Keresés

Részletes keresés

cs70 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1814
Nekem falun csak a patika maradt, de legalább por alakban is van, nemcsak kapszulában. De itt tán jobb a levegő cserébe.
Előzmény: olipapa (1810)
amat Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1813

Igen a botok, éberen figyeltem az írásokat, de nem nagyon emlékszem, hogy bárki is írta volna, hogy botokkal fog végígmenni. A bejárók írásait is figyeltem, de senki nem javasolta. Első alkalommal, amikor olvastam, hogy mennyi a szint egyből arra gondoltam, hogy botokkal kell menni, de aztán senki nem érvelt mellette.

Szóval nem tudom még mindíg, hogy a botok valyon segítenének-e, vagy inkább akadályoznának?

Előzmény: olipapa (1750)
ChKaresz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1812
Köszi az infót! Én csak a pH Testing Tape-et ismerem, használtam. Ha jól emlékszem ez egy 5m-es szalag, amellyel nyálat és vizeletet egyaránt lehet vizsgálni.

Ha az érték 6,75-7,25 közé esik akkor kék színt ad (ideális eset), minél zöldebb árnyalat jelenik meg a csíkon, annál erősebb a szervezet savasodása. Kajálás után 2 órával kell használni asszem.

Ilyenre gondoltál?
Előzmény: olipapa (1811)
olipapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1811
A Ketostix hez hasonlóan lehet kapni C vitamin uriát ellenőrző tesztcsíkot is, sajna nem tom a nevét, de talán azzal a legegyszerűbb tesztelni, nem kell vérvétel, stb.
Előzmény: ChKaresz (1806)
olipapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1810
Vigyek a Montrailra? itthon kilós kiszerelésben tartom. innen veszem: www.m-gel.hu
fillérek a gyógyszertári átveréshez képest.
Előzmény: cs70 (1802)
olipapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1809
még nem olvastam erre vonatkozó esetet sehol. Sokan mondják, terjed szájról szájra, de hogy valakit túl sok C vitaminnal vesebajos lett volna, na ilyet még nem hallottam.
Előzmény: Futóapuka (1803)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1808
Vízvételi lehetőségek a T100 útvonala mentén:

Piliscsaba (10-es út Új u. sarok)
Piliscsév
Klastrompuszta (parkoló)
Dobogókő (buszmegálló)
Dömös (temető)
Szentfa-kápolna (forrás a piros hsz. elejénél)
Pilisszentlászló (Kis Rigó mellett és a faluban)
Visegrád (Apátkúti-vgy végénél a Kaán-forrás és a Fellegvár-parkoló)
Pilisszentlászló ld. előbb
Lajos-forrás (és előtte a Kármán forrás, de ez gyengécske)
Csobánka (Oszoly sziklák alatt a pirostól jobbra a sárga kereszten az aszfalton kb. 20 m)
Pilisborosjenő (az Erdő utcából jobbra nyílva a kéktől kb. 20 m-re a Fenyő utcában)jobbra
Előzmény: géem (1791)
cs70 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1807
Az itiner hasonló lesz a tavalyi T100-on kapotthoz? Gyűrhető, vízhatlan, örök emlék, stb?
Előzmény: -balazs- (1796)
ChKaresz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1806
Nem az, de a folyadékbevitel az számít és az előállítás minősége is.
Én már régebben (amikor az orvosira jártam) és most is csináltam néhány labortesztet az eredmény szinte ugyanaz volt; 3g C-vitamin bevitel (kapszulás) után 2-3 órával vett vizeletből szinte semmi nem mutatható ki, tehát beépült. Ez a vérképből már jobban látszik.
Egyébként Szentgyörgyi Albert már anno 8g-ot tolt naponta. :)
Előzmény: Fat (1804)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1805
Igen! Erről megoszlanak a vélemények. Egyesek azt mondják, hogy nem kell félni tőle és akár marékszám is lehet bevinni a C vitamin tablettákat. Néhány orvostól viszont azt hallottam, hogy ezzel jobb óvatosnak lenni, mert a vesét tönkreteheti! Én az aranyközéputat választottam... :-)))
Előzmény: Fat (1804)
Fat Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1804
Az 5-6 gramm azért nekem brutálnak tűnik.
Előzmény: Futóapuka (1803)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1803
Jaja...ez tulajdonképpen igaz! :-))) Azért jó vigyázni, mert a túl sok C vitamin árthat a vesének. Bár kellő mennyiségű folyadékbevitellel ez elkerülhető...
Előzmény: cs70 (1802)
cs70 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1802
Ha simán aszkorbinsavként veszed gyógyszertárban, akkor ezres körül kapsz 200.000 mg-ot. Élelmiszeripari szakboltban meg egy kilót.
Előzmény: Futóapuka (1800)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1801

