Keresés

Részletes keresés

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.30 0 0 988

Sok jó interlockot gyártottak eddig is, de a ma kapható újak közül csak a Sirubát szabad megvenni.
Vehetsz Pfaffot, Union Speciált, Rimoldit, Yamatót, Brothert, Yukit, stb... de ezek nem jobbak mint a Siruba, csak sokkal többe kerülnek.
Olyan nincs, hogy most nagyon jó, de csak 10 évig.
A régieket nem ajánlom, mert erősen állapotfüggő.

Előzmény: Blamy (987)
Blamy Creative Commons License 2016.07.29 0 0 987

Rendben köszönöm!

Még annyi kérdésem lenne, hogyha mégsem siruba, akkor még melyik az az interlock, ami jónak mondható? nem baj, ha nem éli túl az ükunokáimat :)

 

Illetve a másik problémával kapcsolatban: (hogy az alsó szál laza marad az egyenes varrásnál) érdemes új bobbint vennem? lehet, hogy az van elállítódva?

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (986)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.28 0 0 986

http://www.profi-varrogepszerviz.com/kapcsolat.htm 

Itt nézd meg, a legolcsóbban itt kapod.

Előzmény: Blamy (984)
Blamy Creative Commons License 2016.07.28 0 0 985

Azt hol kell? Tudom, szégyen, hogy nem tudom, de sosem állítottam át... (szerencsére sosem volt rá szükség se, évekig gyönyörűen varrt)

Előzmény: zulu52 (983)
Blamy Creative Commons License 2016.07.28 0 0 984

Rendben, köszönöm, a 4 szálas nekem jobb lenne. Megnézem majd személyesen is, ha időm engedi.. de jól hangzik, már vágyom egy ideje profi gépre :)

 

A háztartási gépem Singer traditional 2282. Ezt nemrég vettem, mert már agyonhasználtam a korábbi Toyotámat.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (982)
zulu52 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 983

Keskenyebbre kellene venni a vágás szélességét .

 

Előzmény: Blamy (981)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.27 0 0 982

A 747-es négyszálas, ez az általánosabb. A 757-es 5 szálas, ennek ritkább a felhasználási területe. Mindkettővel lehet csak 3 szállal is varrni, de az 5 szálassal nem lehet 4 szálas varratot csinálni. Ezért a 747-est javaslom. Hab lenne a tortán egy szervo motor. Ez csöndben van. Csak akkor kap áramot, ha rálépsz a pedálra, mint a háztartási gépnél. Viszont leadja a teljes nyomatékát akár lépésben varrásnál is.
A háztartási géped milyen típusú?

Előzmény: Blamy (981)
Blamy Creative Commons License 2016.07.27 0 0 981

Köszönöm, megpróbálom holnap, de az az igazság, hogy a hurokfogók már így is 1-2 környékén állnak :(

a kapcsolódás szerencsére az anyag szélén van, ahol lennie kell, csak behúzza az anyagot..

 

Rákerestem, 757e és 747e típust adott ki sirubából legtöbbet.. jó mindkettő?

 

Viszont a sima háztartásimmal is van egy kis bibi.. egyenes varrásnál az alsó szál nagyon laza marad.. akárhogy állítom a szálfeszességet, laza marad.. bobbint is csavarozom mindkét irányba, de csak rosszabb.. mi lehet a gond? csak egyenes varrásnál tapasztalom ezt.

Előre is köszi!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (980)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.25 0 0 980

Első lépésben a tűszál feszességét, majd a hurokfogók szálfeszességét csökkentsd.
Azért ügyelj arra, hogy a két hurokfogószál kapcsolódása az anyag szélén legyen, a tűszál pedig ne hurkoljon. (ne legyen laza)
Túl vékony anyag varrása esetén a varrásszélességet is csökkenteni kell.

Profi háztartási interlock? Szerintem is kizárják egymást.
Ha elfér otthon az állvány, vegyél egy Sirubát. Igaz. hogy 200ezer, de minden percét élvezni fogod, és túléli az ükunokádat is.

