Keresés

Részletes keresés

vajonmerre Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1701
A "Bükk Montrail 60" kiírásában 8 óra a szintidő, viszont a TTT-n 10 órát találtam ugyanerre. Mennyi az annyi? Nekem nyolc? :-)))
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1700
Esetleg kölcsönözhető? :)
Előzmény: ChKaresz (1699)
ChKaresz Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1699
Sajnos ilyen "gazdák" miatt viselek magamon néhány harapásnyomot...mivel én nem voltam szerencsés.
Később úgy döntöttem, kutya ellen kutya, így hát ilyen környéken egy barátom jól megtermett és nevelt pitbull-jával szoktam futkosni. És lám, a kutyatámadás problémája megszűnt létezni! :)



Előzmény: norb29 (1689)
Elm Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1698
Amiket irtal, azokkal egyetertek, de hogy ennek a belso szervek savasodasaval mekkora az osszefuggese, ok-okozati kapcsolata, azzal nem feltetlenul. A tablazatot koszonom, azert atnyalazom en is, megprobalok okulni belole, baj nem lehet belole.
Előzmény: olipapa (1688)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1697

Kedves  TTB, FutóBolondok, terepfutás és Hegyek topiktagok!

 

Ismét megrendezzük az immáron hagyományosnak mondható vetítéses TTB-élménybeszámolót.

 

Hol is van Noé bárkája? (Ararát, Kackar és más törökországi nyalánkságok)

 

Mesélő: ateszking (némi történelmi adalékokkal báró Maki?)

Időpont: május 11. (hétfő), gyülekezés 18:00-tól, vetítés 19:00-tól

Helyszín: Ping kínai étterem (www.pingkinaietterem.hu)

 

Résztvevők:

ateszking (mesélő)

Summer Comfort

 

Csak tessék listázni a TTB-n, tessék, csak tessék!

Fat Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1696
Te tudtad, hogy az állóképességi sport csökkenti a tesztoszteronszintet? Lehet, hogy nem edzel eleget ... :))
Előzmény: csanya. (1683)
solkima Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1695
kicsit helyesebben: a mászókát a természet készítette, a képet én.
solkima Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1694
Kedvcsináló a T50/100-hoz.
Fényképezõs kedvemben készítettem a Vadálló-kövek vége felé egy emlékezetesnek ígérkezõ mászókát.


Utána a magas pulzusszámért a megérdemelt panoráma.


Már csak 12 nap.
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1693
Úgy látszik ennyi rajta a menetrendszerinti idő... :-)
Előzmény: CSERMANEK (1691)
carlos80 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1692

Borozáshoz egy kis józanító:

 

http://www.trackabee.com/trip/583

CSERMANEK Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1691

Nekem is 2:40 kellett pénteken, azzal a különbséggel, hogy én csak az utolsó emelkedőt nem futottam meg:-)

 

P.

