Keresés

Részletes keresés

Geri0072 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78936

Szia!

 

A belső szigetelés már kizárt túl vagyok a felújításon, és már bútorozva van a nappali.

20 illetve 10 cm szélességről beszélünk. nem hiszem hogy 20l víz mondjuk drasztikus gázfogyasztás eredményezne.

Előzmény: morgen66 (78935)
morgen66 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78935

Meg kellene nézni a teljesítmény adatokat mind a két radiátornál,ugyan akkora előremenő vízhőfoknál de szerintem nagy különbség nincs a kettő közt.

Nagyobb radiátorban több a víz , így biztos emelkedik a gázfogyasztás.

Tudom sokan ellenzik a belső hőszigetelést , de talán ezzel jobb komfortérzetet lehetne elérni,főleg a lépcsőházi falra feltéve.

http://isotexlap.hu/isotex-papirtapetas-panelek/ 

Előzmény: Geri0072 (78933)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78934

Ha van kút akkor a szürke víz megoldott. Ezt be kéne jelenteni a helyi csatornázási művek felé, de többet nem tudok róla. Eddig még sosem jutott eszembe ezt a harcot megvívni a szolgáltatóval, ha valakit érdekel hát rajta. :-)

Előzmény: kormi07 (78932)
Geri0072 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78933

Sziasztok, kérlek segítsetek!

 

Van egy 20nm2 nappalim, aminek az egyik oldalán egy kétágú erkély ajtó van. ( jó nagy üveg felület, műanyag az ablak )

Az erkély ajtó mind a két oldalán a szoba sarkaiban egy egy 33k 900x400-as Renovatherm radiátor. ( ami szerintem übergagyi )

A problémám az hogy a szobának csak az egyik oldala fűtött amit persze én fűtök. Van egy lépcsőház felőli oldal ami nem fűtött és egy szomszéd oldal ahol nem laknak és van a erkély felőli oldal ami megint csak nem fűtött. A radiátorok betudják fűteni a szobát de úgy gondolom hogy nagyobb és jobb teljesítményű radiátorokkal a komfortérzet és a falak gyors felmelegítését segítené. És persze hamarabb is elérné a kívánt hőfokot, gondolom a gazán kevesebbet menne. A neten található számítás alapján elvileg a fűtő teljesítmény megvan, de nem vagyok megelégedve.

Dunaferr LUX-UNI radiátorokat néztem 33K 900x600 és 900x500 méretben. Azt viszont nem tudom hogy megéri e megvennem ezeket mert jóval drágábbak mint a Sanica radiátorok.

Úgy gondolom ezek lassabban hűlnének ki a vastagabb acél miatt és sokkal nagyobb hőleadásra képesek.

Ezzel a méret növekedéssel a kazán jobban meg lesz terhelve, gáz fogyasztás szempontból?

Elfogadok bármilyen javaslatot!

 

Erről a szobáról lenne szó:

 

kormi07 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78932

Van vezetékes víz+saját kút is, szét tudom szakaszolni a rendszert.Átlagban 9m3 víz fogy, ha leválasztom a 2 WC-t(egyikben kézmosó is van), akkor meg 6m3.

Mosógép alkalmanként 55l vizet fogyaszt, kannában lemértem, havi átlag 16-18 mosás van.

Maradék 5m3 az garázs kézmosó, konyhai mosogató+mosogatógép, +hmv.

 

Pénzben nem lenne sok a havi 1m3-t lespórolni, csak szúrja a szemem, hogy elmegy egy csomó ivóvíz a sz...ba.

Elvileg van valami lehetőség a helyi vízművel megállapodni, hogy esővizet használhass, csak nem tudom, a gyakorlatban mennyire nehéz leharcolni velük, meg az után is kell csatornadíjat fizetni, úgy tudom.

 

Szomorú vagyok, ha ez a szürke mosóvíz használat nem tud összejönni.

 

 

Előzmény: Wattocsak (78930)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78931

ja, de azert majd a karbantarto nezzen ra.

Előzmény: cucu (78926)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78930

Bocs de ha havonta 3m3 megy el WC öblítésre akkor komoly felhasználók vagytok. Ez azt jelenti, hogy minden nap minimum 12 alkalommal használjátok a WC-t. Azaz fejenként 4 alkalom/nap. Gondolom valaki dolgozik a családban akkor ez a szám feljebb is megy. Bár az jobban érdekel, hogy ezt hogy mértétek ki.