Egyetértek Olipapával! Nem kell megrémülni az állati eredetű zsíroktól a zselatintól meg végképp nem! A koleszterinnel csak annak az embernek gyűlik meg a baja, aki renyhe életet él. Aki még a sarki közértbe is csak autóval tud elmenni. Nekünk futóknak még túl alacsony is lehet a koleszterinünk...nekem már többször is volt olyan vérképem, ahol a határérték (alsó határérték) alatti volt. Régebben pedig futottam úgy marathonokat, hogy előtte este szalonnáztam...másnap meg simán ment a 2óra 30-on belüli marcsi. Ez persze a mai modern táplálkozástudományokkal áthatott világban kissé túlzásnak hangzik, de szerintem akkor sincs semmi okunk rettegni a zsírtól!

Előzmény: olipapa (1799)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1800

A C vitamint elsősorban anyagi okokból és a vesém védelmében tolom csak 1000 mg mennyiségben. De azért ezt szoktam emelni 2000 mg-ra is.

A tisztítást, méregtelenítést pedig az árpafűlé cuccal oldom meg. Csak ugye ez sem ingyenes és időnként kimaradnak időszakok, amikor nem tudom enni...illetve inni.

Előzmény: ChKaresz (1792)
olipapa Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1799
Az állati zsírok igen jól hasznosulnak a szervezetben, az más kérdés, hogy többnyire nem egészégesek. A disznózsír kifejezetten jó vivőanyag. Sok neves gyógykrémben ezt használják (pl Dr. Theis).
A zselatint nem érzem gondnak. fehérje az egész, még porcproblémára is ajánlják. Simán emészti a szervezet. Stabilizátorként számtalan kajába beleteszik. Joghurt, sütik, stb.
Előzmény: ChKaresz (1788)
CSERMANEK Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1798

Király. Köszi szépen.

 

Cs.

Előzmény: -balazs- (1796)
ervin68 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1797

Pár oldallal lejjebb megtalálod. Egyébként nagyon sok helyen: Piliscsaba, Piliscsév, Klastrompuszta, Dobogókő, Dömös, Pilisszentlászló, Visegrád, Lajosforrás, Csobánka, Pilisborosjenő. Gyakorlatilag mindenhol találsz.

 

Előzmény: géem (1791)
-balazs- Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1796

Ezekben a percekben veglegesitjuk az itinert. Holnap megy nyomdaba.

 

Pilsicsaban a 10es ut keresztezodesenel lesz

Piliscseven nem lesz

Domonos varhatoan a faluba befele a templom romnal

Visegradon varhatoan ahol pirosrol rafordulsz a kekre.

 

Minden ponton lesz viz, izotonias ital, gyumolcs, csoki, ropi, so. Lesz meg, de nem minden ponton limonade, kola, paradicsom, kenyer, mez, olajbogyo.

