Keresés

Részletes keresés

tcs08 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 15565

Szia B.GY.

 

Évek óta használom a psoratinex-et. 2003-ban vettem meg először, a lemosó géllel együtt és akkor 2 hét alatt tünetmentessé tett 3 ÉVRE!!! Ahogyan olvasgatok a fórumon, nem nagyon találkoztam senkivel, akinek ennyire jó hatással lett volna. Azóta is használom de csak a krémet, nagyon el voltam keseredve, mert sajnos 2006 óta nem tudtam tünetmentessé tenni. 

DE, nyáron újra elfogyott és  mielőtt megvettem volna, eszembe jutott, hogy mikor először tünetmentessé tett, akkor a lemosót is használtam, gondoltam teszek újra egy próbát. Ugyan nem használt most két héten belül, kicsit hosszabb időre volt szükség, de ma a sömör 90%-a elmúlt. :-)

Nagyon boldog vagyok, hidd el borzasztóan néztem ki a nyáron!! Sok is volt, nagy területen is, iszonyatosan viszketett.

Szóval sztem ne add fel! Ha  már nem gyulladt, akkor talán elindul a folyamat. Nem tudom van-e lemosód is hozzá, de ha nincs, próbáld meg még azzal együtt használni!! Nagyon szurkolok Neked, hogy legyen még valaki itt akinek annyira jó, mint nekem!!! 

Előzmény: B.GY (15563)
eukariota Creative Commons License 2013.11.14 0 0 15564

Lehet, h nem volt eléggé érthető, amit írtam: alacsony dózissal és hosszú ideig kell az MTX-et használni..ugyanez vonatkozik pl. az az UV kezelésre is: nagy koncentrációban (és ezt rövid ideig használva) csak a mellékhatások jönnek elő: bőr leégés és maradandó bőrkárosodás..tegnap volt az egyik csatornán (LIFE NETWORK: REJTÉLYES HALÁLESETEK) egy műsor, többek között a ps gyógyításával kapcsolatban: PUVA kezelést kapott az egyik csaj és túlsok zsoláriumot kapott, összeégett a bőre és meghalt..pedig az egyik jó módszer a ps tünetmentesítésére..

Előzmény: Gsx-rr (15556)
B.GY Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15563

Nekem szimmetrikusan jött elő.Először a bal könyökömön aztán a jobbon.A bal forgóm után megjelent a jobb oldalon is. 2 hete kenem magam a psoratinexel,de nem sok javulás látszik.Talán annyira nem vörös,de ugyanúgy viszket.

babboo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15562

Kár. Pedig jó lett volna tudni, mit csinál a jód.

Előzmény: Ficzek Úr (15560)
babboo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15561

Nem úgy gondoltam, hogy tök egyforma a két oldalon. Az orvosi leírásokban is úgy említik, hogy általában szimmetrikusan helyezkednek el a foltok. Tehát, ha kijön pl. az egyik csípődön, ki fog jönni valahol a másik oldalon is. Lehet több ettől még az egyik oldalon.

Ficzek Úr Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15560

Valóban ígértem hogy megpróbálom,de volt egy változás (nem sömör ügyben) ami miatt elfelejtettem. Mostanában aligha lesz időn kisérletezni bármivel,az új melóhelyen heti 6 nap,és napi 14 óra távollét utazással együtt a menü.Így még kenni se tudom magam,és már 2 hét után érzem hogy baj lesz.A hideg beköszöntével olyan mintha teljesen kiszáradtak volna a redvák,állandóan csípnek meg mintha megégtek volna.Valamit ki kell találnom,mert így rohadt hosszú lesz a tél.

Előzmény: babboo (15539)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15559

Nem szimetrikus, nekem (is) több volt a jobb oldalamon.

Most mindenhol sok van, a pár héttel ezelőtti stressz meghozta "gyümölcsét".

Talán mostantól kicsit rendezettebb lesz az életem, kíváncsian várom, hogy lesz-e ennek valami látható jele.

