Keresés

Részletes keresés

- bandita - Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1914

Ha elengeded az elejét, akkor oda a "térkép"!

 

Az olasz verseny màrc. 24-én engem is érdekel, ird majd meg légyszi, hogy hova-merre. Meg a linket se felejtsd el elküldeni, ha megvan még neked valahol...

Előzmény: olipapa (1899)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1913
No majdnem lemaradt.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (1912)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1912
Hétvégi bejárási tapasztalataim alapján egy gyors előzetes a Mátra 115-ről:

Akinek ilyen beteg gondolata támad, vagy sürgősen keressen pszichiátert (egy megyénkénti lebontású címjegyzéket ajánlom felvenni az itinerbe!), vagy írjon végrendeletet. De legjobb mindkettőt. :))

Javaslataim a T. Rendezőség felé:
1) Az elhullott sporttársak központi gyűjtőhelyének ajánlanám Nagyparlagot, ott sokan elférnek. S látva fekvő sorstársaikat, talán jobban meggondolják, tovább induljanak-e a Muzsla felé. Onnan ugyanis kicsit nehezebb lesz a transzport vissza, és a mentőhelikopter se tud leszállni.
2) A kötelező felszerelések közé okvetlenül be kell venni a következőket: dögcédula, hullazsák, fejenként 1 db machate, 1 pár munkavédelmi kesztyű, elsősegély-csomag, jelzőrakéta, yeti- és vaddisznóriasztó.
3) Ha Hideg-kúton ordít a szamár, akkor ne halogassuk a feladást, ugyanis két eset lehetséges:
a) már reggel van (tehát alanyunk rég kifutott a szintidőből)
b) eső lesz (tehát a felázó terep miatt biztosan ki fog futni a szintidőből)

További részletekkel később jelentkezem.
-----------------------------------------------------------

A fentiek tükrében mottó-javaslatom a többi túra- vagy versenyszervező felé:

T100: "Még anyád is képes rá!"
Börzsönyi Éjszakai: "Egy laza éjjeli séta"
BEAC Maxi: "Igyál egy Pepsit, és végigfutod"
Lavaredo Trail: "Estére már otthon lehetsz"
Barkley: "Egy kis bozót meg se kottyan"
norb29 Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1911
A délután turnus is húzott egy pipát. 14:00 körül rajtoltam Futurrel a Klébitől. Nagyjából 2 km elég volt, hogy felmérjem az állapotom és a hőmérsékletet. A kettő együtt elég erős volt. Nem voltam túl beszédes :-) Piliscsaba-Piliscsév között érdekes a talajviszony. Olykor bokáig süppedtem a homokba. Piliscsévnél kutat én sem láttam kocsmát viszont igen. Lehet hogy csak én éreztem így, de ütött a meleg Klastrom előtt közel egy órát szinte végig napon futottunk. A vége elég gyötrelmessé vált, a Két-Bükkfa nyeregnél várt a kocsi 3:14 lett, 30,2 km mértem közel 1200 m szinttel. (145 átlagpulzussal) Levett ez a hétvége!
Előzmény: Lúdtalp (1910)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1910
Terep Százas

SC-vel és Andival a rajt-Klastrompuszta negyedet vállaltuk. Gyorslábúak és aszfaltkedvelők itt előnyben. Óvatosan!

Piliscséven nem találtuk a kutat, pedig mintha lett volna...
Amúgy egyikünk sem volt harcéhes, úgyhogy mára UTMB-s jelszót választottunk: amint meglátunk egy emelkedőt sétára váltunk. Sasszemmel lestük a lehetőségeket, s szinte hibátlanul hajtottuk végre a taktikát. 2:53 így ez a szakasz.

Nagy Szénás után a piros kék kereszt váltás éles balossal is figyelmet érdemlő...