 

De, hogy egeszben is lasd:

 

7,9 km, Nagykovácsi, Zsíroshegyi th
kb. 18 km, Piliscsaba, 10-es út kereszteződése
26,4 km, Klastrompuszta
33,1 km, Dobogókő
40,1 km Dömös, teplomromnál
44,9 km, Prédikálószék (csak víz)
51,8 km, Pilisszentlászló, Kis Rigó vendéglő
kb 61 km, Visegrád, piros-kék turistautak találkozásánál
75,0 km, Pilisszentlászló, Kis Rigó vendéglő
83,9 km, Csikóváralja, th.
kb 93, Pilisborosjenő, 10-es út kereszteződése
100 km, Cél

 

Minden frissítőállomás egyben ellenőrzőpont. További ellenőrzőpont várható az alábbi helyeken: Remete-szurdok, Szakó-nyereg, Barát-halom és Pap-rét között.

Előzmény: CSERMANEK (1789)
ervin68 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1795

Szia!

 

Van egy módszer, amivel minden kis bajodat felmérik (kb.1-1,5 óráig tart) és orvosolják is. Lányomat is felmérték és kezelik. Ha érdekel írj az ervin.anheuer@total.com címre és megadom az orvos nevét, telefonszámát. Nem olcsó, de hatásos. Egyébként ma kora este is ott leszünk.

 

Ervin

Előzmény: Futóapuka (1782)
Joeyline Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1794
Velem telefonáltak a dologról a pontőrök, amikor épp ott járhattál.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1776)
Joeyline Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1793
Akkor azokat sajnos valószínűleg a mi seprűink (Vaddino, Kocka, Zsombor) hagyták el. Erre utal a szalag jó minősége is, amit írsz.
30-án a szalagozó rendezőtársaink rengeteg szalagot tettek ki az éjszakai szakaszra, amit az egyben útvonalbontóként is működő seprűknek kellett begyűjtenie. Mint Vaddino a Ttúra topikon írt rövid beszámolójában írta, a végére "már minden testnyílásából szalag állt ki". Szóval tényleg nagyon sok szalag volt, és sajnos valószínűleg elejtették azt a csomónyit, amit megtaláltál.
Köszönet a begyűjtésért!
Előzmény: -athosz- (1773)
ChKaresz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1792
A leírásodból szerintem is allergia, szerintem nem kell semmilyen gyógyszert szedned.

A C-vitamin szedése jó csak emelni kellene az adagot főleg futások előtt, mondjuk 5-6000 mg-ra, de lehet, hogy több is kell! Persze ehhez kellene egy vizeletvizsgálat, hogy egy ilyen nagyobb dózisnál mennyi választódik ki.
Erősíteni kell az immunrendszered + a légúti rendszert, hiszen a pollenek, porok beszűkítik a légutakat (a tüdő csillószőreinek mozgásai irritáció hatására lelassulnak) és gyulladásos reakciókat váltanak ki.
Persze a C-vitamin magában nem elég, csak sokat segít ha már márciustól elkezded növeltebb adagokban szedni (egyéb vitaminokkal-ásványi anyagokkal-nyomelemekkel és antioxidánsokkal még jobb, mert egymást erősítik, szinergisták).
Látogatnod kellene barlangokat (és magashegység) is, eltölteni ott néhány órácskát. :) Plussz a nyirokérrendszeredet kellene tisztítani, hogy ki tudjon ürülni a szervezetedből aminek ki kell, tudok ajánlani kapszulázott gyógynövény-kombinációkat amelyek igen hatásosak, de sajnos áruk is az (magas minőség). :(
Előzmény: Futóapuka (1786)
géem Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1791
Az is nagy segítség lenne, ha azt is tudnánk, h az útvonalon egyéb folyadékvételi lehetőségek hol vannak (nyomós kutak).
Előzmény: CSERMANEK (1789)
géem Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1790
Vitargo tényleg jó, tömény keményítő. Én régebben használtam, vegyítve gyorsabb lebomlású szénhidrátokkal (Scitec Isotec). De mivel irtó macerás a csomómentes elkeverése, mostanság hanyagolom. Idén G50-et PowerBar Performance porral mentem, tökéletesnek bizonyult. Van benne aminosav, vitamin is, bár azt nem néztem, h pontosan milyen arányban, de ők csak tudják, mi kell... Kísérletezgetek az idei atádi IM szponzor géljeivel (Xiont), olcsóbbak mint a PB gélek és úgy tűnik jók is.
Előzmény: olipapa (1767)
CSERMANEK Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1789

