Keresés

Részletes keresés

csotrog Creative Commons License 2003.02.20 0 0 972
Quizas
Az irásod első felére nem sokat tudok mondani.
Félig igaz, félig nem.
A nyugati "jóléti" államokban a legtöbb helyen (pl Anglia) úgy tudom, még hasonló sincs.
Viszont a legtöbb férj keres annyit, hogy jut belőle a családnak a megfelelő megélhetésre....

A közalkalmazotti, köztisztviselői törvény sok hasonlóságot mutat a munkatörvénykönyvvel - mégis külön, önálló törvény mindegyik.
A KA, és KT tv-k tételesen leírják, hogy melyik besoroláshoz, munkakörhöz milyen bért kötesek fizetni, ott, ahol...

Ezt, a "piaci" foglalkoztatóknál nem lehetne kötelezővé tenni, mert akkor még kevesebb bejelentett emberke dolgozna, akiknek még a minimálbér után sem járna semmi....
Továbbá: az EB törvény, ami minden munkavállalóra vonatkozik, nincs három felé bontva.

Előzmény: quizas (971)
quizas Creative Commons License 2003.02.20 0 0 971
Ez azért olyan szemétség. Ha a két gyerek közt nem dolgozol min. 180 napot, akkor nem veszik figyelembe az eredeti béredet - kivéve, ha kevesebb... ha több, és annak megfelelően akarsz gyást kapni, menj vissza pocakkal dolgozni (ha van hova), a másikat meg dugd bölcsibe. Vagy ne légy anyagias, és örülj, hogy kapsz valamit.
Az tényleg érdekes, mi van a diplomás minimálbérrel. Az csak az állami szektorban kötelező? Gondolom, a gyás/gyed számításánál is a standard minimálbért veszik figyelembe, már csak azért is, mert nem is tud(hat)ják, van-e diplomád. Esetleg ha vkinek doktori címe van, lehet sejteni.
quizas
Előzmény: csotrog (969)
csotrog Creative Commons License 2003.02.20 0 0 970
?
Előzmény: softwarebaby (967)
csotrog Creative Commons License 2003.02.20 0 0 969
Simine
Bocs, kapkodtam - kétszerese - ha az eredeti jövedelme is eléri ezt - ha nem ......:

Ebtv. 42. § (1) A terhességi-gyermekágyi segély a napi átlagkereset 70%-a.
(2) A terhességi-gyermekágyi segély alapjául szolgáló naptári napi átlagkeresetet a 48. § (1)-(3) bekezdésében foglaltak szerint kell megállapítani.
(3) A (2) bekezdésben nem említett biztosított terhességi-gyermekágyi segélyének naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszerese harmincad részének figyelembevételével kell megállapítani. Ha azonban a biztosított egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelme a minimálbér kétszeresét nem éri el, a tényleges jövedelmet kell figyelembe venni.

Előzmény: simine (968)
simine Creative Commons License 2003.02.20 0 0 968
Csotrog!

Minimálbér, vagy minimálbér kétszerese?

simine

Előzmény: csotrog (964)
softwarebaby Creative Commons License 2003.02.20 0 0 967
RTFM
Előzmény: csotrog (960)
Elm Creative Commons License 2003.02.20 0 0 966
99%, hogy a "sima" minimalber utan, mert olyan hogy diplomas minimal ber csak kvazi letezik, megpedig ugy, hogy a bertabla (mert hat ez persze csak a kozszferara kotelezo dip.min.ber) elso diplomas oszlopanak elso rubrikaja (asszem F1 kategoria, tehat a kezdo foiskolai vegzettsegu) lett 100.000. HUF brutto.
Előzmény: branyine (963)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.20 0 0 965
Hu, ez nekem mar magas, ezeket nem tudom :-)
Előzmény: branyine (963)
csotrog Creative Commons License 2003.02.20 0 0 964
Simine
Ha a munkaviszonyod fennáll, igényelheted a Gyes után, helyett...
Az összege azonban csak a minimálbér(v.kevesebb) után jár, mert nem volt a szülést megelőzően 180 napig (3%)járulék köteles jövedelmed.

Branyiné
A diplomás minimálbérről hol találok bármilyen jogszabályt, rendeletet?
Magam, csak a közalk. és köztisztv. tv kötelező bértábláiról tudok.
Kérlek, ha tudsz ilyet, ird meg!