Előzmény: babboo (15557)
Sfakutya Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15558

Szerintem nem szimmetrikus. De ez csak az én véleményem:)

 

Előzmény: babboo (15557)
babboo Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15557

Már sokszor föltettem ezt a kérdést, de még senki nem válaszolt eddig. Szerintetek miért szimmetrikus általában a pikkelysömör? Jó lenne, ha valaki tudná!

Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15556

De így se használt ,ha a sikert százalékban kéne mérnem akkor 25 százalék talán.

És a utóbbi időkben a rossz közérzet az nem volt valami kellemes!

Előzmény: eukariota (15554)
eukariota Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15555

Én is használtam egy időben előre töltött fecskendőt otthoni használatra, de azt azzal a céllal rendelte a szakorvos, h az általa meghatározott napi dózisd adjam be magamnak. Ez a fecskendő egy beosztással rendelkezett, és ez alapján lehetett a javasolt adagolást elvégezni..ez a heti 50 mg MTX egy nagyon nagy lóadag..nem lehet, h az orvos ezt nem heti adagnak gondolta?..ez olyan nagy adag heti adagolásban, h ez kimeríti az orvosi műhiba fogalmát..

Előzmény: eukariota (15554)
eukariota Creative Commons License 2013.11.13 0 0 15554

Ebben -sztem- nem az MTX a hibás az esetednél, hanem az orvosod. Az általad leírt 50 mg/ hét /injekció minimum 5 hétre való MTX adagot tartalmaz (de inkább 10 hétre valót), tehát ez az adagolás semmiképpen nem alkalmas a ps gyógyítására, legfeljebb egy súlyos leukémiás gyógyítására, életmentésére alkalmas..

Előzmény: Gsx-rr (15552)
babboo Creative Commons License 2013.11.11 0 0 15553

Mindig kúraszerűen használom a Dermovate-t. Nekem is csak folpackkal hat, de nagyon ritkán, havonta egyszer kell 4 éjszakára folpackozni és csak télen. Harminc éve használom, a felsorolt mellékhatásokat még soha nem tapasztaltam. Nekem eddig a napozást leszámítva ez jött csak be.

Előzmény: Gsx-rr (15552)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.11 0 0 15552

Tisztába vagyok ,vele mivel több ,mint 10 éve használom sajnos!

 

De még mindíg jobbnak tartok egy ilyen krémet ,mint ezt az injekciós méreg kúrát!

 

 

Előzmény: eukariota (15551)
eukariota Creative Commons License 2013.11.11 0 0 15551

Én úgy tudom, h a DERMOVATA is gyógyszer:

 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/dermovate_kenocs/438

A Dermovate kenőcs hatóanyaga a klobetazol-propionát, amely a szteroidok csoportjába tartozik. A szteroidok segítenek csökkenteni a bőrpírt, a bőr duzzanatát és irritációját.
- Csak addig használja a Dermovate kenőcsöt, amíg kezelőorvosa javasolja. Ha panaszai nem javulnak 2-4 héten belül, beszéljen kezelőorvosával.
- Csak akkor használjon légmentesen záró fedőkötést a gyógyszerrel kezelt bőrfelületen, ha ezt kezelőorvosa javasolja.
- Ez a gyógyszer naponta, megszakítás nélkül legfeljebb négy héten át használható.
Ha pikkelysömöre (pszoriázisa) van:
Ha Önnek a pikkelysömör (pszoriázis) vastag plakkokban jelenik meg a könyökén vagy a térdén, a kezelőorvosa javasolhatja, hogy a kenőcsöt éjszakára légmentesen lezárt kötés alatt használja, hogy ezzel is segítse a kenőcs hatását. Rövid idő után elég lesz a kenőcsöt a szokásos módon alkalmaznia.
A Dermovate hosszú időn át tartó vagy légmentesen lezárt kötés alatt történő alkalmazása az alábbi tünetekkel járhat:
- testtömeg-gyarapodás,
- holdvilágarc/az arc kikerekedése,
- elhízás,
- a bőr elvékonyodása,
- ráncosodás,
- bőrszárazság,
- a bőr színének megváltozása,
- a testszőrzet dúsabbá válása,
- hajhullás/a hajnövekedés hiánya/töredezett haj.

