Keresés

Részletes keresés

Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1785

Köszi az infókat!

Biztos, hogy allergia, mert vagy 10 különböző pollenre kimutatták, hogy allergiás vagyok. Voltam vizsgálatokon még 2008-ban tavasszal. Már akkor is elég durca volt a tüdőm májusban...nem is indultam egy jó darabig versenyeken. Aztán júniusba enyhültek, sőt meg is szűntek a tünetek. Most is ezt várom. Sólámpám és levegő szűrőm is van a szobámban ahol alszom. reggelente ugyan némi orrdugulással, de aránylag jó állapotban kelek. Kint a szabadban egész évben aránylag jól vagyok (kisebb náthák vannak). Csak Április és május a halálos. Már a Hanák Koloson is sokat rontott a teljesítményemen, hogy nem éppen az ideális a tüdőm állapota. Amúgy a vizsgálat annó azt mutatta, hogy elég jelentősen: 40%-al esik vissza a tüdőkapacitásom amikor az allergiát okozó pollenekkel találkozom. (ezek főleg: mogyoró, nyírfa, nyárfák, gesztenye).. (Még a poratkára vagyok igen érzékeny, de azt pusztítjuk, mert a lányom is attól asztmás. Ő azonban teljesen tünetmentes 2 éve. 

Jelen pillanatban jól vagyok (tegnaphoz képest sokkal)... Csak a nyugalmi pulzusom ugrott meg egy kicsit...most 70 fölött van percenként. Nemrég még 54 körül volt.

Előzmény: J a a t (1784)
J a a t Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1784

 

 általában....

 asztmatikus rohamot kiválthat allergia, illetve terhelés, és ezek kombinációja

 

-allergia tesz volt már, ha igen mire vagy allergiás ?

 

-a légútrendszer már az orrban kezdődik, ezért célszerű ellenőriztetni a orrot is

pl. orrpolip, orrsövény ferdülés nem gátolja-e a légáramlást.

 

-jelenleg két féle gyogyót szedek:

 

--- Symbicort...roham megelőzésére reggel, este

--- Berodual...ezt csak akkor mikor befulladok

 

személyes infó 1,5 éves koromban mondták ki,hogy ez bizony tüdőasztma,

allergiás vagyok mindenre-ez nem vicc!!

 

16 éves koromban kezdtem el sportolni, 18 éves koromtól futok,kocogok, és mindig nálam van a dopping cucc!!!

 

és tessék keresni egy orvost !

 

Jaat

Előzmény: Futóapuka (1782)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1783
Biztos, hogy asztma, és nem valami pollenallergia?
Mert írod ugyan, hogy "az orvos múlt évben..." de nem mindegyik orvos diagnosztizál tökéletesen, csak ezért kérdezem.

Ha asztma, akkor irány a barlangterápia. Nyilván nem egy nap alatt fog elmúlni tőle, de kitartással jelentős javulást lehet elérni (ha kell konkrét hely ill. elérhetőség, talán tudok segíteni). Persze csak ha a lakhelyedről megoldható...
Előzmény: Futóapuka (1782)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1782

Sziasztok!

Van valaki a csapatban, aki pulmonológiai alapismeretekkel rendelkezik, illetve asztmatikus problémákkal már találkozott életében?

Mert sajna most már nem tudom tovább figyelmen kívül hagyni a jeleket...befulladok mint állat. Az orvosom felírt még a múlt évben gyógyszereket és egy belégző pipát. Mivel nem tartottam eddig etikusnak, hogy ezeket használva fussak, ezért ki sem váltottam őket. Idén már odáig fajult a dolog, hogy majdnem elájultam futás közben, annyira befulladtam. De bekattant az agyam és csakazértis tovább mentem és toltam ahogy  a csövön kifért. Nem tudom, hogy a pulzusom hol járhatott, mert sajna éppen nem volt rajtam a pulzusmérőm... Az, hogy a taknyom-nyálam egybefolyt, nem kifejezés...a végén már csak elvétve jutott belém oxigén, de a fő baj, hogy a kilégzés még annyira sem ment. Full oxigéngiányban toltam...emelkedőn is. Már-már elájultam (5-6 km környékén), amikor egyszer csak enyhültek a tünetek és 2-3 kilométer után már egészen jól kaptam levegőt. A célban még agonizálgattam kicsit, de egyre javult az állapotom. 1 órával a futás után pedig teljesen jól lettem...semmi fulladás, sőt az előtte egész nap bedugult orromon is kaptam levegőt. Meglepődtem... Másnap (ma) reggel újra nekiálltam, hogy megöljem magam :-))) Ma már egész futás alatt jól ment a légzés...kissé nehezebben, mint télen, de nem volt nagy gond. Szintes pályán 12 km-en 4.20-as átlagot futottam, kishátizsákkal a hátamon. Beérve az irodába még köhécseltem kicsit, de semmi fulladás. Nos...ez felelőtlenség, vagy a "sokkterápia" mégis hat? A szervezetem, csak elgondolkodott, hogy valami új szívatást találjon ki, mert már a fulladásos halállal sem tud leállítani a futásról?:-)))