Hajrá!
csanya. Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1909
Nekem is megvolt a Montrail. Nagyon tetszett a verseny csak a rajtszámot hiányoltam. Valahogy az versenyebbé teszi a versenyt. Nekem legalábbis. Jávorkút előtt volt egy brutál eléhezésem. Teletömtem magam és mire a pontra értem már csak félig voltam éhes.-) A szalagozás szerintem jó volt, én nem tévedtem el sehol, pedig az útvonal 100 % új volt nekem. Még sosem jártam a Bükk ezen részein. Végül 7.19 lett. Tavalyelőtt a Less Nándoron mentem utoljára ilyen hosszú versenyen így annyira nem bánkódom.
mtb Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1908

Olipapa.

láttam, hogy tegnap Xodus-ban nyomtad. Milyennek találod? Én nem igazán tudom  megítélni, mert egyrészt keveset futottam még benne, másrészt pedig 6 év alatt ez a 3. terepcipőm.

solkima Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1907
Igen, az a Sostó rét.
A kanyar után balra ez a fa van.
Előzmény: sistergő (1906)
sistergő Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1906
Segítséget szeretnék kérni!

A T100 honlapján - bejárás képekben - Horváth Péter képei - T100bRAJZOLT fotói közül a 113/19. fotó "A tisztáson jobbra tarts" felirattal hol készült?
99%-san a Sóstó rétre gondolok, de ez most kevés.
1000% biztosan szeretném tudni.

Előre is köszi.
ervin68 Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1905
Igen mi voltunk. Mire felemeltük fejünket a gyíkok és egyéb állatok szemléléséből már messze jártál. Kiáltottunk egy hajrá T100-at, de valószínűleg nem hallottad. Nagyon kényelmesre vettük a bejárást.
Előzmény: Pepexy (1896)
mtb Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1904
Ez megnyugtató - tudom, csak számomra - hogy gyakorlott terepfutókkal is előfordul, hogy eltévednek. Persze én ebből a szempontból is egy különleges állatfaj vagyok, nem csak az erdőben, de a közúti közlekedésben is iszonyatosan rossz a tájékozódási képességem. Fogalmam sincs, hogy az elmúlt 22 év alatt -azóta vezetek-hogy tudtam GPS nélkül meglenni...:)
Előzmény: olipapa (1899)
olipapa Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1903
kopasz nem gyött, jövő héten nyomja a T50ets
Előzmény: -sanci- (1902)
-sanci- Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1902
Sebaj, "edzőversenynek" biztos jó volt.
Kopasz haverunk hogy muzsikált? Remélem nem volt semmi nyirm, csak rombolás :)
Előzmény: olipapa (1899)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1901
OFF: ChKaresz: Ma nem mentem a Zemplénbe. Esetleg este egy edzés?
CSERMANEK Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1900

Sziasztok,

 

Én is bejártam az utolsó 2,5 km-es szakaszt:-) Erőt vettem magamon és tettem egy újabb kísérletet a Csúcs-hegyi kutyák mellett. Gond nélkül sikerült elhatolnom mellettük.

 

Lúdtalp képei alapján sima ügy volt a megfelelő utcák fellelése. Annak azért örülök, hogy a cél előtti utolsó emelkedővel nem a versenyen találkozom először. Szerintem sírdogálva ücsörögtem volna az aljában...

 

Egyébként kiválóan sikerült az utolsó hosszú szintes edzésem. 25 km-t futottam 2:29 alatt és roppant jól esett, épphogy csak megéreztem. Nagyon bizakodó vagyok, bár kevés kilométer van a lábamban (800), de annak többsége terep, ráadásul a távolság/edzés átlagom ~20 km, ami nekem eléggé sok. Kiváncsi leszek nagyon, hogy ez mire lesz elég...

 

Mindenkinek eredményes szuperkompenzációt kívánok a jövő hétre:-)

 

Cs.

olipapa Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1899
Előzmény: mtb (1897)
mtb Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1898

Elnézést a nagy betűkért, nem így akartam...

Előzmény: mtb (1897)
mtb Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1897
Montrail 60 – ez nem az én napom volt...:(

Pedig minden jól indult. Idén 1300 km volt már a lábaimban, igaz, ennek 90 %-a sík terepen. Egy Téli Mátra (4:57) egy Margita (3:17) és egy veszprémi 6 órás (66,8 km) volt az a 3 alkalom, ami tartalmazott valamennyi szintet – igaz az utóbbi kettő elég keveset. Ennek ellenére nem nagyon tartottam ettől a 60 km-től, pedig lett volna rá okom...