Előzmény: Lúdtalp (1670)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1690
Szívből ment. Jó volt olvasni!
Előzmény: Summer Comfort (1674)
norb29 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1689
Múlt hét csütörtökön - ugyan nem futottam -, de feltekertem a Szépvölgyi Dűlőre. Van egy rész, ahol a zöld sáv (és ebben nem vagyok biztos kék kör) megy, itt az út murvás bal kézre telkek kezdődnek. Gondoltam benézek balra az első utcába mi van itt, tekertem, de pár harcias kutya nagyon elszántan rángatta a kerítést mellettem, Kissé rémisztő volt, így inkább megfordultam és elkezdtem óvatosan sétálni lefele. Egy komolyabb darab Roti szaggatta a kerítést majd hirtelen eltűnt. Felszálltam már elkezdtem lefele gurulni, amikor előttem pár méterre kúszott ki a kerítés alatt, mire mellé értem ki is bújt, de szerencsére már lendületben voltam, így kergetett, de megúsztam. Lejtőn nem hiszem hogy volt már ekkora pulzusom. A kerítés egyik oldala, konkrétan a turista út mellett van. Látszólag sem biztonságos a kerítés magassága állapota. Másnap kocsival visszamentem, jelezni a lakóknak, hogy ez az eb engem majdnem elkapott. A kocsiból mutattam,hogy itt mászott ki. Látszólag az idősebb párt nem hatotta meg. Érveltem hogy tegyen valamit a kerítés érdekében és hogy egy turistatámadást megelőzzenek, mire közölte, hogy ha nem itt ássa ki magát a kutya akkor máshol. Ennyibe maradtunk. Óvatosan azzal a sarokkal!
olipapa Creative Commons License 2009.05.04 0 0 1688
a békás cikk félreinformáló. Igen sok tudományos dolgozat foglalkozik a táplálkozás következtében eltolódó sav bázis egyensúllyal. Egy példa csak a sok közül
Korunk táplálkozása összehasonlítva a pár száz évvel ezelőttivel (amire genetikailag kialakultunk az évezredek alatt) igen jelentős eltéréseket mutat, amire hosszútávon nem képes egyensúlyt teremtően reagálni a szervezet és a csontritkulástól kezdve, a veseköveken keresztül számtalan problémával kell szembenézzünk, ami majdhogynem ismeretlen volt nagyapáink korában, vagy előtte. A táplálkozás sav/bázis egyensúlyának eltolódása az egyik ilyen nagy változás a 20-21 sz. kajázásában az elődökhöz képest. Sokkal kevesebb kálium, magnézium, kalcium és sok foszfor, só, cukor. A szervezet egy ideig kompenzál a pufferrendszerein keresztül, majd valamelyik szervnél, valamikor kiborul a bili. A sport savasítja a szervezetet, főleg az intenzív. Ezért nekünk még fontosabb nem össze vissza enni.
Ha nem is kell pH számolással és figyeléssel eltölteni a szabadidőnk, ezért érdemes a táblázatra ránézni és legalább a kajázásunkba valamennyire ebből atvinni.
Persze sok humbug cég az ember kínján akar meggazdagodni (mondjuk az összes gyógyszergyártó ilyen), alapvetően nem akarnak rosszat, haszontalant.
Előzmény: Elm (1687)
Elm Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1687
En regebben amikor nezegettem ilyen tablazatot, akkor eleg sok zoldseg/gyumolcs volt ilyen ugy remlik, raadasul a "latszatra" kulso jellemzojevel gyakran ellentetes hatassal (pl. citrusfele, ami savasnak gondolnank, megis a szervezetnek lugos kemhatasu). De pontosan nem emlekszem.

Monjduk en megmondom oszinten, hogy nezegettem, de a lenti link elolvasasa utan nem erdekel mar annyira. Nem mondom, hogy igaza van, maradtam a szkeptikus allaspontnal, en nem ertek hozza, nem hiszem el, ettol meg siman elkepzelheto, hogy en tevedek.

Pedig jopar altalam (nem kozelrol, vagy nem szemelyesen) ismert es tisztelt ultrafuto eskuszuk erre. Engem megse gyozott meg.

http://beka.blog.hu/2008/07/05/a_kemiatanar_bosszuja
Előzmény: olipapa (1684)
Elm Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1686
Óh, ez orom boldogsag, 2in1, raadasul kvazi egy helyen, pont mint a VidalSassoonban... :o)

Holnap vagy holnaputan, akkor tekerek egy kort a varosban. Koszi.
Előzmény: csanya. (1685)
csanya. Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1685
Igen holnap indul a nevezés Lowe Alpine Showroom-ban!!!!

A DVD-d a Fél nyolcban van leadva.
Előzmény: Elm (1679)
olipapa Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1684
Csak mert azon kevés gyümölcsök közé tartozik, ami savas irányba tolja el a szervezetet, így nagyon érdekesnek találnám.
Előzmény: medvegyu (1681)
csanya. Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1683
Kisrigónál az lesz amit szeretnél. Csak neked. Igen, kérheted a körte mellű núbiai nőt amiről mindig álmodtál....
Előzmény: Fat (1666)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1682

GIGALOL. :)

A kérdésre pedig az a válasz, hogy a T100-at most jóval izgalmasabbnak tartom, igazi ínyenc feladat(sor).