Előzmény: Blamy (978)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.25 0 0 979

Ne viccelj már, semmi sértőt nem írtál!
Bp-en szereztem meg a szakma alapismereteit, most egy közeli faluban lakom, nincs ezen mit szégyellni. :-)

Előzmény: Törölt nick (977)
Blamy Creative Commons License 2016.07.25 0 0 978

Sziasztok!

 

Toyota háztartási interlock-kal kapcsolatban lenne egy kérdésem :) Mit állítsak rajta, hogy ne ráncolja be az anyagot? Nem hosszában ráncolja be, hanem keresztben, tehát az 5 mm-es varrásszélességből lesz mondjuk 4, és a visszáján látszik ahogy begyűri kicsit az anyagot folyamatosan. Én már állítottam mindent rajta, amit csak lehetett, de csak rosszabb lesz, jobb nem :/ 

 

Illetve még egy kérdésem lenne, tudnátok ajánlani nagyon profi háztartási interlockot? vagy a profi és a háztartási fogalom nem fér meg egymás mellett? :DD

Tervezem már lecserélni, majdnem 10 éves gép... és nagyon szerettem, de már a varratkép sem olyan szép, sokszor szakítja a cérnát is, és elvileg most volt szervizben, de háááát nem igazán lett jobb :/

 

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 0 977

Bocs,,, nem akartalak megsérteni,, annyit azért rögtön levettem, hogy értesz a varrógépekhez. Szerintem teljesen független, hogy valaki falusi, vagy városi, attól még értékes ember lehet. Én nem így mérem az embereket.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (976)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.24 0 0 976

Nem vagyok zseni, csak egy falusi varrógépműszerész.
A vezérlés mindössze 2 fő dologgal foglalkozik.
1. a tű oldalirányú pillanatnyi helyzetével,
2. az anyagtovábbító előre, vagy hátra mozgatásával a megfelelő nagyságban.

A varrás fő elve nem sokat változott az elmúlt 150 évben, csak az anyagok lettek egyre korszerűbbek és vékonyabbak.

Előzmény: Törölt nick (975)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 0 0 975

Köszönöm a válaszodat. Van telepátia, titokban azon drukkoltam, hogy te bizonyára valami zseni lehetsz, mert olvastam a hsz-ket. Igen próbálok rajta mindent, csodálatos masina, annyit tudtam fordítani, hogy mikroprocesszor vezérelt,, szóval egy inteligens gépről van szó. A kezelőpanelról választok, viszont még ilyen preciz, pontos varrást nem tapasztaltam., ez bizonyára az elektró mágneses vezérlésnek tudható be. Ha valamit nem jól írok, mentségemre legyen,, Ami furcsa volt az orsózás, na ezt még nem csinálta egyik gépem se. Csodálatos. 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (974)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.23 0 0 974

A legtöbbet abból tanulsz, ha próbálgatod a programokat.
Amit szerszám nélkül leszedhetsz, feltehetsz rá, azzal nem rontod el.

Előzmény: Törölt nick (973)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.23 0 0 973

Szevasztok! Segítségre lenne szükségem. Tiszta véletlen hozzá jutottam egy Singer  Futura  varrógéphez. Nagyon szépen varr, szépek a minták, csak éppen keveset tudok róla. Szívesen venném ha valaki aki ismeri elmondana egy két dolgot. Nem ismeretlen a varrás számomra, de ilyen géppel még nem találkoztam. Köszönöm ha valaki veszi a fáradságot és válaszol. 

 

sickamic Creative Commons License 2016.07.06 0 0 972

Köszönöm.

Előzmény: Imre# (971)
Imre# Creative Commons License 2016.07.06 0 0 971

Üdv!

Szerintem felesleges időtöltés a hólozószálat lecsévélni, sokkal egyszerűbb megoldásnak tűnik, ha 1 megfelelő cérnatartót készítenek, és azt a v.gép mögött úgy helyezik el, hogy ne legyen útba semminek. Az ipari gépeken is ezért használnak nagyméretű száltartókat. 1 egyszerű megoldást mutatok a mellékelt képen. Az ötletet tovább gondolva a kreativitás határai végtelenek. :)

Előzmény: sickamic (970)
sickamic Creative Commons License 2016.07.06 0 0 970

Sziasztok!