Gyuri barátommal szépen haladtunk 32 km-ig, frissítettünk rendesen, (közben jólesett a könnyű zápor is...) aztán elkövettünk egy hibát. A jó útvonalkijelölés ellenére (talán emiatt nem olvasgattuk eleget az itinert) nem vettük észre a Csúnya-völgybe levezető utat, és továbbmentünk. Kb. 2,3 km pluszt szedtünk így össze, ill. szűk negyedórát, na meg a felesleges mászást. A Hór völgyet így 38 km tájékán hagytuk el, itt éreztem először, hogy felfelé nem igazán akar menni a dolog. Sétára fogtam, Gyuri futott tovább. A következő frissítőpont elég nehezen akart elérkezni, közben még egy darázs is tejes erővel nekirepült a szemem aljának, bele is döfte a fullánkját. A frissítőnél egy géllel próbálkoztam, de az emelkedők továbbra sem mentek, éreztem, hogy gyalogolva is magas a pulzusom. Kisgyőrbe azért elég gyorsan leértem, szerencsére a lejtőket itt még bírtam. Sajnos itt megint összejött egy malőr, a szalagnál nem hagytam el a főutcát és nemsokára a település végénél kötöttem ki. Gyanús volt a dolog, visszafordultam. Végre megtaláltam a pecsételőt, de így itt is „gazdagabb” lettem bő 1 km-el és min. 10 perccel. Innen a futás már a múlté volt, még a lejtők sem estek jól. Egy alkalommal sikerült még összehoznom párszáz méter többletet, mert már a figyelmem is szétesett, és megint elnéztem egy szalagot.  Végül aztán 7:10-es idővel értem be a célba, a GPS-em 62,58 km-t mutatott. A plusz km-ek közel félórát jelentettek, és sajnos fejben sem tudtam igazán túltenni magam rajtuk. Persze ezt a saját hülyeségemnek tudhatom be, a szalagozás megfelelő volt (sok rendezvényen még ez sincs) a frissítők kínálata is kielégített minden igényt. A végén aztán átgondoltam mindent, és a következőre jutottam:

-az eddigi terepversenyeimet főleg télen vagy jóval alacsonyabb hőmérsékleten futottam (tavaly a Tortúra 65 könnyebben ment)

-mivel erősen izzadtam, nagy lehetett a sóveszteségem, és ezt pótolnom kellett volna

-kicsivel óvatosabb kezdés nem ártott volna (bár nem tünt gyorsnak a tempó)

Tehát melegben oda kell figyelnem dolgokra hosszú futásoknál. Eddig ez azért nem tünt fel, mert hosszúkat inkább télen, ill. kora tavasszal és késő ősszel futottam. Közte inkább a bicaj ment (hegyekben is), de ott talán nem izzadtam annyira, azért nem tünt fel ez a dolog.

Mindenesetre az útvonal szép és változatos volt, köszönet a szervezőknek! Gratulálok minden teljesítőnek, különösen Gyurinak a 6 órás eredményéhez!

Pepexy Creative Commons License 2009.05.10 0 0 1896
Ma megfutottam a T100 utolso 15 km-ét.
Dél körül indultam Csobánkáról, és a meleg miatt igen hamar felment a pulzusom a célzónába! A Kevély-nyerget nem találtam túl rémesnek, sokszor megjártam már azt a szakaszt, de jövőhéten nyilván más lesz a véleményem. Csúcs-hegyre fel kicsit kavarós az út, örülök, hogy bejártam. Kint vannak szépen a papirok is a nyereg után.

