Keresés

Részletes keresés

skaloz Creative Commons License 2005.08.24 0 0 7844
Nekem a műholdas antennaforgatóm egy 12 V-os autó ablaktörlő áttétel.
Előzmény: Giordano (7841)
Cyberworld Creative Commons License 2005.08.24 0 0 7843

Tustinta: drawing ink

A tollat sajna nem tudom.

Honnan is írogatsz Te tulajdonképp? Valmi rémlik, hogy messziről...

Előzmény: Brutalis Harmonia (7842)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.24 0 0 7842
Hm... megpróbálom. Holnap adok még egy esélyt. :)

---------------

Tus és tustoll is jó ötletnek tűnik, köszönöm. Már csak szereznem kell valahonnan (angolul nem tudja valaki, hogy van? :) )
Előzmény: vlevi (7839)
Giordano Creative Commons License 2005.08.23 0 0 7841
sziasztok, nem foglalkozom (de tisztelem) a hobbitokkal, de kellene nekem egy kis dc motor áttétellel, amivel egy kondenzátort állítanék egy rádióamatőr antennán. Van most egy "micro motors" feliratú, discotechnikával foglalkozó boltban megvettem a leglassabbat, de az is túl gyors, még PWMel a minimumon hajtva is. Keresek valami olyat ami egy fordulatot kb. 15-40 másodperc alatt tesz meg. Nyomaték közel 0 ami kell (golyoscsapagyazott, kb 100g tömegű a forgórész), viszont minél kisebb játék a jobb (precízen kell tudnom beállítani).

Tudtok ajánlani valamit ? Mechanikai munkában nem vagyok jó, áttétel készítést nem vállalom be, valami kész kellene.

Köszönettel,

JG

zxs(kukac)freemail.hu
G-cart Creative Commons License 2005.08.23 0 0 7840

Sziasztok! A makettezes.lap.hu oldalon megindult és remélhetőleg zökkenőmentes lesz a HÍRLEVÉL szolgáltatás. Feliratkozni a lap alján tudtok!

Üdv: G'cart

vlevi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 7839
Próbáld meg az akril festéket víz helyett nyári szélvédőtisztítóval hígítani (A téli nem jó). Nekem eddig az vált be legjobban. Gunze, Tamiya, Lifecolor akrilokkal tesztelve.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7834)
Cyberworld Creative Commons License 2005.08.23 0 0 7838
Próbáld meg műszaki tussal kihúzni a panelvonalakat. Valaki tustollal szokta kihúzni, én ecsettel szoktam. Nekem a Pelikan vált be legjobban, de a Rotring sem rossz, csak jobban ragad a festékre. Csak fényes felületekre jó, a matton nyomot hagy, de ez néha jó, ha olajos felületet akarok megjeleníteni. A panelvonal feketeségét vízzel hígítással állítom be. Fényes felületről akár még egy nap múlva is le lehet törölni, amit én nedves papírzsepivel szoktam. Na és mégegy jó tulajdonság: az érzékeny ezüst felületeken is működik.
Nem tudom, mennyire látszik:
Előzmény: Brutalis Harmonia (7834)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.22 0 0 7837
Melyiket kérded? :)
Vannak régi cuccok, amiket még otthon kezdtem el, de mostanság végre halandnak a befejezés felé, és van egy 1:35-ös UH-1C...
(Ami kezd befejeződni: MiG-15, F-86, Mi-24 és Mi-28... Ez utóbbinak a terepmintájával vannak gondok - kicsit összetett, és nem tudom, hogy fogjak neki a fújással.)
Előzmény: Macroglossa (7836)
Macroglossa Creative Commons License 2005.08.22 0 0 7836

Szia BH!

 

Most milyen gépet gyártasz?

koptert?

 

MG

 

Előzmény: Brutalis Harmonia (7835)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.22 0 0 7835
Még valami: mi a franctól köpköd ez az ócskaság? Néha behülyül a pisztolyom, és akkor köp, teljes tisztítás után is, máskor meg OK. (Gyanítom, hogy a higítással lehet gond, meg a festék korai száradásával, amivel rágyógyul tűre, de nem vagyok biztos a dologban.)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.22 0 0 7834
OK, feladom. Az utóbbi három órában megpróbáltam a panelvonal mosást, és nem megy. (Ezelőtt is gondjaim voltak, de mostanra telt be a pohár...)
A protokol: "sludge wash" (akril festék, víz, egy kevés mosószer) panelvonalra ecsettel, vár száradásig, keményre hajtogatott, enyhén nedves papírkendővel letöröl fölösleg.
Gondok: száradásnál a festékes rész SZÉLÉRE koncentrálódnak a pigmentek, magyarul a panelvonalak két oldalán, véletlenül sem a panelvonalban magában. (A felületi feszülség az oka.) Ha megszáradt (akár 5 perc után is) még a fényes felületről sem lehet letörölni. Valamint kijön még az a kevés is, ami belement a panelvonalakba...
Az olajos mosással az a gond, hogy hiába higítom terpenollal, így is felkapja mind az akril, mind a Future-s réteget...
Vízfestékkel még nem próbáltam.
zocimike Creative Commons License 2005.08.22 0 0 7833
Thommypl Creative Commons License 2005.08.22 0 0 7832
Kösszi
Előzmény: hirzel (7831)
hirzel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 7831
http://makettezes.lap.hu
Előzmény: Thommypl (7828)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.21 0 0 7830
HA lenne háromszáz dolcsim, gond nélkül megrendelném -ehhez nem kell válasz :) Csak feltettem, hátva valaki mást is érdekel.
Előzmény: skaloz (7829)
skaloz Creative Commons License 2005.08.21 0 0 7829

RC modell! Nézz szét az oldalukon, hamarabb kapsz választ.