 

Van ötletetek hogyan lehet egy 45000 méteres spulni monofil hólózószálból kisebb adagokat lecsévélni, hogy a háztartási varrógépen tudjam használni.

zulu52 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 969

Ott még nem próbáltam, köszönöm.

 

Imre# Creative Commons License 2016.06.30 0 0 968

"Fülöp és Társa" Pfaff szak szerviz is

esetleg a "Romitex" ?

 

Előzmény: zulu52 (965)
zulu52 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 967

Ott nincs sajnos.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.06.30 0 0 966

Varrógépcentrum Bp. VI Teréz krt. 10.

Előzmény: zulu52 (965)
zulu52 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 965

Üdv mindenkinek ! Új vagyok itt , kaptam egy Pfaff 2046 Exp varrógépet , aminek hiányzik a bordás hajtószíj a motorról . Szivesen megvenném , ha volna valakinek . Vagy ha esetleg valaki tudná hol keressem , annak is örülnék . Köszönettel.

Andybaba23 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 964

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ma sikerült vennem egy régi union m2 típusú varrógépet. Nagyon szépen varr, de a használati utasítása sajnos nincs meg, így viszont nem nagyon merek vele kísérletezni. Ha esetleg valaki Áttudná küldeni nekem emailban annak nagyon örülnék :)

Címem: kaloandreaa@gmail.com  Előre is köszönöm :)

terka55 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 963

Kedves mindenki!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Igazán szép pamut textileket keresek, van valakinek ötlete, hogy hol lehet nagy tételben is venni? Nem Magyarországon lakom, és a közelemben sajnos nem találok szép anyagokat, így arra gondoltam, hogy Magyarországon próbálnék szerencsét. Főleg mintás, gyerekszobában jól mutató textilek érdekelnek.

 

Köszönöm.

 

q765 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 962

Szia!

 

Köszönöm, hogy válaszoltál. A hiba azvolt, hogy lenntebb kellett állítanom a tűtartó lineárját. Nemnyúlt elég mélyre a tű.

 

A kinézett overlock azóta már elkelt. 18 ezer forintért volt hirdetve. Nagyon szomorú lett barátnőm miatta.

Most túrja a netet, hátha talál valamit helyette. 

 

Zoli

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (961)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.05.08 0 0 961

Azért hagy  ki a cikk-cakknál, (gondolom a jobb oldalon), mert a beállítás nem 100%-os.
Az overlock... Ez sem rosszabb mint a többi, ha tetszik vedd meg. Újonnan mindegy mit veszel, otthoni célra bármelyik megfelel, komolyabb célra egyik sem. Ma már óriási a szakadék a háztartási és az ipari célú gépek között.

Előzmény: q765 (960)
q765 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 960

Sziasztok!

 

Örököltünk egy régi Brother VX-1410-es varrógépet. Mindent szépen varr, viszont a cikk-cakknál kihagy. Nem hurkolja össze az alsó és felső szálakat. Próbáltam utánaolvasni itt a fórumon, de nemjártam sikerrel. Ha kézzel tekerem a motort, akkor nagyon szépen ölti a cikk-cakkot, ha viszont a motor hajtaná előjön a hiba. Mi lehet a probléma, mit tanácsoltok, mit nézzek át rajta?

 

Másik kérdésem egy gépről lenne. Szeretnénk egy overlock varrógépet vásárolni.

A típusa singer 14sh754. Megéri az árát, vagy nézelődjünk tovább?

(Egyáltalán nemértek a varráshoz, így lehetséges bután fogalmaztam. Nézzétek el nekem.)

 

Zoli.

Brana Pál Creative Commons License 2016.04.30 0 0 959

http://www.jofogas.hu/baranya/Varrogep_motor_szett_100w_Ujszeru__48565371.htm

 

Bocsánat ez az a hirdetés!!!!

Nem jót másoltam be......

Előzmény: Brana Pál (958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!