Előzmény: Gsx-rr (15550)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15550

Szo szerint azt ereztem ,hogy mergezi a szervezetem! 

 

ez volt az utolso probalkozasom szerintem gyogyszerrel! 

 

Inkabb folpack es dermovate.

Előzmény: babboo (15549)
babboo Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15549

A Trexan? Igen, van, akinek használ, de nem múlik el örökre. Én nem vennék be ilyen gyógyszert, mert méregnek tartom. Inkább legyek pöttyös, mint idő előtt halott. annyira káros dolgok ezek, hogy évekkel megrövidítik az életet.

Előzmény: Gsx-rr (15548)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15548

Es ez volt akinek hasznalt? 

 

 

Előzmény: babboo (15542)
eukariota Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15547

"ha ki akarja dobni a pénzét az ablakon, forduljon a biorezonanciásokhoz."..ablakot közelebb is találsz..

Előzmény: babboo (15546)
babboo Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15546

Ha javasolhatom, hagyd ki a hüvelyeseket (áteresztő bél), és a krumplit (szaponin). Ezek is provokálhatják a sömört. Egyébként, ha így kajálsz, lehet, hogy a sömör marad, de egészséges maradsz sokáig.:-) A candidának biztos vannak tünetei, de valószínű, ezekkel nem találkoztál. Nálam az tette be a kaput biorezonancia ügyben, mikor a macskaallergia miatt kellett vinnem egy csipet szőrt a macskámról. Betették "A GÉP"-be, aztán fognom kellett azt a balhét, amit neked. Ugyanúgy allergiás maradtam a macskaszőrre. Olyan sok át..szott pikkelysömörös járt oda, hogy nem volt helyük leülni. Senki nem jött ki onnan még hónapok múlva se gyógyultan. Azért tudom, hogy hónapok múlva, mert annyira berágtam rajtuk, hogy megfenyegettem őket azzal, hogy az összes újsághoz elmegyek a storyval. Annyira megijedtek, hogy hónapokig ingyen kezeltek (hókusz-pókuszoltak). Aztán jött a nyár és szokás szerint elmúlt. Fellélegeztek, hogy "Na ugye!". Azóta mindenkinek mondom, ha ki akarja dobni a pénzét az ablakon, forduljon a biorezonanciásokhoz.

Előzmény: mr.mzsa (15545)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15545

Szerintem is "humbug" a biorezonancia (baráti körben van aki ezzel foglalkozik volt is vitánk), Hévízen csinálták mezitláb kellett egy fém lapra állni + a két kézben egy-egy fém rudata tartani, közben a kezemen különböző pontokon nyomogatta az orvos valaki tollszerűvel. Ez kb. 30 percig tartott, közben a nyálamból + még valami anyagból kikevert egy folyadékot ez kellett utána cseppenként minden nap inni. Ezt rögzítette, kinyomtatta, és 3 hét múva kellett visszamennem utána újra elvégezte ugyanezt, és a kettőt összehasonlította, ezen láttam, hogy a candida gomba értéke csökkent + még egy pár dolog.

Akkor én is hasonló összeget fizettem, mint Te, ha jól emlékszem 100.000 HUF körül volt.

A mostani diéta egyszerű 4 dololg tilos: tej, liszt, cukor, alkohol.

Minden mást szabad enni, mennyiség nincs meghatározva, én általában délig csak gyümölcsöt, teát fogyasztottam, ebédre levest, halat, csirkét, vacsorára az ebéd maradékát, almát, banánt, tojást. 1-2 kiló biztosan le ment pedig én nem foglalkoztam vele, csak a 4 dolgot nem ettem.

Nekem ez viszonylag könnyen ment, a cigi elhagyása is, ha nagyon hiányzott az édesség ettem 1-2 kocka 80 % kakao tartalmú étcsokit.

Sömör maradt.