 

Üdv: Kalóz

Előzmény: Brutalis Harmonia (7826)
Thommypl Creative Commons License 2005.08.21 0 0 7828

Sziasztok!

 

Tudtok olyan online áruházat, ahol lehet kapni 1:35 méretarányú királytigrist kapni?

Vagy ha nincs ilyen, milyen boltokban érdemes szétnézni?

Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.08.21 0 0 7827
Hű, ez nem semmi! :))

Ha arra jársz, kérj egyet nekem is! :-)))
Előzmény: Brutalis Harmonia (7826)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.21 0 0 7826
http://www.realtechnews.com/posts/1682

Ilyet kerek. :)
pinté34 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 7825

Megvan vkinek a Modellkrak T-35-e 1:72-ben?

Vélemény kéne róla.

pinté34

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.18 0 0 7824

Koszonom :)

Majd probalkozom. (Ha jol sikerul, benevezem a helyi IPMS versenyere februarban. ami azt illeti, jo eselyeim vannak, mert tavaly is csak egy makett volt a helikopter kategoriaban...)

Előzmény: Cyberworld (7823)
Cyberworld Creative Commons License 2005.08.18 0 0 7823

A rézdrót elemi szála "a kismillió rézszál egyike".

 

Ha szögleteset akarsz:

Sima lapon egymásra ragasztott szigetelőszalagokból kivágott csík. Egymásra nagyon ragad, a műanyaghoz már kevésbé (főleg ha keskeny), ezért pillanatragasztóval meg kell erősíteni a ragasztást.

A vastagságát egyszerű beállítani a rétegek számával, de egyre vigyázni kell: a gurigáról való letekeréskor nyúlik, ezért én az egyik végénél az asztalom széléhez szoktam ragasztani egy napra, a másik fele szabadon lóg, csak ezután vágom.

 

Másik: öntőkeret darabot négyzet, vagy téglalap alakúra reszelsz, és ezt húzod gyertyaláng felett. Eredmény: négyzet vagy téglalap keresztmetszetű húzott szál. Hátrány: gyakorlatot kíván több tökéletesen egyforma szál készítése, és ez jobban törik.

Előzmény: Brutalis Harmonia (7820)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.18 0 0 7822
Minimalis keresztmetszet -max .2 mm. Az ajanlatot koszonom, de csak decemberben megyek... kenytelen leszek elmenni a makettboltba. Hat, ilyen az elet. (Tenyleg, egy Model Master enamelem kicsit beturosodott az utobbi ket napban -mintha csak valami katalizalta volna. Evekig OK, es ket nap alatt opsz, mostantol olajfesteknek kepzeli magat.)

Előzmény: phantomII (7821)
phantomII Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7821
nekem pedig negyszogletes kellene

Milyen keresztmetszeti méretekkel????

Téglalap (illetve mint határeset négyzet) keresztmetszettel egy forrás van, sztirol lapból fém vonalzó mellett szikével levágsz csíkot. 1mm-es mérettől fölfelé viszont már van Evergreen cucc, de ha itthon vagy akkor tudok adni is.
Előzmény: Brutalis Harmonia (7820)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7820
Nagyon hulyenek fogsz nezni, de mi az az elemi szal? A rezdrotot alkoto kismillio rezszal egyike? (Ha igen, akkor az valszeg kor keresztmetszetu - nekem pedig negyszogletes kellene. Viszont a szigetelesbol talan ki lehetne vagni egy vekony, szogletes csikot...)
Előzmény: Cyberworld (7799)
skaloz Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7819

BH!

Cyberworld ötleténél nincs jobb! Nem nehéz megcsinálni, és méretarányos is.

Előzmény: Brutalis Harmonia (7810)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7818
UH-1C
A hajtómű környékét szeretném egy kicsit kidolgozni, mert nagyon szomorú jelenleg, egyedül. :)
Ehhez viszont -többek között- replikálnom kellene valahogy azokat a kicsiny hengereket a hajtómű két oldalán.
Előzmény: Cyberworld (7816)
Friki Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7817

EMBEREK!

 

Keresem a CMK T35024-es kitjét, a Pz.Kpfw. 35(t) with Exterior Details makettet (a fém és műgyanta alkatrészekkel, fotomaratással, fém lövegcsővel tuningoltat). Az importőr nem tudja beszerezni, mert az ő kapcsolatánál sincs. Külföldről be lehetne hozni, de méregdrágán (Jadarnál pl. majdnem 10 ropi). Nincs valakinek meg véletlenül, és nem válna meg tőle esetleg némi pénz ellenében? Vagy nincs valakinek ötlete, honnan lehetne beszerezni? Cseh vagy szlovák makettküldőtől talán? Címeket tud valaki? Várom a méleket: freaky@freemail.hu

Cyberworld Creative Commons License 2005.08.17 0 0 7816

Ok, nekem jönnek a fotók.

Mi akar ez lenni? úgyérttem, milyen helikopter? És pontosan melyik részével van bajod?

Előzmény: Brutalis Harmonia (7810)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.08.16 0 0 7815
majd kesobb megprobalom

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!