Keresés

Részletes keresés

Szipolyka. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 693

MINDEN szolgaltato ad egy bizonyos savszelesseget, ami megfelelo (kb. 4 MBps). Van, amelyik havonta 0,5 GB adatforgalommal, van, amelyik 2 GB-tal, es van, amelyik kapcsolodasonkent 0,5-tel (!) - igen, de ez utobbit ha jol remlik 2 evre kell elofizetni... Amikor ez az adatforgalom megtortent, akkor ugy lelassul, hogy a Skype-ot (meg az e-mail csatolmanyokat, meg a neten szorfozest) el lehet felejteni, az egyetlen tevekenyseg a text alapu e-mail.

Itt egy oldal pl, amin ossze tudjatok hasonlitani:

http://www.billiger-telefonieren.de/surfsticks-im-vergleich/

Nekem volt ilyenem, amikor bekoltoztunk, es a vezetekest honapokig tartott bekotni. Hat ritka nagy szivas egy ilyen stick, azt elmondom... Es persze pont a skype egesz gyorsan megeszi a keretet.

Előzmény: mandi31 (692)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 692

Szipolyka

 

mennyinek kell lennie a normális sávszéllességnek?

Párom csak skypázni szeretne velünk(videó)

Ő nem akar letőlteni, max nézelődik semmi más.

Ebben az esetben mire kell még figyelnünk,milyent kéne venni?

Köszönöm szépen

Előzmény: Szipolyka. (688)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 691

Exxon

Köszönöm szépen.

aldi mennyire műkődik jól?Mert ugy hallodtam nem elég lefedett.

Ez miatt ajánlották az O2.

 

Másik baj,mivel nem beszél németül nehezen menne a feltelepítés.

És ezt elmagyaráznád nekem:

mielott fellep,atallitja monatlichera tagesrol.ha tagesen marad akkor napi 2,50et szed le.ha havira allitja akkor 15euroert egesz honapban netezhet.

 

Köszönöm szépen.

Előzmény: Exxon73 (687)
laci07 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 689

Nagyon köszönöm, igazán hasznos tanácsokat írsz.

Még annyit kérdeznék,hogy mi a jobb, Magyar autóra itthon kötni cascót vagy kint?

Amíg Magyar redszám van rajta addig Magyar cascó amikor már német redszám akkor természetesen Német cascó

Előzmény: Exxon73 (684)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.08.21 0 0 688

Stickes internettel vigyázni kell, hogy mennyi a normális sávszélességre a havi adatlimit. Mert utána kegyetlenül lekorlátozzák használhatatlanra :-/

Exxon73 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 687

az Aldi nyitva van este 8ig 9ig,Aldis stick.

 

39,95 a stick,10euro a csomag es 15euros feltoltes.feltelepiti a parod es mielott fellep,atallitja monatlichera tagesrol.ha tagesen marad akkor napi 2,50et szed le.ha havira allitja akkor 15euroert egesz honapban netezhet.

a skype megy vele,de csak az uj verzio.

 

Attila,Cloppenburg

Előzmény: mandi31 (686)
mandi31 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 686

Sziasztok

Üdvözlök mindenkit.

Segitséget szeretnék kérni.

Párom németországban dolgozik,eddig telefonon beszélgettünk, de szeretnénk internetre váltani.

Skype miatt.

Kérdésem az lenne,hogy esetleg nincs valakinek eladó havi feltőltésű O2netstickbe való kártyája?Németországi használatra.

Szivesen átvennénk,megvételre persze,mert az a baj,párom 3hónapja van kint, de egyszerüen nem jut el boltba,mert reggel 7-től este 6ig dolgoznak és mire ráérne már minden zárva van.

Hétvégén megint ez a helyzet szombaton is dolgoznak.Vasárnap meg semmi nincs nyitva.

Ha valakinek lenne elfekvőben vagy eladná,mi szivesen megvennénk.

Köszönöm szépen.

Exxon73 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 684

azert mert a magyar a biztos.minek csinaljunk magunknak plusz munkat? pl 4ev mulva azt mondom hogy szevasz,en tobbet kulfoldre nem jovok.akkor meg csinaljuk vegig visszafele az egeszet? a romanokat megertem,10euro a csaladipotlek,persze hogy lemondja,de a magyar csaladi 50euro.

 

nem szabad lemondani.

 

ugyanez lett volna Hollandiaban is.ott 196 euro negyedevente a csaladi.hulyek lettunk volna lemondani a magyart,ha ott maradok.

Előzmény: laci07 (683)
laci07 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 683

Meg szeretném kérdezni, hogy a családi pótléknál miért választjátok azt a megoldást, hogy maradtok az itthoniban és csak a különbözetet kéritek a német államtól? Miért jó ez?