Előzmény: Fat (1678)
medvegyu Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1681
Sajnos passz, olvastam egyszer valahol, de nem találom most google-lel se.
Előzmény: olipapa (1662)
olipapa Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1680
Elm Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1679
Lehet holnap nevezni a Lowe Alpine boltban a Deaknal?
Csak nehogy feleslegesen keruljek arra... :o)
Előzmény: csanya. (1572)
Fat Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1678
Ha délután odaerunk, akkor nem merek ilyet kerdezni. :)
Előzmény: Lúdtalp (1677)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1677
Lajosforrásnál kérdezd meg 16.-án délután.
Előzmény: Fat (1676)
Fat Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1676
Es akkor T100+K100?
Előzmény: Summer Comfort (1673)
Fat Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1675
Az kiraly, koszi!
Előzmény: Lúdtalp (1671)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1674

Classic 14

 

Ma oktató-nevelő foglalkozáson voltam, norb29 invitált egy un. Classic 14-re a HHH-n. Tudtam, hogy tegnap este hörpinteni volt, így reménykedtem egy normális tempóban. A harmadik perc végén átléptem a LT-küszöbömet. Megkérdeztem, hogy mennyi ideig tart majd a foglalkozás? 4,5 kili, vagy 23 perc után elértük a Sárga emelkedőjét Hűvösvölgynél, pár perc hörgés után én belegyalogoltam és néztem a távolodók hátát... norb29 3,5 percet várt rám a mászás végén. Majd pár percet az Újlakin is... A nyereg felé gyanús volt megint a tempó, a freki csúnyán fenn stagnált. ;) norb29 5:30-at vallot be helyben, visszanézve 1-el kevesebb volt. Püff! Már-már azt hittem, hogy most már csak gurulás, de én buta elfelejtettem, hogy most a Csúcs-hegy és a HHH jön! Ezen úgy bepipultam, hogy fent már nem kellett rám 10 mp-nél többet várni. Innen pedig már jóformán mindegy volt, arcom egy merő só, hajam tiszta víz, a ketyegő már majdnem tripla tempót üt, de a lábak még kinyúltak a lefeléken. Hiába, régen volt ugyan, de én még láthattam Lúdtalpat lefelé zúzni, most jól jött a híres Lúdtalp-féle lejtőiskola! A Farkastoroknál az utolsó 20 méteren még norb29-et is megelőztem.  Aztán, mondtam neki, hogy hajrá, a parkolóban várjon meg! :) Gyanús ilyenkor 90%-on futva a szintút, tuti, hogy emelkedik!! ;) Annyira be akartam érni 1:30 alatt, vagy méginkább <1:25-el, hogy meglegyen a 6-perces átlag! Dolgoztam érte. Nem mentem ki az aszfaltra, technikás volt és sebes. Itt már élveztem. Különösen, mikor az végefelé az órámra pillantottam és tudtam, ez meglesz! Yesss! Meglett. 1p44mp-el mentem rosszabbat, mint tavaly kábé ilyenkor 8-10 kilóval könnyebben (persze akkor alacsonyabb frekivel).

 

A leckét pedig megtanultam, norb29 oktató-nevelő formában van! :) Remélem máskor is elvisz ilyen hörgős-endorfin zubogtató tanfoglalkozásra! ;)

 

Summer Comfort Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1673
Nyaszóval! :)) Én is bejárni voltam pénteken a Rigó-cél szakaszt. Előtte T50-re tartottam jónak magam, azért adtam 5-10%-ot a nagyobb távnak. Ez Lajosforrás után lecsökkent nullára, mondván, hogy ez tényleg a nagyok asztala. Azonban a Pesthidegkút előtti dózerúton hirtelen egycsapásra megváltozott a világlátásom. Ez akkora sz*vatás, ez olyan kemény fejjáték, hogy én ezt meg tudom csinálni! Rájöttem, hogy kavarásmentesen(!!), a szolíd edzettségemmel is jó vagyok egy sérülésmentes <16h-s teljesítésre. Nagyon okosan kell csinálni! Nincs szükség megfutni a meredekeket, egyértelmű. Nevezni fogok és kíváncsi vagyok, milyen az önismeretem! Én a végére nem szeretnék más ember lenni! :)))))
Summer Comfort Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1672
Nekem valszeg bableves, a Prédiről fogom megrendelni. Szerintem. :))
Előzmény: Lúdtalp (1671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!