Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2860

digis vagyok és régóta gondolkodom, hogy átmegyek a tréhez.

ááá nem igaz :D

Előzmény: 8auJANI (2859)
8auJANI Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2859

Én már három éve amióta  okostévém van (és t-home digitál családi elöfizetésem) a megvásárolt beltérit nem használom. Hanem mivel van rajta CI bövitő, abba vettem egy conax dekodoló kártyát, abba tettem a t-home kártyát és minden gond nélkül nézem a digitális adást. Bár annak idején azt mondták az ügyfélszolgálaton , hogy a kártya csak ezzel a beltérivel használható. De természetesen ha rákeresek  hogy, kábel és analóg minden gond nélkül veszi a tv az analóg adást is. Bár mostmár elegem lett a t-homebol mindennap várom már hogy jönnek a digit bekötni . A t-home beltérit meg átalakitottam hogy tudja venni a digi adást, jó lessz egy régebbi tévémhez.

Előzmény: nicko (2857)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2858

a nminimált arra írtam, hogy valami tök alap...

Előzmény: nicko (2857)
nicko Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2857

UE40F6100AW a tv és t-home minimál csomag.

(tök jó, hogy ilyen csomag már nincs a honlapjukon, de legyen az alap nevezetű) Mivel az újaknak már csak IPTV-t adnak.

Ahhoz, hogy élvezd a tv-d előnyét, mindenképpen váltanod kellene digitális csatornára különben teljesen feleslegesen vettél új tévét analógra.

Családi+HD csomag + setopbox a trétől. vagy ha PVR funkciós stb. kell akkor annak a díja 1000Ft/hó. Ahány tv-n akarod nézni a digitális adást annyi stb-t kell bérelned.

 

Mielőtt bármi mást akarnál venni:

Máshol vásárolt Set Top Box használható a TV-hez?

Szolgáltatásunk igénybevételéhez máshol vásárolt vevőegység nem használható. A készülék kizárólag a Magyar Telekom által biztosított dekódoló kártyával működik.

 

http://www.t-home.hu/lakossagi/segitunk/gyakori_kerdesek/65/mashol_vasarolt_set_top_box_hasznalhato_a_tv_hez_?appid=tudasbazis&tudasbazis-eventType=3&tudasbazis-rlCode=142b3342689

 

Ahogy korábban írtam UPC és Telekom esetében csak a tőlük vett/bételt stb-ot lehet csak használni digitális vételhez. Illetve Média kártyát de ezt most nem találtam meg a tré oldalán.

Bemész az egyik üfsz-ra és megrendeled amit írtam vagy megkérdezed ehhez a tv-hez van e média kártya. Ebben az esetben nem kell stb.

 

Amíg ez nincs koaxot be a tévébe, automata keresés, analóg, és válaszd a hálózatit. Amennyiben nem talál semmit akkor teljest kell választani a hálózati helyett.

Előzmény: bravura2 (2854)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2856

az 1. lakásban kiváló a kép minősége a régi tv-n.

Előzmény: Ati_66 (2855)
Ati_66 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2855

Az 1. helyen nincs előfizetésed de a régi TV működött.

Ha jelenleg is működik a régi készülék, és az új TV az analóg csatornákra keresve nem hangolja be a másik készüléken fogható adókat, akkor az új TV analóg tunerje vagy hibás vagy annyira gyenge a jel, hogy az automata hangolási folymat nem értékeli vételnek. Mondjuk gyenge analóg jel elég hangyás képet okozott volna a régi TV-n.

Érdemes lenne kézi analóg hangolásban a C csatornákat 1-től kezdődően végig léptetni, talál-e valamit. 

 

Előzmény: bravura2 (2852)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2854

t-home kábel, valami minimál csomag.

Előzmény: nicko (2853)
nicko Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2853

sorry de itt már összevissza írtál mindnet.

eddig tré kábelről beszéltél (DVB-C), most meg ide kevered a DVB-T azaz föld felszini Mindigtv-t aminek semmi köze a kábelhez vagy a tányérós tv-hez.

 

Tegyük tisztába a dolgot.

milyen előfizetésed van, ki a szolgáltatód?

Előzmény: bravura2 (2847)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2852

nem talált az semmit....

Előzmény: Ati_66 (2850)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2851

na teljesen összezavartok :)

ezek szerint nem kell semmi settopboxfaxság?

Ati_66 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2850

Ha megtalálta a digitális adásokat, akkor az analógot is megtalálta ha kerestetted :-)

Egy tippem van

Távirányító csatorna lista gomb majd jobbra vagy balra nyíl segítségével analóg csatornák kiválasztásáig léptetni....

Előzmény: bravura2 (2848)
Ati_66 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2849

tudtommal már nincs analóg adás, volt valami "digitális átállás" nemde?

 

Igen és a csapból is az folyt, hogy akinek valamelyik szolgáltatónál kábel TV előfizetése van azt ez nem érinti, csak azokat alkik saját antennájukakkal csak az M1, M2, RTL és TV2 műsorait tudták nézni.