A mosógép sem keveset "nyal"be. Láttam már olyan rendszert (üzemen kívül) amit tervbe vettél. Annyi gond volt vele, hogy kikötötték. A szennyezett víz kivégezte a szivattyút, ha nem kezelték a vizet akkor büdös volt, és a klozet szelepet is kivégezte a mosóvíz.

Előzmény: kormi07 (78927)
ddsteel Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78929

A rádiós termosztátom most már jól működik, ez tehát kipipálva. Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz: a padlófűtésemet egy Saunier Duval Themaclassic F24-es kazán látja el meleg vízzel. Van persze hőcserélő a rendszerben. A kérdés, hogy a kazán előremenőt hány fokra állítsam, hogy a leggazdaságosabb legyen: Legalább 20-25 fokos hőmérsékletkülönbséggel lehet állítani. A hőcserélő úgysem enged magas hőfokú vizet a rendszerbe, de mi a jobb, ha a kazánt 40 fokra, vagy 60-ra állítom? Nyilván többször kapcsol be, ha kisebbre állítom... Most 50 fokon van.

Mariusi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 78928

A vízfogyasztás nagyjából 3 m3/fő/hó. 10 éves mérés alapján több fogyasztónál.

 Ti a WC fogyasztását külön tudjátok mérni ?

Előzmény: kormi07 (78927)
kormi07 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78927

WC nálunk havi 3 m3, 3-an vagyunk+ 2 éves kölyköm, Ő még máshova nyomja:-D

Borzalom sok, mondjuk nem tartályos, hanem direkt csapra van kötve az öblítés.

Mosógép elnyal havi 1m3-t, gondolkoztam már, hogy felfogom/leülepítem, és kis házi vízművel legalább az egyik WC-t ellátom vele.

Csinált már valaki ilyet?(mennyire kell szűrni, tartályban bebüdösödik-e, kell-e adagolni hypót hozzá mittudomén stb)

Előzmény: kiggyo (78925)
cucu Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78926

Ez a konkrét megoldás. Nem ideiglenes.

Előzmény: Törölt nick (78924)
kiggyo Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78925

Én is mértem a cirkuláció hőveszteségét, valóban jelentős. Viszont ahogy te is írtad pont azért nem izgat télen mert a lakást fűti. Nyáron meg "ingyen" van hőenergiám napkollektorból, az bőven fedezi.

Viszont mióta bekötöttem a cirkulációs szivattyút és átkötöttem a wc-t kútvízre, azóta havi 1 m3 vízzel kevesebb fogy. Sajnos egyszerre csináltam így nem tudom melyik mennyi volt.

Előzmény: Wattocsak (78914)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78924

na, ideiglenesen megoldva, net keresés, telefonszám és segítettek: open/close kék nyelvvel feltöltöttem 1,25-re és beindult a cirkulálás.

 

köszönöm még1x

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78923

kövezzetek meg, de én voltam a nemtörődöm laikus. kb. 6 éve lett beüzemelve és azóta nem is volt karbantartva. : S (pedig éves karbantartás kell, mint írják)

 

dehogy laikusként én hogyan tudom utánatölteni? (manual?) vagy kérjek meg egy szakembert?

 

kösz.

Előzmény: sjohn (78922)
sjohn Creative Commons License 2015.04.18 0 1 78922

"Alacsony a fűtési rendszer nyomása"

 

Szédülni maximum akkor fogsz, ha lehajolsz, benézel a masina alá és megkeresed a töltőcsapot.

Előzmény: Törölt nick (78919)
Lacivill Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78921

úgy tűnik a képből, hogy vizet kellene  beletölteni!

Előzmény: Törölt nick (78919)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78920

reset sem használ.

 

(eddig nem szédülök, enyhe huzat mindig van a lakásban)

 

z

Előzmény: Törölt nick (78919)
cucu Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78918

Kapcsold ki, várj, kapcsold vissza.

Hirtelen ezt tudnám ajánlani.

 

Valszeg ráférne egy karbantartás. Gondolom CO-t érzékel és letiltja a működést. Poros lehet belül. 

Előzmény: Törölt nick (78917)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78917

sziasztok!

 

Ferroli domicompact keszulekemen a narancs led (eco) csak gyorsan a villog, a futes meg nem megy.

 

mi lehet a hiba, mi a teendo?

 

koszonom!

Wattocsak Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78916

Az ideológia tökéletes!! 