 

Köszönöm a további segítséget! :) :)

Előzmény: Exxon73 (680)
laci07 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 682

Nagyon, nagyon szépen köszönöm a segítséget,számunkra nagyon értékes volt ez az információ.

 

Tisztelettel:Laci

nyüffi Creative Commons License 2011.08.17 0 0 681

kiegészithetem?:))

 

nem kell szakorvosnál fizetned a 10 eurot ha beutalót viszel a háziorvostól ( kivétel a fogorvos)

 

 

ovoda: fel kell hivni a városban levő Jugendamt-ot azok megmondják melyikhez tartozol,nem vagy köteles oda vinni a gyermeked ha másikban találsz helyet,ha pl a meinestadtban beadod a keresőbe az ovikat akkor kiadja a listát nagy átlagban meg is tudod nézni a havi dijakat, itt pl kb 130-140 euro lenne havonta (ugyanigy a bölcsödénél)

 

gratulálok a 3 hónapos kislányhoz:)) ( kérdezz utánna a Landeserziehungsgeld-nek a Familienkasse-nál)

Előzmény: Exxon73 (680)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 680

szia

 

 

Ha csak egyikünk dolgozik bejelenett munkahelyen, a család minden tagja biztosított lesz (eu kártyát kap -e mindenki)?

 

ha nemet bejelentett munkahelyed lesz akkor AOK kartyat kapsz.otthon lemondod a magyar tbt az OEPnel mert egyszerre ket allamban nem lehetsz biztositva.amugy az un eu kartyaval,ami teves megnevezes,mert csak surgossegi ellatasra jogosit jobb ha nem rohangalsz itt es mas eu tagallamban se orvoshoz.csak bonyolitja a procedurat.

tehat rendes nemet munkahely,rendes AOK kartya,ami 2012tol fenykepes lesz,mar most is chipes,az orvos a vercsoportodat megmondja belole.a vizitdij orvosonkent korhazankent naptari negyedevenkent 10euro.ha 5 szakvizsgalatra mesz akkor 5x10euro negyedevente.

foghuzas,gyokerkezeles AOK altal finanszirozva.a gyereked 18eves koraig a Te jogogon,ha nemet biztositott vagy jogosult a nemet ellatasra.az en kislanyom 3honapos,meg otthon elnek,de megnyugtat a tudat hogy a jogomom ha barmi van itt kezelnek. 

 

szoval az az eus kartya eldobos,itt fogtok elni,ide nemet AOK kell.az eus kartya turistanak jo nem kitelepulonek.

 

Magyar rendszámos kocsit viszünk ki, 6 hónap után rendszám csere, tudom ,de ennek milyen költségei vannak?

 

183nap utan kell atrendszamoztatni a kocsit.egy alap atiras,uj forgalmi,uj rendszam egy 2,4es VW Transporter eseten 46euro.ebbol 26euro a rendszam.azert ezt irom mert a cegnek 6 transportert vettem az elmult 4hetben es az en feladatom ennek az intezese.az ado es a casco mas tema.140%rol indulsz.viszonyitaskepp egy 1996os 325TD BMW eves adoja mely piros plakettes 400euro a havi casco 60euro.fugg hogy hol laksz,miota van jogsid,euro hanyas a kocsi.

jogsicsere.en holnap adom be,30euro,nemet lakcim,jogsi lead es ket fenykep.3het alatt van meg a nemet jogsi. 

 

A családipótlék jár- e minden hónapban, vagy csak egy évben egyszer adják?

 

a csaladi potlek havi 184euro 1 gyerek eseten.ket variacio van.

vagy marad a feleseged jogan a magyar 50euronak megfelelo csaladi es ekkor a kulonbozet jar.mi ezt valasztjuk,szeptemberben intezem otthon a papirokat(E404 stb).

2,kijelentkeztek teljesen a magyar csaladibol.bovebb infot a www.familienkasse.de oldalon talalsz.

 

a csaladi havonta jar,es visszemenolegesen az anmeldung meldebehorde idopontjaig,azaz a nemet lakcimregisztraciotol.

 

És egy óvoda milyen költséggel jár havonta ?

 

az ovoda elvileg fizetos,de ennek meg nem neztem utana.azt tudom hogy az iskola es a tankonyvek ingyenesek.

 

udv Attila,Also Szaszorszag

 

 


Előzmény: laci07 (679)
laci07 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 679

Sziasztok!

 

Lenne pár kérdésem.

Feleségemmel és a kislányommal költöznénk ki Németországba.