A kevélyek alatt az egri vár környékén elmentem két futó mellett akik épp az avarban néztek valami állatokat. Nem ti voltatok azok Ervin68 ?
- bandita - Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1895
Huu, de jol néztek ki igy együtt! :) Nem semmi élmény lehetett. Màr alig vàrom, hogy alkalmam legyen jobban körbenézni. Thun, Spiez, Interlaken és környékét keresem majd fel, ez van hozzàm a leközelebb, de még Chamonix sincs messzebb 2,5 - 3 orànàl autoval. Interlaken meg a Mönch làbànàl van, uyhogy majd kattintok szebbeket...
Előzmény: Lászlószilvi (1894)
Lászlószilvi Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1894
Lászlószilvi Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1893
Talán harmadszorra felteszi a képeket a rendszer.
Lászlószilvi Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1892

Mönch 4107m

Előzmény: Lászlószilvi (1891)
Lászlószilvi Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1891

De jó lehet azon a vidéken szaladgálni!

A Berni Alpok gyönyörűűűűűű!

Kicsi nosztalgia, ha már a T100 bejáráshoz  nem tudok hozzászólni.

 

Mönch alulról, giccsesen

Mönch felülről komoran

Előzmény: - bandita - (1871)
Futóapuka Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1890

Óriási Gratula a Montrail 60 és a rövidebb távok teljesítőinek! Gyönyörű futóidőben, a Bükk-hegység legszebb tájain küzdhettek egymással és önnmagukkal azok, akik eljöttek ma Miskolctapolcára egy kis futásra, vagy túrázásra. Hatalmas csatát vívtak a terepfutás hazai királyai és igazi csemege volt, hogy kicsiny országonk egyik legjobb ultrafutója is megtisztelte a versenyt! Zabari János is ott loholt ugyanis a mezőnyben. :-) Végül a taktikai és erőnléti ütközeteket Carlos nyerte meg. 5 órán belül sikerült lefutnia az 58 km-es távot. Neki ezért külön is gratulálok! Hamarosan fent lesznek az eredmények a Nomád weboldalán.

- bandita - Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1889

Berner Mittelland - ne is mondd - de ha megfordulsz, a Jura karnyujtàsnyira van. Ezt a képet az iroda teraszàrol csinàltam, ebédhez hàttérnek elmegy, nem? :)  Tényleg ritka alkalom, hogy ilyen jol làtszanak a Berni Alpok, igaz a képek gyengék, mert egy üvegfal van elöttem, hogy ne essek ki az autopàlyàra kattingatàs közben...

 

Ma végre elöször sikerült összehoznom egy pöpec kis szites futàst. Reggel gyrosan megcéloztam a Juràt szemböl. Kb. 620m-röl indultam és 45 perc emelkedés utàn 1090m-en felértem a hegyre, majd onnan egy jo 35 perc hullàmzàs a gerincen egészen 1153m-ig, majd körben vissza. Közben a villanypàsztoroktol megkergült az oràm, vagy tényleg 192-es bpm-en forgattam, nem tudom, de mindenesetre kifogatam a joidöt és a làtvàny kàrpotolt az eröfeszitésekért. Majd csinàlok még képeket, mert nagyszerü a kilàtàs.

 

Eddig is nagyon sokra becsöltem manbo Swiss Jura gyözelmeit, de most, hogy én is belekostoltam egy rövid szakaszàba, egészen màs a kép. Ha jol néztem a lenti linken akkor a 6. nap közepét futottam meg. Egyébként nem semmi a hegy. Olyan mint a màgnes. Csak huz és huz, te meg mennél, mennél, még még még és azon kapod magad, hogy ràdesteledik. 

 

http://www.swissjuramarathon.com/wcms/ftp//s/swissjuramarathon.com/uploads/karte_gross.pdf
Előzmény: -sanci- (1878)
csanya. Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1888
Megyek is. Bár, egy kicsit valszeg kések majd. Kéretik hagyni nekem egy kis törpeharcsát.
Előzmény: Törölt nick (1877)
csanya. Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1887
Bármikor lehet nevezni.

http://www.terepfutas.hu/hu/node/73
Előzmény: Summer Comfort (1876)
csanya. Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1886
Ma sült yeti volt ebédre.-)
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (1872)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.05.09 0 0 1885
Ja, és bruttó három órába tellett az út (Klastrompuszta - Kis Rigó) almáspitézéssel.
Előzmény: Lúdtalp (1879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!