Sziasztok,

 

T100 szervezőkhöz lenne két kérdésem (nem sürgetésképp, csak fortyong az izgalom):

 

  • Lehet már tudni a frissítőpontok kínálatát?
  • Lehet közelebbit tudni a frissítőpontok helyéről (Főként Piliscsaba, Piliscsév, Visegrád és Dömös érdekelne)?

Egyrészt a hétvégén tudok bevásárolni, másrészt pedig időtervet gyártok, ezekhez kellenének az infók. De ha nincsenek meg, akkor persze várok türelmesen.

 

Cs.

ChKaresz Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1788
Megnéztem az ajánlott weboldalt és a BCAA termékleírásában ezt találtam:
"Kapselhülle aus hochwertiger Schweinegelatine" vagyis a kapszula anyaga (héja) magas minőségű disznó(sertés) zselatinból készült.

Kérdésem, hogy az állati eredetű zsiradék (faggyú) miért magas minőség? Szerintem abszolút nem, sőt a felszívódása majdnem egyenlő a nullával!
Sokkal jobban járnánk ha eredeti növényi cellulóz lenne a kapszula héja...no persze ez sokkal drágább.
Mondok egy példát: a női rúzsok 98%-a állati eredetű zsiradékból készül (ha meggyújtod szépen ég, vízben nem oldódik), akkor mennyire hidratálja az ajkakat és mennyire jó nekünk (főleg emésztésünknek) amikor megszabadítjuk tőle kedvesünket? :) És miért csak 2% készül növényekből?

Ja, és nem vagyok vega! :)
Előzmény: olipapa (1780)
J a a t Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1787

 

 :-)

Előzmény: Futóapuka (1786)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1786

Még annyit, hogy jelenleg 3 féle cuccot tolok magamba, hátha javulok tőlük: C vitamin 1000 mg,  Green Magma árpafűlé (antioxidáns), és a vörösborok(szintén antioxidáns) :-)))

Futóapuka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1785

Köszi az infókat!

Biztos, hogy allergia, mert vagy 10 különböző pollenre kimutatták, hogy allergiás vagyok. Voltam vizsgálatokon még 2008-ban tavasszal. Már akkor is elég durca volt a tüdőm májusban...nem is indultam egy jó darabig versenyeken. Aztán júniusba enyhültek, sőt meg is szűntek a tünetek. Most is ezt várom. Sólámpám és levegő szűrőm is van a szobámban ahol alszom. reggelente ugyan némi orrdugulással, de aránylag jó állapotban kelek. Kint a szabadban egész évben aránylag jól vagyok (kisebb náthák vannak). Csak Április és május a halálos. Már a Hanák Koloson is sokat rontott a teljesítményemen, hogy nem éppen az ideális a tüdőm állapota. Amúgy a vizsgálat annó azt mutatta, hogy elég jelentősen: 40%-al esik vissza a tüdőkapacitásom amikor az allergiát okozó pollenekkel találkozom. (ezek főleg: mogyoró, nyírfa, nyárfák, gesztenye).. (Még a poratkára vagyok igen érzékeny, de azt pusztítjuk, mert a lányom is attól asztmás. Ő azonban teljesen tünetmentes 2 éve. 

Jelen pillanatban jól vagyok (tegnaphoz képest sokkal)... Csak a nyugalmi pulzusom ugrott meg egy kicsit...most 70 fölött van percenként. Nemrég még 54 körül volt.

Előzmény: J a a t (1784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!