Az a baj, hogy ha van cirkulációd, akkor a hőveszteséget kell fedezned, ha nincs, akkor a víz kiengedése lesz többlet költség. Egy biztos vagy így vagy úgy azt a pénzmennyiséget ki kell fizetni, egyedül te döntöd el, hogy melyik számlára a hőenergia előállító vagy a vízszolgáltató számlájára fizeted.

Persze ha hidegvízben mosakszol ("mert megérdemled") akkor ez a költség nem lép fel. Ezért zseniális a találmányod, szerintem védesd le!! :-)

Előzmény: peterch (78915)
peterch Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78915

Szia !

 

Hat igen a kenyelem az nagy ur!   Pedig a reggeli mosakodast hidegvizzel kezdeni az igazi. Az ember rogton felebred, a bore is kisimul es mire fogat akar mosni, mar ott is a melegviz. Igy a csalad tobbi tagja mar melegvizes csaphoz jut mire sorrakerul.:))  Energiat es vizet sporolunk.

 

Udv , Peter.

Előzmény: Wattocsak (78914)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78914

A víztakarékosság szempontjából igazad is van, de a cirkulációs vezeték meglehetősen nagy hőveszteséget is hordoz magában, különösen ha a mai magyar szokás szerint készül. Azaz, ha a vezeték részlegeen van leszigetelve ott is 4 mm-es hőszigeteléssel. A hőszigetelésnek min 13 mm-esnek kéne lennie, akkor elfogadható a hőveszteség. Persza a hőveszteség csak nyáron veszteség mert télen a termikus burkon belül van a veszteség ami csökkenti a fűtési energiát, tehát nem vész kárba.

Kétségtelen tény nagyon kényelmes, ha kinyitom a csapot és már ott is a melegvíz. Ha ilyen igény van akkor átfolyós falikorongot kell használni, akkor minden falikorongnát ott a melegvíz, ergó mikor kinyitod, és a csap alányúlsz már ott is van a melegvíz, még egy másodpercet sem kell várni.

 

Előzmény: kiggyo (78912)
Lacivill Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78913

Viszont saját mérésem alapján sokkal több gázt fogyasztott az időzített cirkuláció is, mint amennyit a vízen nyertem volna.( Hőszigetelő csőhéj van a csöveken pedig) Persze a kényelmet meg kell fizetni.

Előzmény: kiggyo (78912)
kiggyo Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78912

Viszont mióta feltalálták a HMV cirkulációt, nem is nagyon kell kiengedni vizet. Csak arra meg nem jó a csillagpontos rendszer. Mindenképpen kiépíteném a cirkulációs ágat egy új beruházásnál, irdatlan mennyiségű víz spórolható meg vele egy kisebb ház esetén is.

Előzmény: halaloszto (78909)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78911

Sőt van NA 100 is. :-) Ne legyünk kicsinyesek, merjünk nagyot gondolni!

Előzmény: Mezőföldi 2 (78910)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 78910

 Vannak 3/4 " csatlakozású mérők is.

Előzmény: stevemegane (78894)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.17 0 0 78909

az az előnye, hogy minden csaphoz elég viszonyéag vékony és rövid cső, ezért kevés vizet kell kiengedned mire odaér a melegvíz.

 

Vajk

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (78907)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.17 0 0 78908

Előnye?

Ha csőgyártó, forgalmazó vagy akkor a jelentős többlet anyagfelhasználást nem kell magyarázni. Kivitelezői oldalról ha folyóméterre történik az elszámolás akkor azt sem fogom taglalni tovább.

Kivitelezőtől hallottam, hogy nem lesz kötés az aljzatban így a hibalehetőség is kisebb. Ebben igaza van, de a szar anyag helyett jobbat építesz be árban még mindig jobban jársz. Ennél a kivitelezőnél 7 csőgyártó termékét láttam beépítve, tehát jogos volt az aggodalma.

A mostani vizsgálatok meg kimutattak legionellát a pangó vízben. Én is tapasztaltam pangó vízben fertőzés léphet fel.

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (78907)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2015.04.17 0 0 78907

És milyen előnye van a csillagpontos rendszernek, már ha van egyáltalán? 

Előzmény: Wattocsak (78906)
Wattocsak Creative Commons License 2015.04.17 0 0 78906

A sok cső miatt igen, meg az osztót sem adják ingyen. És ha már van osztó akkor biztos kerül rá egy golyós csap is. Ha már osztó az meg lemezszekrényért kiált. Tehát sok alkatrész sok pénz! Mi a hozadék? Semmi! Hacsak a meglebegtetett legonella nem az:-)

Előzmény: stevemegane (78905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!