Ha csak egyikünk dolgozik bejelenett munkahelyen, a család minden tagja biztosított lesz (eu kártyát kap -e mindenki)?

Magyar rendszámos kocsit viszünk ki, 6 hónap után rendszám csere, tudom ,de ennek milyen költségei vannak?

A családipótlék jár- e minden hónapban, vagy csak egy évben egyszer adják?

És egy óvoda milyen költséggel jár havonta ?

 

Nagyon köszönöm mindenkinek aki tud ebben segíteni.

 

Üdv.Laci

B-511 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 677
Előzmény: NémethBozsó (664)
B-511 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 676

Szia!

 

Pár ismerősöm lakik Unna-ban, ez Dortmundtól 20 km. Ha nem ragaszkodtok a dortmundi lakáshoz, ott lényegesen olcsóbban lehet lakáshoz jutni, kb. 400 EUR-ból kijön egy 3 szobás lakás, rezsivel.

Mi Soestban fogunk lakni szeptembertől, ott kicsit húzósabb, a fene tudja miért...

 

Peti

Előzmény: patatella (668)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 675

nemetorszagi,alsoszaszorszagi munkavegzesre keresunk adminisztrativ munkatarsat.

a ceg erdekeltsege husipar,650 munkavallaloval.

 

feladatkor

 

lakcimbejelentesek nyomonkovetese,biztositasi bejelentesek,szabadsagolasok megszervezese,tolmacsolas,higieniai oktatasok tolmacsolasa,kapcsolattartas a Rathaussal,a Gesundheitamttal.

feladatkor a nyelvet nem ismero munkavallalok orvoshoz kiserese,ellatasukban valo kozremukodes.

 

elvarasok

 

eros nemet nyelvtudas,szoban,irasban,telefonon,roman nyelvtudas elony

B kategorias jogositvany

 

a ceg ingyenes lakast,fix havi bert biztosit.

 

a munkaido normal korulmenyek kozott 8tol delutan 17 18oraig tart.

 

magas stresszturesu jelentkezok oneletrajzait varjuk.

 

multinacionalis cegnel szerzett HR tapasztalat,csapatjatekos szellem elony.

 

exxonvaldez@citromail.hu

vagy 00491736961344

 

Attila

Csopaki malom Creative Commons License 2011.08.09 0 0 674

Szia,

 

Szerintem a lenti honlapon nagyon jól összeszedték mindazt, amit tudni kell a német anyasági ellátásról.

A terhesség tényéröl le kell adnia egy orvosi igazolást a munkáltatónak, ezzel indul az egész folyamat. A terhesség teljes ideje alatt tilos megeröltetö, furószalagos vagy többmüszakos munkát végeztetni az anyával.

 

http://www.ruv.de/de/r_v_ratgeber/ausbildung_berufseinstieg/geld_recht/5_rechteundpflichtenvonschwangerenarbeitnehmerinnen.jsp

Előzmény: Exxon73 (673)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 673

sziasztok

 

korkerdes,egy munkatarsno neveben kernek infokat.2honapos terhes.

GmbH s szerzodese van,1eve a cegnel dolgozik.

mik a jogai,mik a lehetosegei? sajnos nem tudok neki tanacsot adni,mert a holland dolgokat ismerem,de a nemetet meg nem.

azt tudom,hogy 1ev munkaviszony kell a gyedhez.

 

koszonom elore is az infokat

 

Attila

patatella Creative Commons License 2011.08.08 0 0 672

Kedves Kovàcs szaki, nagyon szèpen koszonom a vàlaszaidat, sokat segìtettèl!!!! tovàbbi kellemes napot

Előzmény: Kovács szaki (671)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.08.08 0 0 671

Szia Patatella,

 

A biztosítást illetöen: úgy emlékszem, hogy annak megkötése elött sok kérdöívet töltetnek ki, ahol lekérdezik az összes átélt betegséget. Esetleg bekérnek friss vizsgálati eredményeket is. Mindenképpen minden kérdésre az igazságot kell beírni - bármennyiere is kenyelmetlen - mert ha kiderül hogy olyan betegség fordul elö, aminek elözménye van, viszont a delikvens azt tagadta, akkor abból nagy galiba - és 0 költségtérítés - lesz. Sajnos a privátbiztosítók díjai nem fixek, hanem évente emelekednek, ahogy az ember öregszik, meg ahogy a biztosító költségei emelkednek. Az ellátás viszont tényleg szuper, néha "álom" kategória.