 

Előzmény: babboo (15543)
eukariota Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15544

A kettő ugyanaz, de van tbl-ás változata is (2,5-és 10 mg-os, Magyarországon Orion PHARMA gyártásában Finnországból)..a házi használatra a bablettás változat ajánlott, és hosszú hónapokra elhúzódó alacsony dózissal, heti 1X-i adagolással, szükség esetén fólsav adagolással a mellékhatások jelentkezése esetén..az adagolásról már korábban megírtam a véleményem, nagyon sok embernek használ a javasolt alacsony dózisban és hosszú terápiás idő alkalmazásável..a máj védelmét metioninnal lehet javítani és ketogén étrenddel az eddig alkalmazott fólsav mellett, mert az a terápiás hatást is csökkenti, míg az általam javasoltak csak a máj védelmét fokozzák..

 

Előzmény: babboo (15542)
babboo Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15543

Hát ne is legyél! Ez van. És ki mutatta ki, hogy elmúlt a candida? Szintén a biorezonancia? Szerintem egy nagy humbug. Már többször leítam a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban. Engem jó néhány évvel ezelőtt lehúztak 180.000Ft-tal, de persze a sömör maradt. Hogy diétázol? Mit nem eszel?Írd meg légyszi!

Előzmény: mr.mzsa (15541)
babboo Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15542

Ez gyakorlatilag a metotrexat, vagy trexan.

Előzmény: Gsx-rr (15540)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15541

Kb. 10 évvel ezelőtt a biorezonancia a candida-t mutatta ki, mint kiváltó okot.

Kőkemény 14 napos diéta után a candida eltűnt a sömör maradt.

És most is 2 hete diétázom, 5 hete nem gyújtottam rá, és eddig semmi változást nem tapasztaltam. Sőt, ha nem kenném magamat minden este, reggel brutálisan néznék ki + az eddigi 1 körmöm helyett már 3 körmöm látszanak a tűnetek. 

De nem vagyok elkeseredve...

Előzmény: babboo (15537)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.10 0 0 15540

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatok itt a fórumon. Erről még nem láttam volna semmit itt amit én kaptam ,gondoltam megosztom veletek!

 

Kaptam egy ajánlást egy bőrgyógyászhoz ,mellesleg a Mária utcában is rendel.

 

Nekem elég komoly a sömöröm ,szinte az egész lábszáram és a combom nagyrészén is 5cm átmérőjűek.

 

Metoject injekciót kaptam ,heti 1 saját magadnak be tudod adni.

2 hét után határozott javulás ,gyulladás megszünt és változott a sömör minősége is.

 

Van ahol teljesen elmúlt pl a hátamon és a könyökömön ,de 5-6 hét után megint rosszabb lett.

A Dokival egyeztetve ez nem használ ,állítólag van akinek 4-5 injekció teljesen eltünteti.

Mellékhatás is volt néha ,volt ,hogy kellemetlen (hányinger fémes íz a szájban 2 napig)

És az első hónap után a májértékek se voltak valami jók.

 

Még lenne egy injekcióm ,de már nem adom be.

 

folyt köv.........

babboo Creative Commons License 2013.11.09 0 0 15539

Rákerestem itt, hogy mi lett a jód témával. Ficzek Úr használta, de nem tudom, mi lett az eredménye.

babboo Creative Commons License 2013.11.09 0 0 15538

:-))))) Most olvastam el ötfelezős írását a 103. oldalon a sömör lelki hátteréről. Nagyon vicces!:-DD

babboo Creative Commons License 2013.11.09 0 0 15537

Az a kérdés, hogy kell használni a jódot. Mert, ha tényleg a candida okozza, akkor belülről kéne. Vagy hogy? Ez a téma már lement itt, de nem emlékszem, hogy használta-e valaki a jódot. Én a szódabikát használom, csak nem rendszeresen. lehet, hogy inni is kéne, nem csak kenni vele. Kár, hogy ezt a jódos témát nem fejtette ki.

Előzmény: PFS (15530)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.11.08 0 0 15536

Ezt mintha én írtam volna. Ugyan ebben a helyzetben vagyok (voltam).

Nagyon egyet tudok Veled érteni!

Előzmény: Ramm. (15535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!