Fat Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1781
Kösz a választ. (Én egyiket sem eszem, de jó tudni.)
Előzmény: olipapa (1778)
olipapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1780
Trackabee csapatunk kapott egy kis kedvezményt a Sponser táplálékkieg. termékekre. Szerintem belefér, hogy a viszonylag szűk terpfutó társadalmunk is részesüljön a jóból.
www.sponser.de
Ha valakinek szüksége lenne valamire, dobjon egy mailt.
olipapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1779
ha nem rostos, szerintem oké. Ki kell próbálni, hogy hogy reagál rá az egyén szervezete, de elvileg semmi gond vele.
Előzmény: solkima (1768)
olipapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1778
igen 20% feletti fehérje sok, de ha teszel hozzá maltot, vagy Vitargot, már teljesen ok. Mondjuk kreatinra semmi szükség, de bajod se lesz tőle.
Előzmény: Fat (1769)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1777
"Érdekesség azonban még, hogy nemcsak nekünk, hanem nekik is volt útvonalengedélyük a zöldhatóságtól. Nem értem, hogy adhattak ki ugyanarra az időpontra... No, mind1."

Biztos, hogy neked adták ki először? Vagy ha neked azért nem adták volna ki, mert más már megkapta, akkor is ez lenne a véleményed? Az erdő mindenkié, és elég nagy, hogy sokan elférjenek benne. Főleg a jó szándékú sportolók.
Előzmény: Joeyline (1754)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1776
Nem-nem, kék szalagok a Virágos-nyereg és az Újlaki-hegy között voltak, a piros-fehér idegen szalagok pedig a Rózsika-forrástól kezdődően. Valami "belépni tilos" vagy milyen felirat lehetett rajtuk szlovákul, de erre már nem emlékszem biztosan. Közvetlenül a ponton voltak először, és pont akkor telefonáltak róluk valakivel a pontőrök, amikor ott jártam, ezért tűnt fel. Szerintem azért jól meg lehetett különböztetni őket a mieinktől, főleg ha valaki a fehér alapon sárga sáv turistajelzésre is figyelt közben. :-)
Előzmény: 7241gabi (1759)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1775
A "T 100" Kapcsán nekem csak az jutott az eszembe, amit az asszony szokott nekem mondani egy-egy kemény verseny után, mikor agóniában fetrengek: "Te akartad! Mosolyogj!"  :-)))
-athosz- Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1774
Nemtom, hogy én kerültem-e vmilyen idővákuumba, de most 21:55 van...
Előzmény: -athosz- (1773)
-athosz- Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1773
P-S közös szakasza, Iluska-forrás előtt kb. 500m.
Előzmény: Joeyline (1772)
Joeyline Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1772
Pontosan honnan?
Előzmény: -athosz- (1763)
Joeyline Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1771
Többségében valóban kék volt, de épp a Sárga keresztezése környékén szintén piros-fehér, így a mi résztvevőink közül voltak, akik áttévedtek, és így kétszer jártak a Rózsika-forrás EP-nknél...

Egy idő után papfi83 pontőrünk egész egyszerűen leszedte a bringások ugyanilyen színű szalagjait a sárga keresztezése mellől. Nem maradt más választásunk, ha már egyszer ők nem tartották be a megállapodást.
Előzmény: 7241gabi (1759)
Joeyline Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1770
De nem olyanok...
Az első rendezés előtt mi is festettünk Esztergom környékén, mert annyira katasztrofális volt. Ezzel együtt a teljes éjszakai szakaszt azóta is kiszalagozzuk a könnyebb tájékozódás végett.
Előzmény: carlos80 (1756)
Fat Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1769

És a Jumbo? Vagy abban már -- ebből a szempontból -- túl sok a fehérje/kreatin?