 

A biztosítás és az adózás szempontjából egyértelmüen jobb, ha összeházasodtok, de gondolom azért nem ezalapján fogtok erröl dönteni... (Ha alkalmazotti munkaviszonyban dolgozó férjed lenne, akkor a te biztosításod ingyenes az állami biztosítótársaságnál, férjed pedig házas emberként kevesebb adót fizet....)

 

A hivatalos papírokat te is nyugodtan intezheted, a lakcímbejelentést 8 napon belül kell megejteni, a tartózkodási engedélyt (Freizügigkeitsbescheinigung) meg 3 hónap után kell kérni a rendörségen.

 

Ami a költségeket illeti, olvasd el Szipolyka 590 sz. hsz-ét ezen a fórumon, szuper!!

Ö Berlinröl ír és gyerekei is vannak, de biztos, hogy rengeteg információt találsz benne.

Az ingatlanárakról meg Dortmundra vonatkozóan is tájékzódhatsz itt: www.immobilienscout24.de

 

Előzmény: patatella (670)
patatella Creative Commons License 2011.08.08 0 0 670

koszonom a vàlaszt. tehàt 32 èvesen, epe mutèttel - bàr nem tudom ezt honnan tudjàk bekèrni - de amùgy egèszsèges vagyok.... szòval nokènt kb. szàmìthatok 250-450 euro betegbizt. kiadàsra.... szèp kis osszeg... nem szeretnèk nagy osszeget fizetni ès nincsenek luxus igènyeim.... :):) lehet jobban jàrunk, ha osszehàzasodunk, de ez is necces, mert a pàrom olasz :):) jò kis papìrmunka.. :):)

 

mennyire nehèz intèzkedni munka nèlkul, èrtem itt lakcìm bejelentès, regisztràlàs 3 hònap utàn stb. a pàrom fog kezessèget vàllalni èrtem, gondolom ìgy nyugodtan intèzhetem a hivatalos papìrokat?!

 

nem tudom, hogy te hol èlsz, de meg tudnàd mondani, hogy szerinted kb. mennyi az az osszeg amibol kèt ember kènyelmesen megèl? :) milyen tapasztalataid vannak?

 

 

koszonom

Előzmény: Kovács szaki (669)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.08.08 0 0 669

A dortmuni környéket nem ismerem, ezért az arra vonatkozó részhez nem tudok hozzászólni.

 

Egészségbiztosítás: Ha nem vagytok házasok és te sem dolgozol, akkor ez nagyon necces lesz. Ebben az esetben neked egy magánbetegbiztositóval KELL szerzödést kötnöd. Alaposan megnézik majd, hogy milyen az eü állapotod, bekérnek laboreredményket, lekérdezik a korábbi betegségeidet, számításba veszik az életkorodat, stb. Nagyon jó szolgáltatást nyújtanak általában, de nagyon drága. Férjem 387 eurót fizet havonta csak saját magának, nöknek sajnos drágább a nögyógyászati betegségek és a szüléssel kapcsolatos esetleges kiadások miatt. Pontos összeget lehetetlen mondani, mert a te egészségedtöl, korodtól, igényeidtöl függ a biztosítási díj, valamint a piacon kismillió magánbiztosító müködik, de a biztosítasi díj nagyjából ebben nagyságrendben lesz majd. Ez egy hatalmas üzlet, amelyen a biztosító mindig keresni fog, másként nem csinálná!

 

Munka nyelvtudás nélkül: nagyon-nagyon nehéz. Esetleg ha valami nagy multi felvesz, ahol angol a cég belsö nyelve és föleg ha van valami keresett szaktudásod... egyébként némettudás nélkül nem megy. Nulla némettudással sehol máshol nincs esélyed, takarítási munkákban sem, gyerekfelügyeletben sem. Az olasz-angollal biztos el tudsz majd helyezkedni, de csak akkor, ha van már némettudásod.

Előzmény: patatella (668)
patatella Creative Commons License 2011.08.08 0 0 668

Sziasztok!

 

Segìtsèget szeretnèk kèrni toletek! :) elore is koszonom a vàlaszokat!

 

A pàrommal Dortmundba fogunk koltozni, mert ott kapott munkàt. Hol èrdemes albèrletet keresni, a vàros melyik rèszèn? Mennyire dràga a megèlhetès? Mekkora fizetèsbol lehet megèlni kb? :) Milyen dràga a kozlekedès?

 

Egèszsègbiztosìtàs??? errol van valakinek infoja? pl. èlettàrs fizetheti?

 

NULLA nèmet nyetvtudàssal van esèly munkàt talàlni??? :) olaszul, angolul beszèlek. part-time munkàra gondoltam. :)

 

nagyon szèpen koszonom a segìtsèget

kellemes napot!

udv.