Előzmény: simine (962)
branyine Creative Commons License 2003.02.20 0 0 963
Azert, mert a kicsit nem tudnam hova tenni. Bar nem egy rossz otlet, de a 180 nap az elozo naptari evben kell legyen, ha jol tudom, es akkor meg nem szamoltuk hogy kb. 1 honappal kesobb tudod meg a terhesseget, tehat aprilisi vagy majusi teherbeeses kell. Ha korabban megszuletik az a baj, ha nem lesz meg a fel ev a naptaribol akkor az... De gratulalok a trukk kitalalasahoz!
Ellenben akkor azt jol olvastam ki a soraidbol, hogy mindharom esetben a minimalber (ugye jol gondolom hogy diplomasok eseten is a sima nem a dipl. min.ber) alapjan szamitjak nekem a juttatasokat?
Előzmény: Törölt nick (956)
simine Creative Commons License 2003.02.19 0 0 962
Sziasztok!

Most egy ideig nem követtem a topicot, így lehet olyat kérdezek majd ami már volt.
Ha most GYES-en vagyok akkor is igényelhetem a GyÁS-t a szülés előtt 28 nappal? Vagy most nekem GYÁS nem is jár, csak GYED? Vagy ne értetlenkedjek már ennyit?

Sziasztok
simine

csotrog Creative Commons License 2003.02.19 0 0 961
Amamsik
Pontosabb szöveg a bölcsivel kapcsolatban:

Cst Vhr. 22. § (1) A gyermekgondozási támogatásra való jogosultságot nem érinti, ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el, feltéve, hogy
a) a gyermek másfél évesnél idősebb, és az intézményi elhelyezés a napi 4 órás időtartamot nem haladja meg, vagy
b) a gyermekgondozási támogatásra jogosult közoktatási intézményben a nappali oktatás munkarendje szerint tanul, illetőleg felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója, vagy
c) az intézményi elhelyezés az óvodai nevelés keretében folyó iskolai életmódra történő felkészítést szolgálja.

Előzmény: amamsik (954)
csotrog Creative Commons License 2003.02.19 0 0 960
S.baby
Olvasgass vissza néhány oldalt, vagy látogass az eum.hu lakossági tájékoztató oldalára (keresésben) - ott sokmindennel találkozhatsz...
Ez is elhangzott néhányszor már itt is - kb 4 hozzászólással korábban is!
Előzmény: softwarebaby (957)
csotrog Creative Commons License 2003.02.19 0 0 959
Amamsik
A nyugdij melletti Gyes-ről még nincs infóm, sajna...
A nagyszülő javára azonban a gyerek 1 éves korától lemondhatnak a szülők = nyilatkozniuk kell.
Csak a szülők háztartásában nevelheti a nagyszülő a gyermeket.
A szülők természetesen dolgozhatnak, sőt, ha beteg a gyerek, ápolására táppénzre is jogosultak.
A nagyszülő nem dolgozhat 4 órát sem - csak a gyerek 3 éves kora után.
Bölcsi tiltást nem találtam.
Előzmény: amamsik (954)
csotrog Creative Commons License 2003.02.19 0 0 958
Elm - Rollller
Megnézegettem az Eb tv-t, nem tiltja a tanulást a Gyednél, az ösztöndijat sem emliti a tv itt. (Valszeg azért, mert akinek már jár, az nem a tanulói jogviszonya, hanem az azutáni munkavégzésre irányuló jogviszonya alapján jogosult. Más dolog, hogy a 180 napba beszámítható, ha x időn belül elhelyezkedik)

Csak a szoc.ellátásoknál tiltja a nappali tagozatosoknak a szoc.jellegű kifizetéseket.
Az ösztöndijat viszont egyik tv. sem minősíti jövedelemnek - már ha az államilag jóváhagyott felsőfokú iskoláról van szó.

Bölcsit, vagy tartós nappali elhelyezést kizáró oknak minősíti, a Gyed, és a Tgyás alatt.

Mniki
A Gyes - korábban már beszéltünk róla, az idén is a minimálnyugdij összege = 21800.-

Előzmény: Elm (949)
softwarebaby Creative Commons License 2003.02.19 0 0 957
Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy mijaza gyes, gyed, ... mikor melyikbol mennyi jar, hol, mit kell igenyelni hozza..?
Megvan ez valahol osszefoglalva?

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.18 0 0 956
Te figyusz, miert nem csinalod azt, hogy amikor osszejon a kisteso, akkor mesz vissza dolgozni? Akkor nem rughatnak ki, mert a kismamakat vedi a torveny. Es meglesz a 180 nap munkad is szules elott, ami megint a teljes osszegu (nem minimalber utani) GYAS-ra es GYED-re jogosit. Vagy rosszul tudom? En igy szeretnem majd csinalni.