Előzmény: olipapa (1767)
solkima Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1768
Mia véleményed hosszútávú versenyen zab-, rizs- vagy tönkölybúza ital mértékletes fogyasztásáról?
Előzmény: olipapa (1767)
olipapa Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1767
a maga módján autentikus, de kiegészíteném:
- nem csak az íze miatt fnotos fehérjét és zsírt bevinni extrém távokon. Az emésztés is javul.
- fehérjét (főleg BCAA) nagyon fontos hosszú távokon, ahol különben a szervezet saját fehérjéihez nyúlna a szervezet. Ezt nagyban ki lehet védeni külön bevitellel. (5-10g/óra)
-a szója helyett a tejsavó szerintem jobb.
- az agave szirupot jobb elfelejteni. Full fruktóz, ami gyomorproblémákat okozhat sport közben és nehezen hasznosuló szénhidrát. Ha igazán trendi szénhidrátra fáj a fogatok, akkor Vitargo. Tényleg jó.
Előzmény: -athosz- (1766)
-athosz- Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1766
Nemrég tárgyal frissítés/evés témaköréhez némi autentikus adalék.
-Melák- Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1765
Szerintem ott már nem fogjuk érezni a harapást sem...
Előzmény: ervin68 (1752)
-Melák- Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1764
Én olyan pólót képzeltem el, aminek a hátoldalán az útvonal van vázlatosan, alatta a T100 felirat, szintemelkedés, az elején: "A feladat teljesítve!"
-athosz- Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1763
Nemtom kinek milyen szalagja volt, de én ma Pcsaba környékén gyűjtöttem be szanaszét dobált piros/fehér szalagot. Egész jó állapotban voltak...
Előzmény: Joeyline (1754)
medvegyu Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1762
Ja most látom a Csúcs-hegy túloldalán van a gond, és ha Virágos-nyereg felé vennétek az irányt? Az nyugis ilyen szempontból.
Előzmény: medvegyu (1761)
medvegyu Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1761
Ha jól értem a problémát, mintha a sínek után közvetlenül volna két helyen kutya, akik kísérik az arra járókat, de szerintem nem harapnak, eddig legalábbis mindig megúsztam.

Előzmény: Lúdtalp (1757)
CSERMANEK Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1760

Sziasztok,

 

Ma hajnalban úgy gondoltam, hogy a T100 előtti utolsó magasabb intenzitású edzésemként végre megpróbálom teljes erőmből megfutni a lakás-HHH teteje-lakás távot (11,02 km).

 

A normál tempóban, könnyedén 1:13 alatt abszolvált futás 59:58 alatt sikerült. A HHH tetejére 35 perc alatt értem fel 5:40 körüli kilométerátlaggal. Felfelé nem sok szufla maradt bennem, de lefelé még maradt tartalék az időben, mivel szúrt az oldalam, és ezért csak 4:10-es átlaggal tudtam lejönni. Fenyőgyöngyéig 18 perc alatt értem fel.

 

Minden résztávon PB született, egyrész mivel először mértem, másrész mivel először próbáltam mindent beleadni:-)

 

Hihetetlenül jól esett, az edzés után is fittnek éreztem magam. Zseniális önbizalomnövelőnek sikerült. Azt hiszem ezentúl havonta egy-egy ilyet beiktatok.

 

Cs.

 

 

7241gabi Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1759
Joey, az ő szalagjuk kék színű volt, vmi más nyelvű felirattal, éppen lehetett szlovák is. Sehol nem volt lehetőség eltévedni. Akinek sikerült, az még nálam is béndzsább, pedig én nagy eltévedő művész vagyok.
Előzmény: Joeyline (1754)
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1758
Olipapa,
Kuldtem neked egy levelet,
H
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1757
Nagyegyházi kutyák helyett: Csúcs-hegyi kutyák...

Remélem semmiféle gond nem lesz, eddig akárhányszor arra mentünk nem volt probléma. Arra gondoltam bedobálok a tulajoknak egy figyelmeztetést, hogy hivatalosan engedélyezett futóverseny lesz 16.-án. a helyszínen. Ez sem garancia persze.
carlos80 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1756
Egyes helyeken meg tudják oldani :) Ha elég erős a szalag, akkor biztos nem szakad, persze veszteséggel kell számolni. Ez csak egy ötlet, ami szerintem praktikus lehet. Persze a legjobb az, ha normálisak és normális sűrűségűek a jelzések és szalag csak az elégazásokhoz kell.
Előzmény: Joeyline (1754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!