évi27 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 667

Sziasztok kedves fórumozók!

Véleményt kérnék tőletek!

Joga van-e egy itteni munkáltatónak ahhoz,hogy 6 hónapon keresztül neked ne adjon hétközben pihenőnapot,ha hivatalos dolgot kell inézned,meg tudd tenni?értem én hogy próbaidő alatt nem ad szabadságot,de hogy ne adjon pihinapot(ha még hétvégén ledolgozom) hogy elmenjek elintézni valamit,nekem ez teljesen nonszensz... jogilag szabályos ez????

Értem hogy egy külföldi fogja be a száját itt,mert nem otthon van,de....

Vagy ez itt teljesen normális???? :((

Kovács szaki Creative Commons License 2011.08.05 0 0 666

Nézd meg ezt álláshirdetést (július 30-án jelent meg)! Direkt olyan mérnököt keresnek, aki tud magyarul és van tapasztalata.

 

 

http://www.dorsch.de/de/karriere/stellenangebote/stellenangebote-dorsch-holding/architektin-oder-bauingenieurin/

 

 

Egy kalappal!

Előzmény: NémethBozsó (664)
AAAaaa Creative Commons License 2011.08.05 0 0 665

www.monster.de

Online feltoltod a CV-t es egyreszt varsz masreszt olvasod a keresesi eredmenyeket

Előzmény: NémethBozsó (664)
NémethBozsó Creative Commons License 2011.08.05 0 0 664

Sziasztok

 

két diplomás létemre magyarországon nem tudok rendes mukát találni és a vállalkozásomat is tönkretette I O.V király jelölt ezért szeretnék németországban dolgozni akár a szakmámban akár azon kívül.

2 kislányom van (0,5 és 2,5 évesek) és feleségem, közösen szeretnénk menni mindent itt hagyva ebben az általam szeretett, de sajnos mára már élhetetlen hazában.

Végzettségeim építőmérnök, közgazdász Eu-s projektfinanszírozási szak

Építőiparban dolgozom most már több mint 10 éve ebbel az utóbbi 1,5 évet német és holland emberekkel dolgoztam együtt.

Ha tud vki segíteni vagy tud valakit aki tudna segíteni várom jelentkezését a nezs1978@gmail.com email címen.

Előre is kösz a segítségért

Exxon73 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 663

biciklik irant Hollandiaban erdeklodj,a nemet biciklik nincsenek egy rangsorban a holland bringakkal.

Batavus a bringak Mercedese,aztan meg szoba johet a Gazelle marka.

viszont ovatosan a bringavasarlassal Hollandiaban mert az ujabb bringak 4 5 evesek mar kotelezoen chipesek es kotelezo a patkozar.a patkozaron chipes jelado van.

en egy 2005os modell teleszkopos es ulesteleszkopos Batavust vettem meg a felettem lako negertol uj ara 799 euro volt a Batavus katalogus alapjan most hasznaltan adjak ezeket 250 350 euroert.

full aluminium,8sebesseges,nafdimamos,halogenlampas,tarcsafekes elol hatul.mar otthon van,a varosomban az egyetlen ilyen bringa.

 

nem arulom el mennyiert adta oda a negerDDDD

 

amugy 15 30 euroert adjak a fekak az utcan a regebbi lopott bicikliket.

 

ha dobsz egy mailt atkuldom a telefonszamomat es ha felhivsz adok neked egy hollandiai magyar ismeros szamat aki rendszeresen szallit bringat Magyarorszagra nagyobb tetelben.

Előzmény: Fontos2010 (662)
Fontos2010 Creative Commons License 2011.08.03 0 0 662

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék hogy Németországban hol és hogyan lehetne használt kerékpárokhoz hozzájutni kissebb és nagyobb tételben és mennyiért?

Szándékomban áll használt kerékpárokat behozni ide Magyarországra és ehhez keresem németországi partnerem,a  kölcsönösen kedvező üzleti lehetőség reményében.

Válaszleveleteiket előre is köszönöm. A továbbiakat levélben vagy itt a fórumon megbeszélhetjük.

 

 

Üdv:János

eichikarl Creative Commons License 2011.07.26 0 0 661

Biztosan vonatkozik. Az üzöeti szabályzatban azt írják, hogy mindig nézni kell, hogy mik az aktuális árak és akciók

Sorry, viszont hozzá kell füznöm! 15c kapcsolási díjat is fölszámítanak a külföldi hívásoknál, de még így eléggé megéri, azt hiszem.

Persze ha valakinek nincs valami egyéb "okos" megoldása, mint neked.

Előzmény: Exxon73 (660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!