MuTeR

Előzmény: branyine (955)
branyine Creative Commons License 2003.02.17 0 0 955
En mar azt hittem, en egyszeru eset vagyok, de megsem ertem:( Tud valaki segiteni?
Dolgoztam 98-tol 2002 februar vegeig, 2 het tappenz majd marc. 15-en megszuletett a lanyom. Kaptam TGYAST (jo fizetesem miatt eleg sokat), most a max. GYED-et. Testverket szeretnenk, es korabban ugy ertelmeztem, hogy ha 2 even belul szuletik meg csak akkor kapok a mostanihoz hasonlo osszegu ellatast. Visszamenni dolgozni nem valoszinu, hogy tudok, mert csak a felmondolevelet tudjak garantalni:( es a kicsit se tudnam hova tenni.
A kerdesem, hogy van-e kulonbseg, ha:
1. a teso 2004. marc. 15 elott szuletik
2. a teso kesobb szuletik, de a TGYAS-t igenyelhetem 2004. marc. 15 elott (1 honapon beluli idopontra vagyok kiirva)
3. a teso meg kesobb szuletik, kozte GYES-t kapok.
Mik a lehetosegek? Mano meg nincs utban de barmikor kiderulhet hogy megis...
amamsik Creative Commons License 2003.02.17 0 0 954
Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy azt a tervezetet, miszerint nagyszülő is mehet gyes-re és nem veszti el a nyugdíját, elfogadták-e. És mik ennek a feltételei? Az anya dolgozhat mellette? A gyerek lehet bölcsis? A nagyszülővel egy helyen kell lakni?

Köszi,
amamsik

mniki Creative Commons License 2003.02.17 0 0 953
Lányok ! Tudja valaki, hogy idén változik-e a
gyes összege ? Köszi
csotrog Creative Commons License 2003.02.16 0 0 952
Savanyú, Elm, Törp, Rollller, Gabeszka.... és akit még érdekelhet:

Kezdik feltölteni az oep.hu-t. Az eum.hu mellett már ide is érdemes látogatni!
A nyomtatvány letöltések még csak láthatóak, használatra egyenlőre csak 1-2 alkalmas.
(Savanyú - már dolgoztatod a gyerekeket?)
:-)

rollller Creative Commons License 2003.02.13 0 0 951
aki varja a tavalyi eu penztari papirt a kifizetesekrol, ma szoltak a munkahelyemrol, hogy megerkezett hozzajuk annak rendje es modja szerint, hat el nem siettek:) ez az 1es betegellatasi, tehat aki oda tartozik, annak a heten meg kell kapnia
csotrog Creative Commons License 2003.02.12 0 0 950
Elm
Jól gondolod,idő szempontból nem összeegyeztethető.
A törvényi részeit meg kell néznem....
Most kevés az időm a bogarászásra (itt a 15-e), de ami rémlik, hogy ezt mintha nem említené a tv a tiltásoknál, a kizáró okok között.
Utána nézek - csak a jövő héten. Addigra meg remélem lesz januári jogtáram is.
(engem is érdekel, és a sulival kapcsolatosan még nem foglalkoztam igazán vele)
Előzmény: Elm (949)
Elm Creative Commons License 2003.02.12 0 0 949
Azert igy se teljesen logikus (sot szvsz nagyon nem az), mert a gyed nemcsak a kieso fizetest potolja, hanem emelett megkoveteli, hogy a gyerekre forditsd az idot azzal, hogy a 4 oras elhelyezest sem engedi (ha jol tudom). Viszont egy nappali egyetem heti ot napban akar 6-8-10-12 oras _otthonon_ _kivuli_ elfoglaltsagot is jelenthet (az otthonirol nem beszelve), ami igencsak eros ellentmondasban van az eredeti cellal... vagy rosszul gondolom...

Előzmény: csotrog (943)
csotrog Creative Commons License 2003.02.11 0 0 948
Természetesen, amikor csak időm engedi! Legfeljebb csak olvasgatok!
:-)
Előzmény: rollller (947)
rollller Creative Commons License 2003.02.11 0 0 947
csotrog:) de azert ugye jossz maskor is:)
off megy neked mail on
Előzmény: csotrog (943)
rollller Creative Commons License 2003.02.11 0 0 946
csotrog:) de azert ugye jossz maskor is:)
off megy neked mail on
Előzmény: csotrog (943)
csotrog Creative Commons License 2003.02.11 0 0 945
Talán azért, mert általában a családtámogatásokat visszamenőleg 2 hónapra fizetik ki - kivétel az anyasági - igy jegyezték meg.
Előzmény: Törölt nick (944)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 944
Csak tudnam, akkor miert mondtak nekem 60 napot az anyasagira a melohelyen...
Előzmény: Elm (939)
csotrog Creative Commons License 2003.02.11 0 0 943
Hűűűűűű....
De ügyesek vagytok!!!!!!
Mindenre tudtátok a jó válaszokat!

Mesónak kommentár:
tanulni azért lehet, mert ott nem fizetnek érte...
Ha dolgozol, akkor fizetnek, van jövedelmed,.... és akkor nem jár az EB pénzbeli ellátás ellátás!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!