Ezért kérdezték korábban milyen antenna kábel van a TV-be dugva.

Erre ugyan nem jött válasz, de a T-től akartál boxot kérni.

Tehát ha T-home kábel TV előfizetés van, akkor a TV-n analóg csatornákra el kell indítani az automata hangolást és meg kell találnia a korábban nézett analóg csatornákat. 

 

Előzmény: bravura2 (2847)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2848

automatikus keresés-digitális és analóg-keresés

 

nem talál semmit.

gyanítom, hogy kell egy set top box.

 

amit lehet nem említettem:

2 lakásunk van:

1. régi tévés, nincs előfizetés, de a kábelen jön 50 csatorna, gondolom az előző lakó hagyatéka.

2. felújítás alatti lakás, elméletileg T-nél valami minimál csomag van, de tv nincs egy ideje, ott is kipróbáltam a ledet.

 

Sehol nem jött semmi.

Előzmény: GPS (2846)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2847

tudtommal már nincs analóg adás, volt valami "digitális átállás" nemde?

Előzmény: Ati_66 (2845)
GPS Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2846

 

"De ahogy írták az analóg csatornákat fogni kéne a TV-nek."

 

 

... hacsak már a be-szkeneléskor nem volt kipipálva olyan, hogy "Csak digitálisat".... vagy ilyesmi.

 

Én már nem emlékszem hogy volt nálam, de mint ha már az automata csatornakeresésnél lettek volna valami opciók, hogy mit is keressen.

 

 

Pl. a fizetős/nem fizetős úgy emlékszem hogy biztos volt, de tán külön a "csak digitálisra" is rákérdezett.

.

Előzmény: Ati_66 (2845)
Ati_66 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2845

Digitális kábel TV előfizetést nem lesz könnyű kiharcolnod, mert digitálisban IP TV előfizetést akarnak majd eladni neked.

De ahogy írták az analóg csatornákat fogni kéne a TV-nek.

Előzmény: bravura2 (2844)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 2844

nos akkor első kőrben felhívom a T-t......

brumi_68 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2843

Azzal a programmal nekem is hol látja hol nem. Ha megosztottad próbáld meg a tv-n meg keresni. Nekem ugy inkább sikerül. De a leg jobb megoldás ha kiirod valamire pl USB. Ugy jobb

Előzmény: opelvectra1.8igl (2841)
nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2842

serviio látja az m2ts fájlokat.

az ISO-t meg kikell csomagolni virtual clone drive-al pc-re és ezt a mappát kell a serviionak megadni.

ha 50GB-os az ISO akkor nagy valószínűséggel wifin nem fogod tudni lejátszani.

Előzmény: opelvectra1.8igl (2841)
opelvectra1.8igl Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2841

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudnám 3d samsung tv-men lejátszani a 3d-s filmeket?
Töltöttem le a számítógépemre 3d filmet és mivel a tv-m wifis igy gondoltam samsung share managerrel megosztom a filmet és a tv látni fogja, de nem látja, mit lehetne csinálni hogy lássa? ISO formátumba van a 3d-s film

nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2840

ez így van!

 

sőt még van aki megcsinálta magyar menűt is hozzá :)

GPS Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2839

 

"A gyártónak kell mindig hinni nem a webshopoknak ;)"

 

Vicces, de néha alakul ez fordítva is - vagyis a webshop a valóságban is többet nyújt, mint maga a gyártó :-))))

 

Lehet meséltem, mindegy, szóval amikor megérkezett a Techwood boxom, hát elsőre azt olvasom a dobozán, hogy "PVR Ready"

 

Hát céklavörös lett a fejem, mert én alapból rühellek minden ilyen-olyan "*Ready" dolgot - mert szerintem az mindig a marketing-átverés része.

 

Pl. az angolul nem tudó pógár azt látja a dobozon, hogy pl. "HD Ready" - ebből a HD-t esetleg tudja, a többi meg nem érdekli - és megveszi a cuccot annak tudatában, hogy egy HD TV-t vett. Pedig nem.

Ilyenkor ha 10 vevőből 2 visszaviszi, de 8 már nem - ez tiszta nyereség, nem igaz?

 

Na képzeld, mi futott át az agyamon, amikor én a dobozt direkt a PVR-ért vettem, erre azt írja rajta, hogy csak Ready - vagyis magyarul: nincs benne.

 

Azonnal felmartam a telefont és közöltem a csávókkal, hogy ez így nem lesz jó, mert nem ezt ígérték.

 

Erre megkérdezte a fickó, hogy:

 

- Kipróbálta és nem megy a PVR?

- Még nem, hisz most ment el a futár, de itt a doboz a kezemben és ezt írja rajta.

- Akkor próbálja ki nyugodtan, menni fog

- Most le akar rázni?
- Dehogy. Csak az van, hogy mielőtt kiküldjük, minden dobozt leellenőrzünk. Ebből a lendületből a gyári firmware-t is kicseréljük benne - ezúttal PVR-esre. Tehát nyugi, menni fog.

