ha meg venni kell akkor kerdezd meg milyen atmero legyen a nyers mert ha 20mm a kesz atmero akkor 20mm-es rud keves lesz (es a kovetkezo lepcso uzlete valogatja 25 vagy 30mm).

 

Előzmény: tomi20v (22)
tomi20v Creative Commons License 2005.11.14 0 0 22
van valaki aki esztergálna nekem 5db alu csövet?
egyik végén belülröl kéne horonyt marni bele (körgyürü keresztmetszetüt, körgyürü tömitésnek). a másik felén kivülröl kéne egy hasonlót, de ez még nem biztos. az egész max 5cm hosszú lenne, és kb 2 cm átméröjü.
ha van rá vállalkozó, akkor kirajzolom. nem kell tizedmm pontosnak lennie, csak hogy a gumitömités szépen felakadjon benne.
illetve kéne hozzá alapanyag is (alu csö), amit még nem tudom hol tudok beszerezni, ötletek ? kellene négyszög keresztmetszetü csö, esetleg rúd is...
ja és nem ipari titok, injektor adapter lenne, autó motorhoz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!