 

Igaza volt, szavam nem lehet, tökéletesen működik - sőt, olyan príma kényelmi-extrák is vannak benne, amire nem is számítottam.

 

Jó vásár volt, most már biztosra mondom...pedig az elején jócskán gyanúskodtam erre a "garázs-cégre" :-)))

.

Előzmény: nicko (2835)
GPS Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2838

 

Azért tegyük tisztába a dolgokat: az úgymond "régi TV"-d az vélhetően egy képcsőves televizió, amelyik CSAK az analóg adást fogja.

 

Az, amit az "lát" - annak köze sincs ahhoz, amiért ezt az új TV-det vetted - ugyanis ez alapvetően a digitális adásoknál tudja kifejteni azt, amit valójában tud.

 

Tehát hiába megy ugyanaz a film mondjuk az analóg M1 -en,  mint az M1 HD-n - a két adás-fajtának köze sincs egymáshoz.

 

Mindazonáltal, az új TV-d is csont nélkül kell fogja az analóg adást is - persze, ezen a képernyőn már botrányosnak tűnő minőségben, na de akkor is.

.

Előzmény: bravura2 (2836)
nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2837

régi tv az analóg és az nincs kódolva.

a digitális ami passzolna az új tévédhez, na az kódolva van.

Előzmény: bravura2 (2836)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2836

a régi tv-n jön szépen minden, pedig nem kaptunk semmit.

Előzmény: nicko (2833)
nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2835

A gyártónak kell mindig hinni nem a webshopoknak ;)

És van egy cég aki a digi mögé sorakoztatja fel a kisebb szolgáltatókat. Ők 100%-ban a digikábelt adják és szintén kódolatlan a digitális csatornák.

 

Tudom ismerem szoktam azt is ajánlani digikábelra.

Előzmény: GPS (2834)
GPS Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2834

 

Egy érdekesség a 2 helyen hírdetett ugyanarról a kütyüről, a SYNAPS 3100m CX -ről.

 

Itt http://m3digital.hu/digi-tv/digi-tv-set-top-box/synaps-chd-3100m-cx

 

azt mondja, hogy: "Egyszerű kis beltéri egység PVR funkcióval. (Timeshift nincs)"

 

Emitt meg  http://muholdvetel.hu/kabel-tv-belteri-egysegek/404-synaps-chd-3100m-cx-kabeles-dvb-c-digitalis-belteri-egyseg-es-medialejatszo.html

 

(ugyanarról a készülékről !!!) azt írja , hogy:

  • timeshift támogatás
  • Csatorna Felvétel & Timeshifting egyidejüleg

Na most akkor melyik az igaz?

 

Megjegyzem, hogy ezek után már cseppet sem bánom, hogy én EZT VETTEM MEG - kerek 10 rugóért :-)))

.

Előzmény: nicko (2833)
nicko Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2833

lassan menj!!!

trénél a HD adások vételéhez a szolgáltatótól kapott beltéri vagy CI modul kell.

Hiába vezsel most egy beltérit másutt a HD kódolva van! Ha digikábeleslennél akkor mondanám válasz innen beltérit de nem az vagy.

 

Amíg nincs digitális csatornád a borzalmas analóggal kell szenvedned.

CRT tévén viszont a HD a borzalmas annyira összenyomja a képet, hogy pl. egy foci meccsen nem lehetett sem az eredményt sem a meccsidőt kiolvasni.

Előzmény: bravura2 (2832)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2832

már indulok is vissza az ósánba :)

Előzmény: GPS (2831)
GPS Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2831

 

Hát az a helyzet, hogy neked nem hogy "HD-képes" készüléked van (ahogy Qkorica kolléga vélelmezte) - hanem egy új, 2013-as generációs,  "mindenttudó" Full HD TV-d.

 

Ha ezzel a TV-vel te nem tudsz nézhető képet behozni egy olyan kábelről, amelyikről egyébként egy normál TV csont nélkül működik - akkor ott valami nagyon el van cseszve.

 

Egy ilyen TV-vel neked az égvilágon semmilyen dobozra vagy más kütyüre nincs szükséged - mert ez alapból vesz minden nem kódolt csatornát - bármilyen is legyen az (analóg, digitál, normál, SD, HD - tökmindegy milyet).

 

A doboz amit belinkeltél egyébként hasznos jószág (nekem is van) - de nem azért, hogy működjön a TV-d - hanem azért, hogy pl. programozottan felvegyél egy műsort, filmet egy csatornáról - miközben egy másik csatornát nézzel.

 

Ez naponta előfordul - vagyis hogy a "családi műsorral" párhuzamosan kezdődik valamilyen "távoli csatornán" valamilyen érdekesnek tűnő műsor - na azt frankón felveszi neked, miközben a TV-n mást nézzel.

 

Na de ennek köze sincs ahhoz, hogy az F szériás TV-d nem akar önállóan működni - én a helyedben már igen idegesen érdeklődtem volna meg a kereskedőmtől, hogy "Ilyenkor mi is van?".

.

 

 

Előzmény: bravura2 (2830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!